Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

ninockaskv
25. jan 2011

@rikuska21 moja mama mavala casto herpesy.. a homeopatka (ale je aj seriozna dokina xixix) jej na to nakazala vysadit cukor a mlieko a syry.. a homeopatiku ENGYSTOL (volnopredajne v lekarni, nie drahe, neublizi, hadam pomoze) a jej to zabralo .. alebo tuto http://www.biomineral.sk/ jeden ten typ, to som zase poradila kolegyni, ta mala herps permanentne v kuse, na ustach v nose vsade.. a ta sa tiez velmi tesila, zabralo to 😉

ninockaskv
25. jan 2011

@tamaja ani nehovor a tie peniaze co necham u psychologicky 😠

gerdusha
25. jan 2011

ja som chora v podstate od polovice novembra...a mam pocit, ze momentalne je to horsie, ako to bolo...momentalne uz odmietam antibiotika, uz som sa ich tolko nabrala...moja imunologicka je do piatka prec...lieky predpisane mojou obvodackou neberiem ani do uvahy...mam pocit, ze mi ich predpisuje podla nalady na farbu...

minulu zimu som brala kordyceps...a ani som len nezakaslala...tento rok som na to akosi pozabudla a neobjednala som si ho...mala som v hlave iba stimulaciu...vcera som si ho objednala a zajtra by som ho mala mat doma...

martini
25. jan 2011

@christim ...no kto by nebol 😉 A držím palce a pohladkaj bruško 🙂

gwenni
25. jan 2011

Ahojte milé snažilky a maminky, pozvala ma k vám mircalla za čo jej ďakujem.

Ja som Iva a teraz v decembri 14. nám zomrel 6dňový synček je to pre nás veľmi ťažké pretože bol veľmi vytúžený ... už 6 rokov bojujeme o tento najvzácnejší dar a máme už v nebíčku spolu s Maxíkom 6 anjelikov :((

Prvé dva razy som otehotnela v podstate prirodzene lebo mám anovulačné cykli , ale vždy v 6-7tt som potratila ...po týchto potratoch som absolvovala kopec vyšetrení ...genetika, trombofílne mutácie, hormonálny profil, imunologické vyšetrenia a v podstate všetko sme mali v poriadku, len toxoplazmózu, chlamýdie a HPV vírus som mala pozitývne tak ma moja doktorka ma preliečila a znovu som mala otehotnieť lenže to sa už nedarilo tak nám odporučila Helios, ale boli sme aj na konzultáciu v Iscare ale tam sa nám moc nepáčilo.
V Heliose sme absolvovali Insemináciu, ale neúspešne zo záverom že tými vírusmi sa pravdepodobne stali moje vajíčkovody nepriechodné a odporúčajú IVF.
...podarilo sa nám vypestovať 13 krásnych embrijok, prvé embrijko sa nám neujalo, ale pri KETku sa nám pošťastllo a ujalo sa nám , ale zase som v 6tt potratila, potom nasledovala pauza a zase ďalšie KETko neúspešné a ďalšie sa zase podarilo a ujali sa nám dve embrijká ktoré som zase v 7tt potratila :((
najhoršie na tom bolo že ma chceli presvedčiť že je to normálne že sa to stáva, ale ja som mala už nervy na konci veď nech mi nikto nerozpráva že je normálne keď žena potratí 4krát !!!!
....tak sme si dali pauzu a zase sme išli do ďalšieho KETka ktoré sa zase nepodarilo a tak nám už zostali len 3 embrijká a strach čo bude ďalej, ale našťastie sa jedno ujalo a vďaka Prednisonu sme prešli aj 6 a 7tt až do 39tt kedy sa nám Maxinko narodil .....no čo nikto netušil, mal vrodenú vadu na črievkach :((

zufalka
25. jan 2011

@gwenni ahojky a vitaj medzi nami 😉 wau ani neviem čo ti napísat,je to velmi smutne a je mi to moc lúto 😢 Čo zamýšlaš dalej?

ninockaskv
25. jan 2011

@gwenni v takychto chvilach sa tazko hladaju slova na utechu.. presne viem, ako sa citis, my sme prisli o chlapceka v 42 tt.. bol uplne zdravy.. len nas nechali 10 dni prenasat a maly sa zadusil a nikto nevie preco, vsetko bolo v najlepsom poriadku ... ani sme ho nevideli ☹ teraz tiez bojujeme, zopar KETiek, dve mimomaternicove a dalsia nadej na jar v reprofite
tolke potraty urcite nie su normalne, viem ze baby si davali robit testy a pichali si injekcie, mozno by to chcelo zmenit centrum a vypocut si iny nazor.. 😅

martini
25. jan 2011

@callex Ahoj Callexka 🙂 už ste mi normálne chýbali 🙂 Bola som leňošiť v teple a teraz sa cítim ako vyhnaná z raja 🙂))
Koudelka mi neodpisuje na email. Začiatkom roka som mu napísala, on reagoval, že keď sa v pondelok (10.01.) vráti zo služobky, tak si pozrie moju zložku a ozve sa mi... ale od vtedy nič, dokonca som mu včera aj napísala ďalší list... Nevieš náhodou, či je niekde mimo alebo tak?

ninockaskv
25. jan 2011

@martini niekto spominal, ze maju nejake workshopy/skolenia 😉

martini
25. jan 2011

@gwenni ....fakt sa hľadajú či vyjadrujú ťažko nejaké vhodné slová... Snáď len to otrepané, že nesmieme vešať hlavu, snáď to už raz vyjde... a je nás tu "zúfaliek" plné vrece, ale snažíme si aspoň takto (vzájomnou podporou a bojom za rovnaký cieľ) pomáhať 🙂
A súhlasím, že možno by aspoň psychicky bodla zmena centra. Väčšina z nás je s Reprofitom spokojná a to sme už nejaké to slovenské CAR zažili... aspoň si vypočuť iný názor a je pravda, že v RF vedia dodať energiu 🙂
Tak držím prsty

martini
25. jan 2011

@ninockaskv Ale ešte stále? lebo písal, že sa toho 10teho ozve a nič...no skúsim ešte chvíľu vydržať...
A Vaša prerábka ako vyzerá? v akom je štádiu?

rikuska21
25. jan 2011

byvala som chora tiez kazde dva mesiace, ale odkedy beriem hlivu ustricovu kazdy den a niekedy pidem stavy, tak ma chripka a taketo veci celkom obchadzaju, no herpesy mam skoro kazdy mesiac, plesne tiez, a tak

rikuska21
25. jan 2011

@gwenni ako uz bolo povedane, tazko hladat slova, bohuzial nas je to dost s takymto osudom preto sa navzajom podporujeme a pomahame si,
mne zomrel 6 rocny syncek a po 6 rokoch cakania a IVF v 5 mesiaci nasa babika, n no a potom tri neuspesne pokusy a teraz sme sa pustili do adopcie,
Vies niektore veci sa uz zmenit nedaju, ale my s tym musime zit a hlavne ist dalej, uz len kvoli ludom, ktori nas miluju-nasi manzelia tad, no nie???
vela stastia a este raz vitaj medzi nami, no a Reprofit je fakt jednicka,
my mame vyskusane dve Carka na slovensku ale v RF su super

gabinkaa
25. jan 2011

@gwenni ahojček, vitaj na tejto stránke, naozaj smutný príbeh, prajem veľa síl, aby si to všetko zvládla, skús zmenu centra, je som bola dvakrát v GF Ba a tiež som sa rozhodla pre zmenu, tam boli pokusy neúspešné, drž sa 😉

callex
25. jan 2011

@ninockaskv no ty si sa teda rozsupla..ale tak dufam ze ten piesok usadne a nebude robit problem..ale to by sa zase mohol zmenit na kamen. 😖
@gabinkaa ja som zacala s machacom tak mu nechcem byt neverna.
@tamaja ja som pri IUI brala duphaston na 16DC..ale to bolo vzdy po zakroku.inak je to to iste ako utrogestan a ten sa dava az po ET.
@rikuska21 tak ked mas znizenu imunitu nema vyznam davat prednison a znizit si ju uplne.to s tym herpesom ma mrzi to musi byt velmi neprijemne. ☹
@rikuska21 @tamaja @gerdusha to vam na to imunitu nic nepomaha? ani echinacea alebo hliva ustricova?ziadne ine preparaty?

callex
25. jan 2011

@ninockaskv preco platis u psychologicky? ja to mam cez poistovnu ale dala som jej vymenny listok od vseobecnej a este mi aj knizku pozicala na citanie. nepoznala som tvoj pribeh az teraz som si ho precitala..joj a tolko jedu do mna voslo..ako mozu byt doktori taki bezohohladni..a najme nam po IVF..hrozne co sa deje v tomto tisicroci.
@gerdusha ked beries tolko ATB aj sa nejako detoxikujes? lebo by trebalo..
@gwenni vitaj medzi nami.a prijmi moje virtualne pohladenie po dusi. potrva cas kym to prejde ale ked si na tejto stranke to znamena ze chut bojovat je nadalej.,co je super.a kedze mate este tri embryjka tak sanca na uspech je velka.inak si mala velmi bohatu urodu a je vyborne ze si nemusela vzdy znovu a znovu stimulovat.drzim palce do dalsieho boja.skusite zmenu centra?
@rikuska21 ale este si date pokus cez RF alebo uz ste to uplne zavrhli?
@martini ja len viem ze mnohi lekari tam mali seminare v zahranici a podobne.a takisto je len clovek a mohol ochoriet.no nie? este mu daj cas.alebo im tam zavolaj a spytaj sa na neho.

gwenni
25. jan 2011

Ďakujem za všetky slová podpory.

Chuť bojovať je aj napriek všetkému veľká verím tomu, že raz sa to musí podariť ...urobím všetko čo bude v mojich silách.
Neviem presne čo chcem robiť ďalej, najideálnejšie by bolo keby sa stal nejáky zázrak a podarilo sa mi teraz prirodzene otehotnieť ale to je len taký sen, včera som bola na kontrolu po šestonedelí a aj moja doktorka mi povedala že aby sme to skúšali teraz aj prirodzene, že možno sa podarí a ak nie tak aby sme skúsili predimplantačnú diagnostiku??
No budem sa musieť na to opýtať, lebo my máme v Heliose ešte jedno embrijko a myslím že oni to ani nerobia.Keď som bola u nich na kontrolu keď Max zomrel tak mi doktor Krajkovič v podstate nič nepovedal, iba toľko že si máme dať pol roka pauzu a že potom mám prísť na KETko že hádam sa embrijko rozmrazí a aj sa uchytí a všetko bude v poriadku ....no ale nič viac !!!
Tento týždeň ale ideme ešte za tou doktorkou do BB čo mala na starosti našeho chlapčeka keď u nich ležal tri dni na novorodeneckej JIRS abojoval o život ...tak ona nám povedala že aby sme po mesiaci prišli, že ona sa pokúsi nám nejáko pomôcť že zobrali Maxíkovi nejáke vzorky aby prišli na to čo to mohlo spôsobiť atď. aby sme vedeli čo do budúcna pri druhom tehotenstve ???

gabinkaa
25. jan 2011

@callex ja som sa tam ešte neobjednala, najprv som chcela toho liečiteľa a chvíľu liečiky užívať a potom neviem komu sa mám objednať.......

rienok
25. jan 2011

@ninockaskv, @gwenni adalsie dievcata, pri citani vasich smutnych pribehov, su tie moje malinke....prajem vam aby ste nasli vela vnutornej sily, ktora vam pomoze tieto rany osudu prekonat a verim ze tam na vas caka vytuzena odmena.... drzim vsetkym vam tu vsetky palce

gerdusha
26. jan 2011

@rienok ,
uplny suhlas!

mircalla
26. jan 2011

Ahojte....@gwenni som velmi rada, ze si sem zavitala.
Dievcata, o gwenni som si precitala tu na koniku a na anjelikoch, tak som jej napisala a uz som je daco popisala cez IP
Verim, ze v RF by vedeli aj poradit s pripadnymi vysetreniami a pripadnym prirodzenym otehotnenim. Za pokus to urcite stoji. Slovenske centra su oproti RF ozaj trosku pozadu, aj ked ja v podstate z nasich Helios chvalim, i ked mi tam moc nepomohli. To embryjko u nich je vsak nadej. Dufam, ze Vam pomoze dako aj ta doktorka z BB.
Ako som ti pisala, je tu este stale aj soft protokol.
Teraz Ti prajem hlavne vela psychickych sil a som ozaj stastna, ze si sem zavitala. Tu su super baby, ktore pomozu, podrzia, chapu ta....

callex
26. jan 2011

@gwenni predimplantacna genetika sa na sk nerobi..vzorky posielaju do prahy..a pred rokom to stalo okolo 40.000sk.je super ze doktorka v BB vam slubila pomoc...to sa dnes casto nevidi.
@gabinkaa objednaj sa bud k Stelcovi Koudelkovi alebo Machacovi..ti su taki top rebricek.
@mircalla my sa radi gwenni ujmeme..dakujeme za pochvalu..ale tebe musim urobit no nono..tusim stale chodis na anjelikov a vies ze by si nemala. 🙂

mircalla
26. jan 2011

@callex co uz so mnou
Mne hrozne boli uz 2. den cela prava cast ...akoby vajecnik....ale skor vyssie a aj vzadu....alebo zeby slepak? asi si dam alchemilku....akoze mam mat menzes a meska, ale kedze este kojim, menzes je uplny hokej. no snad to neni nic vazne

mircalla
26. jan 2011

@martini ja myslim ze spokojne su vsetky, teda som este zatial nenasla nespokojnu 🙂 😉

ninockaskv
26. jan 2011

@martini no ja ti neviem, ja som teraz v nejakom inom casovom priestore, ja len ratam dni a cakam na jar.. jun a tak, aby sme mohli ist do RF.. neviem, co presne bab spominali, ako dlho su rozlietani ... 🙂 ale tusim mircalla mi vravela, ze maju v plane nejake skolenia, nech sa rychlo objednam na konzultaciu 😀

a prerabka? ani sa nepytaj, kazdy den mi chlap povie, ze to bude trvat dlhsie, esteze sestra odisla do londyna, tak sme same s mamou a so psom doma 🙂 ale chlap ide v sobotu do tej azie, tak je z toho nervny, ze ma tu necha samu s robosmi a s tym, ze ich musim vyplatit, ani sa mu nedivim, ved ja vobec neviem co a ako maju robit.. ale vraj su sikovni, ze to co robia je v pohode.. no, ved uvidime 😀
@rikuska21 neviem odkial si, ale ak z BA mozem doporucit velmi milu a sikovnu dokinu, homeopatia a podobna alterantiva.. mne aj vela ludom v mojom okol velmi pomohla s chorobami, ktore sa nam tahali cele roky (aj plesne a herpesy 😒 ) ale cele to zacalo s tym, ze ziadne mlieko, syry, cukor .. 😠

@callex lebo ju nemam na odporucanie obvodneho a to nie je psychiater ale psycholog.. ona robila pre plamienok an a projekte aj ony su nase deti a jedna baba mi ju doporucila, ktorym tiez zomrelo dietatko.. ze k nej chodi.. tak som tam zacala a potom som to uz nemenila 😝 celkom mi vyhovuje, okrem ineho ona tiez nemohla mat deti,absolvovala cely ten kolotoc okolo plodenia, merania teploty a IVF (asi 10 rokov im to trvalo) a nakoniec sa rozhodla, ze si adoptuju deticky ... a teraz ju mam v indii asi 3 tyznde v ashrame, tak som zvedava, co bude rozpravat, ked sa vrati 😝

@gwenni lekarov neries, oni su u nas absolutne divni, ja som z toho bola cela zla tiez, ked nam maly zomrel.. a v centre takisto nic, ked som tam prisla, tak mi povedali, nic nehovorte, viem co sa stalo (dokina robi v tej istej nemocnici ako my sme rodili) a no.. tak pockajte tak 6 mesiacov a pridte, spravime KET.. ja som sa odtial skoro plazila po styroch, ako z nich bola chora, ja som o tom potrebovala rozpravat a nechat sa lutovat a to stale dokola a dokola.. a oni ma vypoklonkovali len taky fukot
chod k tej dokine do nemocnice, uvidis co vam povie, ja osobne som tiez absolvovala mnozstvo vysetreni aj genetiku sme si dali robit, aj malemu.. a na nic sa neprislo, ale zamestnalo ma to.. vraj sa to sporadicky stava.. ale cloveka to donuti mysliet na ine veci .. a urcite doporucujem psychologicku alebo niekoho, kto by ti pomohol, ja som chodila aj na rodinne konstelacie, to mi dost pomolo, brala som bachove kvapky.. a homeopatika na psychiku.. ak si z BA mozem ti naisat nejake kontakty, ak nie, skus sa po niekom u vas poobzerat ☹
inak tych 6 mesiacov ti bude pripadat ako cela vacnost... ale ono sa to pomaly rozbehne.. zacnes sa aj zdravotne citit lepsie (ja som vlastne rodila mrtve dietatko, tak to cele spravilo zle na psychiku, nechcela sa mi zavinvoat maternaica, krvacianie, infuzie a operacia a som rada, ze tam bol taky nejaky doktor starsi klasik, ktory povedal, ze nebude rezat maternicu, uvidime .. mozno iny by aj rezal )

zober si to posledne embryjko a ked to nevyjde doporcujem RF.. my sme sa tiez tak rozhodli (chodili sme v BA do gynfivu) zobrali sme si vsetky embryjka (3x KET) a teraz idem do RF a proste tam otehotniem a donosim a porodim .. som sa rozhodla 😅

vsetkym ostatnym prajem pekny den, maminam silne nervy, u nas v BA teda riadne vela snehu navalalo xixix

ninockaskv
26. jan 2011

fu, to som si teda popisala 😀

martini
26. jan 2011

@mircalla 🙂 opravujem, zatiaľ sme fakt nespokojnú dušu v súvislosti s RF nenašli...

callex
26. jan 2011

@mircalla a neprechladla si nahodou?nenafukalo ti na krize?ak to neprejde chod k doktorovi.
@ninockaskv no budes to mat vesele s tymi robosmi...dufam ze im po odchode tvojho mm neopadne pracovna moralka. aj psychologovia funguju cez poistovnu.ale ked je dobra tak sa ti oplati investovat.tie bachove kvapky zabrali?

ja som od pondelka na diete a fuu hladna ako pes..tak to urcite daco zhodim aj keby som nechcela,a to mi slubovali ze nebudem hladovat. 😠 / bola som v takom centre pre vyzivu /.jem 5x denne a som viac hladna ako ked som jedla 3xdenne. asi budem radsej papat a chodit do fitka.

mircalla
26. jan 2011

@callex ja som na diete uz mesiac a tyzden....7 kil dole, ale uz ma to fakt nebavi:(( halusky, pizza sem sa
moze to byt prechladnutie, hoci som bola dobre oblecena, som si neni nicoho vedoma

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre