Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

lusipe
23. okt 2013

Dievcata viete co je s bergalm?neozvala sa vam?

manita
23. okt 2013

@buba08 on keď mi to radil, tak sme o AMH ani špeciálne nehovorili, stále o liečbe neplodnosti, o neúspešných IVF, o nespavosti, o tom, že si chcem dať melatonín, o kvalite vajíčok, o tom, že mám vždy max. 1 embryjko, o tom, že som po jednej z OPU nemala absolútne žiadne vajko a tak... tak mi poradil tú materskú kašičku a k tomu ten medík so škoricou... kúpila som to a začala brať... a sama na internete pokukala, že Japonci tým liečia neplodnosť už veky... a Japoncov ja rada, viac mi treba nebolo... 🙂

až po tej kúre sama na vlastnej koži konštatujem a píšem vám moju vlastnú skúsenosť, ako som už písala:
- AMH vyskočilo skoro z 0 na normu
- nespavosť fuč
- lepšia psychická pohoda

či nám to AMH reguluje do správnej pohody (teda nám s nízkym zvyšuje a žienkam s vysokým zvyšuje) alebo úplne všetkým zvyšuje, to ja teda netuším...

buba08
23. okt 2013

@manita hm, neviem co mam teraz robit, asi skusim brat trebars len 2x do tyzdna, kazdy den asi nie, co myslis? a este tie moje alergie ... ☹

manita
23. okt 2013

@buba08 spomínala si, že sa poradíš kvôli tým alergiám, odobril ti to alergológ? pri alergii na včelie produkty, písali sme si o tom, že vtedy treba konzultovať...

ty si po troške dávaš aj iné vecičky, na ktoré máš alrg? napr. o mliečku si tuším písala? mojka, opýtaj sa radšej... 😉.

ja osobne si myslím, že tá kúra od včielok nikomu uškodiť nemôže

ikuska
23. okt 2013

@lusipe aj ja som sa uz po nej zhanala, mala byt na sone v Brne vcera ...

lusipe
23. okt 2013

@ikuska hej presne a je ticho .tak snad je vsetko v poriadku 😒

buba08
23. okt 2013

@manita ja nemam alergie na vcelie produkty ale na ine veci - mlieko, palina, tak sa troska obavam aby som si dalsiu nevyrobila, ale chcela by som si zlepsit kvalitu vajicok, tak to skusim ako som ti pisala 2X do tyzdna

manita
23. okt 2013

@buba08 aha, tak potom je dobre
😉

mimika1973
23. okt 2013

@jahoda333 ahoj, myslim, ze Brno nevyzaduje krv, len testik a sono potom

schatje6
23. okt 2013

@buba08
@manita
@nelly3 ja som si tiez teraz kupila matersku kasicku, ale to je len 100mg, kolko teda vlastne ma byt denna davka?

monikak1
23. okt 2013

@sona_fit jeeeeej soni, tak sa teším že máš krásne vajíčka 😉 celý deň som na Teba myslela. Zo srdca želám aby sa bublinkám darilo a v pondelok si si odniesla jednu navždy domkov 😵 😵 😵

monikak1
23. okt 2013

@tlucka zlatíčko zajtra sa držkaj, silno na Teba myslím aby boli vajíčka tiež krásne zrelé 🙂 🙂 🙂

monikak1
23. okt 2013

@manita ahoj, už dlhšie som sa Ti chystala napísať, len sme sa míňali, buď som Ťa tu nevidela, alebo ja som sa nedostala na konika 😉 na Tvoje odporúčania som si kúpila materskú kašičku, využívala som zatiaľ 16 ampuliek a cítim sa výborne, hlavne psychicky, chodím vysmiata, veselá, máločo ma rozhádže 😉 😉 😉 naozaj na sebe som si vyskúšala že mi to veľmi pomohlo, ďakujeeeeeeeeem 😵 , verím že aj vajíčkam to pomôže a budú kvalitné 😉

monikak1
23. okt 2013

@vlasatica blahoželám 🙂 🙂 🙂

monikak1
23. okt 2013

@sarasota supeeeeer teším sa, že je všetko v poriadku, teraz už len vylož nôžky a oddychuj 😉 😉 😉

rica1
23. okt 2013

@monikak1 ahojte baby, a aku znacku tej materskej kasicky kupujete alebo odporucate

monikak1
23. okt 2013

@rica1 ja som si kúpila tú, čo písala aj manitka ROYAL JELLY

rica1
23. okt 2013

@monikak1 ja mam tiez doma jednu od medfarma , nazov klasicky ze materska kasicka, tabletky ale neviem tam je iba nejaky pomer ze mg/100g tak reku ci je nejaka overena

monikak1
23. okt 2013

@rica1 juj to neviem, tabletky som nemala, toto su ampulky, ráno si ich dávam do džusu 😉.

buba08
24. okt 2013

@schatje6 no ja som kupila taku, kde je 1500 mg v 1 ampulke

horlenka
24. okt 2013

@jalaura v pohodee, ja som doteraz s tym nic nerobila, nic som neriesila. Len ja stale neviem, ci naozaj to musi SK CAR potvrdit, lebo z toho, co tu jedna kocka dala vyjadrenie od poist. to byt nemusi - aspon ja to tak chapem:
1. žiadosť o úhradu IVF potvrdené centrom pre IVF v SR – ktorú predkladá poistenka poisťovni, ak ide na výkon v SR + čestné prehlásenie poistenky
a 2. žiadosť o udelenie súhlasu na úhradu nákladov ZS v cudzine – potvrdzuje klinické pracovisko gynekológie, teda prednosta/primár gynekologickej kliniky napr. niektorej univerzitnej nemocnice + kalkuláciu predpokladaných nákladov – vypisuje a potvrdzuje centrum IVF v cudzine). - tento bod je "straaasne" zaujimavy, som zvedava, aky primar ci prednosta bude mat cas na moju trapnu ziadost!! Dam to prinajhorsom (ak dovtedy bude nejake tlacivo) svojej gyndacke a hotovo. Co mam behat po Kramaroch ci Antolskej?! - to uz fakt niekto velmi fetoval, ked vymyslal taketo blbosti 😠
a tu kalkulaciu - uvidim, co nam povedia v brne na konzultacii a prip. mi to hned potvrdia a vypisu.

jalaura
24. okt 2013

@buba08 aha sorry som si to zle precitala. V Brne sa to urcite podari...verim tomu

falin
24. okt 2013

@buba08 - ahoj, verim ze mas tho dost. Urcite treba pauzu, to je rozumne.

falin
24. okt 2013

@sarasota - moja velmi sa tesim ze ste oki.Teraz si mozes doma naplno uzivat tehulkovanie 😉

@vlasatica - potichucky blahozelam a verim ze bude ciarka silniet

falin
24. okt 2013

@nelly3- nelus ty mas dnes kontrolu, vsak? drzim palceky

buba08
24. okt 2013

@jalaura ahoj, vies co, ja uz nicomu neverim...

vlasatica
24. okt 2013

tak dievcence. Dnes som zacala spinit, som sa radovala predcasne ☹ VIem ze moze ist o uhniezdovanie. A mala som vkladane dve embrya, ak sa uchytilo len jedno to druhe musi nejako tiez odist z tela, len dufam ze neodidu obydve 😠

lusipe
24. okt 2013

@vlasatica neboj, vsetko dobre dopadne...urcite sa jedno uchyti....a mozno je to len uhniezdovanie a nic to neznamena 😉 a skusala si testovat este?

vlasatica
24. okt 2013

@lusipe nie neskusala, uvidim ako sa to bude vyvijat a otestujem uz az v sobotu , len teraz neviem ci mam ten utrogestan stale strkat do susky alebo ho mam radsej jest

monikak1
24. okt 2013

@vlasatica neboj, špinenie je v poriadku bobáčik sa uhniezďuje 😉 ale úplne Ťa chápem, že máš strach a neistotu. Oddychuj a ver drobčekovi 😉 držím palčeky

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre