Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

falin
5. sep 2013

@viki127 - este testni 10-ty den alebo 11-ty, 8-mi moze byt skoro.

isabellaa
5. sep 2013

@nelly3 ahoj, si si teda ista ohladne mrazenia? Ani ketko? dik

bimba8
5. sep 2013

@lubicaligocka ahoj mojka,ako si dopadla?uz od vcera vecera ta tu vykukam 🙂

falin
5. sep 2013

@lubanka - ahojky, v pohode, ved kazda sme zacinali 😉 . Mozes zavolat na recepciu v RF (cislo maju na webe), ak mas vybrateho lekara (na webe maju profily), tak povies aj ku ktoremu lekarovi chces ist, ak nie, tak ta niekomu pripadia. Alebo ako Lienka pise, mozes kontaktovat mailom priamo niektoreho dr.
Zaznamy o ivf doniest nemusis, ale ak mas doma nejake spravy, prefot si ich a prines, aj vysledky vysetreni ak mate nejake, tak prisnes, lahsie sa dr. zorientuje. Kedze si absolvovala 2 ivf na Sk, tak na jedno preplatenie mas este narok. Do brna ides na konzultaciu, potom na opu a et, na utz mozes chodit svojmu gyndosovi a do rf im das iba vediet vysledok. Drzim palce

@lienka_1 - uzasne video 😎

falin
5. sep 2013

@bimba8 - veru aj ja netrpezlivo vykukam spravicku od @lubicaligocka

annetty
5. sep 2013

Ahojte baby🙂 Tak sa hlasim...testovala som ...aaa 😖 ☹
Ale kazdej jednej moc drzim palce, len krasne tehulkujte, aby som citala len dobre spravy....musim sa posilnit z dobrych spraviciek, za pol roka idem do dalsieho boja 🙂 Dufam, ze uz tu nebudete 😝 ...teda nie v tejto diskusii 😉

gaga83
5. sep 2013

@falin dakujem moja za povzbudenie;););)

gaga83
5. sep 2013

@annetty moja to mi je luto ze to nevyslo☹☹ pekne si odfldychni;)

nelly3
5. sep 2013

@isabellaa
na 100 percent nie, ale ked na sk to poistovna nepreplaca ani KET tak pochybujem, tesi ma, ze aspon IVF. preplatia 😉 ale ved vyskusaj, zato nic nedas.

nelly3
5. sep 2013

@lubicaligocka halllo, cakame na dobre spravicky, co urcite su 😉

nelly3
5. sep 2013

@falin
no ved na tej lavej strane mam cca do 5cm cystu na vajecniku, ved uvidime, ci tam bolo nieco schovane. uz nech to mam za sebou, to su nervy a to len je opu 😠 co potom dalej, ja sa fakt uz zblaznim 😝

viki127
5. sep 2013

@falin aj ked mi vkladali blastocystu, moze to byt, po ket ukaze tehotenky test neskor ako po et, dakujem

nelly3
5. sep 2013

@viki127
podla mna nie, ale zase zavisi aj kedy sa uhniezdi, niekedy sa skor moze a niekedy neskor.vyckaj zopar dni a budes vediet na com si. ja si nikdy skor ako na 12 den nerobim testik, naco sa potom stresovat zbytocne 😉

falin
5. sep 2013

@annetty - ach nieeee ☹ ☹ ☹ ☹ , to mi je luto

@nelly3 - -no opu uz budes mat zcoskoro za sebou, ale potom tie dalsie nervy, ja viem, je to niekedy na zblaznenie. Ale zvladneme to a ty budes teraz tehulka, oki ?

@viki127 - to nie,ale moze sa neskor uhniezdit. Preto radsej testni ten 10-ty den ako v papieroch pisu

nelly3
5. sep 2013

@falin
moja, ale ty si mala byt tehulka, ja som mala ist po tebe aby som potom vedela co a ako a nedala ti pokoja do porodu he-he. dufam, ze to napravis v najblizsej dobe 😉

dafy
5. sep 2013

@nomxxx
@falin dakujem dievčatá 🙂

falin
5. sep 2013

@nelly3 - tak to bude naopak, ty budes tehulka prva a ja hned za tebou, oki? a budeme potom spolu kocikovat po TT 😉 a niekedy nas pride pozriet i sarasotka @sarasota, vsak? Pekne naplanovane? 😵

nelly3
5. sep 2013

@falin
sedi vec ci ako sa to hovori 😉
dame si stretko v TT 😵

mimika1973
5. sep 2013

😒 @annetty

ani som nevedela, ty si bola po ET ci po KET? s blastikmi?
hmm....viem ako ti je, mna to tiez vzalo, som tomu taaak verila, a nic!
Uz aj nasi ma odhovaraju, ze naco dalsi zbytocny pokus robit! 😒
Ale zas mame tie mrazene spermose, tak preco ich tam nechat pokapat, no nie?
Este by som skusila, aj hned, len sa mi risuje praca, aj ked len zastupovanie, tak teraz neviem sa rozhodnut co a ako, lebo cakaju na moju odpoved uz. 😔
Kebyze ma netlaci vek, tak si dam pauzu polroka ale takto je to tazke rozhodnutie, a pokial to babo nepride, tak tazko sa s tym clovek zmiernuje... 😕
Urcite to zvladneme jedneho dna! aj ked musime tak tazko bojovat o toto, co niektori len sup pod perinu a je!
Ozaj, ty mas vsetky analyzy porobene? hemato, imuno, genetika, spermiogram atd? ci mate tiez problem so spermosmi?

sasa1983
5. sep 2013

cafte kočky, som lekárka zo Slovenska, chodím ku Dr.Koudelkovi do RF, a mám poisťovňu Union a chystám sa na IVF-soft. To viem, že slovenské poisťovne nepreplácajú, ale keby to nevyšlo a ja by som bola nútená ísť na klasické IVF-s preplácaním na Slovensku to nebude preoblém? Máte skúsenosti s poisťovňou Union v tomto prípade? Veľmi pekne Vám ďakujem za odpoveď. Saša

nelly3
5. sep 2013

@sasa1983
myslim, ze union nepreplaca IVF., na SR ano, ostane poistovne zdravotne preplacaju aj v CR.tym padom na SR ti vsetky 3 pokusy poistovna preplati keby si sa tam rozhodla niekedy ist, co urcite nebude lebo v RF sa to podari 😉

lusipe
5. sep 2013

@sasa1983
Ahoj, presne aj toto mna caka...na Slovensku v GF mi ho nechceli urobit, mysli to soft....ale mame schvalene IVF cez union...tak ideme do Brna asi na to SOFT...lebo my sme uplne v poriadku, tak sa nechcem velmi dopovat hormonami...

liana_k
5. sep 2013

14 deň po ET- HCG 2163 😵 😵 😵

mimika1973
5. sep 2013

@liana_k zeby dvojky? 🙂 mala si dve vlozene blastiky?

liana_k
5. sep 2013

@mimika1973 je to možné, že sú dve, vkladali mi 2 blastocysty 🙂

mimika1973
5. sep 2013

@liana_k 😵 😵
HB ci XB? no veru uvidi sa na utz az! ale moze to byt dvojmooo, krasa! 😉

zibi
5. sep 2013

baby myslite ze aj bez predlzenej kultivacii mam sancu aby som bola tehu? citam ze kazda z vas mala pk len nam nedali kvoli tomu ze sme mali len jedno embryjko tak zacinam mat strach ci to vyjde kedze moje bol 8 bunkove ale jednotkove a bez fragmentacie co myslite?

nomxxx
5. sep 2013

@liana_k veľká gratulácia 🙂 ...a ktoré IVF je to úspešné? Akú ste mali diagnózu?

mimika1973
5. sep 2013

Kde je lubicalihocka? cakame na dobre spravicky!!! 😉

liana_k
5. sep 2013

@mimika1973 EB a HB

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre