Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

cecil36
2. mar 2011

@lianka7 ahoj a vy ste mali aku tu fragmetaciu? Uz si nepamätam 😒 mam deravu hlavu 😀

lianka7
2. mar 2011

@cecil36 Zlu....35%....normu uvadzaju do 30%.A vy?

cecil36
2. mar 2011

@lianka7 no mne povedali v ISCARE, ze norma je 10-12% a nad 30% odporucaju darcu, tak neviem ako to je. Ale s tymi 30% mi to potvrdili aj v RF a vraj nad tuto normu odporucaju darcu alebo aspon PICSI. My mame 23%, co je tiez dost 😒

lianka7
2. mar 2011

@cecil36 Cozeee?Norma do 10%???fuuu...Ja som mailom komunikovala s Mudr.Stelclom a napisal ze pri tychto hodnotach to rozhodne mame vyskusat s manzelovymi...ze uvidime a az potom darcu...

cecil36
2. mar 2011

@lianka7 ale tie metody hodnotenia mozu byt ine, viem, ze bobak mi vravel, ze on ma ine hodnotenie trosku. A nechcete si dat aspon PICSI?

lianka7
2. mar 2011

@cecil36 urcite ano,preto ideme prave do RF....skusime PICSI,doktor nam nadej dal,tak uvidime..

cecil36
2. mar 2011

@lianka7 s PICSi si aj ja myslim, ze mate velku nadej🙂. Keby som toto ja vedela pri nasich dvoch prvych ivf-kach 😒

lianka7
2. mar 2011

@cecil36 a kedy vam robili fragmentaciu?Nerobia to hned v centrach?Ja si myslim,ze prave tato fragmentacia je rozhodujuca v dalsom postupe pri UO...ci nie???Asi vo vsetkom su len peniaze 😠

martini
2. mar 2011

@tinna13 zajtra sa už idem teda na tú krv, vydržala som to presne podľa inštrukcie z RF, tak dúfam, že sa mi poslušnosť vyplatila 🙂 a teba teraz čo ďalej čaká? najbližšie ten ultrazvuk alebo ešte niečo?
@zufalka A čo tak šupnuť rovno do ďalšieho kola? To je môj spôsob riešenia...
@callex škoda, bolo by to fakt super...a všetky sme také "hlúpučké", že dúfame, že zázraky sa dejú 🙂 A just, občas sa dejú! 😉 Keď Vám to vyšlo vďaka IUI a normálne to nejde....spermijky máte aké? a robili ti taký ten test hlienu počas ovulácie? Keďže nám nič zásadné s mm nezistili, tak mi minule povedali, že ich už napadá len táto verzia,že hlien je príliš hustý a neprepustí spermie. A môžem ešte jednu citlivú otázku? Keď si mala tie dve čiarky, tak v ktorom tt sa ten zázrak skončil? A prečo nechodíš na IUI každý mesiac? 😀

martini
2. mar 2011

koľko vlastne stojí to PICSI?
občas pozerám na programe "travel and living" reláciu, či šou, či čo je to s názvom "Kate, Jon plus 8"...majú dve štvorčatá 🙂 to je teda nářez 😀

cecil36
2. mar 2011

@lianka7 fragmentaciu nam robili v ISCARE lebo sa nam nechcelo cestovat k bobakovi a RF s tym prave zacinal. Tiez si myslim, ze CAr to mal nejako riesit, ale bohuzial neriesil. Po prvom neuspesnom nas dokonca hnali do klasickeho ivf, co som ja nechcela. A tak sme presli do RF 😉

zufalka
2. mar 2011

@martini super nápad,len tých 4000 eur mi chýba na zaplatenie 😒

cecil36
2. mar 2011

@martini nam machac povedal, ze sa zmestime do 100eur 😉

lianka7
2. mar 2011

@cecil36 A tu to dotiahnete do šťastného konca 🙂 všetky z tejto témy postupne odídeme do tehuľkovských,ja tomu verím!!!A myslím si,že tá fragmentácia by mala byť povinnou súčasťou každého spg...asi len tak zo srandy to v KE nerobia,keby to nebol dôležitý ukazovateľ.

lianka7
2. mar 2011

@cecil36 to PICSI stojí 100 eur?lebo u nich na stránke túto metódu neviem nikde nájsť,resp.neviem pod čím ju tam majú nazvanú 😝

cecil36
2. mar 2011

@zufalka ja som ti tak drzala palce 😒 Boze. preco je to vsetko o prachoch....A alkoholikom sa pekne liecba preplaca a pary, ktore si platia poistne a tuzia po babätku si to vsetko musia hradit same. Je to nespravodlive 😒

cecil36
2. mar 2011

@lianka7 s tou fragmentaciou si to myslim aj ja. Mala by to byt sucast spg, tak ako sa to robi v KE. My sme boli vtedy u bobaka, ale nemal laborantku tak dva tyzdne nerobil fragmentacie. Kedze sme z BA, nechcelo sa nam o dva tyzdne zas cestovat do KE. Co sa tyka PICSI v RF, mne machac povedal, ze je to nieco cez 2500czk, uplne presne to nevedel, ale vravel, ze v pohode sa do 100Eur zmestime 🙂

lianka7
2. mar 2011

@cecil36 to je ozaj super cena a neporovnatelna s nasimi na SVK,i ked si to budeme hradit sami. Nevies kolko cely ten cyklus cca bude stat so vsetkym? S tymi zavislakmi mas svatu pravdu,stat na nich nesetri a vobec si to nezasluzia 😠 Velka nespravodlivost!!!!

cecil36
2. mar 2011

@lianka7 a vy idete na softik? Lebo nas softik s clostilom + dopichnutie fsh + PICSI + ICSI (1000czk za jedno vajko) by mal vyjst okolo 900euracikov. A teda mas pravdu, cena je neporovnatelna, u nas by sme zaplatili raz tolko 😠

brita
2. mar 2011

@zufalka Je mi to velmi luto, moja. ☹ ☹ ☹ ☹ Viem, ako sa citis, je to velmi velka bolest. 😔 😔 😔 Je to vsetko hrozny stres a obrovska nespravodlivost. Teraz si oddychni a v klude si potom porozmyslaj, co potom dalej. Chce to zase cas, aby sa clovek rozhodol. Urcite to nevzdavaj! Aj nas caka uz 7.IVF, tiez sa toho bojim, ze sa zase sklameme. Ale co nam ine zostava?! ☹ Iba bojovat. Viem, ze vsetko ma ale svoje hranice. Ja som si myslela, ze viac ako do 3 IVF urcite nepojdeme a vidis, kde sme teraz....Topiaci sa slamky chyta, tot nasa situacia. Prajem ti vela vela sil.

martini
2. mar 2011

@zufalka jáj, teraz mi došlo, že vy máte tie darcovské...prepáč...keby sa dalo, tak ti nejaké podarujem, aj keď tie stimulky neznášam, ale produkujem dosť a kvalitné. škoda, že sa to tak nedá. Inač nechápem prečo s tým majú problém, že to musí byť nutne anonymné. Ved napr. som čítala, že práve spolupracovníci RF realizujú v ČR náhradné materstvo a keďže to legislatívne nie je dovolené, tak to robia, tak že to hrajú na štýl, že šak my len urobíme to čo sa robí pri normálnom IVF, akurát vajíčko vyprodukujeme u jednej ženy a vložíme to embryjko do maternice inej, pričom o to požiada ta osoba, ktorá je vlastníčkou vajíčka...a sama si doniesla ženu, ktorá vynosí...tak nechápem, ked v takom prípade nevadí, že je to známa osoba, tak prečo to vadí ak je to vlastne podobné. čiže keby sme prišli do CARu a povedali, že moje vajíčko oplodnené spermijou tvojho manžela si želám vložiť do tvojej maternice, tak to urobia? ale to robia, len ak žena nemá maternicu a tak...nezdá sa mi to principiálne fer. aj ked je to morálne a eticky veľmi zložitá otázka...
@cecil36 to ako 100 eur za všetky alebo pri každom vajíčku, ked vyberu spermijku cez PICSI tak to stojí stovku? Inač máš uplnú pravdu, strašne mi to preplacanie resp. nepreplacanie lezie na nervy. Ja napr. som vyštudovala v cudzine, teda štát som nič nestála. Pracujem tu, tvorím HDP, platím do zdravotnej poisťovne z maximálneho vymeriavacieho zakladu, maximálne mi štát zaplatil vyberanie mandlí a zafačovanie jednej zlomenej ruky a ten debilný štát mi nezaplatí ani jednu stimulku. a pritom sme si tieto problémy neprivodili vlastným chovaním (ako napr. alkoholici či nakromani), chceme napomocť pozitívnemu demografickému vývoju spoločnosti a tak túžime po dieťaťi, že som si istá, že naše deti vychováme s láskou a maximálnou starostlivosťou tak, že z nich s najväčšou pravdepodobnosťou budú kvalitní ľudia, ktorí budú prínosom pre spoločnosť... ale systém je chorý, úplne padnutý na hlavu.
No ale som sa tu rozvášnila 🙂 tzv. samonasierací typ 😀 😀 😀

lianka7
2. mar 2011

@cecil36 to je ozaj super cena....peniazky sporime 🙂 My este nevieme co nam navrhnu,lebo zatial som len mailovala so Stelclom a koncom aprila ideme na konzultaciu.Skor nemozeme 😒

nemko
2. mar 2011

kocky mam otazocku, prosim vas kolko stoji IVF soft (bez icsi a podobne) a kolko stoji PK ?

lianka7
2. mar 2011

@martini máš úplnú pravdu a s každým tvojim slovom maximálne súhlasím!!!!

gabinkaa
2. mar 2011

@nemko nám doktor povedal, že do 35 tis. Kč by sme sa mali zmestiť, tak uvidíme, ešte sme nič neplatili, lieky dávajú aj na český recept v našich lekárňach

nemko
2. mar 2011

@gabinkaa dakujem, lieky budem mat z tejto stimulky.ja teraz stimulujem a uz sa pripravujem na dalsiu alternativu pokial by to nevyslo 🙂 ale verim teda, ze vyjde len pokial nie aby som sa z toho nezosypala potrebujem mat predstavu o dalsom pokuse.
Mozno sa vam to zda chore, ale ja budem bojovat 🙂

gabinkaa
2. mar 2011

@nemko to vôbec nie je choré, ale úžasné, treba si zobrať príklad z Teba, dobrá nálada do boja je určite najlepšia

nemko
2. mar 2011

@gabinkaa dakujem, musim, musim bojovat za kazdu cenu 🙂 a myslim, ze kazda jedna z nas bude bojovat az do uuuuuspesneho konca 😉 niekedy mam naladu sa na vsetko total vykaslat, ale mam uzasneho partnera a ten ma "kope" dopredu a som mu vdacna 😉

martini
2. mar 2011

@nemko pokiaľ ide o cenu, tak my sme mali pri prvom softe viac injekcií a plus som mala veľa vajíčok, tak som priplácala 7000 Kč za ICSI a ešte aj zmrazovali, tak aj za zmrazenie sme platili a potom KETko a to celé stálo približne 1650 €. a teraz som mala super mini soft, teda menej liekov, menej penazi za ICSI a nebolo ani čo mraziť, tak to spolu vyšilo asi 1000 €. Ina soft protokol s ET aj s potencionalnou PK stoji asi 13000 Kč, potom tisícka za každé ICSI a lieky tak okolo 6000 až 9000 korun českých.

nemko
2. mar 2011

@martini lieky mam, ICSI nechcem takze pohoda, nevyjde toto uz aj som na konzultaciii a idem do boja 🙂 vdaka baby 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre