Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

nina46
4. máj 2015

@silvia545 Ahoj prosim Ťa na akú adresu si písala Marcelovi?

liu
4. máj 2015

@crazybabenka čiže to je iné centrum ako Reprogit?Je to centrum V Brne?

tinka9075
4. máj 2015

@liu je to iné centrum Reprogenesis a je len kúsok od Reprofitu na tej istej ulici 🙂 🙂

liu
4. máj 2015

@tinka9075 díky za info

zuzu1108
4. máj 2015

@liu ale aj ini doktori su tam dobri 🙂 nie len Stelcl.
Baby ho mali velmi radi a pred nedávnom odišiel tak sa casto spomína 🙂
Ja mam napr dr.Otevrela a ja som s nim velmi spokojná.

marverka
4. máj 2015

@diska dik snad pomoze

marverka
4. máj 2015

@tinkatinulka dakujem a co prosim ta znamena do fiziologickeho?
To ako ze sa musi zamiesat?a tebe pomohlo?

crazybabenka
4. máj 2015

@liu ja som ho napr. teraz vymenila za Pastorčákovú....a som max. spokojná......"žiaden rozdiel" som nepocítila.....rovnako max. profesionálny prístup s max. ľudskosťou.....pozitívny prístup.....ale nesľubovanie modrého z neba

crazybabenka
4. máj 2015

srdiečka moje....ako sa pichá agolutin? myslím ako často a ako dlho......Pastorčáková mi ho chce dať po KET aby neprišla zase mrcha skôr? to je ako náhrada utrošu? môže mi ho predpísať môj gyndoš....či cvakať celé sama.....a dokedy sa to pichá? ja mám strašný problém s injekciami....a mám s toho hrôzu 😢 😝 😖

diska
4. máj 2015

@marverka to ked povies sestricke tak ti to zamiesa,mas tam take 2 cudliky na infuzke,do jedneho pridaju fiziolog a do druheho napichnu infuznu supravu a bude ti tiect.

tlucka
4. máj 2015

@crazybabenka Ahojky, zdá sa mi, že teraz picha Agolutin @lienka_1. Tak sa skús jej spýtať. Ja som ho mala minulý rok, pichal mi muž do zadnice každý tretí deň tuším. 😀 Sestra je sestrička, takže to naučila muža pichať. A pravdu poviem mňa to bolelo menej ako hnusný Fraxiparine. A na základe receptu z RF mi ho predpísal môj gyndoš a vyšlo to v porovnaní s Utrošom alebo Crinone gelom fakt výhodne. Tuším som za krabičku s 5 ampulkami doplácala okolo 2€.

diska
4. máj 2015

@crazybabenka picha sa do zadku a musis pichnut celu velku ihlu do svalu,je to taka olejova injekcia a zvykne fajne stipkat a niekomu sa bohuzial robia hrce ale ak das spravnu dlhu ihlu,v RF ti daju ake treba pouzivat tak to zvladnete,picha sa to kazdy den az do 12 tt,ak mas dobreho gynekologa tak ti to v pohode predpise.Ja by som na tvojom mieste do toho sla,da sa to zvladnut a ono to zvyknu davat namiesto utrosu .
Ja som ho tiez mala a zabral 😉

marverka
4. máj 2015

@diska no to som si vsimla, ale ja mam ten 250ml. dnes som bola u nas v nemocnci a papiermi z RF a vraj mi to cca v sobotu pichnu podla pokynov z RF, ale ak som spravne pochopila asi mi nebudu nic riedit.Ved ked mam tu infuzku pred sebou ani by nemali kde. je dost plna v takom sacku.

crazybabenka
4. máj 2015

@tlucka
@diska už som sa dočítala v správe že á 3 deň.....tak som to tiež pochopila, že každý tretí 😒 ....ja som skúsila už teraz 2 cykly s utrogestanom a duphastonom.....a krásne podržali....28DC....takže to nebolo utrošom.....no uvidím....keď povie....že idem pichať budem pichať

diska
4. máj 2015

@crazybabenka a tie ostatne dni budes bez? ci ako? 😕

liu
4. máj 2015

@crazybabenka díky za info takýto prístup sa mi páči a nie reči že je všetko OK,vyzerá sľubne a nakoniec to nevyjde 🙂 sú tam vsetci tak dobrý, alebo sú aj niektorý top, najviac zadaní?

tinkatinulka
4. máj 2015

@marverka napisala mi dr.že 100ml do 250ml fyziologického roztoku i.v. nic viac..ja to mam v liečbe ale este som na subcuvii, infuzie až pred vkladom takže ešte neviem

marverka
4. máj 2015

@tinkatinulka dik, i ked aj tak tomu nerozumiem. a aky si mala intralipid 10alebo 20%?

tinkatinulka
4. máj 2015
crazybabenka
4. máj 2015

@diska tiež to nejak nechapem...resp.ja som to pochopila ze bude utros plus tieto injekcie

crazybabenka
4. máj 2015

@liu ja si myslím, že všetci rovnako...aj tak si myslím, ze najdôležitejší sú tam embriologovia...a ty sú top

gombicka
4. máj 2015

@nelly3 ako moze endometrioza ovplyvnit KET? moze mi to nejak ovplyvnit vysledok? alebo ak by boli cysty, mozu mi zrusit KET?

diska
4. máj 2015

@crazybabenka tak asi maju neake nove kombinacie ,lebo mne hovorili nekombinovat ,kazdy den jedna injekcia a v pripade krvacania zvysit na 2 denne.

gabika2015
4. máj 2015

ahojte baby, mala by som jednu laicku otazku. Uz som 2x krat bola na IVF, ale mi este tusim nerobili hematologicke vysetrenie krvy. Kvoli comu to zvyknu robit? Co sa tam vlastne zistuje? Genetiku aj reprodukcnu imulogiu uz mam urobenu, len tu hematologiu nie.

matusik6
5. máj 2015

@gabika2015 zrazanlivostou to si daj urobiť nech to máš komplet

matusik6
5. máj 2015

@ivetahe
Áno,ja som.tiež po Ivf stále chora

marverka
5. máj 2015
lienka_1
5. máj 2015

@marverka Kto ti ordinoval intralipid? Lebo aj ja som z toho celkom jelen a toto, co mi poslal moj lekar je hodne tajnych sluzieb, aby to rozlustili?

scheflera
5. máj 2015

@crazybabenka Ja chodím do Unici v Brne.Tam zakaždým používajú Agolutin.Beriem ho od dna punkcie až do výsledku testu,to je spolu 20 injekcíí,to je 4krabičky po 5 ks.Každý den jedna večer medzi 20-22 hod.Ihly aj striekačky mi dali v Care,pichá mi ich muž,vôbec ich necítim,treba ich pichať pomaličky a potom miesto pomasírovať.jedna krabička stojí 70 Kč pre samoplatcu.Ked ich miniem,pokračujem utrogestanom alebo duphastonom,čo zoženiem.

diska
5. máj 2015

@scheflera tak ja neviem baby,mne vyslovene doktorka povedala,ze ak zacenm agulutinom,musim nim pokracovat az do 12 tt a nemozem to menit za utrogestan a ani nic podobne.
Agolutin moze kludne predpisovat tvoj gynekolog na slovensku.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre