Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

leonie28
11. jan 2010

ahojte baby chcem sa opytat mozte mi prosim niektora napisat kolko stoji IVF v Brne? rozmyslam ze by som tam
isla 😉 dakujem a gratulujem vsetkym tehulkam 🙂 a snazilkam zelam aby vam to vyslo 🙂

mirinda10
12. jan 2010

leonie ono to zalezi na tom co budes mat ale minimalka stoji 10.000 CZK potom ixi 1.000 na vajko ale max 8.000 a PK sa plati tiez asi 6.000 CZK a 2,000 CZK za odber krvy na HIV to je spolu za Vas oboch ale mna vysla prva stimulka na 12.000 a druha na 27.000 co je menej ako ked som isla cez poistovnu

mircalla
12. jan 2010

no inak julietka, mala som pravdu zial...protilatky si tvojim ja voci plodu, ked som negativna
ale stelcl ze nech si s tym nerobim starosti...hmmm....vraj to je podchytene a ked som mala spravnu tranfuziu, tak sa nic nedeje, ze tie protilatky budu sledovat

orsulka
12. jan 2010

mirinda...prosim ťa, alebo ostatne dievčatka ....o com je ta minimalka????? možu mi ju navrhnut aj ked som mala 4 x IVF neuspesne?????? pri normalnom IVF mavam tak okolo 8-10 vajicok......

leonie28
12. jan 2010

dakujem mirinda a ked pojdem ako samoplatkyna? uz som po 3 neuspesnych ivf 😲

orsulka
12. jan 2010

leoni...tak si na tom podobne ako ja ☹ ☹ myslim, že mirinda pisala tie ceny už ako pre ssamoplatcov...

mirinda10
12. jan 2010

baby, vsetky ktore sme boli v Brne sme boli ako samoplatcovia asi kazda z nas vycerpala povodny limit cez poistovnu, napr. ja pre vek nie pre pocet IVF takze tie ceny platis sama

orsulka minimalka je ked beries mensie davky hormonov, u mna aj ked som brala mensie davky, vyprodukovala som tolko vajicok ako ked som pichala ako na standardne IVF, tam nie je dolezite vyprodukovat vela vajicok co nebudu aj zrele ale kvalitne vajka ale kazdej nasadia stimulku na telo takze to nie je standardny protokol a ides tam je to individualne ale kupujte cez konik injekcie co maju a potom im povies co mas a nieco vymyslia a vidis celkom im to ide 🙂

mircalla
12. jan 2010

tie ceny su pre samoplatcov...v cechach sa to inak ani neda, nezalezi na tom, kolko pokusov ste absolovovali v Ar, nemate tam zdravotne poistenie

orsulka
12. jan 2010

mirinda...mircalla......dik
urcite by som kupovala lieky cez konika ako pri poslednom IVf, vyslo ma to takto ovela lacnejsie...a este jedna otazocka...robia vklad aj bez predlženej kultivacie????

labus
12. jan 2010

Lahhel nezufaj moja ...1UTZ ešte nič vážne neznamená nestopli Ta folíky rastu a to je super ..ja vždy mám jeden dva a som štastná ved aj to je nádej... nevzdávaj to a bojuj...v stredu ideš tiež na UTZ do Brna? alebo u svojho gyn?
kočky tak já hlásim 1DC a zajtra začínam dohodli sme sa zo Štelclom že UTZ je buduci utorok u nich... tak zajtra začínam pichance 😉

zuzla80
12. jan 2010

Mircalla my sme na tom podobne s rh faktormi ako vy. Tiež mám rh- a manžel má rh+ a mne dokonca ani po jednom potrate nepodali rhegu. Pokiaľ viem, tak protilátky sa zisťujú až v 28tt a ak sa podá anti imunoglobin, tak by to malo byt v poriadku a ešte raz sa musí podať po pôrode. Ja som sa na to pýtala Koudelku a vravela som mu, že mne rhegu vôbec nepichli, a on mi vravel, že sa to dáva väčšinou preventívne - tak čo ti mám na to povedať. Tiež mi nieje všetko jedno, ale snáď bude všetko v poriadku. Proste tiež musíme mať všetko, čo sa len dá....

Orsulka, Leonie taktiež sme šli do Brna po 3pokusoch vyčerpaných na slovensku a či máte 2, či 3, či 4 pokusy za sebou v Brne vás určite neodmietnu.

Lahelik nezúfaj, ale dúfaj. Proste to raz už musí výjsť a či s jedným alebo dvoma vajkami, uvidíš proste to raz výjde.
Veľmi ti aj Labusikovi držím palce 😉 a nezabúdam ani na Lenku 😉

Mirindik nerob si starosti s tým, že vás videl tvoj lekár - veď väčšina lekárov zvykne na veľké utz posielať inde a to, že vy ste si vybrali toho najlepšieho z najlepších tak to vám určite tvoj lekár zazlievať nebude a keby aj, tak je to vaše rozhodnutie. A gratulujem k mieram, je to fakt skvelé ako pekne sa vám darí 😉

orsulka
12. jan 2010

zuzla.. 😉

mirinda10
12. jan 2010

orsulka jasne mozes ist aj bez PK povies im, ze to tak chces a hotovka, do nicoho ta nebudu nutit

no ja mam Rh + a muzik to fakt neviem ani sa to nechceli vediet tak hadam vedia co robia

boze dievcata ja mam dnes strasnu zahu fuj to je des, vsetko sa mi tlaci do ust ako na zvracanie, muzik dnes kupi Fatru a po obede si dam ten sacok toho blivajzu co pijem, je to cim dalej horsie asi mala bude vlasana alebo nozkami mozno tlaci na creva ja neviem ale dnes je to asi najhorsie ale co pre princeznu neurobim iba vydrzat 😎

orsulka
12. jan 2010

mirinda...no tak to je super..... 🙂 .....lebo ja by som chcela ist bez PK....tu mi to nechcu urobit aj to je dovod zmeny CAR-u...

zuzla80
12. jan 2010

Oruslka v Brne vkladajú embryjka buď po 2, 3 alebo 5dňovej kultivácie - neriešia každú stimulku vyslovene PK, ale najväčšie úspechy sú pri 3dňovej kultivácii, aspoň čo sme si tu tak všimli, i keď my máme drobčeka po 5dňovej. Veď skúsiš a uvidíš. Inak sem tam čítam heliosácku tému, takže viem zhruba, čo máš za sebou - my sme tiež pred tým chodili do heliosu 😉 .

Mirindik bude vlasaté dievčatko - naše asi bude bez vláskov 😅

zuzla80
12. jan 2010

Zajko ja som ti zabudla poblahoželať k dobrým výsledkom, supiš 🙂 a kedy ťa objednali na veľký utz? Ešte bolo voľné miesto? Viem, že nás čítaš, tak ti píšem tu 😉

Inak baby, ste sa tu bavili o tej expirácii, že lieky sú dobré aj pol roka po - tak ak máte niekto záujem ja mám stále 4ks Cetrotide, exp. 12/09...

julietka
12. jan 2010

mircala tak co sa da robit, skoda ze si sa v tomto pripade ty nemylila 😉 naozaj som si nemyslela ze to ma taky vplyv aj pri darcovskych..ale hlavne ked to budete mat podchytene a budes sledovana, rovnako aj zuzlik kedze mate rovnaky problem s krvou..

mirindi super miery, gratulujem ze Emka sa tak krasne drzi, je to mala bojovnicka 🙂

a zdravim vsetky ostatne babulky 🙂

orsulka
12. jan 2010

zuzla....ved prave, že pomalicky vsetky Heliosačky otehotneli ked sli bez PK, ale to len v pripade, že mali jedno max dve embryjka.... mne vždy odporucili len PK...a nic....tak chcem ist bez PK. Tebe sa podarilo v Brne na 1x???

mircalla
12. jan 2010

orsulak a preco chces bez pk? inak zavisi ale su embrya a pocet, ale rozhodnutie je vyhradne na pacientke, lekar ti da odporucanie co by bolo lepsie.a od pokusov nazelezi, ci ta v brne prijmu, ako pises zuzla. navrhnu ti, co povezauju za najlepsie, ale do nicoho nenutia.

ja som si u nas inak vycerpala len jeden pokus, lebo CAR v BA ma nenadchli a helios bol daleko, tak preto brno

zuzla...hej stlecl napisal, ze naozaj nie je v dnesnej dobe dovod na obavy. ale mozno vase babo ani nebude mat pozitiv, je to 50% sanca...ja vsak asi nabeton, kedze su obaja pozit (priatel i darkyna)

orsulka
12. jan 2010

mircalla...akurat som pisala vyssie prečo bez PK.....ja mám cyklus kratky okolo 26 dna cyklu.....a po PK ked mi vložia ebryjko na 20 DC, tak mne to pride velmi neskoro....a tak som tak 6 -7 dni po ET dostala menzes... 😒

zuzla80
12. jan 2010

Orsulka nám sa to podarilo až na 3krát, teda celkovo sme absolvovali 3IVF na SK a 3softy v Brne. Ale otehu sa mi podarilo už heliose po treťom IVFku, ale nedopadlo to dobre a taktiež po druhom softe v Brne a to po Kete, ale spontánne to skončilo. Takže toto je moje tretie tehu po 6tich IVFkách...

Mircala tak musíme veriť, že to bude OK. Si sledovaná aj u gynekologicky a ja verím, že ak sa aj nejaké protilátky vytvoria, tak sa to určite včas podchytí, uvidíš 😉

Juliček aj vás pozdravujem 🙂

tanitta
12. jan 2010

ahojky...
orsul.. velmi ti fandim... ono je to s PK aj aj...ja som v heliku mala et az kolo 24DC...po pk ... dalsi pokus potom sme mali len 2ks emb. a sup // ale nedopadlo to...ale to je o inom... v R sme mali po 3dnoch kultivacie...10-12bunkovce...a veduci je na svete 😎 vies ak ste pocut pravdu naouaj by som sa ti cudovala keby si nadelej ostala v heliku.. zmena je zivot...ine prostredie ine protokoly.. kazda to na v podtste "usite na mieru"....
baby stale na vas mylsim aby ste to potiahli co najdlsie babetka v brusku... a stimulantkam skore// 😉

orsulka
12. jan 2010

tanitta.....ja viem a poznam tvoj nazor a myslim, že mas pravdu.. 😉

zuzla....takže to nie je problem, pokial dobre zareagujem aj na soft a nepodari sa, aby som aj viackrat absolvovala soft....????
no myslim, že aj tak mi najlepsie poradia priamo na konzultacii... 😉 potrebujem nejake papiere zo stareho CAR???? alebo staci ked im poviem co som mala a ako som dopadla..... 😕

tanitta
12. jan 2010

orsul.. staci ak to vies vsetko z hlavy... 😉 ... prip. nejake papiere z inych vysetreni.. ako hemato.. imuno.. stitna.. atd...ale ak nemas staci zase len ci to bolo ok...
ono pri softe mozes v podtate reagovat na leicbu tak isto ako aj pri klasickom ivf....po neuspesnom softe mozes ist hned aj po mesiaci... netreba pause...

orsulka
12. jan 2010

tanitta.....dik......ved ja rozmyslam, že sa s Dr. Krajkom aspon rozlucim po takej dlhej dobe spoluprace 🙂 🙂 a možno mi da nejake papiere pre iny CAR....uvidim , vsetky tieto papiere maju oni v CAR

orsulka
12. jan 2010

a sorry, že sa furt vypytujem......ale....pri softe sa beru tie iste lieky ako pri IVF??? menopur, gonal puregon???

tanitta
12. jan 2010

jasne orsul... tie iste..mozes aj menopur, merional,fostimon...gonal,puregon... ale plati tam ze co si zozenies 😉 povies arzenal aky mas a oni to prisposobia...niekedy to nakombinuju aj clostilom...

orsulka
12. jan 2010

tanita.....no super 😀 😀 😀 tak uvidim co sa mi podari zohnat...naposledy to bol puregon a dokoncila som gonalom 🙂)))

falin
12. jan 2010

este otazocka - potrebujem hormonalny profil ked idem do brna?

tanitta
12. jan 2010

Falin... ani nie.. spravia si svoj 😉
dobre kocky opatrujte sa...a vela stasticka 😵

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre