Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

ina7
8. dec 2014

@lenka54321happy
@gagirl
@bambulka2015
@lemoni86
a iné čo som neoznačila 🙂
Kočky, chápem, že sa nervačíte. Zvnútra totiž vyzerá ten problém omnoho väčší ako zvonku. A baba zrazu píše rovnaké veci nad ktorými prevracala oči mesiac predtým. Ja teda poctivo čítam, aj keď už moc neprispievam a len od toho júna sa tu každé čo ja viem 2-3 tt rieši, že prsia ma prestali bolieť, zmizli mi tehu príznaky a pod. Je to normálne, niektorej sa to stane, niektorej nie. Sme na hormonálnej hojdačke, telo reaguje búrlivo. Alebo sa baby stažujú, že im prestalo byť zle na vracanie. Čo by za to niektoré dali, čo prevracajú celý deň, že? Môže ti byť dobre zo dňa na deň, môže ti byť dobre týždeň a potom zase na grc. Pamätám si, že napr. na zápchu a tlačenie som tu písala, možno mesiac dozadu, neviem, čas mi nejako inak plynie. 😉 Skoro každá tehotná má zápchu (tie, ktoré nemáte, nestresujte sa z toho, radujte sa 😉 ) Je to prirodzené, tehu hormóny spomaľujú činnosť čriev, aby sa lepšie živiny vstrebávali. Z potlačenia na záchode myslím že žiadna nepotratila. Veľa tlačiť je blbé hlavne kvôli hemoroidom. Bábo veľkosti hrášku alebo aj omnoho väčšie je tak komfortne v maternici uložené, že ho vôbec nijako nemôžete vytlačiť do záchoda. 🙂
Prosím, neberte to, že si robím srandu z vás, opakujem, ja chápem že človek sa vie zneistiť a pýta sa nakoniec aj na "hovadiny", ktoré by ho normálne ani nenapadli. Chápem aj tie baby čo tu prevrátia oči a pomyslia si že bože, ďalšia čo robí z komára somára. Ale jedny aj druhé, musíme mať pochopenie pre seba. 🙂 A ešte jedna vec, sledujte čo sa tu píše, lebo stále sa tie isté veci baby pýtajú. Možno to preskakujete, lebo v tej chvíľke sa vás to netýka a potom to o mesiac riešite tiež a zbytočne sa bojíte. Ja sa radšej nebudem pozerať, čo som tu ja popísala pred pár mesiacmi. 😉 😀
Pozitívne myslenie je najťažšie a najdôležitejšie. Verte tým drobčekom, verte, že to zvládnu. A ak nie, tak isto nie preto, že ste niečo zjedli, spravili, zatlačili, málo ležali, povysávali alebo čo ja viem čo ešte. Držím vám palce, dievčence 🙂

falin
8. dec 2014

Babulky, nedá mi nereagovať. Som tu na tomto fore riadne dlho (taka stara vykopavka 😎 ), každá máme iný nazor, iné vnímanie situácie, tak sa pls berme také aké sme.
Bambulka - je jedno či chodíš do rf alebo nie, to nie je podstatné. Každá tu má alebo mala problém otehu. Sme na jednej lodi.
Toto fórum bolo vždy takou "oázou" kde sa môžem vyžalovať, kde ma povzbudia baby, keď už neviem ako ďalej, keď potrebujem "nakopnúť" , kde mi poradia. A na druhej strane ak ja viem pomôcť, tak svojimi skusenostami, nazorom sa snazim pomoct najlepsie ako viem. A taktiež povzbudit ostatné spolubojovnice.

Takže zakopme vojnové sekery a s úsmevom poďme ďalej 🙂 🙂 🙂 🙂

tlucka
8. dec 2014

@speranza1 Aj ja chcem vidieť // v albume 😀 😀 😀

tlucka
8. dec 2014

@falin ahojky, ako sa máš? 🙂
@tixx Lucka, ako sa cítiš? Bruško pomaly rastie? Myslím stále na teba 😉

falin
8. dec 2014

@tlucka - ahoj Luci, krasne si napisala ten príspevok k situacii tu , si to dobre vystihla. 😉
Mam sa tak nejako smutno, ale to prejde a zas vyjde slniecko 🙂 . A ty ako? citala som ze posuvas ket, zaciatok roka je tvoj 😵

tlucka
8. dec 2014

@falin Ahojky, dlho som zormýšlaľa, či napíšem, lebo dlhšie sem neprispieva, aj keď stále diskusiu čítam. A snažila som sa to napísať v diplomatickom tóne 😀 😀 Ale aj tak očakávam búrlivú reakciu. 😉 😉 Ale v poslednej dobe sa fakt v tejto téme riešia "problémy" ... Radšej nebudem pokračovať...
No neviem ako s KETom. Chcela som ísť začiatkom roka, ale ešte nemám výsledky z imunológie, teraz sa snažím dopĺňať deficit vit. D a ešte mi k tomu prišiel schválený návrh na kúpele, tak neviem čo urobiť. Či risknúť vklad, alebo absolvovať kúpele a zase všetky plány odsúvať... No neviem..
Aj ja mám občas horšie dni, občas lepšie. Hlavne však je, že sme zdraví, máme sa radi a všetko ostatné príde. 🙂 🙂

tlucka
8. dec 2014

@ina7 🙂 Palec hore za tvoj komentár 😀

diska
8. dec 2014

@tlucka ahoj aj ja som pred casom presne riesila to co ty ci KET alebo kupele,nakoniec rozhodol moj muz,ze nech ideme na KET a ked sa nepodari tak kupele a posledne IVF no a kupele uz nebolo treba 🙂

tlucka
8. dec 2014

@diska Veď práve to riešim aj ja. Keď mám minúť kopec prachov za hradenie kúpeľov, tak to môžem peniaze radšej investovať do KETov a snáď už kúpele nebudem potrebovať. 😉 Aj keď blahodarné účinky slovenských liečebných kúpeľov sú na nezaplatenie. 😉

diska
8. dec 2014

@tlucka tak skus tiez prv KET,teraz im to v RF poriadne ide 😀 treba to vyuzit 😅

speranza1
8. dec 2014

@tlucka a kolko mate mrazacikov?

tlucka
8. dec 2014

@diska Tuším v RF dostali za úlohu zbaviť sa všetkých Sloveniek. 😀 😀 😀 No snáď sa rozhodnem správne 😉

tlucka
8. dec 2014

@speranza1 Ešte troch 🙂

diska
8. dec 2014

@tlucka taketo zbavovanie sa mi paci 🙂

speranza1
8. dec 2014

@tlucka ved to je super...a po kolkych vam vkladaju?

tlucka
8. dec 2014

@diska Aj ja by som bola rada, kebyže sa ma konečne zbavia 😀 😀

tlucka
8. dec 2014

@speranza1 Už som mala vložené 1 a aj 2. A teraz ich tam mám chuť šupnúť všetkých naraz 😀 😀 😀 Snáď sa aspoň niektorému u mňa zapáči. Ty si si dávala vkladať dve vždy?

speranza1
8. dec 2014

@tlucka ano ked ich bolo dost tak aj dve....len stale to bolo biochemicke tehotenstvo...ale raz to uz musíme prelomit, ci nie?

tlucka
8. dec 2014

@speranza1 Ja som sa tiež dopracovala len k biochemickým tehotenstvám, ale posledný vklad ani to. Teraz už prišiel čas aj na "staré korčule" 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

speranza1
8. dec 2014

😀 😀 😀 😀 😀 veru tak je....

tixx
8. dec 2014

@tlucka ahoj Luci, super, akurat idem z poradne, tiez som na teba cez vikend myslela,ze sa ozvem,ako sa ti dari 🙂 sledujem,ze uz planujete KET, tak super, budem drzat palce, nech sa ta v Brne uz zbavia a aj ty ich, sak uz by stacilo tych navstev tam, najlepsie by bolo, keby si tam po KET uz nemusela ist ;)
Ja sa mam fajn, dnes som babo prvy krat videla aj v pohybe, tak som rada, vo stvrtok budu vysledky tripple testov, tak snad je vsetko, ako ma byt 🙂

gagirl
8. dec 2014

@tlucka ahoj moja a aj ostatne kocky..aby som sa vyjadrila k tomu co si pisala a aj k tomu mozno nedorozumeniu co sa tu posledny den dva dial..len tolko ze ja akceptujem nazory inych a mozno to dotycna ani nemyslela v zlom..ale nenoze vediet ako som sa citila a ze som jednoducho len mala potrebu napisat svoje obavy aby som sa trocha ukludnila tym ze mozno aj ine kocky co uz boli tehu mali podobne priznaky..stale tvrdim ze tato stranka je aj o tomto..a pravdupovediac po napisani nazorov a skuaenosti niektorych kociwk co mi odpisali na to mi bolo naozaj lepsie..nechcela som vyvolat ziadny konflikt len mi proste zle padlo ironicky pisane vety typu..nemackajte si prsia..atd ..kedze myslim su ze aj iny nazor sa moze napisat inak..bez toho aby to niekomu zle padlo..to je asi vsetko co som chcela este napisat k tomu a nechcem sa uz naozaj k tomu vracat v tomto predsviatocnom obdobi..P.S..mozno za to vsetko mozu tehotenske hormony..🙂

lenka54321happy
8. dec 2014

@bambulka2015
Ty to stale nechapes??
1. Mozes sem pisat aj ked zijes v Tramtarii a nechodis do RF
2. Mozes si sem pisat nazory
Ale Nemozes pisat ako sa by sa mali niektore baby chovat a ako nie!
Nechapes ze niektore baby co si toto tu citaju si presli niekolkymi potratmi? Alebo ich neplodnost im narusila vztah? Alebo niekotore si zobrali pozicky na ich posledny IVF pokus? Nemas sajnu aky strach niektore baby maju, zufalstvo, cim si prechadzaju a maju kazde pravo sa bat, pozorovat, obavat, pytat...
A ano nie sme sproste vsetky vieme strachom sa nic nevyriesi...ale to tym babam nepomoze...budu sa bat aj tak! A ano vedia ze im to len horsie urobi...
A ano kazda sme ina, ale skusenost jednej nie v jednom pripade pomohla druhej lepsie ako rada lekara!
A hej pytame sa casto o com sa uz pisalo, ale nie kazda si to tu poctivo cita kazdy den....A neboj sa, ak si pozres toto forum zpred par mesiacov ine baby sa pytali, to co sa my pytame teraz.....a o par dni, tyzdnov, sa budu ine baby ZNOVA pytat to co sme sa MY pytali....tak to tu jednoducho chodi a aj bude....
Ty nas tvojim nazorom nezmenis....aj ked si mala dobre umysli....ale ako som uz pisala nie kazdy je ako ty....
A presne ako @diska pisala aj ja som uz v UK 15 rokov, aj ja som sportovec, aj ja som financne ok na tom, aj ja chodim na dovolenky a nemam to tu potreby pisat....Vies pre ine baby sa mozno zase TOTO lahko necita....takze tak....uz sa mi fakt nechce toto vysvetlovat hadam sa rozumieme, papa

speranza1
8. dec 2014

@gagirl ja som ako pokakana cely cas...a verim ti..a absolutne ta chapem ako sa citis.... ze si sa zlakla..co sa deje.... myslim si, ze aj ked vieme, ze ten strach nam nepomaha... ale aj tak sa vsetky bojime..jednoducho..ked si prejde niekto tolkymi sklamaniami... nejde sa len tak NEBAT... NEJDE TO!!!!
...

speranza1
8. dec 2014

... jaaj ma vyhodilo z prispevku... len pre dokoncenie..
.... bojime sa len tak, ako sa maminy boja o svoje deti... ci male a ci velke.... to je moj nazor... 😀
a vsetkym zelam kraaasny dnik...sak sa tu mame radi, ci nie??? 😵 😵 😵 😵 😵

tlucka
8. dec 2014

@gagirl Drahá, strach je úplne normálny a absolútne vás chápem, že sa bojíte. Ja som tiež vždy vystresovaná. Tiež som po vkladoch sledovala prsia, bolesti podbruška, a po x tých pokusoch a vkladoch už akosi poznám svoje telo a viem, akú reakciu a výsledok mám očakávať. Netrúfnem si ani predstaviť, ako budem reagovať a aké pocity mať, keď sa nám konečne zadarí 😉 Pevne však verím, že ak budem mať akékoľvek problémy, skvelé kočky z tejto témy mi určite poradia (teda dúfam 😀 😀 😀 ).
Nesnažím sa zľahčovať problémy iných, každá z nás má svoje problémy a starosti. Len mi pár posledných príspevkov niektoré príspevky, s prepáčením, pripadali dosť vtipné (samozrejme nemyslím tie o bolestivých prsiach, bolestiach v podbrušku, vysokom tlaku a tak). 🙂
Pekný deň

sarasota
8. dec 2014

@speranza1 ahojky speri aj my s Matejkom chceme vidiet zazrak 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

haimi
8. dec 2014

@speranza1 kokos, co sa tu deje !!!! Ti drzim palce cely vikend a teraz nejake tajomstva 😀 😀 😀 forku nevidim, ale dufam, ze su tam kolajnice 🙂

speranza1
8. dec 2014

@haimi aale kdeze tajomstva..len to mam zobrazene len pre priatelov...tak ked si moj priatel..tak sup sup pridaj sa a kukni album 😀 😀 😀 😀 😀

diska
8. dec 2014

Ochchch baby sme predsa len zeny a na hormonoch,ved aj nasi muzi to s nami maju tazke chudaci ten moj je statocny ale upokojuje ma vzdy ked treba.
Mne tu pomohlo vela dievcat ,radami ako to chodi v RF,povzbudeniami,ked mi porozpravali svoj pribeh ,motivovali ma ked sa nevzdavali.
Snazim sa tiez vzdy odpovedat ked poznam odpoved viem ,ze castokrat len potrebujeme pocut ano je to tak alebo bude to dobre.Niekedy sa neviem dockat odpovede lekara 😅
Ked som bola snazilka a citala som ako tehulky stresuju tak sama som si hovorila,ja tie baby nechapem co sa netesia ale stresuju? no a mam to tu ,uz to chapem 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre