Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

staga
2. nov 2011

ahojte, som 6 den po ET a bojim sa urobit si test....
nemam niadne priznaky alebo chcem toho vela na 6 den?
som stara krava ale taka pokakana som nebola uz davno 😀

pici
2. nov 2011

@gabinkaa uvidime.. mozno ti najlepsi ma este len cakaju :D

gabinkaa
2. nov 2011

@miminkad ale myslím aj do ordinácie, lebo môj že vraj počká v čakárni, ale som ho rýchlo presvedčila a teraz je rád, že to absolvoval, bolo to aj troška srandovné, lebo malinké sa chvíľu ukazovalo a potom ho to prestalo baviť a nepomohlo ani "durenie" a už sa nám nechcelo ukázať, fakt pekný zážitok

gabinkaa
2. nov 2011

@staga myslím, že na 6. deň je to skoro, radšej by som to neriskovala, lebo ak by bol testík negatívny, zbytočne by si sa stresovala, vraj najskorej na 10. deň, teda ak si nemala PK, ja som testovala na 13. deň

lenkalienka01
2. nov 2011

@miminkad tesim sa, ze vysledky su zatial OK, verim ,ze budu aj nadalej 🙂

miminkad
2. nov 2011

@pici mohli ti aspon prednison skusit dat pri KETKU
@gabinkaa dakujem,dufam,zezabojuju.

miminkad
2. nov 2011

@staga to je este skoro.este skus aspon styri dni pockat

pici
2. nov 2011

@miminkad no mohli... vidis a nedali...

staga
2. nov 2011

@gabinkaa asi mas pravdu radsej vydrzim aj ked myslim na to 24h denne a mala si hned nejake priznaky?

staga
2. nov 2011

@miminkad OK tak pockam zo zaciatku som mala obcas take male pichanie v podbrusku ale teraz uz nemam ani to - takze neviem

gabinkaa
2. nov 2011

@staga cítila som občas bolesti v podbrušku a potom 12. deň od ET som mala presne bolesti ako pred menzes, som myslela, že sa to zasa nevydarilo a 13. deň na našu veľkú radosť vyšiel testík pozitívny

miminkad
2. nov 2011

@pici asi co si nevydupes,nemas...
@staga a ake ti vkladali embryjka?ja som tiez skoro nic necitila....

renkita
2. nov 2011

Caute, chcela by som sa opytat, ze ake su cakacie lehoty na 1 konzultaciu, lebo chcela by som ist v januari a aby som vedela kolko dopredu sa mam objednat. A este, ze ci v tej kabinke pre chlapov je aj DVD. Dakujeeem

pici
2. nov 2011

@miminkad ja som ekonom, nie lekar aby som si ja ordinovala co mi maju dat. najma ak si v centre a cakas odbornost nie?

staga
2. nov 2011

@miminkad ako myslis ze ake embryjka?

miminkad
2. nov 2011

@staga no ake velke

gabinkaa
2. nov 2011

@renkita záleží ku komu sa objednáš, ale asi tak 2 týždne, kľudne sa môžeš objednať aj teraz ak vieš kedy by si chcela ísť

staga
2. nov 2011

@gabinkaa dakujem trochu si ma ukludnila a ty ako sa mas ? citis?

lenkalienka01
2. nov 2011

@renkita ano, je tam DVD , moj mm vravel, ze musel prehodit CD- cko, lebo ze keby kukal to co tam bolo, tak je v kabinke tyzden 😀 😀 😀
My sme na konzultaciu cakali cca 3 tyzdne , objednavali sme sa v septembri

staga
2. nov 2011

@miminkad jedno bolo 12 bb a druhe 8bb, zamrazit sme nemali co lebo nemali dobru kvalitu - 3

renkita
2. nov 2011

@gabinkaa Dakujem, ja som si myslela ze su dlhsie cakacky. Este neviem presny termin, teraz musim 3 cykli cakat, tak dufam, ze do januara bude uz ten treti. A to DVD tam maju? Lebo ked sme boli v Prahe na imuno, tak tam nemali a bol to problem.

renkita
2. nov 2011

@lenkalienka01 tak to je supe, ze tam je, lebo v Prahe na imuno nebola a potom v jednom centre bolo pokazene, akurat v den OPU tak mu nastastie pozicali PC, inac neviem ako by to dopadlo. 😉 😉 😉

gabinkaa
2. nov 2011

@staga ja zatiaľ fajn, len sa veľmi zadýcham, druhý trimester ide akosi pomaly, ešte máme 2 týždne, v nedeľu ideme na 3D
@renkita čakačky sú ako kedy, nám sa to podarilo aj do týždňa, záleží či sa aj niekto neospravedlní, ale dlhšie ako 2 týždne sme nečakali, neviem či je tam DVD, nepýtala som sa môjho drahého, ale @lenkalienka01 odpovedala, že ano

lenkalienka01
2. nov 2011

@renkita 😀

renkita
2. nov 2011

@gabinkaa tak sa objednam uz v decembri na ten januar, nech mam uz aspon termin isty. Dakujem 😉 😉 😉

gabinkaa
2. nov 2011

@renkita ale skús vyberať tak, aby si nemala menzes, lebo ja som sa musela kvôli tomu preobjednávať, je lepšie ak Ti pri konzultácii urobí aj ultrazvuk

staga
2. nov 2011

@gabinkaa bola si aj na amniocenteze? uz musis mat krasne brusko , drzim ti vsetky palceky

lenkalienka01
2. nov 2011

@gabinkaa ano, najlepsi asi tak 10 DC, no ja som si to tiez tak naplanovala, jasne , ze mrcha meskala dva tyzdne a dostala som ju u nich v cakarni, ja musim mat vzdy take stastie 😀 😀 😝

gabinkaa
2. nov 2011

@staga nie nebola, odmietla som ju, lebo v mojom okolí mám prípad, kde pani potratila po amniocentéze zdravé dieťatko neodbornou prácou lekárov, len to si oni nepriznajú, mnňa do toho veľmi tlačili, hlavne genetička v Tn, ale nedala som sa ovplyvniť, bola som na genetike v Ba, ešte v apríli, super doktorka, s ňou som to predebatovávala, ani ona mi to nedoporučovala a potom mi kamoška vybavila doktora, ktorý robí 3D a 4 D ultrazvuky, bola som tam na konzultácii nezávislého lekára a on mi povedal, že choré dieťatko by sa chovalo inak, tak som to riskla a potom meranie nosovej kostičky NT som mala 1,5 tak ma to ukľudňovalo a teraz v nedeľu ideme na to 3D a 4D, robí to doktor v Hlohovci, tak som zvedavá na drobčeka a vraj dáva aj CD na pamiatku

gabinkaa
2. nov 2011

@lenkalienka01 to bolo fakt "šťastie" s tým menzesom, ja som nerátala koľký DC som, len nech nemám menzes, ale ten poslednýkrát mi to vyšlo tak, že 4.5 sme boli na konzultácii a 5.5 som dostala menzes, tak som si bola rýchle objednať lieky v lekárni, lebo som si ich kupovala na Sk, aby som mohla od 6. mája pichať injekcie, mali sme to posledné IVF dosť hektické, tak asi preto sa to vydarilo 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre