Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

gabinkaa
25. nov 2010

@martini no mám medzery, neviem čo je to PiGD, ešte som sa s tým nestretla

gabinkaa
25. nov 2010

@martini to som pochopila moja neboj, len tá skratka mi urobila problém 😀

callex
25. nov 2010

@martini tak super ze hned idete na KETko.fakt si sa rozbehla.ale tak to ma byt.
@gabinkaa ano ta cesta je hrozna,..ale co neurobime pre deticky.a stale je moznost ist mimo dialnice po starej ceste.

callex
25. nov 2010

@gabinkaa PiGd...je predimplentacna diagnostika. kde sa v labaku pozru na embryjku a vyberi najzdravsie.

callex
25. nov 2010

@martini ja mam znizenu bunkovu imunitu, takze prednisom by mi asi ublizil.ale skusim este napisat Machacovi.

gabinkaa
25. nov 2010

@mirinda10 takže už si šťastná mamina......mám sa to zatiaľ nepodarilo ☹ dúfam, že môj m. to predýcha a bude súhlasiť ešte raz, vravel že už sme za zenitom......to si myslím aj ja, že aj mladší majú postihnuté deti, myslím, že to nezáleží od veku, tak radšej som to 2. IVF zamlčala a ak by som to ešte raz skúsila, tak zasa nič nepoviem

gabinkaa
25. nov 2010

@callex ďakujem za vysvetlenie, určite tá cesta nebude prekážkou, to zvládneme a to je to najmenšie, podstatné sú v tomto prípade iné veci, Ty odkiaľ cestuješ?

martini
25. nov 2010

@gabinkaa Pri PiGD vyberú jednu bunku z embrya v štádiu blastocysty (teda má už viac ako 100 buniek),z ktorej urobia DNA diagnostiku aká sa normálne robí z plodovej vody niekdy okolo 3tieho mesiaca tehotenstva...vyberú také embryo, ktoré nemá predispozície na dedičné choroby a iné neduhy...aspoň ja som to tak pochopila z toho čo som čítala.

ofinka
25. nov 2010

rebeka33, callex, falin, mirinda10, dakujem vam babule za prima referencie. uz sa tesim na konzultaciu o tyzden. 😉

callex
25. nov 2010

@gabinkaa ja cestujem z nitry. obcas ideme cez blavu a teraz sme skusili cez pezinsku babu ale fuuuu to mi teda nerobilo dobre. 🙂 a rodinu je lepsie do toho netahat. moja mama teraz povedala ze sa nebude nic pytat nic vraviet a ja som cela rada suhlasila.lebo pri prvom mi stale volala co a ako?a mne to teda islo na nervy.

mirinda10
25. nov 2010

@gabinkaa dufam, ze to este skisuite
aky zenit 😎 😎 😎 , na zapade sa rodi aj neskor kuk na Celin Dion a dalsie hviezdy co sme my horsie, sme silne Slovenske devy
nam sa to podarilo na 7mi pokus = najlepsie investovane peniaze a cas, Emma je moj najvacsi zivotny uspech a to mam skoncene 2 vysoke skoly a super pracu
presne tak, nikomu nic nehovor, ak potrebues podporu, tak tu ju najdes 😵

martini
25. nov 2010

@callex Callexka a dnes si vlastne ktorý deň po ET? siedmy? a ako sa cítiš? lenošíš a ráno vyspávaš? 😉

gabinkaa
25. nov 2010

@martini ďakujem za vysvetlenie, dúfam, že sa k tomu dostanem, aby som také niečo riešila, normálne ste mi baby dodali energiu do ďaľšieho boja, lebo už som to vzdávala

martini
25. nov 2010

@gabinkaa A ešte k Reprofitu v Brne...aj muži tam majú väčšinou dobrý pocit, čo je tiež dôležité. Môj manžel bol veľmi milo prekvapený a sám povedal, že oni by ukecali a povzbudili aj keby hovorili hroznú správu 🙂 Tak šup šup s úsmevom k manželikovi a ešte niečo skúsime... 🙂

gabinkaa
25. nov 2010

@callex tak pezinská baba je naozaj pre silné žalúdky, mne veľmi vadila tá diaľnica, veľmi to triaslo, ale chcem to skúsiť aj cez dediny, myslím, že to netrvá oveľa dlhšie, dúfam, že môjho drahého presvedčím a po novom roku pôjdeme na konzultáciu

gabinkaa
25. nov 2010

@mirinda10 naozaj som dostala elán do ďaľšieho boja, inak Emmka krásna dcéra, určite robí radosť a verím, že to je najväčší úspech, ja by som to chápala tak isto a hlavne cítila, ale obdivujem výdrž 7 krát, to fakt klobúk dolu, ďakujem pekne za podporu

gabinkaa
25. nov 2010

@martini dúfam, že sa mi ho podarí prehovoriť, ale teraz je u mamičky, má dovolenku a vraj má veľa roboty tak tam pracuje, ja som domka

callex
25. nov 2010

@martini dnes som 6 den od ET.rano vstavam medzi 9tou a 10tou. otbroim ocka a este ci citam casopis.no paradicka.potom si urobim moj oblubeny cajik a den sa moze zacat.
@gabinkaa ked mas pochybnosti tak sem s nimi a my ich zazenieme.nevzdavaj to bez boja.

gabinkaa
25. nov 2010

@callex musím sa priznať, že som to aj vzdávala, aj keď vrchná v GF vravela, aby som to nevzdávala, že reakcie na stimulku sú vynikajúce, lenže keď nie je želaný výsledok hlavne to bolí........ale ešte skúsim Brno, Ty sa ako cítiš, ako to tam funguje po ET, tiež sa chodí na odber na 10. deň?

martini
25. nov 2010

@callex @gabinkaa Tak tak, ako hovorí Callexka...my by sme aj tvojho chlapa ukecali, také sme tu nainfikované silou a nádejou 🙂))
Callex...ja síce normálne skoro nevstávam, keďže do práce chodím na 9tu, ale aj tak ti závidím a možno to nabudúce urobím aj ja tak, že si urobím PNku 🙂.
Jéminé, si tu tak píšem a čítam a píšem a čítam...v dobrej nálade, že som teraz zistila, že som zabudla pozerať Panelák 🙂))

kajka39
25. nov 2010

pekny neskory vecer prajem 🙂 dievcata dnes som mala strasny, hrozny, den... @callex tie injekcie som rano vybavila v jednej lekarni, ze mi daju bez receptu. Ked som tam dorazila 150km z domu, bola tam uz aj majitelka lek. a ta mi ich odmietla dat, ked nemam recept!!! Nepomohlo moje vysvetlenie, ze stimulujem len clotilom a potrebujem len dopichnut,...no, boli z toho zhrozene, aspon tak vyzerali.... cosi krutili hlavou, ze tak sa nestimuluje. Mala som byt radsej ticho....Ja som myslela, ze ma porazi. Ten moment sa neda opisat, ked som videla, ze z toho nic nebude, podakovala som krasne a odisla ☹ ☹ ☹ Becala som ako koza, skoro celou cestou dalsich 150km!! ani neviem ci z nestastia, zufalstva, straty casu.... 😠 ☹ 😒
Nakoniec sme sa spojili s lilinou a ta mi to poslala kurierom, budem ho mat zajtra rano.... Takze tento pribeh konci happy-endom 😀
@lilina22 - este raz srdecna vdaka za pomoc 🙂

...pozdravujem aj nove snazilky a buduce Reprofitacky 🙂

gabinkaa
25. nov 2010

@martini naozaj ste tu zlaté baby, držím vám všetkým palce, aby boli výsledky v pohode a užívali si tehu 😉

martini
25. nov 2010

@gabinkaa Miranda10 má pravdu... Mariah Carey, Kelly Preston, Celine Dion, Madona...aj my sme predsa emancipované moderné ženy....🙂 Gabinkaa, ak vieš po anglicky, tak ti dám link na jednu stránku, ak nie, tak ti niečo z nej napíšem...daj mi vedieť.

martini
25. nov 2010

@kajka39 Fakt milé, že ti najprv sľúbila a potom nič... hnusné. Ale super, že si nakoniec dokážeme pomôcť a že si to vyriešila. Ja som tiež dnes obvolávala lekárne, či majú Estrofem 2mg, keďže vraj tomuto lieku zrušili registráciu v SR... Mimochodom, moja jedna známa tiež stimulovala v RF len clostylom a potom niečo dopichla a keď to povedala lekárovi v Iscare, tak sa tváril, že väčšiu blbosť ešte nikdy nepočul a bol úplne pohoršený a pritom výsledok tejto stimulácie dnes známej práve spinká v postielke 🙂

kajka39
25. nov 2010

@martini - ten vyraz tvare, ked som im vravela o stimulke bol podobny, az cestou domov som si to vsetko uvedomila, co si asi o mne mysleli..asi, ze si davkujem sama 😒 Slubila to lekarnicka po telefone, ale majitelka vravela, ze nato nemala kompetencie a bláá bláá...
ten zaver sa cital pekne 😀 😀

Dobru noc 😵

callex
25. nov 2010

@gabinkaa po ET mi kazali si na 14den urobit test a to je vsetko.ale kedze som uz mala zle skusenosti len s testovanim a potom naslednym dokazovanim tehu tak sa vzdy objednavam na krv na HCG.len mi to vychadza na piatok tak sa bojim ze vysledok bude az v pondelok. 😒
@kajka39 fuu to bol naozaj velmi zly zly den.ale nastastie bol happyend.presne si viem vybavit tvoje pocity ked ti nechceli dat ten liek.ja som to zazila tak ze som aj mala recept ale aj tak mi nechceli dat pregnyl ktory som si mala v ten vecer pichnut.napokon som zavolala doktorovi ktory mi ho predpisal dala lekarnicke telefon a ta mi potom bez problemov ten pregnyl dala.
inak hrozne co tu citam poslednu dobu o tom clostyle.

callex
25. nov 2010

tak M. mi napisal ze tu imunitnu kuru mozem klidne uzivat. hmm tak na co su potom pribalove letaky?co by ste spravili vy?

falin
26. nov 2010

@gabinkaa - doprava do brna je sice horsia, ale myslim ze sa to oplati podstupit, urcite budes spokojna 😉

@rikuska21 - ja som otehotnela 1. krat bez pk (a mame dcerku), potom som 2 x otehotnela po pk, embryjka boli krasne a potom to vzdali 😖 takze neviem

@martini - ja by som teda na tvojom ieste riskla 2. Ja som dost stihla, ale doteraz ani jeden dr. mi nehovoril ze by som mala vkadat jedno, vzdy som mala dve, je vyssia pravdepodobnost
Drzim palceky, pekne rychlo si do toho vhupla. Mna teraz ms natahovala riadne dlho

gabinkaa
26. nov 2010

@martini ahojček, si ma potešila.....anglicky len základy ak môžeš tak prosím napíš v slov. ďakujem

gabinkaa
26. nov 2010

@callex a to sa objednávaš do Brna? ako často si tam chodievala? ja som do BA išla na 8. deň stimulky a potom podľa potreby a vždy som volala aký ďaľší postup, môj doktor asi nebude môcť urobiť testy na HCG, aj testy tehu boli v BA na 10. a 14. deň

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre