Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

nelly3
19. jan 2015

@tlucka
snad nie, treba sa poradit s gyn. ides na KET? kolko mas mrazacikov?

zlatanka30
19. jan 2015

@tlucka my sme mali Ket tiez 21dc ,ja som chcela aj skor a prave Marcel povedal,ze ten 21dc je medicinsky lepsi 🙂

tlucka
19. jan 2015

@nelly No chcela by som ísť, ale ešte nemám kontrolné výsledky z imunológie, dnes som bola na endokrinológii a tak nechcem zatial zbytočne zaťažovať Marcela. Ale už som 3 DC, tak by som mu mala asi oznámiť môj plán 😀 😀 😀
Ešte máme troch ľadových medvedîkov 🙂
A ty si natom ako?

zlatanka30
19. jan 2015

@zlatanka30 a mal pravdu 😀

tlucka
19. jan 2015

@zlatanka30 Super, to mi vyhovuje. 🙂 Snáď sa doktor neurazí, keď si určím deň vkladu sama 😀 😀 😀

haimi
19. jan 2015

@tlucka najlepsie je mat ket planovany podla ovulky (pokial je), den ovulky + pocet dni kolko bolo embryo kultivovane

haimi
19. jan 2015

@evadek a pokial je to tvoje prve ivf v brne, tak je potrebne este pripocitat 4000kc za krv na pohlavne choroby. Je to povinne a potom ti vysledky platia tusim dalsie dva roky

ivka3901
20. jan 2015

@kika8259 ahoj neviem ešte či pojdeme v marci všetko závisí od našich výsledkov z reprodukčnej imunologie,pre ktoré si ideme dnes 🙂

misenaf
20. jan 2015

@ivka3901 velmi držím palce....potom sa ozvi

tlucka
20. jan 2015

@ivka3901 Držím palce, nech sú dobré výsledky 😉

bergalm
20. jan 2015

@tlucka ahoj ja som mala KET na 19 DC a to som mavala 35dnovy cyklus,ovulku neviem kedy ale takto som bola a zadarilo sa... 😉

tlucka
20. jan 2015

@bergalm Tomu sa hovorí správne načasovanie 🙂 Mne by to bolo v podstate jedno, v ktorý deň pôjdem na vklad, ale muž má nejaké školské povinnosti a promócie, takže chceme vklad absolvovať až po všetkých "stresoch", aby som mohla doma už len ležať vyvalená s dvoma mrazáčikmi v brušku 😀 🙂

tlucka
20. jan 2015

@haimi Snáď sa s doktorom na nejakom termíne dohodneme 😀

speranza1
20. jan 2015

Dievcata kupili sme si monitor srdiecka a prave mi dosiel..... Paaaaaani nezamenitelny pocit to je pocut obidve srdiecka ako buchotaju rychlo bum bum bum bum bum 😵 😵 😵 .... Vdaka Boze 😵

tlucka
20. jan 2015

@speranza1 To musí byť nádherný pocit. Verím, že takýto pocit zažijú všetky kočky odtiaľto 🙂

speranza1
20. jan 2015

@tlucka vsetkym to zo srdiecka prajem... Ja si to pri lekarke ani moc neuzijem... Ale teraz doma v pokoji.... Je to prenadherneeeee..... Kiezby ste to vsetky zazili do jednej jedinej.....skutocne vam to z celeho srdca prajem.... Je to neskutocny zazrak.... 😵 😵 😵

tinka9075
20. jan 2015

@speranza1 ten monitor je dobrá vec ja som počúvala stále ako si tam bili obe srdiečka 🙂 🙂

bergalm
20. jan 2015

@tlucka veru Marcel je Marcel 🙂 🙂 🙂 ale aj tak asi zalezi na sone aka je sliznica a pod.ja som sla v Native nic som nebrala az po sone Utros a uvidime ako to dopadne u nas 😉

speranza1
20. jan 2015

@tinka9075 je to prekrasny pocit... Dnes som sa naozaj az rozcitlivela so slzickami stastia... Je uzasne pocut ako vo vas ziju a buchotaju dalsie dve srdiecka,..... Mne to bude pomahat preklenut to obdobie troch tyzdnov do dalsej kontroly.... A vy? Ako sa mate draha??? Ja si vobec neviem predstavit, ze budem mat dve deti naraz 😵 😀 😀

evadek
20. jan 2015

@haimi ale to mi nebrali...a mam to spravene z minuleho roka...( brali mi to na internom-predoperacne)...ani partnerovi krv nebrali...

franzziska
20. jan 2015

@silvia545 aj isci aj AH?

tlucka
20. jan 2015

@bergalm Ja som si tiež naordinovala nativ, vždy som tak išla a sliznica bola OK. 🙂 Marcelovi iba oznámim, kedy chcem prísť na vklad 😀 😀
Neboj, všetko dobre dopadne a čoskoro budete mať drobčeka v náručí. Veľmi ti to prajem

crazybabenka
20. jan 2015

@tlucka no som zvedavá čo ti povie.....ja tiež chcem ísť na nativ.....teraz konečne cyklus 29 DC......ešte si pôjdem dať skontrolovať sliznicu .....a odsledujem tento cyklus.....a ak bude aj sliznica ok....a aj cyklus nezblbne.....tak vtom ďalšom by sme si šli po posledného drobca 😀 😀 😀 😀

silvia545
20. jan 2015

@haimi prosím ťa a tú krv kedy berú?lebo mne ešte nebrali 😉

silvia545
20. jan 2015

@freyahope dakujem,ved to som chcela aj vedieť,či sa dáva aj ICSI,,ked si budeme dávať PICSI,,neviem teda či si mám dať aj AH,,ale ked to pomôže,dám si spraviť pomaly všetko 😀

silvia545
20. jan 2015

@franzziska áno,,všetko,,len nech to zaberie 😉

freyahope
20. jan 2015

@silvia545 @evadek tá krv mi úplne vyfučala z hlavy, to mi brali ešte pri prvom natíve v marci... baby, krv vám zoberú po OPU, ešte na sále a partnerovi tiež po odbere a je to 2000 za každého

freyahope
20. jan 2015

@silvia545 ICSI je injekcia spermie do vajíčka a PICSI je metóda, ktorou vyberú len zrelé spermie, čiže ak chceš PICSI, musí tam byť aj ICSI 🙂

silvia545
20. jan 2015

@freyahope takže zase budeme o niečo ľahší 😀

silvia545
20. jan 2015

@freyahope tak potom musím v papieroch zaškrtnúť oboje,že to chcem 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre