Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

mircalla
22. okt 2010

@anty urcite sa uz tesis🙂)
inak ani u mna to na porod nevyzeralo, bola som uplne uzavreta a zrazu sup....o43 dni na to som rodila
moc sa na to neda spoliehat, je to tak prognoza po sono na 1-2 dni
ale este mas cas, tak nech malus vbrusko vydrzi zatial

mircalla
22. okt 2010

@zuzla80 dik a uplne s tebou suhlasim, potrebovala som si to s niekym odobrit. nebudem mu nutit nutrilon, lebo pani peditaricka povedala. kupim nejake mensie balenie na skusku a uvidime co to spravi

rienok
22. okt 2010

@anty aj ja Ti prajem nech porod prebehne rychlo a bez komplikacii a mas drobceka v naruci 😵

@falin tak drobcek - ovia uz su u maminky, tak nech sa im u Teba dari, drzim palecky 😉

@gerdusha ... nikde som nenasla vysledok aky bol vyvoj, kedy mas trasfer? drzim palecky 😉

mircalla
22. okt 2010

@zuzla80 inak ak si vezmem ze z velkej krabice nutrilonu kolkomaly skutocne vypije a kolko vylejem (kedze to vydrzi len 2 hodiny), tak kedze to moc nechce, tak 60% ak nie viac ide do kosa

mirinda10
22. okt 2010

@mircalla daj to mlieko do chladnicky, v nemocke mi zarobili mlieko a musela som ho spotrebovat do 24hodin ale muselo byt v chladnicke a odlievala som si kolko som potrebovala a ja tebou tak mu urobim menej a vzdy mozes dorobit ja mam vodu v termoske tak mlieko mam hotove za par sekund

mircalla
22. okt 2010

no pisu tam, ze do 2 hodin....to materske je 24 hod....toto umele nepisu v chladnicke dlhsie, tak som sa drzala pokynov, ze do 2 hodin spotrebovat. ale skusim sa na to opytat este v lekarni
mam vodu v termoske tiez. on uz ked papa, tak ho nechcem vyrusovat pri kojeni so zarabanim dalsieho, snad ten sunar bude lepsie pit.maximum mi vypil120 ml a to asi 2 razy...inak 60-90 ml, dakedy len 30 ml,dakedy nic
ale ked viac nepije a pribera, tak hadam mam svojo mliecka relativne dost, aj ked to neni 100%

mirinda10
22. okt 2010

@mircalla no ale nevies kolko vypije tvojho ak ma dost tak nemusi chciet UM ved inak chuti, ja by som to neriesila
inak ja som musela casto dorabat ked som jej dala plakala tak som dorobila
ja viem, ze to plati pre MM ale mne robili v nemocke Nutrilon a vzdy mi na flasu napisali kedy to bolo urobene a kazali ak nevypije do 24 hodin mam vyliat a to som mala 200ku na den a som si odoberala tak 30-45ml podla potreby

tie 2 hodky su ked je to v izbovej teplote alebo si zarobis a ides von aby si ho spotrebovala

brita
22. okt 2010

@shandy - Shandika, upravila som trosku svoje udaje 😉
Aktualna tabulka:
Cakatelky na stimulku/KET
Brita (34r), 2xIUI neg.(Helios Martin), 3xIVF vzdy bez ET- 1x2vaj., 1x1v.,1x0, vzdy sa embryjka zastavili, Reprofit- darcovske vajicka august 1010 - MA v 9tt, nove OPU darkyne 24.3.2011
callex, 1x IVF GF neg., 2xIUI biochem. tehu, 1xIUI neg., hemato
lahhel (32r), 1xIVF Iscare-neg., 1x IVF Helios Martin-neg., 1 x prirodzene tt SP, 2xIUI Ferticent – neg., 1xIVF Ferticent SP, 3xsoft IVF RF – neg., planovane soft IVF RF – aug 2010 (bravelle, clostil, prednison)
Lenka20 (32r), KET po pauze
maciatko31 (33r), 2xIVF, 1xKET-SP v 6tt, 2xsoft IVF RF-neg., (anopyrin, prednison)
moni19 (35r), 1x IVF a 1xKET-Gync.OV- neg.,1x IVF Reprofit - neg.,KETneg.
naduska (38r), 1xIVF Iscare – neg., 1xIVF Helios Brno, 1xET SP, 2xKET MA, 1x prirodzene tt SP, 1x mimomater., soft IVF RF – aug. 2010 neg. (clexane – MTHFR hetero ,hypofunkcia st.zlazy +protilatky= euthyrox 75,prednison 2.5 mg od pozit.tt)
pikha (35r.), 1x IVF Ferticent-neg., 1 x soft IVF RF neg., hemato vysetrenie
rienok, 4x IVF GF negat., dalsia stimulka 12/2010 resp. 01/2011 v RF ( clostilbegyt, bravelle, orgalutran, prednison)
rikuska21, konzultacia 30.6.
rebeka33 (35r), 2xKET, 2xIVF inde, teraz soft IVF RF-MA , vysetrenia
.....................................................................................................................................................................................................................
Stimulantky/KET:
cavik ( 36r ), 3xIVF, 5xKET iné CAR ( 1x biochem, 1xMA, 1x mimomater. a synáčik ), v Reprofite 1xIVFSoft - MA, dalsie soft IVF,
falin (34r.) - 3 x IVF, 5 x KET Iscare; 1 x tehu - dcerka 5r., 1 x chem.tehu. teraz soft RF (heterozygot MHTFR v 2 mutaciach - pri tehu fraxipirin; genetika)
.....................................................................................................................................................................................................................
Tehulky:
Anty( 30r.) 2xIVF gyncen.OV, 3xIVF RF, tehu, caka chlapceka, TP 6.11.2010
Lenny71 (39r) - 1XIVF, 1xKET BA - negat, 1x soft RF neg.., teraz soft IVF RF, ET 26.7., caka 1 mimi, potvrdena akcia srdca
modra (30r) - 3xIUI, 2xIVF, 1xKET, 1xIUI v Brne neg. , soft IVF RF, tehotna
Olympia , 2xIVF, 2xsoft IVF RF, 1xIVF - tehotna, caka dievcatko, TP: 12/2010.
Orsulka (39r), 4xIVF, 4xKET, 3xIUI, 1xmimomat..tt, teraz soft IVF RF = tehu, caka dvojicky - chlapcek a dievcatko,TP: januar 2011
rebeca_1 (32r), 4xIUI Gyn-Fiv neg., 1xIVF ICSI Gyn-Fiv neg,, 1x IVF ICSI Ferticent OHSS, KET neg.,1x IVF ICSI Ferticent neg., soft IVF (bez ET), 4 IVF soft bez ET, 5 IVF soft august 2010 OPU 28.8.2010, ET 2.9.2010, caka 1 mimi, TP: 05/2011.
shandy (32r), 1xsoft IVF RF (bez ET), 1xsoft IVF RF neg., 3. soft IVF + genetika, OPU 27.8,2010, ET 30.8.2010, caka dvojicky, TP: 05/2011
Tomka12 (31r), 2xIVF SK, 6xKET-neg.,1xIVF RF soft-neg., teraz soft IVF RF, OPU 2.9.2010, caka dvojicky, TP: 05/2011
Violoncielka (38r), soft IVF RF august 2010, TT 6.9.2010, caka 1 mimi, TP: 05/2011
.....................................................................................................................................................................................................................
Maminy:
Avaka, 1 dieta Ela (nar. Januar 2010)
Dior, 2 deticky – chlapci (nar. Jun 2010)
Julietka, 2 deticky, chlapcek Samko a dievcatko Ninka (nar. Februar 2010)
Mircalla, 1 dieta, chlapcek Filipko (jul 2010)
Mirinda, 1 dieta Emma (nar. Marec 2010)
Tanitta, 1 dieta chlapcek Adamko (nar. 2008)
Takyna – 2 deti – (18r.) a Bibuska (nar. Jun 2010), Romanko sa stal anjelikom v 24tt
Zuzla80 – 1 dieta – Ninka (nar. Jun 2010)
.....................................................................................................................................................................................................................
Spriaznene duse:
Ninockaskv – 1xIVF GF *chlapcek nam zomrel v 42 tt*, 1xKET GF neg., 2 KET GynFiv, 1x mimomatt
Bakosko tehulka
Bobjan(32r.), prirodzene teh.-MA v 2.mes., 1xIVF Helios Martin (bez ET), soft IVF Olomouc-neg., 2xIVF- FC Bratislava - neg., prirodzené teh. - MA v 12tt.
Kanhwa – adopcia
Labus
maticap.

gerdusha
22. okt 2010

@rienok ,

takze z tych 5 oocytov sa nakoniec ukazali 3 zrele...a dnes vysledok 2 oplodnene..v pondelok ET...ja tak straaaasne dufam, ze vydrzia, ze to vsetko dobre dopadne

@falin,
tak ako dnes?

falin
22. okt 2010

ahojte dievcence,
dakujem vsetkym za drzanie placekov. Vlozili nam 2 krasne morulky jednotkovej kvality. Uz len aby pokracovali v deleni a pekne sa uhniezdili.

@julietka - dik za tip, precitala som si este rano. Restika uz bola zrusena, ale kusok dalej bola dalsia, len tam benrali karty tak sme napokon skoncili v Ikei sa najest

@zuzla80 - zuzulka, dufam ze budes mat pravdu. Blahozelame k 1.zubku, velmi skoro vysiel, Ninke prajem nech ju moc zubocky netrapia

@violoncielka - ja som vysadzala lieky postupne. Moj gyndos mi povedal ako ich mam vysadzovat. Dufam ze kontrola bola ok

falin
22. okt 2010

@gerdusha - super, neboj sa moja, urcite bojovnici vydrzia. Mas zajtra volat ako sa im dari? Na pondelok drzim place
Pozri prispevok vyssie, tam som popisala ako 😉

Inac ked sme dosli z Brna, som si lahla a zaspala na 2 hodky 😵 Ale myslim ze vecer nebudem mat problem so zaspatim

falin
22. okt 2010

@anty - tak zachvilu mas vytuzeneho drobceka pri sebe, vydrz este chvilocku. Drzim palceky na porod, aby prebehol ok

@rienok - tak presne toto s tymi prispevkami by zaujimalo aj mna. Tiez som na to zatial neprisla

gerdusha
22. okt 2010

@falin,

dakujem, drzim palce, nech sa "drobcom" u teba paci.

pustam si na nete z archivu dnesne vydanie Sama doma, je tam mudr. koudelka...jedna kocka to tu avizovala...je tam aj velmi pekna diskusia, kde velmi chvalia reprofit...dobre sa to cita... 🙂

gerdusha
22. okt 2010

este aj od 49,50 min

kajka39
22. okt 2010

@gerdusha - vdaka za info, pustila som si to prave, sama by som to isto nehladala. Dik 😉

mircalla
22. okt 2010

@gerdusha dik ze link a nech to vyjde @falin zelam to iste

@zuzla80 juj ako skoro zubok

mircalla
22. okt 2010

@mirinda10 ach, no pekne a ja to vylievam veselo.....what a waste!!
zajtra idem kupit sunar a spytam sa v lekarni

julietka
22. okt 2010

@falin aj my sme skoncili naposledy v IKEi 😀 lebo vtedy ked sme tam boli naposledy restika bola zavreta lebo este nemali otvaraciu dobu a kusok odtial sme nechceli ist, lebo predtym ked sme boli im trvala dlho obsluha tak sme sli do tej ikei 🙂
a hlavne drzim palce, nech aj vam obed v ikei s bambulkami v brusku prinesie stastie 😉

anty
22. okt 2010

holky děkuju Vám moc, přiznám se, že už se toho porodu trochu bojím, ale to je asi normální. Zase ten můj strach překrývá to těšení na miminko, tak snad to bude v pohodě.

violoncielka
23. okt 2010

Ahojte 🙂. Tak my sme boli vcera na kontrole...babu sa dari,vsetko je OK. Dokonca uz mam zvacseny len jeden vajecnik. A Shandy vcera som cely den nejedla chlieb a ono to pomohlo...len teraz ci to vydrzim bez chleba aj nadalej...
Falin dakujem....no musim sa opytat na to moje doki...vcera som na vsetko zabudla 😀
Pekny vikend

gerdusha
23. okt 2010

ahojte babule, chcem sa s vami poradit, kedze nemam s nasledovnym ziadne skusenosti:

vo stvrtok som mala punkciu a mala som 5 oocytov. vcera som volala, ze co a ako a povedali mi, ze z tych 5 su 3 zrele a z nich sa 2 oplodnili. volala som dnes a povedali mi, ze sa zacali delit 4 oocyty, 1 ma 5 buniek, druhy ma 4 bunky a 2 maju po dve.
Ako je mozne, ze vcera boli dve a dnes sa delia 4? to je dobre? to je normalne? vklad bude v pondelok

mircalla
23. okt 2010

@violoncielka no super,o chvilu budes v 2.trimestri, ten je na celom tehu podla mna najkrajsi

mircalla
23. okt 2010

@gerduscha podla mna ide o chybu, niekto tu uz s tymto mal problem, len si nepamatam, kto. najlepsie si zavolat zajtra na nonstop linku a povedat ze si dostala protichodne info a chces mat jasno. aj dnes by ti to lekar zdvihol,ale nemohol by ti poskytnut info, lebo uz tam nik nie je, vedel by ti poradit, ale toto musi pozriet v zaznamoch. zajtra bude v RF urcite niekto, lebo robia transfery aj v nedelu

orsulka
23. okt 2010

@gerdusha tak podobny problem som mala trosku aj ja......zo zaciatku ma informovali o tom že mame 8 kuskov, a vsetky sa oplodnili....o den neskor sa oplodnilo vraj len pat....a rastu a mali tie svoje známky....nakoniec to bolo tak , že ich bolo vraj od začiatku 6 oplodnených a vsetky potom pekne rasti......vraj sa tam u nich niekde stala chyba a embyologička ma zle informovala......ja somto riešila mailom priamo Stelclovi, aby mi to vsetko vyzistil a uviedol na pravu mieru, že som z toho mierne vykolajená..... tak to zistil, odpisal mi... aeste sa aj ospravedlnil....zlaty.... 😉

orsulka
23. okt 2010

@mircalla ty mas dievča inu pamať 🙂 🙂 🙂 a to aj pri tolkých ludoch, ktorí su v tejto temičke ....klobuk dole 😉 😉 🙂 🙂

gerdusha
23. okt 2010

@orsulka ,

myslis, ze ma vyznam mu pisat aj cez vikend, ked tam idem v pondelok?

gerdusha
23. okt 2010

@mircalla ,

dakujem, zajtra tam tak ci tak volam, tak sa spytam.

mircalla
23. okt 2010

zavisi ako velmi to chces vediet. ja myslim, ze pisat S. nema cenu, ktovie, kto z nich ma sluzbu. ja by som si zajtra zavolala na tu linku. ak zajtra stelcl nema sluzbu (co je pri tom pocte doktorov dost pravdepodobne, cez vikend je tam len jeden doktor) a spytala sa, ak nevydrzis do pondelka
neboj ET urcite bude, to plati

kvakuska
23. okt 2010

@gerdusha Ahoj, to co se ti stalo není nic divného a stává se to celkem běžně ... když je málo vajíček a některá jsou nezralá, tak v Reprofitu je při ICSI napíchnou všechna (však není co zkazit 😠 ) ... některá (nezralá) vajíčka totiž můžou být na hranici zralosti, ona si tam ta spermijka těch několik hodin klidně počká a jakmile vajíčko dozraje, tak dojde k oplodnění ... tak se potom stane, že první den se ukážou jako oplodněná jen ta vajíčka která při OPU byla zralá a ta nezralá se ukážou oplodněná až další den ... oni totiž vajíčka a embryjka kontrolují jen jednou denně, čili vajíčko které ráno vypadá neoplodněné už v poledne oplodněné být může, akorát v poledne už na ně nikdo nekoukne a je z toho tak překvápko na další den 😉 ... buď v klidu, určitě se ti tam o embryjka dobře postarají, hlavně ať se bobánci pěkně dělí 🙂 ... tfuj tfuj tfuj, hodně štěstí 🤐

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre