Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

luly3
19. jan 2011

@gabinkaa ja budem mat teraz OPU na 16 den od mrchy vtedy som mala
na 13 sa mi tak zdá.
to je dobre že reaguješ dobre 🙂 ono zrele vajka su nad 16 tak mi hovoril doki ja
som ich mala 14 mm ☹
a prečo si odišla s GF????

gabinkaa
19. jan 2011

@luly3 lebo si myslím, že ma sklamali pri druhej stimulke, myslím, že im išlo iba o peniaze, bola som nemilo prekvapená, ja som išla na OPU na 11. deň od mrchy

luly3
19. jan 2011

@gabinkaa v podstate od nás to máš jedno či jazdíš do BA alebo
Brna, nie cca tie iste km 😉 a Brno je lepšie
hm mne zasa Behúnova jeden krasny den oznámila neviem prečo potrácate,
neviem vám pomôct ☹ ☹ ☹ tak som povedala že ked mi neviete pomôct
tak načo sem budem chodit, nie a šla som kade tade domou 😀
a som v Brne kd emi dr pomohol len poslaním na jedno úplne normálne vyšetrenie- hematologia
a bum vieme prečo sme potrácali.
tak teda ti ideš vo februarí mnooo budem držat palečky

gabinkaa
19. jan 2011

@luly3 niečo Ti zistili? Behúňová mi bola veľmi nesympatická, nechodila som k nej, ale už keď som ju videla, som mala zlý pocit, dokonca mi robila druhé OPU a mala som bolesti 5 dní, pri prvom mi robil Harbulák a na druhý deň som nič necítila, aj som to tam povedala, potom ale načo tam je, keď neviem pomôcť, veď od toho je lekárka, aby hľadala príčinu, toto je katastrofa, ani sa nedivím, že si odtiaľ ušla, ja som mala pocit, že sa na mňa vykašľali kvôli veku

ninockaskv
19. jan 2011

@luly3 a oni su tam vsetci kazdy den? nie je to ako v GF, ze kazdy ma nejaky den sluzbu a strieda to s nemocnicou? oni akoze nemaju iny job len v centre? hm, mile prekvapenie..
tak to budem musiet stelcla pri konzultacii v marci poziadat, nech na mna dohliada vylucne on.. ako povedala mircalla, nech sa nadejne mlade doktorky ucia na niekom inom 😉

mircalla
19. jan 2011

@rebeka33 no teda!!! HCG na to bolo, tak teda...tusim, ze dvojicky su tu v posdednej dobe viac bezne ako jeden borec
julietka, orsulka, shandy, rebeka, tomka, modra...tusim este dakto dalsi
@callex ja sa ani nedivim, ze mate z toho hokej, ked bolo dobre, tak som nepisala, potom som vas tu vzdy sokla, ked nebolo....asi to tu budem musiet ked bude cas a nalada dako chronologicky zhrnut
baby inak neviem cim to je, ale maly v noci 8 krat jedol, predtym noc 5 krat.....uplne zle, standard je 2-3 krat, vzdy si cucne tak na 5-10 min a ide opat spat, takze som dost grogy, kazdu hodinu som vstavala

ninockaskv
19. jan 2011

@mircalla dnes bude spln.. mozno je to tym, 😝 😝 😀 😀 😀 😉 😉 mozno maly je taky meteosenzitivny

janula18
19. jan 2011

@rebeka33 ja beriem utroš 2-2-2 a estrofen 1-0-1. Písala som dr. Štelcovi tak mi napísal že prvý týžden mám brať utrogestan 1-1-1, estrofen 1-0-1 a druhý týžden 1-0-1 utroš a estrofen 1-0-0
Takže ked dokončím cez víken 11 týžden tak by som mala začať vysadzovať.
Ale ja idem zajtra na kontrolu k svojmu dr. on je aj odborník na neplodnosť tak uvidím ešte čo mi povie on, či mám vysadzovať alebo ešte pokračovať.
Inak gratulujem k dvojičkám, my tiež čakáme dvojky v auguste 😉

mircalla
19. jan 2011

@ninockaskv no on sa aj narodil v den splnu (o 10 dni skor)
@janula18 ja som tiez tak vysadzovala, postupne do ukonceneho 12tt

janula18
19. jan 2011

@mircalla a nemala si potom nejaké problémy?
ja sa obávam aby som nezačala špiniť alebo niečo

mircalla
19. jan 2011

nie, vobec. urcite vedia, co robia

luly3
19. jan 2011

@ninockaskv neviem ale stelcl tam je každy deň určite bo som sa ho to pýtala 😉
@gabinkaa hej našli mi 3 geny s mutované heterozygoda čiže cez moju placentu
neprechádza vyživa k embrijku tak mi to vysvetlili 😉 a nasadili mi fraxapirín 😉

gabinkaa
19. jan 2011

@luly3 mne zatiaľ nikto nerobil žiadne vyšetrenie a ani nedoporučil, na vyšetrenie štítnej žľazy som sa pýtala sama a to idem v pondelok a uvidím čo ďalej, myslím si to stále, že sa na mňa vykašlali kvôli veku ☹

rebeka33
19. jan 2011

Ďakujem babule, no je to ako na hojdalke moje nálady. Veru @mircalla,keď som mala // na 8 deň a tie vysoké hcg ,tak som si myslela ,že sa chytili obaja. Potom mi robili 2 USG 2 rôzny lekári a zmierila som sa s tým,že sa uchytilo jedno a veľmi som sa o neho bála. A teraz som tam prišla s takou malou dušičkou a zrazu,že dve, no ale aj tak sa veľmi teším. Len s tými hormónmi sa tie stavy tak viac prežívajú. 😉
Košičanky neviete poradiť nejakú normálnu predajňu tehu módy, ja som akosi stlstla a potrebujem kúpiť rifle.
@janula 18 ďakujem, moja doki s tým nemá skúsenosť. Takže keď od dokončeného11tt tak ja mám ešte týždeň času.

mircalla
19. jan 2011

@ninockaskv vsetci kazdy den, nemaju inu sluzbu s nicim

ninockaskv
19. jan 2011

tak fajn, dobre vediet, ze si ho mozem vyziadat a odchytit.. ale ved ten ked mi kukne do papierov, tak bude hadam mily a ochotny ☹

bezim baby, dost bolo na dnes

mia_15
19. jan 2011

@tamaja ahoj, ja tam idem 7.2. ku Stelclovi. ja som chcela ist k nemu... ved uvidime, ale baby co chodia do RF pisu ze su tam zlati vsetci 🙂

callex
19. jan 2011

@ninockaskv mam doma cvicit a na kontrole ma skontroluju ako to cvicim.teda aspon tak vraveli.
@pikha...ja viem o kurzoch oproti malemu tescu. ine som nenasla.poznas aj nejake ine? zrovna dalsiu stredu zacinaju zaciatocnicky a ja neviem ci sa na to dat..vecsinou mi nevyhovuje cas ale som bola po IUI a lekar nedoporucal..potom pred stimulkou a stale nieco.a teraz to vyzera ze zrejme pojdem na operaciu takze zase asi odlozim zaciatok kurzu.ale chcem chodit,.chodila som kedysi v Kosiciach na kurz a bolo to fajn.

gerdusha
19. jan 2011

ahojte,

baby co ste po kyrete, kontrolovali vam hladinu hcg po prvom menzese?

mima263
19. jan 2011

@gerdusha mne hcg-čko po menzese nekontrolovali. Akonáhle bola 0 - čo bolo už pred menzesom, brali to ako vybavenú vec

gerdusha
19. jan 2011

@mima263 ,
lenze ja neviem, aka bola pred M....bude nulova automaticky, ked prisiel menzes?

callex
19. jan 2011

@rebeka33 joj to je neuveritelna sprava.tesim sa..a drzim palce.nech su bublinky v poriadku.
inak Machac tam nie je cely tyzden ..on ordinuje aj v Olomouci na ich pobocke..tam maju tiez ambulanciu ale nerobia tam zakroky.

mima263
19. jan 2011

@gerdusha no hádam bude. Fakt neviem. Ak máš podozrenie, že to nie je dobre vyčistené choď na krv alebo sono. Ale hádam nebude treba. Smolu už máme dúfam vyčerpanú

gerdusha
19. jan 2011

@rebeka33 ,

bombasticke! skutocne uprimne blahozelam...a skutocne uprimne zavidim!

ale AJ JA RAZ BUDEM MAT! heč 😉 🙂

pikha
19. jan 2011

@rebeka33 gratulujem 🙂 🙂 super
@gerdusha ano, kontrolovali. Teoreticky by sice mala byt nulova, kedze prisiel MS, ale mne ho kontrolovali pre istotu.
@callex neviem, ty sa mi hodis na tie tance, neviem preco 😀 🙂 Co viem o kurzoch, robi ich Jaspis, neviem kde su teraz, ale dost mozne, ze je to to co myslis ty.. su to velmi dobre lektorky. Ja som im bola iba na dvoch hodinach, este ked boli na Banicovej v skole, brutalne ma to vtedy nebavilo 😀 ale plno babam sa to paci a je to fakt pekne, zenske, harmonizuje to cakry, posobi to vyborne na psychiku a hovorim, zo skusenosti okolia.. fakt to ma vysledky aj tehu charakteru🙂 Nie je to pravidlo, ale pokial to v tebe zobudi nejaky zensky plodny prvok, kludne sa moze stat.

tanitta
19. jan 2011

ahojky..
@rebeka33 odpadnem 😀 😀 😉 drzte sa....bude doma veselo 😵
kocky tesim sa ze R ma tak super vysledky a ako tak citam tak coskoro kapacitne nebudu ani stihat 😎 ...no ale to je o tom ze dobrym sa oplati cestovat....a sk cari by sa mohli viac ucit... 😖
paaa

ninockaskv
20. jan 2011

ahojte,

mne nikdy nekotrolovali? to by mali?? jezis, ani nehovorte..mna uz par dni pobolieva brucho, prsia.. tak hadam dostanem uz mrchu.. ☹

shandy
20. jan 2011

ahojte zenky 🙂 🙂
citam krasne spravicky od @rebeka33 velmi ti drzim palceky a pozdravujem drobcekov v brusku. ja som vedela, ze ma nesklames s tymi dvojickami 😵 😵 😵 . tfuj, tfuj, tfuj. To tehu oblecko si skus pozriet na nete, aspon ja som nasla krajsie na nete ako v obchodoch a aj lacnejsie.
stimulantkam drzim palceky 🙂 , maminky a tehulky pozdravujem 🙂
@pikha ako sa mame? ty jo, tebe tie tie tt krasne naskakuju. uz viete co to bude? 🙂

pikha
20. jan 2011

@shandy ahoj shandicek 🙂 🙂 veru, naskakuju, az sama nestiham sledovat 🙂 a chvalabohu vsetko oki. Nevieme este co to bude, ale vcera baby v sukromnej jul2011 preberali test pohlavia z krvi.. mame poradnu 9.2. a ak sa malinke neukaze, tak uvazujem ze sa objednam 🙂 A ty sa ako mas.. ako sa citis, vsetko v poriadku?

mircalla
20. jan 2011

@gerdusha nie, naco?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre