Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

gabinkaa
30. dec 2011

@leamax my sme vybrali Topline S, je fakt veľmi ľahučký a hlavne skladný do auta, trojkombinácia nie je, ale vajíčko sa dá dokúpiť, sedia tam dve značky, keďže sme nevybrali látkový, ale je to kožený kočík tak nemá tašku, záleží akú značku kočíka si vyberieš z rady Hartan, tento obsahuje vaničku, vyberateľná z konštrukcie a športovú časť s otáčavou rukoveťou, teraz je moderná farba dosť čierna, ale my sme vybrali bielu, doplnený je červeno bielym károm, mám ho aj v mojich foto
táto vanička sa mi zdala lepšia ako u tých látkových
neboj malinká vám určite prinesie šťastie, my sme tiež boli v nedeľu na krste malej Simonky a potom sme išli na OPU a ET a jedno embryjko sa uchytilo 😉

leamax
30. dec 2011

@gabinkaa dakujem, verim, ze prinesie Ninka stastie 😵
mne sa strasne paci Hartan Racer gt alebo S, tam je rozdiel iba v kolieskach myslim. a tiez by som sa radsej rozhodla pre vanicku - je dost velka, ze? a vajicko ste ktore vybrali? ja by som maxi cosi cabrio fix. my v aute isofix mame, tak preco to nevyuzit, ked je to isto bezpecnejsie ako iba pasom uchytene vajicko, ze jo 🙂
jeeej, biely som videla v meste asi pred dvoma tyzdnami nazivo - je naaadhernyyyyy, len neviem, neviem ta udrzba.

gabinkaa
30. dec 2011

@leamax tam je troška rozdiel v kolieskach, myslím, že ostatné je to isté, len neviem ako by sa vozilo s tými dvomi kolieskami malými, či nejdú ťažšie, vajíčko sme vybrali BeSafe Izi Go, je to vraj nórska značka, ktorá vyhrala v súťaži bezpečnosti, ale ponúkali aj tú maxi cosi, ak isofic máte tak je to super a naozaj bezpečnejšie ako len pásy, ja som to ešte nepozerala, tak pozriem až ponesiem zálohu na kočík, údržby som sa aj ja bála, ale je to kožené a vraj sa to veľmi dobre udržuje, ak by bol látkový to je horšie, ale toto len handričkou pretrieť

leamax
30. dec 2011

@gabinkaa jaaj, jasne, kozene sa potom isto udrzuje v pohode, to som nejak prehliadla, ze on je z koze. tak to potom ano. latkovy by si isto musela prat kazdu chvilu.
no praveze som niekde citala, ze tie dvojkolieska su super aj do terenu. ale to si uz budem zistovat o par mesiacov, ked ho uz budeme objednavat 🙂 😵
no my mame dvojrocne auto, a isofix nam hned pri kupe povedali, ze tam je, tak to som rada. ake mate auto, ak mozem vediet? ono sa to da aj cez net zistit, ci uz ma isofix, alebo nie 😉

gabinkaa
30. dec 2011

@leamax neviem ako je to s tými dvomi kolieskami malými, lebo som vozila ten s tými kolieskami po jednom, ale myslím, že on je vcelku dobrý do terénu či už tak alebo tak, inak je to fakt zložité vybrať kočík, je veľa značiek a rôzne cenové relácie, tento je dosť nákladný, ale nechcela som tie poľské no a veľa vecí máme požičaných a sme dostali, tak som povedala, že investujeme aspoň do kočíka, aby bol ľahký a hlavne skladný do auta a táto konštrukcia sa fakt ľahko poskladá, máme thaliu, ale z roku 2002 takže asi skoršia výroba to nemá

leamax
30. dec 2011

@gabinkaa ksss, nasla som zoznam aut, ktore maju isofix alebo sa da domontovat a to vase tam akurat neni spominane 😠 este skusim pohladat 😉
no veru, jednoduche to teda neni, vybrat kocik. keby bola na vyber len liberta ako kedysi, tak nemame problem, ze 😀

gabinkaa
30. dec 2011

@leamax to si ma teda nepotešila ☹ zostanú nám teda len pásy, myslela som, že ho dáme domontovať
veru kedysi jedna značka a hotovo, vadili by sme sa iba o farbe kočíka 😀

leamax
30. dec 2011

@gabinkaa ale neverim tomu, ze tie nove thalie nemaju isofix. to auto sa do zoznamu nedostalo asi len nejakym nedopatrenim, ved v tom zozname znaciek nie su napr. ani dacie a tie maju isofix. a co som sa docitala, tak isofix zacali davat do niektorych aut uz r.1998, takze nadej je, ze ho mate 😉len sa k tomu jaksi neviem dopatrat 😀
http://www.babystyle.cz/pdf/Typenliste_DUO_plus...

gabinkaa
30. dec 2011

@leamax skúsim sa spýtať u nás v servise, sú tam celkom ochotní chalani, keď niečo potrebujem alebo aj urobím tak mi autko udržujú 😀

leamax
30. dec 2011

@gabinkaa noooo, asi jedine, lebo ja nemozem nic najst 😠 ale ze preco su chalani k tebe taki ochotni 😉 😀

gabinkaa
30. dec 2011

@leamax nááááá ja Ti ani neviem, niekedy sa na mne aj dobre zabávajú, baba a auto 😀

leamax
30. dec 2011

@gabinkaa 😀 joj, tak to si este nevidela ako sa na mne u nas v servise zabavaju 😀 ja som ho sama aj kupovala, tak si ma panko zapamatal a teraz aj ked sa v meste stretneme, tak ma velice zdravi. minule som musela zarozmyslat, ze kto to vlastne je 😀 😀

gabinkaa
30. dec 2011

@leamax asi sa zabávajú na nás babách všetkých a ešte keď niečo urobíme tak hotovo, mňa si zapamätali aj kvôli zlepšovákom čo som chcela urobiť a nevydarili sa, museli ma z domu odtiahnuť do servisu ☹ to nebola sranda, ešte že to nemám až tak ďaleko 😀

leamax
30. dec 2011

@gabinkaa 😀 😀 😀 ale oni isto mali srandu z toho 😀
tak idem sa vypnut, krasny vecer prajem a dobru noc

a ak sa sem zajtra uz nedostanem, tak prezite vsetky krasneho Silvestra a do noveho roka zelam vsetkym hlavne vela zdravicka, snazilkam hlavne aby im novy rok priniesol babatka, tehulkam lahky porod a zdrave babatka a maminkam vela krasnych chvil s ich detickami 😵

zarabono
31. dec 2011

Nech nový rok splní všetky vaše tajné priania a problémy nech sa vás zďaleka stránia... Nech sa starosť všetka navždy zruší a nech vládne pokoj vo vašej duši..maminkam vela mliecka a radosti z deticiek,tehulkam lahke tehu a porod a snazilkam uspesny babatkovsky rok 😉

gerdusha
31. dec 2011

aj ja zelam tehulkam, netehulkam aj maminam stastny a vesely novy rok

rebeka33
1. jan 2012

všetkým čakateľkám prajem // a tehuľám a mamičkám zdravé detičky. Veľa šťastia a zdravia všetkým v rodine. krásny rok 2012. 😵 😵 😵

ivka3901
1. jan 2012

@gabinkaa ahoj ty si odkiaľ ak sa smiem spýtať?dočítala som sa,že si bola 2-krát naIVF na slovensku a potom si bola 2-krát v brne v RP a ten druhý pokus bol úspešný.gratulujem
my máme s drahým takú dylemu či neísť alebo ísť do toho brna?neni som si istá,že či by som dobre reagovala na tú minimálku kedže v bratislave som na velkú dávku hormonov odpovedala len 4 vajíčkami a potom sme sa s dr.dohodli,ýe by sme išli aj na klasické IVF a po finančnej stránke by nás to vyšlo rovnako

lulu10
2. jan 2012

ahojte prajem vsetkym stastny novy rok, nech sa nam splnia vsetky sny a tuzby 😵

lulu10
2. jan 2012

@zarabono ahoj nemala si po utrosi vytok?

zarabono
2. jan 2012

@lulu10 ahoj,aky vytok myslis?ten utros ti bude tak na bielo vytekat

lulu10
2. jan 2012

@zarabono ja mam taky vodnaty a aj to biele co si pisala, musela si nosit intimnku?

zarabono
2. jan 2012

@lulu10 jasne,asi vsetky sme ich nosili.neboj,je to ok a je to normalne.ja mam dnes posledny den utros.dnes sa citim nejak inak.tak az mooooc dobre.a ty ako sa mas moja?ako si sviatkovala?aj ides minovi?

lulu10
2. jan 2012

@zarabono ja ani neviem ako sa citim... pobolieva ma brusko asi cely mesiac teda od laparky,ako na kramy, neviem ci ist k minovi, brala som ten estrimax a teraz utros 3x denne po jednej, tak neviem ci to z toho alebo sa to hoji.... ale inak sviatky sme mali krasne a na silvestra som pohladkala krasne tehulkovske brusko tak dufam ze to splni ucel 😀

zarabono
2. jan 2012

@lulu10 to asi po tej laparke moze boliet a hoji sa maternica.ved ak by si chcela minovi,pondelok mam ist,ta mozem zobrat..brusko urcite splni svoj ucel 😵 ja som po et bola pozriet dve babatka

lulu10
2. jan 2012

@zarabono ono to ani neni ze bolest len pocit ako na mrchu a take pobolievanie... myslim ze to moze byt aj z tych hormonov, su to hormony na rast sliznice tak asi to robi svoje, podla mojich vypoctov mrchu by som mala dostat teraz v stredu tak uvidime, mozem dostat mrchu aj ked beriem utros?
K minovi by som sla, len neviem ci by mi nieco aj dal, ak by mi teda vyslo nieco zo sterov ked mam ten utros vaginalne a aj estrimax vaginalne...
Tiez myslim ze to pohladkanie bruska zaberie 😵 😵 😵 no a este pochytam tvoje a uz je to tutovka 😵

zarabono
2. jan 2012

@lulu10 niekto dostane aj s utrosom mrchu.to je tazko.je to aj individualne.no dam ti pochytat 😉

lulu10
2. jan 2012

@zarabono lebo mne marcel povedal ze mam brat utros vaginalne a ked pride mrcha tak nech ho zobem 😉 tak budem len cakat co sa bude diat 😀 brusko uz vykuklo?

leamax
2. jan 2012

ahojteeeeeee 🙂
tak este raz vsetkym krasny, stastny a hlavne uspesny rok 2012 prajem 😵 😵 😵
ja som bola s muzikom hned o 0.30 1.1.2012 gratulovat u neterky k novemu roku, tak dufam, ze zaberie, ze tam bolo babo. sice sme nemali cas si ju vtedy podrzat, ale zobudila sa a bola sa pri nas napapkat 😵 verim, ze tento rok bude pre nas tiez uspesny 😵 😵 😵
@zarabono aj ja si pridem pochytat brusko, mozem?
@lulu10 mrchu mozes kludne dostat aj pri utrosi. a kolko ho beries? inak - to budes mat velice zaujimave, ked budes mat mrchu a budes ho musiet zobat. to bude vykon v robote 😀

lulu10
2. jan 2012

@leamax ahoj ja som chytala tehu brusko na silvestra tak je to jasneeeeee 😀 utros beriem 3x denne po jednej, sama som zvedava co to bude so mnou robit, zatial som len nafuknuta ako balon a spomalena -ale to byvam aj bez utrosu 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre