Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

tixx
22. júl 2014

kocky, viete niektora blizsie info,ako je to po novom s preplacanim poistovne? pisala som si s jednou babou, ktora to este riesila "po starom" , no vraj sa to nejak zmenilo. Mate niektora cerstve info,ako to teraz funguje?

tixx
22. júl 2014

@donatela ahoj,prave som sem vyssie pisala prispevok, ty to asi prave riesis, alebo vies ako to funguje s preplacanim poistovne? ake tlaciva na to treba? a riesila si to tak,ze ste si to najprv cele uhradili sami a potom poziadali poistovnu o preplatenie?

falin
22. júl 2014

@tixx @crazybabenka - dievcence aj ja chodim k Stelclovi 😉
Postup je rychly, s dalsim cyklom mozes zacat stimulovat

@ina7 - kraaasa, je to nezabudnutelny pocit. Tesim sa s tebou 😵

tixx
22. júl 2014

@falin mozes mi prosim ta len tak v skratke popisat tu prvu navstevu? my totiz mame malo a pomalych spermosiek, a ja mam vraj PCOS... myslis,ze to tak rychlo pojde aj v nasom pripade? a ako je to s tym preplacanim poistovne, vies? Vyzera,ze si s dr. Stelclom spokojna,ako aj dalsie baby tu,ako to citam, tak som zvedavaaaa 🙂 chodila si pred tym aj niekde tu na SVK?

diska
22. júl 2014

@gerdusha ahoj,nie nerobili mi to ale mam planovany ten zakrok,dr mi povedala,ze to neboli ,vraj uplna pohodicka ,ale tiez som chcela vediet od neakej baby co nato uz bola ako to prebieha ale zatial sa nikto neozval 🙂

diska
22. júl 2014

@katka1710 ahoj,vyslovene tieto vysetrenia niesu potrebene (spravia ti IVF aj bez nich) ale je dobre si dat spravit ,urcite hematologiu,genatiku a aj imuno aby ak sa tam nieco najde bola vyssia sanca na uspech a nasadili ti liecbu 😉

gerdusha
22. júl 2014

@diska

no ja som citala vsetko ine len to nie, ze to neboli...to mi tiez len moj mudr pise 🙂)

diska
22. júl 2014

@gerdusha nestras 🙂 kedy mas ist na ten zakrok?

gerdusha
22. júl 2014

@diska no v podstate za par dni

diska
22. júl 2014

@gerdusha tak mi potom das info ake to bolo 😉

falin
22. júl 2014

@tixx - s dr. som max. spokojna, taky optimista usmiaty 🙂
S preplacanim nemam skusenosti, leboo ja som chodila najprv na SK a tam som si minula 3 platene pokusy (iscare BA). Diagnozy mame podobne ako vy, navyse som mala diagnostikonavu endometriozu, laparkou mi odstranili cystu, odvtedy nastastie pokoj s endo, hned po laparke som isla na KET a zadarilo sa a mame 9- rocnu slecnu 🙂 a este mam hemato problem - homozygot v 2 mutaciach, na to beriem anopyrin a fraxiparin.
To ze mas PCO, je dolezity udaj pri stimulke, lebo zeny s PCO mozu zareagovat prilis silno alebo prilis slabo na stimulku. Ja som na sk reagovala silno a mala som po stimulke OHHS (hyperstimulacny syndrom). V RF stimulujem vzdy soft, nizke davky hormonov

Potom daj vediet ako si pochodila na konzultacii 🙂

rebeka33
22. júl 2014

@ina7 krasa . Ja stale nemam fotku ani som ho poriadne nevidela. Snad 4.8 idem na morfologiu ak sa nic nestane vdufam ,ze pridam aj ja taku krasnu fotku. Inac simonine dvojca nasli az v 10tt.🙂🙂

tixx
22. júl 2014

@falin dakujem,jasne, ozvem sa potom a dam vediet, ako som dopadla, uz odpocitavam dni, aka som zvedava,co mi tam povedia 🙂

donatela
22. júl 2014

@tixx skus pozriet par stranok dozadu. Pisala som to tu adulke a zibi aj s linkami na Vszp, kde najdes tlaciva, ktore treba vyplnit a poslat do poistovne na schvalenie. Vsetko ma Vszp na stranke, tlaciva, aj vysvetlenie. Lehota na schvalenie po podani ziadosti je 15 pracovnych dni. Ked ti pride papier o schvaleni domov, mozes zacat stimulovat. Potom vsetko v RF hradis sama v plnej vysky. Doklady si odlozis, nakopirujes a posles do poistovne spolu so ziadostou o refundaciu. Zo zakona ma poistovna lehotu na refundaciu 3 mesiace.
Mne uz plynie lehota na refundaciu...
Drzim palce🙂

sarasota
22. júl 2014

@ina7 super spravicka len tak dalej 🙂

donatela
22. júl 2014

@ina7 veeeelmi gratulujem a tesim sa s tebou. Tak hadam to aj s korenkou a rebekou dotiahneme do uspesneho konca spolu vsetky styri🙂🙂 teda aspon nas 4-ri evidujem, ze sme tak terminovo rovnako. Rebeka je trosku popredu🙂

donatela
22. júl 2014

@rebeka33 tak budem drzat palceky, nech sa dockas obrazka. Ti uz bude pekne babo vidiet o tie 2 tyzdne🙂

tixx
22. júl 2014

@donatela jeej dakujem, si poklad! idem si to prelistovat 🙂 je super mat tu takto spriaznene duse,co vzdy poradia,pomozu 😉 velka vdaka!

adulka1981
22. júl 2014

@donatela a môžem sa opýtať? Ako dlho trvá, než ti to poisťovňa schváli? Lebo my by sme chceli začať v septembri, tak či to ešte stíhame....Ďakujem moc

ina7
22. júl 2014

@donatela Hej, hej, rebeka je o mesiac popredu a korenka, ty a ja sme na rovnako. Ja mam ist 14.8. na prve odbery. Mne.este vobec nebrali krv a vy obidve ste pisali ze zo 5-6 skumaviek. Ale mam.knizku a to je hlavne. 😀 Akurat co mi pomerala sestricka.panvu.

melisska
22. júl 2014

pozdravujemeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee 😵 😵 😵 😵 😵 😵

falin
22. júl 2014

@melisska - ahoj Meli, Janik je uzasny 😵 😵 😵 😵

haimi
22. júl 2014

Kocky, mam na Vas otazku. Marcel mi napisal stimulku, ale len do 7dc. Zajtra idem 8dc na sono, ale picham rano, tak neviem, ci si mam zajtra rano dat, alebo nie. Mate s tym niektora skusenost? Diky kocky

diska
22. júl 2014

@haimi ahoj,pichnes si az po utzv 😉

hariet
22. júl 2014

@haimi ahoj, ja som to mala tak isto, na 8. den rano sono a po kontrole mi pichla sestricka. Len si zober tasticku so sebou 🙂

haimi
22. júl 2014

@hariet @diska diky baby, sono mam az o 12:15, tak snad to nebude vadit

hariet
22. júl 2014

@haimi aha, ja som myslela, ze mas rano. V tom pripade ak pichas rano, by som pichla. Pol hodka hore dole nevadi, ale to je uz dost casovy odstup.... Teraz som si spomenula, ze ja som bola na prvom sone vlastne 9.-ty den, aj ked som povodne mala prist 8.-my ako ty a aj stimulku som mala rozpisanu na prvych 7 dni. Volala som tam a doktor mi povedal, ze mam pichnut aj na 8. den a v 9.-ty rano prist.

diska
22. júl 2014

@haimi aj ja som mavala sono vzdy az po 13h a kazali mi v ten den pichat az po utzv tam u nich.

hariet
22. júl 2014

zienky ja mam zajtra vklad, myslite prosim na mna. Povedzte mi zo skusenosti, treba potom doma nejaky cas lezat, alebo normalne fungovat? Dovolenku mam, takze vsetko bude v oddychovom mode. Ide mi o to, ze zajtra cestou spat by nam bodlo zastavit sa v ikea, alebo sa na to mame vykaslat a ist rovno domov 😅 dik

melisska
23. júl 2014

@falin ahoj moja, veru je , miláčik moj 😉 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre