Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

martini
9. feb 2011

@ofinka Ja som začala brat prednison v prvý DC.

gabikasz
9. feb 2011

@martini aj mne kázal Štelc Prednison Anopiryn,Utrogestan,Fragmin od OPU

jada1
9. feb 2011

Ahojte kočky, tak dnes sme absolvovali prvú návštevu Reprofitu. prvý dojem super, Dr.Štelcl tiež super. Vyprávali sme sa s ním asi trištvrte hodinu. Človek má z neho dojem sťaby bol náš starý známy 🙂. Odhováral ma ešte od darovaných vajíčok, že na to mám ešte času dosť, čo si ja veľmi nemyslím. Ale teda od pondelka začínam so stimulkou (mojou prvou v živote), tak uvidíme, či vyprodukujem nejaké vajká. Mám brať Clostyl a pichať po 2 injekcie denne Merionalu, potom kontrola a potom ešte Orgalutran, uvidí sa koľko podľa folikulometrie a na konci Pregnyl. Prosím vás, neviete mi poradiť? Predpísal mi na recept Merional, vraj na český recept si ho môžem v lekárni na Slovensku kúpiť. Namiesto Merionalu som si mohla u nich kúpiť Fostimon, ale vravel, že Merional ma vyjde lacnejšie na Slovensku a je to to isté. Aké máte skúsenosti, predajú mi ho v lekárni?
Pýtala som sa aj na tie vyšetrenia infekčných chorôb. Vraj je to v ČR povinné zo zákona. Stojí to 3600Kč pre obidvoch partnerov a odbery robia vždy pred každým IVF. Aj keby ste išli o mesiac na opakované IVF, odbery musia vziať znovu. Pozdravujem vás všetky a všetkým držím palce, aj tým čo sú po OPU, aj pred OPU, aj pred vkladom, aj tehulky, aj maminky a samozrejme aj čakateľky ako ja 🙂

gerdusha
9. feb 2011

@jada1 ,
merional ti v lekarni len tak nepredaju, je to liek len na lekarsky predpis...cize co by som ti ja radila, zajdi s receptom od stelcla ku svojmu gyndovi na svk a nech ti ho prepise na slovensky recept...a potom si ho v lekarni kupis...za plnu sumu, bohuzial...poistovna nepreplaca

ninockaskv
9. feb 2011

no vidim, ze tu sa vo velkom stimuluje.. 😉 vsetkym drzim palce

ja som sa na tie reporty vyprdla, som si povedala, ze si nebudem nicit vajicka ze sa na to mozem to.. tak som ich pouzila a mienim napisat email zodpovednej osobne, ze su zle, nech s tou databazou nieco spravi.. delegovat delegovat delegovat 😀

a ked stelcl vravel, ze sa da na cesky recept kupit aj na slovensku, je to treba prepisovat? a moze to vobec gynekolog predpisat? 😕

gabikasz
9. feb 2011

@jada1 spýtaj sa priamo v lekárni či akceptuju český recept ked si samoplatca,ale ja tak viem ,že ano.
ty zaplatíš plnu sumu,lekaren nepotrebuje dokladovat poistovni,len pre seba ,aby boli krytí .

jada1
9. feb 2011

@gerdusha
@ninockaskv viete čo, zajtra zájdem za svojim Dr. a spýtam sa ho. Ajtak tam chcem ísť s bonboniérou za sestričkou, či by mi nepichla aspoň 3-4 dni injekciu, nech to vidím ako to robí a potom to budeme praktizovať doma, lebo ja keď som teraz rozbalila ten balíček čo mi nabalili a videla som tam tie konské ihly, tak mi z toho prišlo až zle. A môj muž, že neboj ja ti to budem pichať v pohode 🙂

ninockaskv
9. feb 2011

@jada1 ok, popytaj sa.. 😉 inak mne povedali teoriu v GF,ja som prisla domov, rozbalila som to, tiez ma klepla pepka, tak som teoriu povedala chlapovi a ten pichal.. potom musel na den odist prec a musela som si to pichnut sama, tak sa mi ruky klepali, ze dovi dopo..a le moj chlap je uz zbehly, minule dom na rvali thyamin ... ci co to bolo, dost ma bolel vajecnik (inak injekcie nepomohli, zato homeopatika ano) a to sa mi nechcelo chodit kazdy den k dokine, tak to mi tiez pichal.. do zadku.. ale to fakt bolelo, kym prisiel na sposob ako to pichat 😀 😀

jada1
9. feb 2011

@ninockaskv no aj ja sa toho bojím ☹ . Ako malé dieťa ma pohrýzol pes a nestačilo raz ale dva krát, keď som mala 3 a potom keď som mala 7. Pamätám sa, že mi pichali vtedy injekcie do brucha proti besnote a dodnes si to pamätám, tak asi preto mám z toho fóbiu ☹ . Inak keď mi u lekára berú krv, otočím hlavu na druhú stranu, aby som to nevidela a to zvládam v pohode. No však potom písnem, že ako som to prežila 🙂 a aj čo zajtra vybavím s tými receptami.

rebeka33
9. feb 2011

@ofinka ja som brala 5mg ráno, vraj musí byť ráno, od OPU.
@jada1 neboj predajú ti to, lebo si to hradíš sama a merional je lacnejší okolo 100e a menopur okolo 200e, no a puregon nehovorím,ešte drahší. Nemusia čakať na preplatenie od poisťovne ,majú hneď peniaze. Len musíš mať lekársky predpis, aby vedeli,že to predpísal lekár. Ja som mala veľmi podobnú stimulku - pichala som menopur. Stredná zlatá cesta. 😉 A ihly si v lekárni alebo v zdravotníckych potrebách pýtaj inzulínové ihly, tie ani nebudeš cítiť. 😵

ninockaskv
9. feb 2011

baby a to nie su take tie pera? no bozinku, to ma zase caka 😠 😠 😠 😠

gabikasz
9. feb 2011

@ninockaskv Puregon a Gonal je v pere ostatné je prašok a roztok klasicky striekačka ihla 🙂

jada1
9. feb 2011

@rebeka33 díky za rady 🙂 , tak to si určite kúpim tie tenšie, lebo tieto konské..........Ešte sa skúsim spýtať kamošky, robí vo farmaceutickej firme, či mi nevie tie injekcie zohnať za lepšiu cenu priamo u nich.

martini
9. feb 2011

@jada1 A v RF ti nedali náhodou aj dlhé aj krátke uhly? Dlhými sa naberá ten roztok čo sa mieša s učinnou látkou - praškom a potom sa vymení ihla, teda do bruška sa pichne tá kratšia. Mne vždy tieto dva druhy ihiel k menopuru pribalia. Ináč dosť toho menopuru ti naordonovali proti mne, ale ja mám príliš silné reakcie, tak preto menej. Ja picham ráno posledný menopur a jeden orgalutran. Konečne. Tak držím prsty.

jada1
10. feb 2011

@martini áno máš pravdu, teraz som to lepšie popozerala a sú tam aj malé, aj veľké ihly. 🙂 Zle som si to včera večer pokukala, sú všetky rovnakej farby, tak som si myslela, že sú všetky rovnaké. Bola som aj unavená z cesty, lebo my to máme do Brna a späť vyše 650km ☹ .

rienok, pýtala som sa Dr. na maternicu RVF a povedal mi, že to nevadí, že 20 percent žien ju má otočenú dozadu 😉

jada1
10. feb 2011

@martini ešte ohľadom tých liekov: vieš ja som to nechala úplne na neho, čo mi doporučí on. Stimulku som nepodstúpila ešte žiadnu a vhľadom na moje zvýšené FSH mi odporučil takéto dávkovanie. Vraj by som mohla stimulovať aj len s clostylom, ale on si myslí, že to by som vyprodukovala 1 vajíčko a my ich potrebujeme viac. No tak som ja ženy moje na toto zvedavá, čo vyplodím. Na ultrazvuku mi povedal, že sliznica je ok, cysty nie sú žiadne, čo je super a na vaječníkoch videl malé folíky aj na jednej aj na druhej strane, tak hádam niečo z toho bude 🙂

martini
10. feb 2011

@jada1 Myslím, že máš normálny klasický soft protokol, keď sa pichajú dva menopury. A odkiaľ si? Ja ťa s tým cestovaním úplne chápem, ja som z Košíc, takže cesta tiež dosť dlhá. :( Ale uvidíš, oplatí sa nám to, určite. 🙂)

Večer som si dala poctivo pohár červeného vína a prihovorila sa sliznici maternice. 🙂 a dnes ráno mi mm pichol posledný menopur a orgalutran a večer pregnyl.

callex
10. feb 2011

@jada1 Ttak to si pochodila vyborne..ze od pondelka stimulka..to v nedelu dostanes presne mrchu? lebo sa zvykne zacinat na 2DC..ten tvoj mm sa nejako rychlo zhostil ulohy ,,pichaca,, 😀 .mne to moj hned odmietol..ja by som to sama nedokazala ani za svet..klobuk dolu tym co to dokazu.takze mna picha svokra..tak musim posluchat aby si nechcela nieco kompenzovat na mne. 🙂
@ofinka tusim pojdeme do toho spolu.a mozno aj rienok sa prida ked jej mrska zastrajkuje.
inak teda dost vas stimuluje a neviem ci ste si vsimli ale tie stimulky su dost podobne. clostylm meronial, olgarutan a pregnyl.
@pikha ako choroba? je ti uz lepsie?
ja mam dnes kontrolu u chiropraktika tak som zvedava ci ten blok v panvovej oblasti je prec.a uz nic nebude branit embryjkam sa pekne usalasit.

martini
10. feb 2011

@callex a ako si sa dostala k tomu, že si zistila, že máš ten blok? Mala si nejaké obtiaže?

gerdusha
10. feb 2011

ahojte vospolok,
tak ma tak napadlo: robia v RF ultrazvuk/folikulometriu aj cez vikend? alebo cez tyzden aj v poobednajsich hodinach? boli ste niektora tak? mne sa zda, ze mi cosi hovorili, ze to robia iba doobeda...ale nie som si ista...ako ste chodievali vy/chodievate?

callex
10. feb 2011

@martini tak chrbat a krize ma bolia dost casto a najme ked dlho stojim alebo chodim.a tuto na koniku som sa docitala ze je dobre dat si pozriet aj chbrticu, ze stacil niekedy nevinny pad na zem napr.pri korculovani a uz to moze byt poposuvane.dlho som to odkladala ale tento rok som sa k nemu uz dokopala..a dal mi cviky, napravil chrbticu,a dnes je kontrola.vraj uz pomohol mnohym zenam k babetku.

ninockaskv
10. feb 2011

@callex a cvicis mojzisku, ci klasicke rehabilitacne cviky na chrbat?

inak baby ja mam dnes vycerpavaju den, rano som si bola porevat u psycholgicky a prave mi moja nadriadena vravela, ze jeden manager si n ezela,a by som chodila k nemu "do kruzku" lebo nezastavam taku funkciu ako predtym.. zmenil sa mangager, zmenili sa pravidla.. niezeby som tam velmi chcela byt, je to uplny pako, neschopny manager.. ale ani len nemal tolko chochmesu mi to povedat a odkazal mi to.. a hlavne mam popracovat na svojej komunikacii, ked si hovorim svoj nazor, tak to mam hovorit viac diplomaticky a neutocit.. co ma pravdu..

ale NAJVIAC zo vsetkeho som nastvana, ze ma dokaze po tom vsetkom co sa nam stalo, vytocit takyto debilko vo vesticke 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠

callex
10. feb 2011

@ninockaskv tie cviky co mi dal sa zhoduju s mojziskou.
chudatko nase..ako sa mala psychologicka v Ahrame? aj tebe by sa asi zisiel nejaky pobyt najlepsie u Dalajlamu. 🙂 a preco si chodila do toho ,,kruzku,, ked si tam podla funkcie nepatrila? ten manager je cisto zakomplexovany trkvas..keby nebol tak sa ti vie postavit zoci voci..a odkazmi cez druhych si riesi komplexy.po tom vsetkom co sa ti stalo nie je divu ze ta panak vo vesticke vie dat do vyvrtky.si citlivejsia a jedno s druhym..tak sa nehnevaj sama na seba.vies ako sa to radi..predstav si ho vyzleceneho bez spodneho pradla. 😀

martini
10. feb 2011

@gerdusha Robia aj cez víkend, ale asi fakt ojedinele. Keď ti vychádza 6-7 na víkend, tak ti naplanuju ultrazvuk na pondelok. Ja som mala 2x tak, že povedali, že ultrazvuk 6ty alebo 7my deň cyklu a potom mi ho vlastne urobili až na ôsmy deň v pondelok. A dobre si pamatáš, robia iba doobeda ultrazvuky, taký majú systém.

mircalla
10. feb 2011

@gerdusha cez vikend len ET a OPU....foliky nie

ninockaskv
10. feb 2011

@callex v ashrame vraj bolo super, bola s dorotou notovou, mala ju ako sprievodcu, tak meditovala a tak, vraj velmi dobra skusenost,a le india ako taka ju vobec neoslovila

som zvedava, co mne povie dokina, ja sa mam ozvat 2 alebo 3 DC 😕 ale to cvicenie na cele mesiace ma uz teraz desi ,nemam to rada 😖

chodila som tam,lebo som tam najrpv mala chodit, potom ma presunuli na inu poziciu,a le som bola dohodnuta s byvalou managerkou, ze tam mozem chodit a tento ma vylucil.. akoze je mi to jedno.. len ma rozculuju tito nasi tipkovia vo firme no to je jedno.. 🙄

martini
10. feb 2011

@ninockaskv ...ale je to aj tak pako 😉 Ale takých máme v práci aj my pár 🙂 Ale už nás dlho nebudú hnevať, lebo ideme čoskoro na materskú a budeme tam dlllho (prvé dieťa, druhé dieťa....) 🙂)))

rienok
10. feb 2011

ja len rýchlo, jedna kamoska co tiez skoroabsolvovala IVF - mala len stimulaciu bez OPU tak si predstavte.... otehotnela prirodzene a dnes sa jej narodila zdravá dcérka Dominika 3.700 g a 52 cm. Máme nádej, vždy ju máme 😀
prajem všetkým krásny deň

martini
10. feb 2011

@rienok Tak blahoželáme....aj ja chcem 🙂

jada1
10. feb 2011

@callex vlastne od utorka, lebo v pondelok mám dostať MS a zvykne mi chodiť presne.
@martini ja som z BB. Tak ty to máš teda pekný kus cesty, no ale čo by človek pre to neurobil, že? Tak držím palušky, aby si mala peknú úrodičku 🙂 .
Inak kočky, dajú sa tie injekcie vybrať aj na český recept, keď si ich hradíte v plnej výške. Problém je v tom, že som vbehla do dvoch lekární a povedali mi, že ich nemajú a s Pregnylom je problém. Tak som zavolala tej mojej kamoške a našťastie ich majú, takže zajtra ich mám tu. To mi teda odľahlo, už som sa zľakla , že moja prvá stimulácia bude odložená a ja už nechcem čakať 😒 .

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre