Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

mircalla
24. feb 2011

@gabinkaa aj filipko je darcovsky, ale vajicka....vobec mi to tak nepride, nemala som s tym nikdy problem, u nas to tiez uz inak neslo

mircalla
24. feb 2011

@ninockaskv podla mna bude v pohode.....ja si myslim, ze lepsi SPG akoby mal trebars stres v praci a bol nevyspaty....teda necitala som, co vsetko bolo v azii, ale ved bol na cerstvom vzduchu nie?
ja som pochodila dost exotiky a vzdy som boal zdrava jak ryba...praveze to moze mat naopak pozitivny vplyv

lianka7
24. feb 2011

@gabinkaa ano je to sok,ale nic ine nam nezostava,len sa s tym zmiernit...je to velka skuska pre partnerov,prejst si touto cestou!Mam pocit,ze nas to viac zomklo,vela o tom hovorime,ked sa citim na dne,poplacem si pri mm...som rada,ze je to takto.
@callex Nie pred 8 rokmi mu to neponukli a bol aj dost mlady,mal 18...nikto sa ho nepytal 😒

gerdusha
24. feb 2011

http://korzar.sme.sk/c/5779670/narodila-sa-prva...

😀 ....dobra je aj diskusia k clanku

gabinkaa
24. feb 2011

@mircalla veď to som mu povedala, že keby sme potrebovali darcovské vajíčka, tak by som vôbec neváhala, dieťatko by sme mali my, bolo by naše a ostatné by som neriešila, aj toto zabralo pri prvej našej debate, ale myslím, že my ženy sa na to pozeráme troška inak, podstatné je, aby sa nám to podarilo, bude z neho super otec a na ostatné zabudne

gabinkaa
24. feb 2011

@callex boli sme na IVF ale s darcovskými, idem hľadať ten leták na tú čokoládovú masáž, aby som si tam išla oddýchnuť a detoxikovať sa 😀

luly3
24. feb 2011

ahojte kočky 😉
@gabinkaa tak sa ti to kráti už kedy začínaš?????

gabinkaa
24. feb 2011

@lianka7 to je pravda, zmieriť sa s tým a nezaťažovať sa s tým lebo to nezmeníme, som sa pýtala či sa to dá zmeniť, ale nedá, takže sa musíme venovať tomu čo môžeme ovplyvniť a tešiť sa na malého človiečika, dúfam, že nám to vyjde, to by bola nádhera 😵

gabinkaa
24. feb 2011

@luly3 veru kráti, včera sme boli u Dr. Štelcla, dohodli sme sa a začíname v polovici marca, kedy by mala prísť mrcha, pýtal sa kam chcem na ultrazvuk, ale vraj radšej by si to odsledovali, tak som povedala, že pôjdem tam, dobré spojenie je aj vlakom, tak vraj v pohodičke, včera som mu písala mail ako sme sa rozhodli, tak dnes poslal dotazník, vyplníme a odošleme, aby sme boli pripravení

gabinkaa
24. feb 2011

@luly3 a Ty kedy začínaš? chodila si tam na ultrazvuk alebo k svojmu dokimu?

lianka7
24. feb 2011

@gabinkaa Držím vám pršteky,aby vám to vyšlo!!!!Musí to výjsť!My sa za ním chystáme v apríli-máji 🙂

gabinkaa
24. feb 2011

@lianka7 ďakujeme pekne, ako píšeš musí to vyjsť, iné si nepripúšťame, tento rok ideme na krstiny asi v apríli, v marci by sa mala maličká narodiť, peknú správičku by sme prezradili 😵 my budeme držať palce vám, aby ste boli úspešní 😉

lianka7
24. feb 2011

@gabinkaa Presne tak,všetko začína v pozitívnom myslení,musíme sa naladiť na úspechy 🙂 uvidíš vyjde nám to a o chvíľu sa tu budeme všetky pretekať v stúpajúcom HcG 😀

ninockaskv
24. feb 2011

@mircalla .. no neviem ako cerstvy vzduch 😀 😀 😀 vravel, ze tam bol neskutocny smog, ani spat nemohol.. 😝

gabinkaa
24. feb 2011

@lianka7 veru pozitívne myslenie základ úspechu, môjmu partnerovi som povedala, že bude kočíkovať, vraj to bude vyzerať smiešne v jeho veku, ale nevadí, že rád 😀 tak sme si aj trocha zasrandovali

mircalla
24. feb 2011

@ninockaskv v barme? fuha....no asi bol v meste dakde...ja som bola thajsko, kambodza, indenezia, malajzia, singapur...smog bol akurat v bangkoku....a tam sa mi ani nepacilo....neboj sa, thomas mal ukazkovy spermiogram aj po tom, ako celu noc predtym nespal a cely tyzden mal stresy v praci...on ma taky job....vsak nema problem inak so spg, ci hej?

mircalla
24. feb 2011

@gabinkaa nic neni smiesne....leda ak ma dieta daky dedulo po 70-tke

lianka7
24. feb 2011

@gabinkaa A aky bude len rad,ked bude tlacit kocik 🙂 ja sa na pohlad mm ako tiska kocik velmi tesim 😀

gabinkaa
24. feb 2011

@mircalla však som mu povedala, že bude dlho mladý, keď bude tlačiť kočík, ale som si spomenula, mala som kolegyňu, ktorá mala dcéru tuším v 38 rokoch a jej manžel kočíkoval a nejaká sprostá baba sa ho pýtala či kočíkuje vnučku, vraj už nechcel kočíkovať, ale samozrejme sa to odohralo 20 rokov späť, myslím, že v tomto smere sme trocha pokročili 😉

gabinkaa
24. feb 2011

@lianka7 veru bude, dokonca chce ísť aj na materskú na pol roka a budeme obidvaja domka, to by bolo super

lianka7
24. feb 2011

@gabinkaa jeeeej,super predstava a velka pomoc pre zenu 🙂

gabinkaa
24. feb 2011

@lianka7 no jasnéééééé, ja som s tým hneď súhlasila, on by mal super materskú, ja skoro nič a ja by som a trocha venovala svojej práci, viem si to živo prestaviť ako by to vyzerala, len aby to už bolo 😉

lianka7
24. feb 2011

@gabinkaa neboj uz onedlho budes pekne lezat s vylozenymi nozkami a ocakavat 😵

gabinkaa
24. feb 2011

@lianka7 teším sa, dúfam, že nám to všetkým čakateľkám vyjde tento rok v roku zajaca..... 😉 😉 😉

lianka7
24. feb 2011

@gabinkaa Aj my sa chystame ku Stelclovi...som rada,ze sme si dobre vybrali.Pisala si,ze je super vsak?Ako dlho asi trva 1.konzultacia?A da sa tam aj niekde poblizku prespat /ked pojdeme potom na transfer/?

gabinkaa
24. feb 2011

@lianka7 mne sa zdal dosť pohodový a hlavne usmievavý, vieš aj sestrička mi tam vysvetľovala ako pichať, lebo doteraz som chodila k sestričke u doktora, lenže to boli 3 injekcie denne, teraz mám iba jednu, tak to chcem zvládnuť sama a ten prístup je úplne iný ako som zažila v Ba, ostatných nepoznám, ale baby tu hovoria aj o iných v dobrom, mňa príjemne prekvapil prístup všetkých, že to neberú len ako zárobkovú činnosť, ale že im ide aj o ľudí, ktorí to podstupujú, lebo nie je to ľahká cesta, videla som ta hotel pri výstavisku, ale myslím, že ten bude dosť drahý, myslím však, že ak sa ich tam spýtaš tak Ti poradia alebo na nete sa to dá zistiť a odkiaľ tam pocestujete? ja som to merala, mali sme to asi 90 km jedna cesta, len sme v meste trocha zablúdili, ale na ultrazvuk pôjdem sama a asi vlakom, nechce sa mi po meste blúdiť

lianka7
24. feb 2011

@gabinkaa No pravdupovediac,tych injekcii sa trochu obavam,lebo si neviem predstavit ako si to budem sama pichat...ja som z PP,takze cesta daleka...ale vlakom sa to da zmaknut...No po transfere by som asi nechcela podstupit dlhu cestu...Ano citala som,ze v podstate vsetci lekari su tam dobri,co je super!

gabinkaa
24. feb 2011

@lianka7 tak to je jasné, že po transfere by bolo dobré deň si nechať na oddych a nenechať natriasať vlakom, to by nebolo dobré, diaľnica je tiež katastrofálna, po transfere sa tiež nebudem chcieť natriasať po tej ceste, to je katastrofa, veľmi sa mi páči veta čo si napísala o sebe, je veľmi pravdivá

lianka7
24. feb 2011

@gabinkaa Stale dookola si tu vetu opakujem a pomaha mi to... 🙂 Jaaaj moja,keby cas rychlo ubehol a mohli si uz rozpravat o rastucich bruskach a "blindačkách" 😀

gabinkaa
24. feb 2011

@lianka7 jéééééj to by bola krásna debata, ale neboj budeme sa vytešovať a hovoriť koľko sme pribrali 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre