Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

gabika24
21. okt 2009

ahojte babulky. Ale je tu známych tvárí 😵
mirinda, veeeľa sily želám, veľa energie aj od nás.
Takynečka, moc sa teším na tvoj testík, lebo verím, že tam budú diaľnice ako hrom.
Leni, ahoj, o "chvíľu" sa budeme tešiť aj na tvoj testík - teda v novom roku s novým testom bude aj nový prírastok do vašej rodiny 😵 - som sa rozhodla, tak to už nezmeníš 😀 😀 😀
Julietka, ty si už 22tt? Fakt to u tých druhých letí rýchlejšie 😉
ninocka, držkajte sa...
havka, páči sa mi to tvoje snž pri mene 😵 . A to, že robíš, či ideš - nikto ťa nebude odsudzovať - aspoň tu nie. Aj ja už robím, tiež som si veľmi nenavyberala - prišlo to zo dňa-na deň. Ale malí sú zlatí, hlavne, že majú spokojnú mamu (lebo som sa prestala trápiť tým, že idem od nich do práce), malá chodí do škôlky (a veeeeľmi rada). Tak sa spolu hrajkáme všetci a lúúúúúúúúúúúúúúúúbime sa - a to je to najdôležitejšie. Poznám niektoré, čo sú doma, ale po deťoch hlavne kričia a neužívajú si to... Podstatný je váš vzťah 😉 . Aj ja by som si najradšej užila deti, ale keď to nejde, tak to nejde... a viac to neriešim 😉 a milujem svoje detičky z celého srdiečka najviac na svete 😀 😀 😀
Zuzlik, ideš v piatok na krvičku?

ninockaskv
21. okt 2009

no, snaha by bola.. ale tie hnusne myslienky niekedy neviem dostat z hlavy von..

zajtra ideme pozriet malych hafanov, ako naplast na dusu.. tak sa tesim

a dufam, ze na nas aspon jedno mimino vo vesmire caka..

a mozem sa opytat, co bolo s dvojickami? tesim sa, ze aspon jedno mimi sa ma k svetu .. to bude bojovnik 😀

tanitta
21. okt 2009

Miri... som rada ze sa vam dari dobre;).. vsetky tu na vas upenlivo mylsime a tesime sa ked uz budete domka ... 😉
Gabi.. ahoj... 😉 ... presne hlavne je ze sa vsetci lubite 😉
Ninocka...jedno dvojctkomalo mesni prisun zivin ako druhe.. teda asopn si myslim ze to tak bolo nejaky syndrom ale neviem presne ...jedina sanca bola len operacia... 😔

takyna
21. okt 2009

Gabika ďakujem, 🙂 , no čo má byť to bude, ak nebudú dve druhú dokreslím 😉 🙂 🙂 🙂

julietka
21. okt 2009

ahojki gabi 🙂 veru pri druhych aj mne to rychlo utekalo,ved v nasej povodnej temicke IVFkariek som vas vsetky mamulku pozorovala ako vam tie tt naskakuju, jedna radost, len som tajne zavidela samozrejme v dobrom a dufala ze teda aj nam sa snad raz podari
gabi takze aj ty uz zarezavas, kto sa stara o malinkych, babky, alebo mas opatrovatelku? no samozrejme ze najdolezitejsie je to ze sa luuuubite a stale je lepsie zamestnana a vyrovnana mamina, ako vynervovana troska na MD..
tiez som rozmyslala ze pojdem mozno po roku, po dvoch do prace, ale to este neviem co bude, ako bude..a kedze dokazeme vyzit z muzovho platu, uvidime aka bude situacia a podla toho sa zariadime..

julietka
21. okt 2009

aaale taky nic sa dokreslovat nebude 😉 nebude treba 😵

julietka
21. okt 2009

jeeej mirindik sa ozvala, priznam sa ze som sa bala napisat SMS ako ste na tom...ale to je uplne najkrajsia spravicka tohoto dna ze sa vam dari obom a ze malinka napreduje a drzi sa, uz to takto ostane az dokonca, nebojkaj 🙂 😵

avaka
21. okt 2009

Ahojte babulky
Dnes Vas vsetky len tak narychlo pozdravim 😵
Tesim sa z Mirindy,ze sa maju s malinkou dobre 😉 Drzim palceky aj nadalej moc sa tesim,ked sa ozves uz z domu a obidve v poriadku 😵
Dobru nocku

zuzla80
22. okt 2009

Mirindiček aká som rada, že si sa ozvala a ešte viac ma teší, že malinkej sa krásne darí, len tak ďalej. Prajem vám nech ste čoskoro všetci spolu domka a nech vám už nič nestojí v ceste za vaším sťastíčkom. Držte sa a teším sa keď už budete domka 😉

Juliček aby si si nemyslela, že na teba kašlem 😅 tak áno zajtra budem 12ty deň po ET - podarila sa mi vybaviť krvička u svojej novej gynekologičky, tak aspoň nemusím vyhadzovať peniažky ako samoplatca. Len ešte neviem, kedy budú výsledky, ale to je už jedno - podstatné je, že aj po dnešnom testíku čiarka silnie, už jej chýba len malý kúsoček, aby bola rovnaká ako kontrolná 😉

Inak včera ma trošku "vystrašila" endokrinologička, lebo sa mi zhoršili výsledky štítnej žľazy - mala som hodnotu TSH 4,1 - ale čo som porovnávala, tak ešte som v rámci normálu, hodnota je v norme do 4,2 - ale je pravda, že som na krvi bola, keď som už stimulovala a taktiež som ráno nebrala tablektu - tak je dosť možné, že aj to skreslilo trošku hodnotu. No a povedala mi, že na stimulku až tak za 4-6týždne - len som jej nepovedala, že ja som už po - no čo už, musela som zaklamať, neviem aká by bola jej reakcia... Ale zhodnotila som, že až taká zlá hodnota to zas nieje - som v norme a toje podstatné 😅

Testík pridám až večera alebo zajtra, lebo mužík je na služobke a vzal mi pripojenie na net a z práce to tu nechcem dávať.

Taky ja verím, že ma budeš nasledovať a žiadne dokresľovanie čiarky nebude potrebné 😉

Pozdravujem zvyšok reprofit klanu 😉
a inak ani Adra, Renysek a ani Tadea sa nejako neozývajú ako sa im darí... už by mohli testovať nie?

tanitta
22. okt 2009

dobre ranko
Zuzla.. ved tabulky nepustia;)...bude to ok...urcite tiez si mylsim ze dr to skor uz len preventivne keby naahodou..aby nic nepodcenila tak preistotu;)...tesim sa z krasnej dvojprudovky smer Brno 😉 .. dufam ze tieto krasne dialnicky vas privedu do ciela 😉 .
veru kocky testovatelky kde ste?.........uz by ste mohli vediet vysledok 😵
..vonku aka tma 😕 😨 ...tak zatial paa...

zuzla80
22. okt 2009

Keď si vezmeš Táni - predtým stále výsledky dobre a čo z toho... možno také malé vybočenie prospeje 😉
Malinký ešte spinká?

takyna
22. okt 2009

Ahojte kočky 🙂
Zuzík keď ti potvrdia z krvy tehotenstvo, mala by si znova navštíviť endokrinologičku, že si tehotná, ona ti upravý dávku smerom nahor, pozor na to!

bobjan
22. okt 2009

ahojte 🙂

Zuzlik super, že čiaročka silnie, teším sa a nepúšťam 😎

Miri, som rada, že je vsjo o.k. a držkajte sa ďalej 😉

Zdravím vás všetky 😵

zuzla80
22. okt 2009

Takynka už mi upravila nahor, doteraz som brala striedavo 100 a 125, ale teraz už len čisto 125, takže myslím, že by to malo byť v pohode...

tanitta
22. okt 2009

uz nie tu hrka s hrackami rano ho zobudil pes mu zastekal o 7°° pri postielke.. ale este zaspinkal do 8°° potom sme sli papat a blaznili sa v posteli teraz ho nechavam takych 15 min v zaujmovom kruzku a potom sa uz venujem 😉 ... zuzla ono plati ze ked nieco vybocuje z trasy tak vacsinou plati ze bude dobre;).. pocuj a ako ste na tom s "prepravou"??? 😀 😎

takyna
22. okt 2009

No Zuzlík ja neviem...., keď ti to vyskočilo, v tehotenstve som ja osobne brala 100vku a išla som z 50tky, pre istotu by som sa predsa len poradila....

zuzla80
22. okt 2009

Ste sa šantili - 🙂 jak vám fajne, ešte, že je niekedy taký sebestačný a nechá maminku trošku pochatovať🙂 Táni "preprava" 😀 😀 to sme už dávno neriešili, ani tu na fóre a ani s mužíkom 😀

Bobi 😉

bobjan
22. okt 2009

Zuzlik ty si chodila na endokrinológiu kvôli problémom so ŠŽ aj predtým?

tanitta
22. okt 2009

ok babuly idem... kruzok skoncil 😉 ...... zatial paaaaa

zuzla80
22. okt 2009

Taky ale ja som stále v norme... ale vieš, že keď to budem mať tehu potvrdené aj z krvi, tak za ňou zabehnem, len neviem ako jej to vysvetlím, ale niečo vymyslím 😉 ja sa liečim na štítnu už dosť dlho, takže nemyslím, že by to mohlo niečo zlé spôsobiť, tabletky beriem stále...

zuzla80
22. okt 2009

Inak som sa jej aj včera pýtala, že ak otehotniem, tak čo v takom prípade tak mi sama vravela, že tých 125 by mi malo postačiť prípadne by mi zvýšila max. na 150tku - taky nestresuj ma 😅 , snažím sa myslieť pozitívne a veriť, že všetko dobre dopadne 😉

zuzla80
22. okt 2009

a ešte som chcela napísať, že keď som brala 125tku tak už som mala zvýšenú funkciu, vyjadrila sa, že by mi bolo treba niečo medzi 100 a 125, lebo 100 je málo a 125 veľa. Ale ja verím, že to bude dobre 😉

takyna
22. okt 2009

Ja ťa nestresujem, bože to nie 😨 , ja som len nejako nepochopila, prečo si jej nepovedala, že si asi tehotná 😕 , ja sa tiež liečim na štítnu 6rokov, neplaš sa , 🙂 , u mna sa vždy ozve taký ochraný štít a chcem pomoct, takže mna ber ako pomoc nie ako niečo zlé 😉 🙂

zuzla80
22. okt 2009

Taky ja viem, že mi chceš pomôcť, ja som to tiež nemyslela v zlom 😉 Nepovedala som jej to preto, lebo ona ma na stimulku pustiť nechcela, tak som jej nepovedala, že práve čakám na výsledok po IVF...

takyna
22. okt 2009

ahá tak mi je to jasné teraz už, to ťa úplne chápem 🙂 , inak tieto endokrinologičky su "bohovo múdre" 😖 , mne pred KETom zvýšila dávku z 50tky na 75, a povedala mi, že za mesiac sa mi to upravý , prešli 4-mesiace a podotýkam, poctivo som 75tku brala, čo predtým som aj pol roka žiadne lieky nebrala 😉 a prišla som pred IVFkom v Brne na výsledky a mala som ich horšie ako predtým 😝 , Koudelka mi zvyšoval dávku na 100vku, takže asi tak je to s nimi, čiže Zuzík čiaročky sú tam a ja verím, že toto bude u teba to správne orechové ako sa vraví 😉 🙂

zuzla80
22. okt 2009

Taky - ja viem, že nám chcú dobre, len nie vždy im to výjde a nechápu aké je pre nás to čakanie nekonečne dlhé.... Ale ja verím, že to bude dobre, aj predtým keď som bola tehu, tak som brala 125 a bolo to dobré - u mňa to zlyhalo na tej krvi 😒 Inak Taky ja keď som si pozerala predošlé výsledky - tak nikdy som ich nemala v norme a tvárila sa, že je to ok - a niekde som čítala, že pri tehu je dobré držať hodnotu okolo 3, tak ja verím, že to bude tentokrát dobre - nechcem sa zbytočne stresovať, ale isto jej zavolám budúci týždeň, keď sa tehu potvrdí.

Ako sa inak cítiš? Tiež si taká nafučaná ako balón - ja mám večer so sebou problém 🙂

julietka
22. okt 2009

zuzlik mam z teba obrovskuuuuuuu radost, toto je naozaj na velmi dobre ceste a budu dvojky uvidis 😉
zajtra tu budem nedockavo vyzerat tvoje ciselko hcg z krvicky, uz teraz sa trasiem od nedockavosti 😅

som zvedava aj na taky, ale taky sa snazi byt trpezliva, tak musime byt aj my...a co ostatne babenky este netestuju? 😕

babenky ak si pamatam aj ja som bola strasne nafuknuta, ale uz si nepamatam kedy presne to preslo..ale bolo to dost neprijemne, no viem ze este v takom 7tt a 8tt som sa este tak citila nafuknuto.. 😅 takze ja som hned na zaciatku kupila tehu gate, lebo tym ze som vzdy nosila vsetko uplne uzke tak som sa strasne tlacila vo vsetkych nohaviciach, ale nie z toho ze som pribrala, ale z toho nafuknutia..

floskula
22. okt 2009

ahojte babule. tu mate na dobru naladu skvelu motivaciu na viacdetne tehotenstvo. 😉 nezabudnite zapnut zvuk.

https://www.youtube.com/watch?v=e-UF-h1K4rM
zuzla80
22. okt 2009

Juliček beriem ťa za slovo 🙂 , ja by som sa dvojkám veeeeľmi potešila - ale ako som písala ja budem rada, ak už konečne to dieťatko budem držať aj v náručí.
Moja len neviem, či budem mať aj zajtra výsledky - menila som totiž lekára a neviem ako to u tej novej funguje, či sú výsledky ešte v ten deň, alebo keďže zajtra je piatok, či nebudú až v pondelok, ale to je jedno, počkáte tu so mnou na ne, no nie 😉
Juli ja som ešte taká nafučaná nebola, ani pri prvom tehu, pokiaľ si dobre pamätám. Cítim sa ako taký balón, a ak zoberiem, čo i len trošku obtiahnuté tričko, prípadne košeľu, tak mi trčí brucho ako...ako tehulke 😅 A večer je to najhoršie - stále niekedy pociťujem to pichanie v bruchu - ale vravíš, že taký 7-8tt sa to u teba ustálilo? No už, aby sme tam boli 😉

zuzla80
22. okt 2009

Floskulka super je to video, ja som ho už videla, ale nedá sa nepozrieť si ho znovu, tie deťúrence sú úžasné 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre