Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

mitka85
29. jan 2015

Chcem sa aj ja opytat na to pipelle.Kolko to stoji a ci je to dobre pri akejkolvek diagnoze alebo je to dobre urobit len u niekoho

emilly76
29. jan 2015

@freyahope Ďakujem 🙂 😉 a nevieš mi ešte poradiť, že do koľko dní to zvykne poisťovňa schváliť?

emilly76
29. jan 2015

@ingrid0105 svetový bol, keby bol každý lekár taký pozitívny, hneď je svet krajší🙂 zabudla som sa ho opýtať, či pre IVFkom treba nejaké vyšetrenie, nakoľko spomínal, že to robia v narkóze...a kedy Ti robili druhé IVF?

ingrid0105
29. jan 2015

@emilly76 oni nevyzaduju predoperacne vysetrenia. ja som 1 bola v GynFive, 2 v Heliose brno, to druhe som podstupila v movembri. ja tiez verim ze tu nam pomozu

emilly76
29. jan 2015

@ingrid0105 budem držať palce🙂 a už máte aj termín?

ingrid0105
29. jan 2015

@emilly76 ked pride ms, zacinam soft stimulku clostilom. Vy už ste sa na niečom dohodli? a dakujem 🙂

renitr
29. jan 2015

@liana75 Ahoj, tak dnes som bola na konzultacii v Brne a musim povedat ze som bola nadmieru spokojna, zo vsetkym co nam navrhol. o 2 tyzdne ma caka pippelle biopsia , a potom ideme na tooooooo 😉 budem mat mini stimulku a PICSI, a budem chodit aj na intralipidove infuzie. Naozaj sa velmi tesim , pretoze vseto nam pekne vysvetlil a fakt som velmi velmi spokojna 😉 aj cesta bola super a nasli sme aj miesto na parkovanie, skoro priamo pri centre.

freyahope
29. jan 2015

@emilly76 To ti neviem povedať, my sme to cez poisťovňu vôbec neskúšali a všetko si platíme sami. A k tomu prepodperačnému, čo si sa pýtala, tak nepotrebuješ, ako písala Ingrid. Ja som tam bola v narkóze 3x a stačí vypísať pred narkózou jeden dotazník.

emilly76
29. jan 2015

@ingrid0105 dohodli sme sa, že mi pošlú papiere na schválenie, hneď ako ich schvália, tak si pôjdem pre lieky začnem ich užívať druhý deň ms a na 12-ty deň máme prísť na odbery a následne na 4-5 deň to vložia...takže celkom to rýchlo prebehne🙂

renitr
29. jan 2015

@mitka85 pipelle sa doporucuje ak ma zena zvysene pritilatky v tele. Oni tou biopsiu urobia malu ranku a tie protilatky sa vycerpaju na zahojeni rany v delohe a potom menej brania uhniezdeniu embryjka. Aspon tolko som si zapamatala pri dnesnej konzultacii 😀

emilly76
29. jan 2015

@freyahope ďakujem za info

santeema
29. jan 2015

@diska skus si dat urobit test, ci nie si rezistentna-neucinkuju v tvojom tele, na urcite antibiotika. mne to robil gyndos ten test, po tom co mi vyskusal snad uz tretie a problem stale trval. potom nasadil tie na ktore som nebola a bol pokoj.inak aj ja som v 18 tt a mala som nejaku kvantitativnu bakteriu v moci, streptokoka a krv. to nechapem, dali mi augumentin 625 a tiez som zvedava na vysledky, lebo mi nic nie je, len casto chodim na wcko na malu. lenze to je v tehotenstve normalne, tak uvidim, dufam, ze mi pomohli tie atb.

haimi
29. jan 2015

@ingrid0105 moja,neviem kolko to stoji. Mne to nerobili. Nestihla som to mesiac pred ket a ked som pisala Marcelovi, ci mi to neurobi v ramci daneho cyklu na sone, tak napisal, ze nie, ale ze sa nemam trapit,lebo to zase taky zazrak nie je. Tak neviem 😕

haimi
29. jan 2015

@zuzanka05
@emilly76

Preplatia v poistovno aj lieky, ktore beriete priamo v rf? Netreba ich brat z ceskej lekarne? Nemam vseobecnu, len sa mi nieco mari zo starsich diskusii. Tak len aby ste neboli prekvapene

freyahope
29. jan 2015

@haimi takže tebe sa KET podaril bez pipelle? @ingrid0105 ja nad tým tiež uvažujem, protilátky nemám zvýšené, ale mám zvýšené NK bunky. Len sa bojím, že to môže byť bolestivé, pre mňa ani ET nie je veľmi príjemný, vždy manželovi drvím ruku 😅 A bojím sa, že by sa niečo pototo, asi to tiež nie je úplne bez rizika. Akurát dnes som začala s kortikoidmi na tú zvýšenú bunkovú imunitu a keď budem mať po kontrole dobré výsledky, hneď skúsim KET. Možno, ak by sa nepodarilo, tak by som potom skúsila. Hľadala som na to štúdie a dosť veľa bolo takých, že ženy s pipelle mali lepšie výsledky ako kontrolná skupina bez. Ale vždy tam bolo napísané, že to treba lepšie preskúmať. A našla som jednu, kde sa pipelle porovnávalo s placebom a tam boli výsledky rovnaké 😕

ingrid0105
29. jan 2015

@haimi aj ja mam taky pocit ze niekto pisal ze je dolezite kde si lieky vyberate, takze bacha ako pise @haimi

ingrid0105
29. jan 2015

@emilly76 @zuzanka05 vid prispevok pre haimi, mal byt pre vas 😀

ingrid0105
29. jan 2015

@freyahope kazda skusame aj nemozne, uvidim ci to podstupim. Ja mam tiez zvysene NK bunky ale nevytvaram ziadne protilatky, tak mam medrol az po OPU. tebe kto nariadil liecbu?

haimi
29. jan 2015

@freyahope ano,mne sa zadarilo bez

freyahope
29. jan 2015

@ingrid0105 presne to som dnes hovorila doktorke, že vyskúšam všetko. Ja som išla na reprodukčnú k Dzurillovej, spýtala sa, ako rýchlo chcem KET a ja že čo najrýchlejšie, tak mi nasadila Dexamed injekcie a o 5 týždňov idem na kontrolu. Drakulová mi zase nariadila ešte pred KET fraxiparine, lebo mám protilátky proti protrombínu. Ešte čakám na výsledky z genetiky a potom všetko pošlem do Brna, od októbra som vlasnte len chodila po vyšetreniach a čakala na výsledky.

ingrid0105
29. jan 2015

@haimi lubia sa mi tvoje tyzdne, tak uz si neni tehotna na "tajnasa" 😀

diska
29. jan 2015

@santeema ahoj a ako sa ten test vola? cize aj ked je po klultivacii napisane ,ze ktora bakteria naco reaguje aj tak ja mozem byt rezistentna,ja ako osoba ? 😀
No ved to,ze ani ja nic pri cikani necitim ,akurat dnes ma zacalo pichat akoby do laveho vajecnika.
Ty si mala aj CRP zvysene?

ingrid0105
29. jan 2015

@freyahope asi napisem Girovskej do Medirexu 🙂

ingrid0105
29. jan 2015

@freyahope a kolko mas mrazacikov?

freyahope
29. jan 2015

@ingrid0105 dvoch 🙂 takže ty máš tiež pred KET-om? tiež viac mrazáčikov?

freyahope
29. jan 2015

@ingrid0105 jáj, ja slepá, si písala, že budeš začínať so stimulkou 🙂

haimi
29. jan 2015

@ingrid0105 som si povedala, ze ked mi dopadne vcerajsa kontrola dobre, tak si to sem uz supnem 😀 strasne to vsetko leti. Teraz som bola na tom morfo sone a uz som o 2 tyzdne objednana zase na to 3/4d sono. Dufam, ze mi doktor povie pohlavie oboch detureniec 🙂

mitka85
29. jan 2015

@renitr dakujem ti za info 🙂

ingrid0105
29. jan 2015

@haimi to mi hovor, este mam cerstvo v pamati ked si mi priniesla lieky 🙂 no uz len ked tolko vydrzis kolko mas za sebou, uz to bude ok. esteze nemas ziadne problemy. doma normalne fungujes? a potom by si sem mohla dat aj fotecku detvakov 😀

dejna0412
29. jan 2015

@emilly76 super🙂dik moc za info🙂))my ideme 2.2 tak sa neviem dočkať 🙂ku komu chodíš ak sa smiem spýtať????

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre