Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

lulu10
9. jan 2012

@leamax

Vážená paní,

zjednodušeně řečeno, annexiny (zejména annexin V) se podílejí na regulaci krevní srážlivosti a v době těhotenství chrání krevní cévy v mateřské části placenty před tvorbou krevních sraženin. Tím zajišťují správnou funkci placenty.
Předpokládám, (poněvadž zmiňujete výsledek z imunologického vyšetření), že u Vás jde o zvýšení hladiny autoprotilátek proti annexinu. Ty blokují správnou funkci annexinu a mohou působit komplikace v těhotenství. Pro upřesnění by bylo nezbytné mi poslat kopii příslušných výsledků. Pak lze navrhnout vhodný léčebný postup.

Zdraví J. Madar

Zdravi lulu10 😀

lenka_21
9. jan 2012

@leamax @eviq @lulu10 Mne tiez Madar neodpisal, no komunikuje na tomto fore a tak radsej pisem tam ... http://www.neplodnost.org/forum/
Je tam aj asistovana reprodukcia (na otazky odpoveda Machac) a reprodukca imunologia (tam odpoveda Madar). Machac odpoveda rychlejsie, Madarovi to trva dlhsie, ale vacsionou viac vysvetli ako Machac.
Tusim som tam videla otazku o annexine ...

@leamax Tak cisielko uz mas, opat na stranke www.upmd.cz by si ho urcite nasla a suhlasim s @eviq,ze je lepsie volat poobede ... Drzim palceky!!!

lulu10
9. jan 2012

@lenka_21 ahoj ja neviem co robit, ked mi vyjdu pozitivne protilakty a teda uzivanie prednisonu a budeme mat otehu prirodzene-ved to moze byt komplikovane ze si ani neviem predstavit, ja som neni na take pokusy, a snazit sa otehu lebo to "musim stihnut v 4-6 cykloch" 😢 sak to je stres same o sebe 😕 cele je to take neiste... ty si kedy zacala uzivat prednison pred prirozdenym otehu?

brita
9. jan 2012

@leamax Ahoj Leamaxik, dakujem ti krasne, si hrozne mila 😉 Ja ta samozrejme na MK registrujem, takze sa nejako trosku pozname. 😉 😉 Vies, ja tiez, ked som vzdy videla, ze nejakej kocke sa podarilo otehu tu na MK, aj mne tu zdvihlo naladu, lebo to ti doda takej pozitivnej energie a motivacie. A naopak, ked sa vacsine nedari, tak som bola smutna, ze prisla nejaka negativna vlna. Toto bol nas 9.pokus, takze sme uz boli taki akysi otupeni, ale sme radi, ze to vyslo, uz len nech to dobre dopadne. 😉 Vo stvrtok idem na sono, to budem 6+3tt, dufam, ze tam budu aspon vidiet uz plodiky, srdiecko, neviem, ci uz moze byt. Velmi sa bojim. 😒

lenka_21
9. jan 2012

@lulu10 Ja som uzivala Prednison niekolko mesiacov, ale presne si to nepamatam (bolo to uz davnejsie) ... my sme vsak boli na kontrolnych odberoch opat v Prahe a tam mi potvrdili, ze protilatky sa vylepsili a tak uz nemusim Prednison dalej uzvivat a a navrhli kontrolu o rok ... kedze sme sa potom rozhodli pre adopciu, vzhladom na problemy, kt.som mala tak sme imuno uz neriesili ... Mali sme v plane ist minuly september na vysetrenie (kedze sme uvazovali o IVF), ale dostali sme prekvapko 😀 😀 😀 Je pravda, ze som sa prve 4 mesiace bala ci trofoblast nezauraduje, nastastie nie ...
Podla mna sa bojis zbytocne este niecoho co nie je ... chod na testy, uvidis vysledok, napisu ti liecbu a ak nechces nikde nie je napisane, ze ju musis absolvovat ... je to na tebe.
Uprimne ti napisem, ze ak teraz u z mas stres co bude robit v tehu??? Ja mam same kontroly, beriem lieky, injekcie ... atd. Nemusim to byt tvoj pripad, ale zacni mysliet trosku pozitivne a na vysledok, kt.chces dosiahnut a ver mi, ze VSETKO sa da zvladnut!!!! 🙂 😉 🙂

lulu10
9. jan 2012

@lenka_21 ja nemam stres. Napisala som ze stresujuce bude mat otehotniet v casovom useku, ktory niekto urci. Pretoze ak by to v tom useku nevyslo, tak zas stopka na min 3 mesiace a hokus pokus znova...

leamax
9. jan 2012

@brita presne ako pises - kazdy uspech nas ostatne vzdy povzbudi 😵 neboj, urcite je vsetko v poriadku, verim tomu. srdiecka este asi nebude vidiet, to je skoro este asi, ale plodiky isto budu uz vidiet 😵 tesiiiimm sa. ja mam piatok sono, som zvedava ako zabera merional 😵
@lenka_21 dakujem, u mna bol len problem, ze som zabudla ako sa vola ta doktorka, ale uz mi to zalta @eviq napisala 😵
@lulu10 takze uplne teoreticky aj fraxik riedi krv a zabranuje tvorbe zrazenin. a to si kde toto nasla, to jak keby mne pisal 😀

lenka_21
9. jan 2012

@lulu10 Podla mna je to rovnake aj ked riesis IVF ... tiez musis planovat, pichat, kontroly, odber ... atd. Toto je podla mna este viac stresujuce ako "casovane keksikovanie" ... ved mas rozpatie niekolko mesiacov a ked nestihnes jeden, mas zalohu dalsi 😀 😀 😀 Na druhej strane si myslim, ze u teba to nebude az taky problem a mozno na prvy sup zahlasis // ciarky 🙂 😉 🙂

lulu10
9. jan 2012

@leamax to som nasla na tej stranke kde madar odpoveda na otazky, tak som si hned na teba spomenula 😉

leamax
9. jan 2012

@lulu10 no ty si zlaticko, takto na mna mysliet 😀 😀 😀
inak si myslim presne to, co @lenla_21 ze u teba nebude problem otehotniet prirodzene a mozno hned na prvy sup 😵

brita
9. jan 2012

Babulky, mna premkne vzdy taky uzasny pocit radosti a sudrznosti, ked si tu na MK precitam, ako si vieme pekne poradit, myslime jedna na druhu, vieme sa pochopit a dodat jedna druhej energiu. V realnom zivote je to ovela tazsie, pretoze napr. ja nemam okolo seba kamaratky, ktore by mali problem s neplodnostou a tak si fakt nemam s kym pokecat, poradit sa. Zeny okolo mna rodia jedna cez druhu, stazuju sa, ake je otravne byt na materskej a podobne a my tu sa na to tesime, pomahame si. Je to uzasne. 🙂 Dakujem vam. 😉

brita
9. jan 2012

@leamax leamaxik, ty teraz stimulujes, ked beries merional? Idete v piatok na UTZ pozerat folikulky?

naveen
9. jan 2012

@brita vlastna skusenost, nam pri prvom nebrali niektore veci do uvahy, vysli nam tripple testy 1:120 tak sme mali stres... nestoji to vela, za NT sme platili 1500 (korun) a za druhe sme platili len 600 za odbery

leamax
9. jan 2012

@brita pekne si to napisala, u mna je to presne tak isto
ano, ja teraz stimulujem a piatok ideme pozriet ako sa maju foliky 😵

brita
9. jan 2012

@leamax Drzim palceky, nech je ich vela a nech su pekne velke 😉 Ktory den cyklu budes?

leamax
9. jan 2012

@brita dakujem. hlavne, nech su z nich silne embryjka 😵
piatok som 7DC

brita
9. jan 2012

Babenky, prosim vas o radu. Mam trochu chaos v jednej veci. Ked je niekto napr. 6+3tt, to je teda v siestom, ci siedmom tyzdni? Dakujem krasne. 😉

lulu10
9. jan 2012

@brita ja myslim ze v 7tt -ale ista som si neni... aj ty uzivas prednison? bola si v Prahe?

brita
9. jan 2012

@lulu10 No ved to, ze neviem, ci je to este siesty alebo ci sa to rata ako uz siedmy. 🙂 Ano, ja uzivam prednison, aj anopyrin. V Prahe som nebola. Mne tieto lieky Stelcl napisal do protokolu asi preventivne. Nemam ziadne imuno testy, lebo ja som prve ET mala az v Brne po prvom IVF s darkynou a vtedy som v 6tt aj potratila. Inak som nikdy nemala ET ani som nebola predtym tehotna, tak asi preto ma nikto na imuno neposielal.Myslim, ze v Reprofite ho predpisuju vsetkym preventivne, mozno s vynimkami, ked niekto potrebuje nieco ine. Fakt neviem,ako to vlastne je.

gabinkaa
9. jan 2012

@brita to sa ráta ako 7. tt

brita
9. jan 2012

@gabinkaa Dakujem 🙂 tak uz som mudrejsia 😀

gerdusha
9. jan 2012

@lenka_21
@lulu10
@leamax ,

tak, praha je objednana...chcem sa vas spytat, kde ste byvali /alebo budete, lulu10/, ked ste tam boli. mate nejaky tip na ok hotel? ja som si nasla najblizsie asi hotel inos...

lulu10
9. jan 2012

@gerdusha kedy ste dostali termin? my budeme byvat u znameho

gerdusha
9. jan 2012

@lulu10
jaaaaj....tak nic 🙂

ja som chcela termin pocas jarnych prazdnin...a dostali sme ho...23.2.

lulu10
9. jan 2012

@gerdusha inak este na ziadne vysetrenie som nesla s tou nedoverou 😅 stavim sa ze sa obe vratime s pozitivnym vysledkom a s prednisonom na 6tyzdnov po 5mg a potom znizit na 2,5mg a skusit otehu 😀

gerdusha
9. jan 2012

@lulu10 ,

ja po slovenskych vysetreniach chodim s nedovoverou ale s Doverou...a do ceskych s doverou a bez nedovery 🙂

lulu10
9. jan 2012

@gerdusha 😀 😀 😀 to je dobra hlaska

lulu10
9. jan 2012

@gerdusha moj plan je ze vysledok ukazem machacovi a budem sa riadit jeho postupom

gerdusha
9. jan 2012

@lulu10 ,

aj ja asi tak nejak...uvidim...rozhodla som sa ist do dalsej stimulacie az nejaky koniec aprila...v praci bude marec april hekticky, stresy...tak aby som predisla pripadnemu sklamaniu...potom uz bude kliiiidek...mozem ist na to...uvidim...

este nahanam niekde vysetrenie genetiky...pisali mi z TN, ze najblizsi termin maju az 23.3. !!!

lulu10
9. jan 2012

@gerdusha my sme boli na genetiku v NR a nemozem nic zle povedat, doktorka mila, podebatovala, pristup fajn ludsky aj do telefonu, vysledky boli nacas a nestratili sa 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre