Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

ivka3901
29. dec 2011

díky baby za rady rozhodli sme sa,že to presunieme až na február aj moj manžel chce ,aby som to presunula radčej

bettypo
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
leamax
29. dec 2011

@lenka_21 no pocitaj, ze v tej vanicke ti bude babo tak cca 6 mesiacov a ked ho chcete aj pre druhe babo - ved nevies, kedy sa druhe narodi, ci v zime, ci na jar. a jane ze maju aj dobru sportovu cast a navyse - co je jedno z mojich kriterii - vajicko, ktore na ne ide, sa da do auta tusim upevnit isofixom, na rozdiel od vacsiny poslkych kocikov, kde maju tie vajicka no name. ale zase, neviem, ci som niekde necitala, ze ta sportova cast je trosku uzsia, ale to bol asi len jeden z mala nazorov, mozno bolo babo vacsie, ked sa necitilo dobre v sportovej casti. a este jedna vec - podla mna su najlepsie modely, kde ide otocit sportova cast aj tvarou k mamicke, lebo male deti su vtedy kludnejsie vraj, az neskor chcu otocit k svetu a pozorovat 😉
som ohromny odbornik, co 😀
@gerdusha
@bettypo tak to uz co chvila mozte ist na stimulku, super 😵

leamax
29. dec 2011

@ivka3901 jasne, lepsie to nesilit, radsej v pohode a klude ako mat z toho potom stresy 😉

leamax
29. dec 2011

jeeeej a ktora dobra dusicka mi poslala darcek? potesilo, dakujeeeemmmm 😀 🙂

ivka3901
29. dec 2011

@zuzla80 ahoj my sme momentálne v tej istej situácií ako si bola ty a tiež sme 3 cykly na slovensku vyčerpali a tie cykly si mala s dlhým protokolom?a tá stimulka ťa koľko vyšla?

ivka3901
29. dec 2011

@bea77 ahoj ja som ten istý prípad,že s veľa hormonami som mala len 4 vajká a z toho sa 2 oplodnili takže ani na zmrazenie som nemala a som zvedavá ako budem reagovať na clostibegyt

lenka_21
30. dec 2011

@leamax No tak to teda vyvalujem oci aj zuby aj jazyk 😀 😝 😕
Ja to vidim na kamoske, maleho este stale vozi vo vanicke a narodilo sa v marci 😕 😨 😕 Musi vymysliet uz nieco ine, lebo ledva tam maleho natrieska a ma polsky kocik, kt.som mala cest tlacit a nie je to ziadna slava 🤐 Preto hladam nejaku znacku ... pokial viem tak pri Jane kocikoch sa da pouzivat vanicka ako autosedacka ... moja kamoska to tak ma, ale ona ma kocik z tejto znacky pre dvojicky a je velmi spokojna 🙂 😉 🙂
Hej no druhe abbetko by potesilo, ja sa zabavam ked si sadne moj mm s mojim otcom a uz planuju 😅 😅 😅 hlavne pri pohariku 😎 😎 😎 Odbornici 😅 ... a nebudem pisat ako sa vytesuju, ze to bude chlapec ... ale tvaria sa, ze aj dievcatko by potesilo ... muzska hrdost. No ocina chapem, lebo my sme dve baby so sestrou 😀

gabinkaa
30. dec 2011

@lenka_21 vidím, že sa zaoberáš výberom kočíka, to bol aj môj veľký problém, že aký kočík si vybrať, treba zvažovať viacero kritérií, my sme sa rozhodli pre nemecký Hartan, mala som možnosť ho v predajni vyskúšať, veľmi ľahko sa skladá pri aute, záleží ako často budeš cestovať, keďže my bývame na dedine a svokra je vzdialená nejakých 50 km takže cestovať budeme dosť, ide veľmi ľahko, problém je, že nie je trojkombinácia, ale veľmi ľahko sa tam dajú dať dva druhy vajíčok, čo sme si hneď aj objednali, to vraj vyhralo v teste najbezpečnejších vajíčok a je možné ho pripojiť aj isofixom v aute, len na to musí byť novší model auta, naše 2002 to asi nebude mať, ale uvidíme, športovú časť sme vybrali aj otáčavú, čiže môže byť dieťatko tvárou k mamičke alebo opačne, myslím, že je to výhoda a ďalej treba pozerať na to či chceš kolieska nafukovacie alebo nie, nafukovacie kolieska dostávajú často defekt, na to ma upozornili v predajni, síce robia tam servis, ale už tam musíš ísť, hartan je odpružený a nemá nafukovacie kolieska, podstatné je, že je ľahučký, ľahko ovládateľný a veľkosťou patrí medzi tie väčšie, vanička v našom prípade bude tak do leta, záleží kedy sa dieťatko narodí a ši tam bude treba fusak, tak veľa šťastia pri výbere 😉

gabinkaa
30. dec 2011

@gerdusha čítam, že všetko dobre dopadlo, tak teraz len chvíľku počkať a šup do úspešnej stimulky 😉

lulu10
30. dec 2011

caute babule, par dni som tu nebola tak vas idem trosku docitat... @leamax draha tebe sa to uz blizi, sa normalne tesim na ten cely pekny priebeh 😉 @zarabono ako sa mate? citala som ze sa obzeras po kocikoch 😵 waaaw
@gerdusha to je super ze uz mas potom, takze sa nasiel polyp? co na to lekar? je to pricina? kde si bola na hystero? som "trosku" zvedava 😀

gerdusha
30. dec 2011

@gabinkaa , dakujem...
@lulu10 , poslali to este na histologiu, tak musim cakat na vysledky, ale povedali, ze by to mohlo pomoct...na hysterke som bola v RF

lenka_21
30. dec 2011

@gabinkaa Ahoj moja, dakujem za tipy 🙂 🙂 🙂 Ja zatial kocik neriesim, ale vsetci okolo mna ma strasia, ze uz by som mala zacat vyberat 😀 😀 😀 a baby co maju podobny TP ako ja uz kupuju plienky 😕 😕 😕
Ja som hroozne poverciva a tak asi vsetko necham na poslednu chvilu ... babetko sa ma narodit za 4 mesiace a tak si myslim, ze mame cas .... nastastie rodicia maju este detsku postielku a ta to isti keby nieco a oblecko mi vyskladaju kamosky ... aspon dufam 😅 😅 😅

No ale teraz vazne, kedy sa treba zacat pozerat po niecom??? Mne sa to teraz zda straaasne skoro 😕 😨 😕

naveen
30. dec 2011

ahojte.. vidim, ze riesite kociky 😀 😀

@lenka_21 nebud poverciva, je to blbost.. kludne ked mas chut si uzivaj a vyberaj..ja som bola poverciva, nechavala som vsetko na poslednu chvilu .. a vies ako to dopadlo ☹

prajem pekny den, dufam, ze ja sa dnes zase neupracujem k smrti 😠

lulu10
30. dec 2011

@gerdusha tak to je super ze to nasli, aj mne nasli v RF prepazku a pri laparke odstranili, tiez dufam ze to bol dovod, mozem sa spytat kolko ta stala hystero v RF -tiez ma caka kontrolna hystero tak nech sa viem pripravit 😅

gerdusha
30. dec 2011

@lulu10
diagnosticka stoji 7000 Kc a operacna 8500 Kc. Chvalabohu bol vcera dobry kurz, tak to vyslo na 270 € 🙂

gerdusha
30. dec 2011

@lulu10 ,

to som ani nevedela a ani nepocula, ze sa robi aj kontrolna hysterka??

lulu10
30. dec 2011

@gerdusha to sa robi len po laparke, musi sa pozriet ako sa ta rana kde sa odstranila ta prepazka zahojila a ci sa to nezrastlo... ta suma je vyssia nez som si myslela 😒 uz sme platili 475 euro za laparku, ides na IVF? alebo budete skusat prirozdene?

gerdusha
30. dec 2011

@lulu10 ,
u nas prirodzene nehrozi...ideme do dalsieho ivf...hysterku urobia aj v takmer hociktorej nemocnici, ide vsak o to, ci im doverujes..ja lekarom u nas nedoverujem, tak som sa po dlhom zvazovani rozhodla pre RF /a aj jezisko najezil nejake prispevky/...a dnes som sa rano zobudila so strasne dobrym pocitom, ze som sa tak rozhodla...

lulu10
30. dec 2011

@gerdusha ja na tu hystero urcite pojdem do RF , nad inou moznostou ani neuvazujem... ani ja lekarom tu nedoverujem

gerdusha
30. dec 2011

@lulu10 ,

ja som bola na laparke v sliaci...a platila som len 20 € za to, ze som si vybrala termin..inak vsetko zaplatila poistovna...a pristup bol taky isty ako v RF...ale teraz pri hysterke ma odradilo to, ze do sliaca treba predoperacne vysetrenia...a to sa mi nechcelo...a aj ochota RF zobrat ma medzi sviatkami...

mimochodom, hore sa cele poschodie preraba, uz funguju na tom strednom poschodi

lenka_21
30. dec 2011

@naveen Tak to ja si uzivam 🙂 😉 🙂 ... akurat neobieham detske obchody, mam pocit, ze je este cas 😀 😀 😀 A ty si kedy hodis pas, teta nepoverciva 😉

lulu10
30. dec 2011

@gerdusha v RF netreba na hystero predoperacne? to som ani nevedela, ja pojdem urcite tam lebo ked mi tam odstranil tu prepazku tak nech si to on aj skontroluje ze ako to tam vyzera... a rozhodne ze co dalej

gerdusha
30. dec 2011

@lulu10 ,
nie nie, netreba...ved to je ta ista narkozka ako pri punkcii...a ani pri tej nepotrebujes predoperacne...ved ked ti to tam robili minule, potrebovala si predoperacne?

naveen
30. dec 2011

@lenka_21 nehodim.. lebo ma sem chodi citat jedna osoba .. 😒

lulu10
30. dec 2011

@gerdusha ja som bola na hystero v Heliose v MT a v RF som bola len na laparke. V Heliose potrebovali predoperacne.

cavik
30. dec 2011

dievčatá.....ďakujem za gratulácie, veľmi sa tešíme z našich prírastkov do rodinky 🙂 🙂

zarabono
30. dec 2011

@lulu10 ahoooj,ale len obzeram,nic viac.no mame sa relativne dobre.uz som bola aj na prvej prechadzke,ale je to este na mna moc.musim len po troche.doma sa uz celkom fajn motam,aj vydrzim,tak snad sa dame po troche do normalu.len ta unava.sem tam ma krize bolia,klby,sem tam v bruchu bolesti,minule ma pri oblickach pobolievalo,ale inak ok.len keby mi jest viac chutilo.s tym je to trochu horsie.

gabinkaa
30. dec 2011

@lenka_21 ja som tiež riadne poverčivá a nechávam všetko na poslednú chvíľu, mňa nastrašil lekár, že budem v nemocke od 31. tt, to by bolo od polovice decembra, našťastie sa tak nestalo 🙂 takže som sa začala pozerať po niečom v novembri, tak asi 2,5 mesiaca pred termínom, ale to len pozerať 😀 veľa vecí som si však požičala, takže v decembri sme to začali sťahovať , aj kočík som tak objednávala, lebo dodacia lehota je cca 10 týždňov, to skladajú podľa želania zákazníka a máme smolu v tom, že do toho prišli Vianočné sviatka a teda dovolenka, máme to dohodnuté v predajni tak, že kočík bude u nich uskladnený, lebo z poverčivosti nechcem kočík doma, ako Ty hovoríš mnohé baby majú všetko doma a aj s kočíkom jazdia vopred, to ja nechcem, môj drahý pôjde pre kočík a vajíčko až sa malinká narodí a pôjde pre nás, oblečenie chystám teraz, periem, žehlím a tak, takže nie je to dlho pred, už si hovorím, že treba to nachystať, lebo to môže prísť aj skorej, viď callex, tak si myslím, že ešte 2 mesiace máš čas

leamax
30. dec 2011

@lenka_21 ano, da sa ta vanicka aj ako autovanicka pouzit, to je tiez vyhoda. viezli sme svagrinu s neterkou, pokazil sa jej adapter k vajicku na podvozok na polskom kociku, tak sme museli zobrat aj vajicko, aj vanicku, esteze mame velky kufor a zmestilo sa to tam.
nas ma ocino tri baby a aj tak by chcel vnucku radsej ako vnuka. ale verim, ze lubit ho bude rovnako, ci to bude dievcatko alebo chlapcek 😵
@gabinkaa hartan je aj moj velky favorit 😵 nevidela som ho este sice nazivo 😀 ale snad nan neexistuju ani negativne recenzie. a ako, ze neni trojkombinacia? ved je to vanicka (vlozna taska), sportiak aj vajicko. a aky konkretne ste vybrali?
@lulu10 joj, veru, dnes mam poslednu HAK 😵 neterka mala dnes krst, tak som si ju stale stiskala a modlila sa aby nam priniesla stastie 😵 a ty uz mas mesiac za sebou, moja 🙂 😵

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre