Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

gerdusha
18. jan 2011

@tamaja ,
no ready myslim tak, ze chcete do toho ist a netreba nejake specialne vysetrenia...mudr ta na konzultacii pozrie a povie nieco...mne povedal" "uhm, klasika"....to bolo vsetko 🙂 a po menzese som stimulovala

mircalla
19. jan 2011

@mima263 okamzite

falin
19. jan 2011

@ninockaskv - ja som sa tiez nevyzivala v tom cviceni, ale na druhej strane som to brala tak ze to robim pre seba. Nepomohlo mi to sice tehu, ale po urcitej dobe cvicenia som to pocitila na bruchu, pekne sa formovalo + bezbolestny menzes + lepsie drzanie tela (co mna tiez nie je zanedbadelne nakolko mam skoliozu). Ale nemam energiu cvicit, kazdy den to zabralo 3/4 hodinu, neskor i viac ked mi pridavala cviky. Verim ze ti to pomoze

@tamaja - mozes ist aj hned. Od 2.dna noveho cyklu zacnes brat lieky podla schemy ktoru ti da dr. na konzultacii alebo posle mailom. Duphaston som pred softom nebrala, myslim ze ten sa berie pri dlhych protokoloch

pikha
19. jan 2011

ahojte 🙂
@falin len a len suhlasim co sa Mojzisky tyka 🙂 mne to pripada trochu ako Pilates a presne, je z toho pekne drzanie tela, na chrbticu su tie cviky uplne ze vyborne a cele je to vlastne ako taky relax.. Okrem toho, ze to moze mat necakane pozitivne tehu ucinky 😉 🙂

ninockaskv
19. jan 2011

@falin pomoct to asi pomaha, ja som cvicila mojzisku poctivo, pred prvym IVF a hned sa nam embryjko chytilo, teraz by som do toho tiez asi mala ist ☹ ale este pockam, hned zaraz sa mi nechce

no, ja uz sedim pri compe, ranna kava mi tu rozvoniava.. a nechce sa mi, asi mam serioznu depresiu a ta moja psychologicka je do konca januara v indii v ashrame 😕

sinterka
19. jan 2011

@gabinkaa a v tej lekarni nevychadzaju moc draho tie lieky? my sme uz tolko penazi do toho vrazili, snazim sa setrit kde sa da 😉

sinterka
19. jan 2011

@falin a ten clostyl co stoji? asi tak priblizne..

callex
19. jan 2011

vitam nove tvaricky a zelam vela uspechov.
@tamaja duphaston je nieco ako utrogestan len sa berie oralne.zvykne sa bravat na 16DC.
@sinterka Neviem presne co stoji clostyl..ale nie to tusim ani do 5Eur..mne ho vzdy predpise moj obvodny gynekolog.
@falin, @pikha, @ninockaskv citam ako na vas dobre tie cviky posobili. ja ich cvicim tyzden a teda vobec nemam pocit zeby mi na nieco zaberali,hlavne nie na chrbticu. a ta ma kazdy den boli odkedy to cvicim.zeby som robila daco zle alebo to treba cvicit dlhsie. ja pri tom cviceni vobec nemam pocit ze by som sa nejako namahala.skor ma to nudi.
@mircalla ved ked sa maly narodil tak ho nechcel ..a teraz by ti ho najradsej zobral? myslim ze len vyuziva tvoju ,,achilovku,,. ale nechapem o co mu ide? robis mu aj servis okolo / varenie,pranie, zehlenie/ alebo je z neho proste len spolubyvajuci, ktory sa stara sam o seba? ja nechapem ludi ktory chcu zit s niekym kto s nimi nie.aky to ma vyznam?ved laska sa neda vynutit a vyhrazkami toboz nie.

janula18
19. jan 2011

chcem s spýtať, kedy ste začali vysadzovať lieky? Lebo na papieroch z Brna že po ukončení 11tt.
Len neviem či to nie je skoro, v iných centrách to berú dlhšie.

ninockaskv
19. jan 2011

@callex ojojoj.. to je beh na dlhu trat, mojzisku treba cvicit dlhodobo.. a tym myslim par mesiacov..na mne to tiez nezanechavalo nejake zvlastne stopy, ani postava sa mi nezlepsila,a ni kondicka, ale to bude tym, ze ja cvicim pravidelne .. ale myslim, ze na chrbticu a organy zenske to urcite pomaha.. len to treba cvicit spravne. ved ty si chodila k tomu dr. bata.. nieco nieco? uz tam nejdes? nech ti povie, ci cvicis zle..

pikha
19. jan 2011

@callex no ked za seba mozem, tak posobili velmi dobre. Cvicili sme to v Luckach tri tyzdne pod odbornym dohladom a ja som zostala tehotna este ten mesiac 🙂 nie sice zrovna stastne, ale to bolo o inom probleme. Ak mas odborny dohlad a aj tak ti to neprospieva, tak mozno to proste nie je cvicenie pre teba, nie kazdemu vyhovuje vsetko. Skusala si napr. brusne tance? Mam tri kamosky, ktore otehu pri brusnych tancoch 🙂 cestne slovo. Mne zas toto moc nepasovalo, lebo som sportovy typ a nie tanecny, ale kopu bab si to nevie vynachvalit 🙂 a v NR viem ze boli dobre kurzy.

luly3
19. jan 2011

Dobré ránko 😉 kočky

gabinkaa
19. jan 2011

@sinterka vtedy som nekupovala lieky v lekárni, ale v centre, stáli ma okolo 400 Eur na jednu stimulku, neboj tiež sme do toho už veľa dali, môj partner už aj trocha protestuje, že je to veľa a výsledok žiaden, lebo sme samoplátci a mali sme už dve IVF, v piatok ideme k jednému liečiteľovi a potom skúsime Brno a uvidíme čo a ako ďalej, ale myslím, že aj tu je stránky kde sa dajú zohnať lacnejšie lieky babám, ktorým zostali, skús sa pozrieť, ale rieš to až Ti lekár povie aké máš brať, zbytočne budeš kupovať lieky a on Ti povie iné

luly3
19. jan 2011

@gabinkaa tá stránka sa volá mám a nemám lieky na IVF 😉 😉 😉
a ozaj ty kedy sa chystáš do Brna???

rebeka33
19. jan 2011

Ahojte babule, zdravím nové tváre, @mima236 po konmk si o.k. môžeš stimulovať v najbližšom cykle.
@sisterka niektoré lieky sú drahé, ale netreba sa hanbiť povedať to Dr. pri konzultácií a oni ti vyberú lacnejšiu variantu. no napr, pten cplstil ma stál okolo 100čk. a kúpila som ho hneď u nich v lekárni.
@janula18 to práve zaujíma aj mňa ,dmohla by si dať vedieť čo si zistila.Ja radšej napíšem do RF,lebo moja Dr. s tým nemá skúsenosť.ale budem ti vďačné za radu. 🙂

No dnes som bola na USG a predstavte si asi sú to DVOJIčKY, naozaj videla dve dutinky a obom bilo srdiečko. Skoro sme s doki odpadli. 2ja dr, ma pozerali spolu 3x a až teraz si to všimli . 😀 😵 Ja sa teším, a už tomu snáď začínam veriť. ďakujem všetkým za držanie palcov ,lebo pomohli. 🙂

luly3
19. jan 2011

@rebeka33 gratulujem 😉 krásne že dvojičky 🙂 🙂 🙂

gabinkaa
19. jan 2011

@luly3 občas pozriem na tú stránku, ale mne čo zostali lieky som vrátila v GF, v piatok ideme liečiteľovi a chcela by som vo februári, ale záleží podľa voľného času lekára, neviem ktorého mám vybrať zatiaľ, Ty teda v piatok na OPU?

gabinkaa
19. jan 2011

@rebeka33 jééééj gratulujem k dvojičkám, krása......držím palce, aby to dobre dopadlo 😵

ninockaskv
19. jan 2011

@rebeka33 coze?? neverim, to je skvela sprava.. tak drzim borcom palce 😀 🙂

luly3
19. jan 2011

@gabinkaa no ved aj v GF ti ich preplatia 😉 heeej v piatok rano o 8 mam OPU 😕
ty si nebola ani na konzultácii v Brne????vypítaj si Štelcla on je parádnacky ale
myslím si že všetci su tam super 😉

ninockaskv
19. jan 2011

inak v tom RF preboha.. co oni tam robia? ved tam plodite jedna za druhou 😀

gabinkaa
19. jan 2011

@luly3 bola som u tej Dr. Kuřecovej, ešte v októbri, ale k nej nechcem ísť, uvažovala som o Koudelkovi alebo Štelclovi, tak budem držať palce, aby bolo veľa kvalitných vajíčok, aj Ti predbežne hovorili ako to vyzerá? podaj potom správičky 😉

mima263
19. jan 2011

@gabikasz @mircalla @rebeka33 ďakujem
Tie dvojičky sú super správa 😵

luly3
19. jan 2011

@gabinkaa hej Stelcl hovoril že 5 mi ich slúby tak uvidíme inak na ult som ich
mala 7 v pondelok. Koudelku nepoznám ale hovoria onom len dobre 😉
prečo nechceš kurecovu????

luly3
19. jan 2011

@gabinkaa ja som v novembri ked som mala OPU nemala žiadne vajko
spravili mi ju skor ako mali ☹ ☹ ☹ tak mám teraz steho take nervy že stelcl
sa mi vždy smeje ked ma vidí 😀 😀 😀 že nervy vám pracujú čo 😀 😀 😀

gabinkaa
19. jan 2011

@luly3 vraj je tam krátko a má málo skúseností, doporučili mi troch Koudelka, Stelcl a Macháč, vieš máme dve IVF za sebou a viac rokov, nie je to asi jednoduché a tú prvú Ti robili v tom GF? inak ja mám pocit, že sa to stalo i mne pri druhej, bolo to veľmi rýchle, za 8 dní stimulky som išla na OPU

luly3
19. jan 2011

@gabinkaa prve dve IVF mi robili v GF tam som mala pekne vajka mala
som vždy dlhý protokol 3 IVF som mala v novembry v brne tam mi spravili
OPU skor ako mali vajíčka boli nedozrete malinke, vtedy mi ult robila nejaka
žena doktorka neviem kto to bol
teraz som povedala stelclovi že si prajem nech mi robi ULT výlučne on a aj mi ich
robí a aj punkciu bude robit on 😉
ja slabo reagujem na lieky aj mám zdvojnásobenu davku liekou a aj dlchší čas
mi tato stimulka trvá 😒 nooo ja dôverujem stelclovi úplne vo všetkom on ako doktor
si ma získal na 100 percent a hlavne je ludský a velmy príjemný
8 dni stimulky????fuha ved to je malinko nie????

ninockaskv
19. jan 2011

boze baby, to sa da? spravit skor OPU ako je vhodne? to aby som tam zakazdym si aj ziadala jedneho s tych chlapov na uzv 😝

luly3
19. jan 2011

@ninockaskv hmmm dááááá 😠 si predstav aj ja som bola stoho prekvapená

gabinkaa
19. jan 2011

@luly3 Ty máš ako dlho stimulku? lekár mi hovoril, že dobre reagujem na lieky ale tiež sa mi to nepáčilo, že tak krátko, tak neviem ani aké boli tie vajíčka, bolo ich aj menej ako pri prvej stimulke, vždy som mala krátky protokol

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre