Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

fantinka
26. jún 2013

@falin do Iscare...akurát som si tu čítala spätne nejaké správy a píše sa tu, že po neúspešnom kete sa má ísť hneď na ďalší...tak neviem, čo spraviť teda, či ísť ešte v Ba po tie dve zmrazené, alebo už nie...chcem teraz čo najmenej liekov...

martinusa22
26. jún 2013

A utrogestan uz týždeň mam vysadeny, je aj to v poriadku?

sarasota
26. jún 2013

dobre ranko babulky 😉

sarasota
26. jún 2013

@fantinka ak nemas este vycerpane tak si to tretie mozes dat potom na slovensku preplatit viem ze Vseobecna a tusim Dovera preplacaju.Ja mam mierne pozitivnu bunkovu imunitu takze teraz v brne som brala prednison a manzel ma zhorseny spermiogram.Softik 1500 eur ale mala som Menopur a ten je dost drahy tak teraz som si tu na konikovi zohnala lacnejsie.Softik je 1300czk Icsi jeden oocyt 1000czk nad 8 oocytov uz neplatis.Krv na pohlavne choroby obidvaja partneri 2x2000czk predlzena kultivacia je v cene.Ak ostanu na mrazenie tak je to 5000czk.

falin
26. jún 2013

@fantinka - ja som tiez chodila do iscare a od 2010 chodim do rf. Ak mas zmrazene, ja by som isla po ne, ved pri kete sa berie podstatne menej liekov. Bud sa ide s estrofemom alebo bez + potom sa pridava utrogestan. Neviem ci na sk robia ket bez estrofemu, ale v brne ano. Ides iba na sono, ci narastla sliznica, potom nasadis utros a okolo 19-20 DC si ides po zmrzlinky.
No a Brno si nechat ako zalozny plan, kebyze to nahodou nevyjde 😎

falin
26. jún 2013

@sarasota - ahoj 🙂

falin
26. jún 2013

@sarasota - kolko pred ivf /ket mas brat prednison?

falin
26. jún 2013

@martinusa22 - ja by som kontaktovala lekara a spytala sa. Mne napr. utros vysadzovali az po 12 tt

martinusa22
26. jún 2013

@falin pisala som mu ale ja ho aj tak uz zacnem dnes znova brat a hotovo

sarasota
26. jún 2013

@falin Ahoj mam napisane 3-5 tyzdnov ja som brala 5 tyzdnov. 🙂

sarasota
26. jún 2013

@martinusa22 aj mne kazal az od 12tt znizovat postupne davku

lenusika
26. jún 2013

@melisska ďakujeme. A ty uz ktorý tt tahas?

fantinka
26. jún 2013

@falin no teraz som brala 3t pred vkladom prednison, estrimax, anopyrín a tri dni pred vkladom lutinus vkladať a celé dva týždne po vklade to isté. Estrimax 3xdenne...V pondelok idem za lekárkou, že čo mi zase povie úžasné...len to boli dve blastocysty, A a B a ani jedna sa nechytila? Nerozumiem tomu. Zmrazené máme 5 a 6 bunkové...chcem ísť bez liekov, vklad je 150€ to by som ešte prežila...

lenusika
26. jún 2013

@fantinka nám nič nezistili v čom bol problém.....

falin
26. jún 2013

@sarasota - jasne, aj ja hovorim ze radsej dlhsie. Dufam ze pomoze 😉

lenusika
26. jún 2013

@martinusa22 ja som spinila.na pohotovosti mi dali ascorutin

martinusa22
26. jún 2013

@lenusika a potom bolo všetko v poriadku?

pufa
26. jún 2013

@martinusa22 nechapem preco ti vysadil utrogestan tak skoro. ja sopm zacala znizovat davky az od 12tt. nasadila by som si ho naspat - postupne do troch dni nech si na 4-0-4. tvoj gynekolog ti dal takuto radu? v RF pochybujem. Ide o to, ze placenta plni svoju funkciu naplno od cca 13tt, dovtedy je dobre, ked progesteron doplnas, pre istotu. To krvacanie moze byt z nedostatku hormonov podporujucich tehotenstvo. Neriskuj zbytocne, nestoji to za to.

lenusika
26. jún 2013

@martinusa22 to co je za blbosť utrogestan sa berie do 12 tt

lenusika
26. jún 2013

@martinusa22 ano,krvácanie ustalo

falin
26. jún 2013

@fantinka - prednison a anopyrin beries preventivne alebo mas zistene nieco? Mne dal preventivne prednison, nemam robene imuno. Anopyrin beriem tiez, lebo mam 2 mutacie. Lutinus je asi nieco ato utrogestan, to budes brat aj pri native.
Ani to ze embryjka su krasne a super kvality neznamena ze sa uchytia 😖. A niekedy horsie embryjka sa uchytili a pekne nie. Je to medzi zemou a nebom. Nieco sa proste ovplyvnit neda. 😖
Drzim palce nech sa spravne rozhodnes a nech sa konecne babulliatka "zabyvaju" 😉

martinusa22
26. jún 2013

@pufa no praveze to mi povedali v teprofite ale urcite ho zacnem znova brat naspäť, nemala som ho radšej vobec vysadit. Ďakujem za radu len dúfam ze sa nic nestane kým ho zacnem znova brat

fantinka
26. jún 2013

@falin preventivne, nemam nic zistene, preco to musim brat...pojdem si teda teraz po ne. A do brna ked tak s cistym stitom.

lienka_1
26. jún 2013

@falin Ahoj Falin! Mne vcera poobede sefka pre istotu zavolala a ked pocule(teda skor nepocula) ako rozpravam, este mi kazala dnes zostat doma 🙂 🙂 Tak ako vravis, dnes to este prehanat nebudem a zajtra ma prezenie sefka 😀 😀

skaredekacatko
26. jún 2013

baby ďakujem za podporu,@melisska, neviem mne sa zdá že mi vravel, že menopur, je silnejší, alebo možno dá silnejšiu dávku toho, asi je lepší, fakt neviem. Momentálne to neriešim, lebo mám pocit, že namňa niečo lezie mám nádchu a cítím sa malatná, tak sa musím liečiť aby ma mohli v sobotu uspať, som z toho na nervy už stále niečo najprv zub zubárka má dovolenlu a k inej nechem isť lebo naposledy sme tri dni riešili že čo to je a nakoniec tam dala vložku odumierajúcu, mesiac aj dačo bolo dobre a teraz znova, lenže problém je ten , že to neboli konkrétny zub ale jedna strana, tak radšej, nech experimentuje moja ako cudzia, Ked´sa darí tak sa darí 😖

melisska
26. jún 2013

@lenusika ťaháme 18 tt , v piatok 19 tt, podľa utz 19 tt , tak neviemako teraz počítať , podľa ms alebo podľa utz

sarasota
26. jún 2013

Stimulky 2013
andy175 jún 2013
dafy jun 2013
lienka_1 KET jul2013
falin jul 2013
mimika1973 jul 2013
nomxxx júl 2013
sarasota august 2013 Ket
nelly3 august 2013
tinna13 august 2013 Ket
tinkatinulka september 2013
ria191 október 2013 chcem malého račika
vrabcek24 ešte tento rok

melisska
26. jún 2013

@skaredekacatko držíme silne palce 😉

sarasota
26. jún 2013

@skaredekacatko drzim palceky vsetko dopadne dobre 😉

falin
26. jún 2013

@lienka_1 - ahoj Lienocka, tak si poriadne oddychni a uzi si den doma 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre