Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

falin
24. dec 2010

Prajem vam vsetkym krasne vianocne sviatky a novy rok nech je uspesnejsi ako bol tento

kajka39
24. dec 2010

ahojte babulky, zelam vam carovne a krasne sviatky vianocne, nech sa splnia vsetky vase sny. 😉 🙂 🙂 😉

martini
24. dec 2010

Ahojte. Ja som dnes na 10 deň testla a nič :(

lenka20
25. dec 2010

zlaticka zelam vam prekrasne vianocne sviatky a kazdej jednej nech sa v novom roku splni to nase spolocne prianie 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 a tym, ktorym sa uz splnilo nech sa splni nejake dalsie 😉

martini
25. dec 2010

@balinka Jemnejšia čiaročka bola určite spôsobená tým, že si testovala cez deň...dúfam, že si manželikovi priložila pod stromček tento veľmi krásny darček. Držím prsty.

martini
25. dec 2010

Ahojte dievčatá 🙂 Chcela som sa opýtať, či neviete aká pauza sa v RF odporúča medzi KETkom a ďalším IVF? Ja som mala soft IVF s ET (neúspešné) v novembri, hneď nasledujúci mesiac, teda v decembri KET (test je negatívny, jedine že by sa konal zázrak) a chcem ísť čím skôr do ďalšej stimulky. Keď už som sa na to dala...ale jasné, že chcem dodržať medicínske odporúčania.

balinka
25. dec 2010

@falin dakujem 😉

balinka
25. dec 2010

@martini ahoj 😉 ano dala som mu,velmi sa tesil 😉 este som robila v piatok rano a kolajnice// ako svet,ciarocka silnie 😉 a ty mas testik negativny?ale este pockaj do krvicky 😒

rienok
25. dec 2010

ahojte babule 🙂 prichádzam trochu neskôr, ale predsa ... všetkým želám pokojné sviatky, hlavne pohodu a veľa lásky 😵

rebeka33
26. dec 2010

Ahojte dúfam,že ste mali pekné vianoce ,plné pohody a veľa darčekov. 🙂
@falin je mi to ľúto ☹ tak dúfam,že budúci rok budeme všetky mamičky. 😵
@martini dá sa ísť hneď ,ale mne odporučili 1-2 mesiace počkať. Ale najlepšie bude ak zavoláš do RF a dohodneš sa z Dr.
Pekný sviatočný deň všetkým. 🙂

zuzla80
27. dec 2010

Ahojte babulky, dodatočne vám prajem krásne vianoce, nech sa v novom roku splnia všetky najtajnejšie priania a sníčky aké si želáte a k tomu koooopec zdravých deťúrencov.
Neozývala som sa dlhšie, lebo sme mali pred vianocami dosť perno, nič som nestíhala nakoľko som ostala s Ninuškou sama - tatík nám skončil v nemocnici, tak sme si predvianočnú pohodičku absolútne neužili, hlavne nie tak ako sme si všetci želali. Ani nás vo sne nenapadlo, že naše prvé vianoce skončia takto, Zhon, stres, okolo malej, do nemocnice - ani vám nemusím písať, že za tú chvíľu som schudla 2kilka. Chvala bohu už je to za nami a sme už všetci zdravučký...

Tak vás aspoň takto v rýchlosti pozdravujem a želám len a len to najlepšie...

callex
27. dec 2010

@falin ☹ aj ja verim ze buduci rok nude uspesnejsi.pre vsetky nas ktorym to tento tok nevyslo.
@balinka tak super spravicka..posledna reprofitacka v tomto roku tusim.gratulujem a tesim sa spolu svami.
@martini och tak som dufala...niekto tu pisal ze pri softoch sa da aj kazdy mesiac...zalezi na tebe ako sa citis..ale ked si rozbehnuta a citis sa na to tak sup sup na to.
@zuzla80 dufam ze to nebolo nic vazne a tatika uz mate doma.a uzivate si uz pekne vianoce ako rodinka

rebeka33
27. dec 2010

@ninockaskv ako sa máš? Máš výsledky myslím na teba a držím palce. Zajtra idem na krv a uvidím kedy bude usg. Joj ale sa bojím. 🙂

ninockaskv
28. dec 2010

ahojte, tak @rebeka33 teraz stafetu drzis ty.. ☹ mna dnes pustili v nemocnici, som po operacii..zase mimomaternicove tehotenstvo.. 24.12 som isla na pohotovost .. krasny darcek pod stromcek .. 😠 a v den operacie mi prisla sms od kolegu, ktoreho som nevidela asi rok, ze sa im narodilo druhe dieta a na dalsi den hospitalizovali ciganku, ktora prisla na druhu interupciu.. akoze poviem vam, nervy mam v pytli.. ☹ fakt neviem, kde ja najdem silu sa trepat buduci rok do RF

esteze tie vajcovody su len dva.. 😒

mircalla
28. dec 2010

@ninockaskv kebyze to nezmazu admini, tak asi strasne skaredo zanadavam. ani neviem, co mam povedat. to snad neni uz mozne....o com je tento svet?? preco ludia, co su dobri a tuzia po dietatku a zasluzia si to, musia prezivat to, co vy??
a naopak....
mam za sebou otrasny tyzden, ani sa nebudem rozpisovat, tato sprava ma dorazila. viem, cim vsetkym ste si uz presli.

pozitvne je, ze si mala vela vajok a nemas nikdy problem, aby si otehu.....v RF to urcite vyjde. slubujem ti to. ale inak len krutim hlavou, ako si vie osud kruto zahravat.

martini
28. dec 2010

@ninockaskv To nie je možné...asi si z nás fakt niekto robí srandu....a fakt nie peknú...tak mi je to za teba ľúto. Možno to znie banálne a až "otrepane", ale skús objať všetkých čo doma máš a tešiť sa aspoň z nich, veď niekto nemá ani to...

Ja mám dnes potvrdené aj krvou, že je HCG negatívne...takže zázrak sa nekonal...nie že by som nejako dúfala, ale poznáte to, v kútiku duše, som verila, že sa ten zázrak stane práve mme 🙂

Inač, poviem Vám (aj keď to všetky viete) je to fakt "o držku" toto všetko...ja sa tvárim celý ten čas v pohode, manžel ma chváli ako dobre to zvládam, utešujem mamku, sestru, že to nevadí, nech nie sú smutní, v práci sa tvárim veselo a milo, tehotné a mamičkovité kamarátky si snáď myslia, že to je v pohode sem tam si skočiť na IVF.... ale vystresované podvedomie sa prejavuje...v noci nemôžem spať (až som už aj z toho nervózna, lebo ráno som unavená) a dnes keď som bola na krv, tak mi vôbec netiekla krv (a to som poctivo ráno pila) a sestrička mi musela neviem ako krútiť ihlou v ruke, že mi až slzy z očí vyšli. Povedala, že to mám zo stresu.

Ale dali sme sa na boj a tak to teraz len tak nevzdáme, no nie?!

kajka39
28. dec 2010

ahojte babulky, vsetky vas zdravim..... 😉
@ninockaskv - ani neviem co nato povedat, hadam len nech to vsetko rychle preboli a prajem ti, aby si sa skoro z toho dostala velmi rychlo. Urcite to nie je take lahke, chce to cas..... 😔
...hmm, niekedy si myslim, ze ma ma boh velmi rad, ked ma usetril takej bolesti, ze nepoznam ten pocit na vlastnej kozi, prist o miminko. Tych stresov a sklamani je aj bez toho velmi vela... tak ako pise martini aj mircalla

callex
28. dec 2010

@ninockaskv no do r...je prve co ma napada.a hned za tym ze mi je to moc moc luto.fukam tvoju bolavu dusicku a zelam vela sil do noveho boja a takto o rok uz budes svoje mimi drzat v rukach.
@martini chudatko moje...tak sa skus vyzalovat aj manzelovi, daj to zo seba von,poplacte si a tvojmu vedomiu sa ulavi ked sa zbavis tej zataze.psychika je betar a v nasich pripadoch zohrava dolezitu ulohu a preto sa musime snazit byt v pohode i ked to nie je zrovna lahke.a stres ked si vybera dan na nasom tele tak to je velmi velmi zle.u mna sa to napriklad prejavuje poslednu dobu tak ze ma zacne svrbiet par miest na tele a ked sa poskrabem tak mi to napuchne.roky predtym to bol zaludok,..co som zjedla islo von.a preto som sa rozhodla s tym bojovat a v januari idem na sedenie k psychologicke.uz loen dufam ze som si vybrala dobru. a neverili by ste ake dlhe cakacky psychologovia maju.asi ludia konecne pochopili ze to nie je hanba ist k psychologovi ale prave naopak sa ceni odvaha a snaha riesit problem.a jasne ze to nevzdame.

brita
29. dec 2010

@ninockaskv Do kelu aj so zivotom. To snad nie je mozne!!! 😠 😠 😠 😠 Zlatko moje, velmi mi to je luto. 😔 Fakt som sa tak nastvala, ked som si to tu precitala. Tolka nespravodlivost!!! Niekdy mam chut vyjst von a zakricat na plne kolo nahlas nieco strasne vulgarne. Ja ked som prisla po prvom aj druhom aj tretom aj strvrtom IVF po MA do prace, vzdy som tam nasla nejaku tehotnu kolegynu, ktora bola v siedmom nebi, ze je tehotna a ani nevie, ako sa jej to stalo. Vraj "este nechceli". A k tomu kadzu chvilu nejaka "super" sms, alebo ste lepsie mms, ako sa komusi narodilo dieta, mna to ani nezaujima, naco mi to posielaju???? Ja nikoho neotravujem so svojimi problemami, nech mi daju vsetci pokoj!!!!
Ninocka, som s tebou a neboj sa, ono to preboli, fakt slubujem. Ja som po MA v spetembri bola uplne na "mary", este som aj zo stresu dostala hnusne zavrate, az ma poslala na magneticku rezonanciu. Je to des. Ale teraz zase sa snazim tesit, lebo nas Marcelko Stelcl peknucky mi dal termin na marec a ja uz o chvilku od neho dostanem protokol a ideme zase na to. To ma drzi nad vodou. Objimi svojho muzicka a povedzte si, ze to zvladnete, ze po burke musi vyjst slniecko a mas tu aj nas na konikovi. Velmi ti drzim palceky. 😉 😉

zufalka
29. dec 2010

@ninockaskv moja je to na 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 ! Ale ja pevne dúfam že sa pre nás končí toto hnusné obdobie a rok, a ten další bude ovela lepší a plný // a zdravých detičiek 🙂 🙂 Babulky ja verím že všetky raz budeme ÚŽASNÉ MAMINY !!!

rebeka33
29. dec 2010

Ahojte baby, keď som to prečítala ,tak som na chvíľu rozmýšľala či a čo vám napísať.
@ninockaskv je mi to ľúto. Ale zazrela som tam náznak nádeje, mala si našťastie len 2 vajcovody 😀 ,takže teraz sa to už nemôže stať a to je super. 😵 A súhlasím s mircallou ,že RF ti pomôže. Verím tomu. Budúci rok bude určite lepší. Prajem veľa sily.
Všetky sme zvyknuté potláčať svoje emócie, tváriť sa ,že je všetko bez problémov a pri tom nevieme spať a keď vybuchneme tak nás považujú za histerky.mne pomáha sa poprechádzať po lese zhlboka dýchať a niekedy sa tam vykričať. môj návod na prežitie. 😀 Ja som vôbec nevedela spať dnes pred vyšetrením a doobedu v robote som mala sakra problém sa usmievať, ale našťastie je všetko zatiaľ v poriadku len je malý trocha menší .je na 6tt+4, hlavne ,že mu ešte stále bije srdiečko a vraj už má pekné cievy. Prestala som sa báť na 2 min. ,ale dúfam,že už teraz mu to vydrží. 😵 tak ja len, aby bola aj nejaká pozit správa a nádej do budúceho roku.
Aj ja dúfam,že budeme všetky úžasné maminy.

agenturaberuska
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mircalla
30. dec 2010

Ja som v poslednej dobe uplne mimo, citam si anjeliky, neviem prestat revat, stale myslim na vsetky tie deticky a ich rodicov. Na tomto svete neni spravodlivosti. Snazim sa veci pochopit a nedari sa mi. Prave vcera som tu citala otazku, ze ci vadi, ked som si dala 5 stamperlikov, som v 8. mesiaci....akoze taketo sa stanu matkami...
Viem, mala by som sa tesit, ze Filipko je zdravy (aj sa tesim), ale stale musim mysliet na taketo smutne veci, uz nech tie Vianoce radsej skoncia. Sorry, za ten vylev, mam daku depku ci co....

takyna
30. dec 2010

@mircalla týmto som si prešla keď mi umrel synček 😔 , nečítaj to , skús myslieť pozitívne, hormóny si snami robia čo chcú , aj ja revem pri každej zlej správe o detičkám v správach ☹
verim, že nas to prejde a budeme sa len smiať 🙂
inak mám nový kočík tento: http://www.babytrend.sk/bumbleride-Sportovy-koc...
čierny, super ľahký šporťák a dá sa dať do polohy ležmo
inak soplíkujeme, tak sme už pár dní domka ☹

mircalla
30. dec 2010

@takyna ja viem, ani sa ma to netyka a ja revem aj za inych, lebo mi je ich luto. neviem si pomoct.
musim to fakt prestat citat. a co sa stalo s neonatom? ja ho mam uz chvilu opraveny, maly sa pomaly do vanicky nezmesti, je hrozne dlhy. uz sa zacal pretacal z bruska naspat na chrbat a dava sa na kolienka, sikulak.
uz chodis von so sportakom? mala ma pol roka, tak som zvedava. inak vcera bola premiera mrkvy aj kase....nevypadalo, ze mi to nechuti, ale nevedel co s tym, len to roloval na jazyku a stale ho vystrkoval, tak vacsina ma vypadavala von. ale potom pytal dalsiu lyzicu...u vas to bolo ako?

takyna
30. dec 2010

@mircalla s prvym prikrmov tak isto, a este ani dnes nevie poriadne otvorit ustocka, iba cuca lyzicku 🙂 je plne kojena tak asi preto, Neonato sa snazim predat , ale zatial bezuspesne, mala sa uci plazit dost intenzivne, vsade je , musim mat oci na stopkach, inak sa tiez prehadzuje s bruska na chrbat a spat, a plus nohy trenuje na plazenie 🙂
Chodime von so sportiakom, vravim vyhoda je , ze sa da sklopit na lezmo, je fakt dobry a do kazdeho terenu, a lahucky

mircalla
30. dec 2010

no ja uz novy kocik kupovat nebudem, mam 2, i ked oba nic moc....neonato sa neda sklopit do polohy lezmo? dufam, ze hej.

callex
30. dec 2010

@rebeka33 no vidim ze si naozaj nemohla v noci spat..ja som takisto vnoci myslela na nas vsetky a nedalo sa mi zaspat..mozog isiel na plne obratky..tak som si to zakazala..zacala som pocitat ovecky a dotoho si hovorit carovnu formulku som tehotna a do 5min som spala ako babetko.neboj chrustik dorastie.ak si aj ty bola mala ked si bola v brusku tak to ma po tebe.hlavne ze ostatne ide tak ako ma.
@mircalla joj necitaj take veci...to vobec nie je dobre a ty to dobre vies.zameraj sa na detske rozpravky. 🙂 inak aj ja som citala tu otazku o tych stamperlikoch a nestacila som sa divit.na to ze kocka inak nepije tak toho popila dost.do toho potom vecer sprava a tom brazilskom babetku prehodenom cez plot v igelitke..a k tomu tri smutne pribehy o tyranych psikoch a slzy na krajicku.
babulky ja pevne verim ze novy rok bude pre nas lepsi i ked ekonomicky to tak nevyzera..co sa nasej drahej vlasti tyka..ale na nasom sukromnom bitevnom poli vyhrame vsetky boje a aj celu vojnu.a ine myslienky si ani nesmieme pripustit.

ofinka
30. dec 2010

ahojte maminy a buduce maminy, 😉
mam niekolko otazok, velmi mi pomoze, ak mi na niektore date odpoved:
1. odkedy robia v novom roku v Reprofite? neviem, ci si dobre pamatam, ze od 17. januara
2, ak termin sedi, ked mam protokol na stimulaciu a zacnem ju od 14. januara, bude to ok, ze im nahlasim zaciatok stimulky az 3-4 dni po jej zacati?
3. ked mam pichat menopur 2 ampule (alebo Fostimon), ide klasicky o davku obe ampule naraz a kazda je 75 jednotkova? lebo robia aj 150 jednotkove. tak ze ci staci denne len jedna ampula, ta dvojnasobna,
4- pregnylu ste mali aku davku pre OPU?

na konzultacii sme preberali toho vela, cize tieto podrobnosti, hoci dolezite, som sa nespytala a teraz v Repraku ani nikoho nenajdem, aby mi to vysvetlili. kvoli praci mozem mat stimulku len kazdy neparny mesiac, takze ak by som kvoli nezodpovedanym otazkam nestihla januar, by ma to fakt mrzelo a potom by som mohla ist az v marci.

ak mi odpisete aj viacere, ake zvyknu byt obvykle davky, snad sa z toho vysomarim po tych 3 stimulkach, co som uz mala na SK.

dakujem velmi pekne za ochotu.
😔

callex
30. dec 2010

@ofinka na protokol ti zrejme napisali aj den kedy mas ist na kontrolu..na ktory den cyklu..vacsinou to byva 8 az 10 ty den takze v pohode ked zacnes stimulovat 14.1.a na kontrolu ides do RF alebo u seba doma?ak mas pichat ak mas 75 tak pichni dve ak mas jednu 150 tak pichni jednu.inak ak nemas fostimon mne este zostal..pregnyl vescinou staci 5000..

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre