Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

gerdusha
9. nov 2010

aaaach jaj, babule, dufam, ze mate pravdu.

dakujem za povzbudenie a drzim aj vam palce

anty
9. nov 2010

Ahoj holky, tak já stále doma, dělal mi zase hamiltna, trochu mně bolelo potom břicho a jinak nic. Říkal, že pokuď nic tak v pátek nástup do nemocnice na vyvolání, prý přes víkend zkusí zátěžový test a uvidí se. Malý se hýbe až až a je tam asi spokojený, jak to tak vypadá. No řeknu Vám, že už bych to chtěla mít za sebou. Na ktg ani jeden náznak nějaké kontrakce, prostě nic. A to mně ráno bolelo břicho a teď taky trochu bolí, ale žádná hrůza.

kajka39
9. nov 2010

@anty -tak uz musis len trpezlivo cakat, nic ine ti neostava. Ja som myslela, ze ta v nemocke nechaju.
@gerdusha - akoby to nikoho nezaujimalo?? ved kazda cakame len na dobre spravicky a ty si nam ich poslala aj v obrazovej forme 😀 😀 GRATULUJEM si tehu ako vysita!!! 😉 😉
@darla27 - ja som za soft platila 13000+1000 ICSI 1vajko, este musis priratat lieky ak nejake beries

Pekny vecer vsetkym ostatnym dievcatam.... 🙂

lilina22
10. nov 2010

Ahojte 😎

Babulky, zacala som spinit, iba hnede...neviete, mam si stale utros zavadzat, alebo pri spineni sa ma prehltnut? Moc dakujem 😎

@gerdusha medzi nami, mna tvoje testiky tiez velmi zaujimaju a su kraaasne 😵

testiky....

lilina22
10. nov 2010

testiky, horny je LH dolny wondfo, cinan 🙂

mirinda10
10. nov 2010

@lilina22 testik-nadhera 😵 😵 😵 😵 , spinit mozes to je ok ale ak to nie je vela stale vkladaj tak ma vacsi ucinok ako ked to budes papat.

karlito2
10. nov 2010

ahojte spolubojovníčky, tak ja som sa dnes testovala na 14. deň a sme negatívny ☹ Držím vám všetkým palčeky, aby to vyšlo.

lenka20
10. nov 2010

ahojte babulky, karlito ☹ ☹ ☹ to ma mrzi.... tak ale nabuduce, ok? 😉
gerduska tvoje testiky vyzeraju velmi nadejne teda, ale to cakanie na HCG... to uz je ine kafe.. neoplatilo by sa ti ist sa dat odpichnut este raz niekam kde ti povedia vysledok hned, aspon budes mat 2 vysledky za 1 tyzden a budes vidiet ako to rastie... alebo uz ten 1 den musis vydrzat...
drzim palce aj vam ostatnym - zda sa mi, ze v tomto kole sa ukazuje, ze HCG stupa naozaj velmi velmi individualne 😵
antyyyyy - ty este stale nerodiiiis 😀 😀 😀 😀 uz by vazne s tebou mali nieco robit, mas v brusku maleho lenivca leniveho 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵
pozdravujem vsetky 😎

anty
10. nov 2010

Ahojte, lenka20 máš pravdu stále nerodím, v pátek mi už snad pomůžou doktoři. Jo lenivec to asi bude, ale řádí tam pěkně v tom břichu.

falin
10. nov 2010

@lilina22 - testiky su pekne, vyzera to nadejne

@karlito2 - je mi to luto, drzim palce do dalsieho boja

U mna to nevyzera moc nadejne, rano som testla, ciarocka slabulinka, bola som na krvi, vysledky okolo obeda.

takyna
10. nov 2010

@anty preboha ťa riadne naťahujú ☹ , ved tá placenta bude úplne vyšťavená, sleduj si pohyby a keby sa ti niečo malé uplne že nezdalo , behom na pohotovosť, držím palce a teším sa na fotečky 🙂

callex
10. nov 2010

@rebeka33 ty mas teda ale vybavu.aj ja som si nasadila femibion800 + ecko.tak drzim palce nech to vsetko hra v pozitivny vysledok.
@anty ked som si precitala ze maly sa hybe tak som si vydychla.teraz som dostala taku intuiciu ze zajtra sa uz ohlasi von aj sam.tak daj vediet ci mi to vyslo 🙂
@gerdusha naaadherne ciarocky.a zajtra to bude nadherne HCG.
@lilina22 aj tie tvoje su jasne.super.potrebujeme teraz dobre spravicky ako sol.
@karlito2 ☹ ale nevzdavas to?budete bojovat dalej.

adra17
10. nov 2010

Ahojte, dievčatá 🙂. Po roku som opäť našla odvahu napísať vám. Je tu veľa nových tvárí, ale myslím, že ešte sa nájdu aj také, ktoré si na mňa možno spomínajú. Aby bolo všetkým jasné, som tiež "reprofiťáčka", ale taká, čo im dlhodobo kazí štatistiku 😉 . Nám sa nedarí... Neviem, prečo som sa rozhodla vám napísať práve teraz, lebo ja "prežívam" ďalší neúspech. Naozaj neviem, či čakám nejaké povzbudenie, alebo čo, ale určite viem, lebo už dlho nad tým premýšľam, že by som vám to chcela dať vedieť, že sa nesmierne teším z vašich detičiek @avaka, @julietka, @mirinda10, @zuzla80, @takyna a vlastne zo všetkých detí, aj z tých, ktoré ešte len v bruškách čakajú na svoj príchod na tento svet. Vaše šťastie mi vždy dávalo nádej a vieru, že raz sa aj nám podarí... Ale pokusov už bolo veľa, roky bežia a ja začínam rozmýšľať, či to má ešte význam. Na druhej strane viem, že sú tu aj iné "bežkyne na dlhé trate" ako @lenka20, @lahhel, @bobjan a ... asi veľa iných túžiacich žienok, ktorých silu, trpezlivosť a vytrvalosť nesmierne obdivujem a veľmi im držím palce, aby sa im ten zázrak čo najskôr podaril. Držím palce každej jednej z nás, ktorá čaká na zázrak života. Viem, že každá sa raz skôr či neskôr dočká, ak bude mať silu na ten svoj zázrak čakať. Mamičky, želám vám veľa šťastia so svojimi detičkami, tehulkám krásne bezstarostné obdobie čakania na svoje dieťatko alebo dieťatká a snažilkám veľa šťastia v čakaní na splnenie sna.
Dúfam, že som týmto príspevkom nikoho nenahnevala, pretože práve naopak, chcela som vám iba povedať, že som jedna z tých, čo vám vo všetkom drží palce a prežíva vaše osudy, niekedy podobné môjmu...
Všetkým želám krásny deň 😵

callex
10. nov 2010

@adra17 pred chvilou som dopocuvala z netu vystupenie patricie janeckovej a uz z toho som mala hrcu v krku a po precitani tvojho prispevku sa mi este zvecsila.je mi luto dalsieho nezdaru...napisala si: viem, že každá sa raz skôr či neskôr dočká, ak bude mať silu na ten svoj zázrak čakať. tak to aplikuj aj na seba a ja ti zelam obrovsku silu do dalsieho boja a vela trpezlivosti pri cakani.
tvoj prispevok nemoze nikoho nahnevat....my sme tu take pokojamilovne. 🙂

adra17
10. nov 2010

@callex ďakujem za odpoveď. Len neviem, kde tú silu má človek neustále brať

dana10
10. nov 2010

Adra pekne si to napísala až sa mi vybehli slzičky z očí 🙂 😉

falin
10. nov 2010

@adra17 - napisala si to nadherne, momentalne tiez prezivam sklamanie a taktiez neviem kde tu silu ist dalej cerpat 😖

baby, vysledkyu dnesnej krvicky: HCG mi kleslo ☹ ☹ ☹ . Mam ist este v pondelok na odber ci klesne na 0, KET odporucil az v januari 😒

drzim vam vsetkym palceky nech to vyjde

mirinda10
10. nov 2010

@adra17 je mi luto dalsieho neuspechu ale netreba sa vzdat, treba ist dalej, stoji to za to, ver mi
neviem kolko mas rokov a kolko pokusov ale nam sa to podarilo na 7mi pokus a mala som 40 a 2 mesiace presne ked som porodila nasu Emku a som hrda, ze som vydrzala a dnes mame 8 mesiacov ak ju nepobozkam 100krat za den tak ani raz, je to slniecko a dockas sa verim tomu, len sa nesmies vzdat

adra17
10. nov 2010

@mirinda10 mám 37 rokov a hoci už máme aj 13 ročného syna, ktorého nadovšetko ľúbime, ver mi, že naša túžba mať druhé dieťatko je obrovská, možno aj preto, že mi túžime traja 😉 Snažíme sa už 10 rokov. Toto bol náš 7. pokus IVF a všeličo bolo aj predtým. Teraz ma okrem smútku trápia aj výčitky, či nebolo lepšie tie peniaze, čo nás to stálo, radšej odložiť pre syna. Nie sme milionári. Čo ak ich raz budeme pre neho potrebovať a nebudú? Neviem, či ma chápeš, ale my sme ich doposiaľ investovali do niečoho, čo nemáme... Keby som vedela, že to nebolo zbytočné... Nechcem sa vzať

mirinda10
10. nov 2010

@adra17 ja viem, stoji to vela penazi ale urcite su to dobre investovane peniaze, len urok dostanes neskor vo forme mimca a urcite syn nestrada
a v com mate problem, netvoria sa ti vajka, su menej kvalitne ci sa vobec nevie?

adra17
10. nov 2010

@mirinda10 vajíčok mávam rôzne, nie veľa, od 1 po 6. Vždy sa dostaneme k transferu jednotkových alebo dvojkových embryí, ale nič nezostane na mrazenie a iba raz sa jedno uchytilo, ale nie nadlho.

mirinda10
10. nov 2010

@adra17 ako dlho si cakala ked si isle v Brne do dalsieho pokusu nakolko ja si myslim, ze ked ide clovek hned nasledujuci mesiac je vacsia pravdepodobnost, ze sa to ujme nakolko vsetky hormony su velmi vysoko jedine tak sa nam to podarilo
inak ja som sa vobec nesetrila ten posledny pokus bola som na hubach asi 6den po ET a ujalo sa to
inak ja som pri tom poslednom pokuse povedala svojim vajecnikom, ze nech sa spamataju lebo inak idem po darcovske vajka a podarilo sa

adra17
10. nov 2010

@mirinda10 v Brne som bola 4-krát a bola som aj mesiac po mesiaci a aj po polročnej pauze. Teraz to tiež bolo po pol roku a vyzeralo to naozaj nádejne. Dr. mi povedal, že budem tehotná z tých embryjok, čo mi vkladal. Boli naozaj kvalitné... Tento mesiac by som to už nestihla, lebo nemám lieky a bojím sa. A ani v robote to nie je jednoduché. A čo sa týka šetrenia, ja som sa aj šetrila , aj nešetrila a nič. 😉

takyna
10. nov 2010

@adra17 netreba sa vzdávať, každým dňom čítam novinky v medicíne v oblasti IVF, treba len vydržať , všetko dobré a držím palce 😵 😵 😵

gerdusha
10. nov 2010

@adra17 , drzim aj tebe palce.

damy, ja nemam vysledky z hcg este, ale zato mam toto: /to je z toho brania krvi na 8.krat/

gerdusha
10. nov 2010

no tak som volala do ambulancie, vraj bol dnes POKAZENY stroj, preto netestovali...ale ze sestricka to skusi nejako zariadit a "eventualne vam este vecer zavolam"...

kajka39
10. nov 2010

@gerdusha - tak to mas teda riadnu smolu, ta ruka a teraz sa ani k vysledkom nemozes dopracovat... isto by si chcela pocut oficialny vysledok, ale dolezite je ze si tehulka 😀
Ja som dnes 6den od ET, pocity a priznaky ziadne, prsia bolia ako obycajne pred mm.. vcera vecer akurat som mala v podbrusku pocit ako by mala prist mrcha, alebo pocit bolestivej ovulky, sem tam pichanie a tlak , bolo to dost bolestive. Trvalo to cele asi 4-5hod. a od vtedy nic. Ty si nieco citila, alebo postrehla zmeny po ET?

adra17
10. nov 2010

@dana10, @falin, @takyna, @gerdusha ďakujem vám a želám v živote veľa, veľa šťastia 😵 😵 😵

gerdusha
10. nov 2010

@kajka39 ,
co ti jaaaa viem, moja...ak som aj nieco pocitovala, pripisovala som to utrogestanu...obcas nieco pichlo a stale pichne, obcas mierne "tahanie"...trolilinku prsia...ale nic extra mimoriadne...ziadne extra priznaky

rikuska21
10. nov 2010

ahojte babuly,

adra, tiez skusame 7 rok, dve deturence mi zomreli a skusame dalej, teraz mam za sebou 3 neuspesne IVF, ,

Calex, mne na nevolnosti zabera zazvorovy caj, ja zazvor neznasam, ale je to zazrak, nasturhaj si koren, asi tak za lyzicu a zalej vriacou vodou, uvidis tu ulavu

Lili, testiky su velmi pekne, tak tisko gratulujem
Karlito, takze v decembri ideme na to spolocne???? kto sa prida, musime to stihnut do 165,12 dovtedy tusim robia, ja by som to mala stihnut tak snad pride mrcha nacas,

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre