Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

ninockaskv
25. mar 2011

@lulu10 .. ja viem, cele je to na nic..ja by som sa aj chcela tesit v takychto pripadoch, ale nemam na to niekedy (nikdy) silu 😒

nic, raz bude lepsie.. urcite 😅

rienok
25. mar 2011

dievcata chcem sa spytat, vcera mi nasadili prednison a anopyrin... zajtra mam OPU mam si dat rano obidve tabletky alebo vobec nic? skusala som volat do RF ale hlasi mi ze cislo sa nepouziva, tak asi nejaky problem s linkou 😝 Dakujem velmi pekne

rienok
25. mar 2011

@ninockaskv urcite bude lepsie, na to dam krk 😉 (uvidime zajtra na mojom psychickom stave 😀 )

rienok
25. mar 2011

tak uz som sa dovolala .. až po OPU 😎

lulu10
25. mar 2011

@rienok ved ja sa tesim, nezavidim alebo nieco podobne to urcite nie, len sa vzdy pytam sama seba preco sa to vsetkym naokolo dari tak jednoducho a ja musim toto zazivat... Vzdy mi to pride ako uplne prirodzena vec ale ked sa to tyka nas tak je to neskutocne komplikovane a to ma najviac hneva 🙄

ninockaskv
25. mar 2011

@lulu10 @rienok prave mam to iste, kamoska mi cez chat oznamila, ze je tehu.. a to este pred vianocami nevedela, ci s tym chlapom chce ostat alebo nie .. mozem sa na to vy.. a kludne by som povedala aj to vulgarne slovo, keby mi nevymazali prispevok 😠

rienok
25. mar 2011

@ninockaskv, @lulu10 ano chapem a vulgarizmy naozaj pomahaju 😉 tak si aspon v duchu zanadavaj a suhlasim je to nespravodlive!

brita
25. mar 2011

@makovicka53 Makovicka, z estrimaxu ti pekne narastie, neboj sa. Minimum na sliznicu je 7 mm a to mas, tak sa nemusis nicoho bat. Len pekne tie lieky uzivaj, aj ten utrogetsan - ten je na uhniezdenie - a vsetko bude v poriadku, uvidis. 😉 Kocky radia alchemilkovy caj a vinko. Ja alkkohol nepijem vobec, takze to som neskusala a alchemilkovy caj som nikdy nepila. Vzdy mam ale estrimax a ten sa o to postara 🙂 To ale nehovorim, ze ta alchemilka a vinko su zle. Mnohym pomohlo aj to. 😉

martini
25. mar 2011

@rienok @ninockaskv @lulu10 Ja som včera niečo hľadala na nete a našla som otázku, že lekár mi povedal, že som v 6tt, kedy mohlo teda dôjsť k oplodneniu? Lebo ak do 5.1., tak to by mohol byť otcom dieťaťa môj exfrajer a ak po 20.1., tak je to OK, lebo to už potom je otcom moj nový frajer... a lekár je vypočítal, že asi tak okolo 23.1. plus mínus 5 dni by podľa jej údajov mohla otehotnieť...no chápete, skočí do postele s novým chlapom a je tehu...normálne ma naštvala 😉

@rienok Inač existuje nejaké združenie bocianik alebo niečo podobné. Ja som skôr myslela, že keby sme si dali námahu (ja by som aj zabezpečila založenie OZ) a šli do toho, že aj tých úbohých pár €, čo predstavuje 2% nie je zlé, keby sme vyzbierali a podporili aspoň dve tri baby, čo tu chodia s nami na fórum a vieme, že to finačne ťažko znášajú, najmä tie darcovské programy... Veď napr., ja som včera robila daňové priznanie sebe, mm a otcovi a spolu tie 2% boli skoro 400 €. No a teraz sme to dali nejakej škole, či športovým klubom, čo nás susedia a kolegovia uprosili...tak mi to prišlo ľúto, že radšej by som podporila náš problém, keď už štát na mňa kašle.

Inač včera som si aktivovala elektronickú poisťovu Dôvera a kukla som, že aké úkony boli za mňa uhradené...no poviem Vám, slovenské CAR si tam naúčtovalo aj ultrazvuk, ktorý mi nikdy nerobili, lebo som si tam bola len pokecať na konzultáciu v januári a to som už stimulovala v RF.... a zasa druhé CAR si vypýtalo v hotovosti zaplatiť, lebo vraj ten úkon neprepláca poisťovňa a ja vidím, že im za to pekne 15 € poslali...takže dostal za trápnu konzultáciu po vykonaní vyšetrení a rozhodovaní sa či chceme u nich IVF 15 € od poisťovne a 30 € odo mňa......no nie že by som bola naivka a myslela si, že to tak nie je, ale keď to máte čierne na bielom, tak mi bolo z toho zle.

lulu10
25. mar 2011

@martini no vidis tak z toho som ja rozladena a nas....ta ze niekomu to ide ako po masle-a tak by to teda aj malo byt ale my sa tu musime vytrapit az do dna a to ani nevieme ci to niekedy vobec klapne 🙄 my mame sa manželom firmu a teda ak by bolo nejake OZ za "nasu vec" tak nase 2% putuju rozhodne na toto konto 😎

rienok
25. mar 2011

@martini ano, zalozme OZ a pomahajme si, ale spravme aj čo to navyše ... 😉 no ten Bocian je presne to, co by nase OZ riešilo až na 2. mieste. Najprv by bola naozajstna finančná podpora a potom osvetová činnosť a brožúrky a tak ... idem do toho aj my s manželom máme veľa známych čo tiež nevie komu darovať 2% takže by to bolo priechodné ... a myslím, že by sme mohli naozaj účinne pomáhať.
no s tou dôverou si to tiez vybavim, lebo to heslo mi nefunguje 😝

ninockaskv
25. mar 2011

@martini nooo ja nemam slov ani sil 😨 😨 😨 😨 😨

callex
25. mar 2011

@tinna13 ja mam alergiu na bakterie ktore su pri prechladnuti po najnovsom..ale predtym som mala takisto na pely..a raz ked mi jedna lekarka odmietla predpisat claritine tak som isla do lekarne a kupila si rhinalergie a coryzaliu a frcala som frcim na tom dodnes.a super.dvakrat do roka ked to prepukne naplno tak uz nasadim aj lieky.inak len tie homeopatika.fakt odporucam.
@rienok a vidim ze si sa celkom zapalila pre vec.
@makovicka53 dve deci su plne postacujuce a ucinne..mne dokonca zabrala aj sangria..lebo vinko mi nechuti.
@gabinkaa ako to vyzera?
to s tou pitsovnou je zaujimave..musim sa aj ja nejako dopatrat k info..lebo ma zaujima ci si GF nedsl preplatit laparku co mi robili a odo mna skasli 250eur..ak ano tak pekny curbes narobim.

rienok
25. mar 2011

@callex 😉 pomáhať treba

makovicka53
25. mar 2011

@brita ahojky moc si mi pomohla az mi srdiecko podskocilo...alchemilku som pijavala ale nic nerobila a dnes som kazala kupit muzickovi cervene vinecko 🙂 tak si poctivo te dva deci dam 🙂 dakujem moc x

makovicka53
25. mar 2011

@callex hmm ta je fajna 😉 ...skusim to s tym vinkom diky

rienok
25. mar 2011

@gabinkaa tak ako? ja tam mám byť o 8,00 ráno, tak neviem či sa nám podarí stretnúť ... nevadí držím palčeky 😉

callex
25. mar 2011

@gabinkaa nemam dobry pocit ked sa neozyvas..dufam ze ten jeden zabojoval statocne a pojde k mamine do perinky.
@rienok ano pomahat treba..a je pekne ze sa v dnesnej chaotickej hektickej dobe najdu ludia ktori su ochotni pomoct.
ja mam dnes vrtulu vzadku tusim..uz som stihla vyrobit gratulacnu pohladnicu pre sefku, zdepilovat si nohy..auuu,povysavat cely dom,utriet prach, dala som prat..opravila susiak na pradlo,poriesial nejake pracovne meily,teraz si idem urobit veceru..potom slapat na eliptery...a este si musim urobit manikuru a predtym este rucne oprat termopradlo.ci pana..ved to za tyzden tolko nespravim. 😀

rienok
25. mar 2011

@callex fuuu tak to si šikulka! si sa zľakla že by si mohla byť lenivá ako ja 😀
ani ja nemám dobrý pocit z toho že sa gabinkaa neozýva no nič držím palčeky a verííím

martini
25. mar 2011

@rienok @callex ...ja pri mojom už týždňovom nerobení mám pocit, že callexka sa nám zbláznila, že toľko toho stíha 😀 😀 Ja som za celý týždeň stihla tak jesť, spať a urobiť tie daňové priznania... a to tu mám asi 15 kg papierov, ktoré som chcela prečítať a urobiť čo treba, nech aj niečo pre svojho zamestnávateľa urobím....ale ešte som to ani z tých tašiek nevybrala, nie to prečítala a napísala niečo... Jáj,niečo som urobila - dnes chodím celý deň s olivovým olejom na vlasoch, že keď ma nik nevidí, aspoň toľko pre svoju krásu urobím 🙂

Môj mm už nejaké OZ zakladal, tak sa ho popýtam koľko námahy by to stálo (alebo, veď pre svoju milovanú tehu ženu to urobí, nie?) a potom skúsim zistiť aké účtovnictvo sa tam musí viesť, teda či nejaká evidencia príjmov a výdavkov a ešte aké ďalšie zákonné povinnosti by z toho vyplývali, aby sme vedeli posúdil, že čo by to všetko obnášalo. Ja by som sa na tom fakt normálne aktívne podieľala...presne ako rienok hovorí, pomáhať treba... len bolo by fajn keby nás bolo aspoň pár.... nech nie sme v tom same 😀 😀 😀

martini
25. mar 2011

@callex a ty chodíš aj do roboty? 🙂 😀 😉

rienok
25. mar 2011

@martini super, nech to mm zistí a ak to nebude veeeľmi komplikované tak by sme to mohli zvládnuť. pridá sa niekto myslím si 😉

gabinkaa
25. mar 2011

@callex
@rienok tak babky moje, bola som dnes vonku na slniečku a troška v záhrade, nemala som čase ísť na koníka, tak bojovníček bojuje, dnes mal 4 bunky, tak uvidím zajtra, transfer ráno o 8.45 hod, tak držte môjmu bojovníčkovi palce, nech vydrží a nech sa mu u mňa páči 😉

martini
25. mar 2011

@rienok no niekto by sa mal, lebo na založenie (teda registráciu) je potrebné, aby sme boli aspoň tri...a to pravdu povediac, neviem či ja môžem figurovať v OZ vzhľadom na to, že mám zo zákona zakázané podnikať, aby nedošlo ku konfliktu záujmov... ale to si zistím ešte. Len zatiaľ neviem, či príjem, ktorý by bol to, že nám niekto pošle 2 % z dane z príjmu je príjem, ktorý následne podlieha zasa dani...podľa mňa by nemal, veď platiť daň z dane....ale v našom právnom štáte človek nikdy nevie.

gabinkaa
25. mar 2011

@rienok aj my sme boli ráno na 8.00 na OPU, teraz zasa 8.45 hod, aj by sme sa mohli stretnúť a možno aj na kávičku zbehnúť 😀

luly3
25. mar 2011

@gabinkaa supeeeer 😉 teším neboj drobeček bude šikula aj jedno stačí aby snoho
bol malinkatý zázrak 🙂 🙂 🙂 zajtra budem myslieť na teba

gabinkaa
25. mar 2011

@martini o akom OZ sa tu debatuje? nestíha čítať 😲

gabinkaa
25. mar 2011

@luly3 dakujem moja, veru aj jeden stačí, len nech pekne bojuje, ale Ty sa pochváľ ako sa cítiš a čo Tvoj bojovníček?

luly3
25. mar 2011

@gabinkaa ja sa cítim celkom normálne sem tam ma pichá v podbrušku
ale inak mi nič zvláštne nieje 😕 😕 😕 neboooj bude pekne bojovať a deliť sa
a deliť 😀 😀 😀

gabinkaa
25. mar 2011

@luly3 to je dobre keď pichá, to sa uhniezďuje a teší sa na Teba, dúfam, že ten môj bude tiež bojovať a spolu vyhráme boj s nepriazňou osudu

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre