Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

leamax
28. apr 2011

@miminkad dakujem, potom sa ozvem 😉
dobru noc

miminkad
28. apr 2011

@leamax budem cakat.urcite to dobre dopadne.papa a oddychni si

callex
29. apr 2011

Ahojte...ste tu toho popisali ze kym som to docitala som aj zabudla ze ktora co.ale k tomu co si pametam..orgalutran davaju v RF rovno pri kontrole..plati sa potom na konci po ET.davkuje ho doktor.mne ho tiez davala Kurecova. mnoho stimuliek predtym som ho nikdy nemala.ale je fajn mat taku poistku najme ked su foliky vecsie a aj mensie.
co sa poctu folikulov tyka tak v drvivej vecsine sme kazda mala na sone menej ako na punkcii..tie mensie su aj schovane za tymi vecsimi.a podaktorym ako ktosi spominal sa mozu aj vstrebat ked su slabucke. kazda stimulka je individualna a aj reakcia na nu.to co jeden mesiac nepomoze moze o mesiac pomoct a opacne.
@gabinkaa vies dat nejaky link na tie recepty?lebo drzala som v podstate podobnu dietu ako ty a uz som bola zufala z kurata na prirodno a k tomu salat.uz som nevedela co si varit aby to nebolo jednotvarne.a aj preto som s tym skoncila.
@rienok ..ha a kedy ty prides do NR? 🙂

callex
29. apr 2011

@sofia17 ja mam tiez doveru a je pre mna novinka ze preplatia ked mas na sk nejaky ten neuspech.ja osobne uz mam od januara v poistovni ziadost o refundaciu a ziadna odpoved doteraz.uz som stihla odvtedy absolvovat aj dalsi pokus.ale taktiku si napokon zvolila spravnu..Helios je asi to najlepsie co na Sk mame..tak vyskusaj a budem drzat palce aby to bol prvy a hned aj uspesny pokus.
@rienok dovolala si sa vcera na diabetologiu?ako?

ninockaskv
29. apr 2011

@sofia17 ahoj, ja mam tiez endosku, tiez ziadne problemy, az sa spravila cysta a musela som ist na operaciu.. tvrdili,ze to nie je az take zle a doporucili mi polrocnu hormonalnu liecbu, vraj sa zastavi menstruacia a pomoze sa endometrioze..alebo tehotniet..co mne sa nedalo lebo som mala slepo konciace vajcovody .. tak som sa nechala ukecat na toho pol roka, samozrejme som mala menzes pravidelne ako hodinky .. !!!!!!!

a okrem toho, endometrioza sa neda vyliecit, oni len skumaju a skusaju, ze co by pomohlo, ja osobne by som ti doporucovala skusit otehotniet, ak to nepojde rovno chod do centra .. zbytocne budes do seba tlacit hormony (v centre ich dostanes dost tak ci tak 😒 ) po tom pol roku tiez bude treba nejaka prestavka ..

v kazdom pripade pred tym ako sa rozhodnes pre tu polrocnu liecbu chod na konzultaciu do brna a spytaj sa ich, co si o tom myslia.. 😉 veeelmi velmi ti to doporucujem a ked budes mat informacie z viacerych stran, potom sa rozhodni co budes robit .. nenechaj sa nasimi lekrami dotlacit do niecoho co bude mozno uplne zbytocne 😕 😕 😕

ninockaskv
29. apr 2011

ja mam dnes dovcu, som chcela nakuknut na nete, ako sa william zeni, ale zabudla som si nabijacku a na tomto compe mi nejde zvuk, tak sa chalan bude musiet ozenit bezomna 😀 😀 😀 😀

idem si posadit kvety, buduci tyzden by malo mrznut (teda aspon v nemecku 😕 ) tak hadam mi to nezabije..

@callex pekne sa opatruj 😉

rienok
29. apr 2011

@callex nooo Nitra, tam som ešte v živote nebola vždy som len prechádzala ale skúsim to napraviť 😉
no dovolala som sa diabetológovi a mám termín na výsledky a správu v utorok o 10.00 ... včera som bola na hematológii a pozerala moje výsledky a viete čo mi povedala .... že sa obáva že to je jednoducho smola 😝 no toto v tom prípade mi neostáva iné ako to skúšať
ako sa máš ty naša držiteľka štafety ? drobci sa už prejavujú alebo ťa nechávajú v pohode? hlavne nech sa poriadne usalašia 😵 😵 😵
@ninockaskv, @martini no bola som dnes na mojžiške a ma pochválila, že som sa mimoriadne zlepšila 😎 takú mám radosť 😵 😵 😵 naozaj sa oplatí cvičiť každý deň... aj to cítim, ďakujem že ste mi nedovolili vypustiť ten 1 deň 😉
@ninockaskv nevadi veď on to zvládne aj bez teba.... horšie to bude s tými kvietkami ale sná´d to prežijú ... hlavne na čerstvom vzduchu a pri kvietkoch pekne zrelaxuješ 🙂
@cecil36 no a ty aký máš posun, hlás sa nám každý deň nech vieme 😵

rienok
29. apr 2011

@gabinkaa ozaj aj mne šupni nejaké recepty.... ja mám sice zakazane večerať 😝 ale mohla by som si doma pripraviť obed lebo tu v reštikách samé nezdravé veci varia aj keď sú väčšinou také dobré 😀

ninockaskv
29. apr 2011

@rienok no, ved to je v podstate dobra sprava.. lepsie ako keby si mala dve mimomaternicove a povedali ti, ze je to v podstate len smola.. 😠 takze vsetko je to len otazkou casu a treba vydrzat 😉 😉

za mojzisku ta chvalim

callex
29. apr 2011

@ninockaskv ja to sledujem z roboty..ale neboj v archivoch to potom najdes..takze dobehneme aj svadbu. 🙂 len pekne relaxuj.opatrovat sa nejako speci neopatrujem..snazim sa nevsimat si ma..samozrejme ze sa vyhybam nejake velkej fyzickej zatazi.ale uz jedooooooooooouuuuuuuuuu /kate/ 😀

ninockaskv
29. apr 2011

@callex ano ano vidim, podarilo sa mi spustit, som bez zvuku, ale pozeram a chudak pes neranajkoval

callex
29. apr 2011

@ninockaskv pes to prezije..tak ci tak by psici mali mat jeden den dietny kedy by nemali jest.aspon moj tatko to tak praktizuje.
@rienok to poznam..clovek si na jedne strane vydychne ze mu nic nie je a na druhej strane je smutny lebo zase nenasiel pricinu nezdaru.neviem ci budem drzitelka stafety..nic specificke nepocitujem.dokonca dnes ma trosku mrchovsky zabolelo brucho a zacinam citi krize. 😠

martini
29. apr 2011

@callex ja som mala pri prvom softe, na ultrazvuku asi 30 folikov a to povedali, že sa to neda ani spočítať, pridali mi dostinex tabletky a orgalutrany a nakoniec ich bolo len 10 🙂 ale ja som taka atypicka, s príliš silnými reakciami 🙂
@ninockaskv kvoli kraľovskej svadbe pes ani nejedol?...no neviem či bude mať preto pochopenie 😀 . Ja som tiež doma a kukám svadbu a aj mi slzičky vyšli...taká som nejaká romantická v poslednom čase 😀 Fakt ma mrznúť? Chcela som mm prinútiť sadiť kvetinky v nedeľu (chudák mm), že ja budem kybicovať a on bude sadiť, ja len sem tam hlinu utľapkám 🙂
@rienok ty si šikulka, to to už k tebe budeme o chviľu chodiť na mojžišku a budeš nás učiť 🙂

Baby, tak ja som sa dnes objednala na morfologicky ultrazvuk na jún, lebo vraj je tam veľká rada 😉 a povedali, že už mám aj výsledky z krvi z kombinovaného testu z utorka...a že všetko je OK....sa teším...tak sa Vám chválim 🙂

martini
29. apr 2011

@callex no máš to presne ako ja. Prvých asi 8 dní po ET som nič (resp. skoro nič) nepociťovala a potom som začala mať mrchovské pobolievanie, tak som bola z toho smutná a som už hovorila, že zasa z toho nič a šup na 10ty deň dve čiarky 🙂 ´Takže ty ma pekne nasleduj 🙂, ale vyzerá to nádejne. pohladkaj bruško a TTTTTTTTTTTT posielam. Aj my sem tam nedáme naschvál psom jesť...vraj je to fakt dobré.

ninockaskv
29. apr 2011

@martini super, ze testy su OK ..

@callex ja viem, ze tieto cakacky su an nervy, ale klud, nehadz flintu do zita.. vsetko ma svoj cas

idem dat tomu psovi, chuda moje.. ja musim mat tiez nejake zblbnute hormony zo vsetkych tych davok, lebo tiez som slzu vytlacila xixixi

sofia17
29. apr 2011

@ninockaskv
dakujem za rady určite vyskúšam viacero názorov. Mne lekár rovno povedal že to bolo v tak zlom stave že mi vačšinu vaječníkov vzali a zostali tam uz len nejake mini mini kusky, + nepriechodny vajickovod a že normalne už neotehotniem. Hormony do mna tlacili este pred operaciou, co malo iba za nasledok, ze sa endoska urychlila ale ovulacia ziadna. Tu polrocnu liecbu by som dost nerada absolvovala, lebo tie "stavy" co pri tom mas ....
@callex
volala som priamo do poistovne, kde mi to tak povedali, samozrejme ze je to vzdy zavisle na revíznom lekarovi a na tom ako to posudi. Mne nepovedali ze to na 1000% preplatia, ale ze je tam ta moznost o to poziadat a oni to zvazia.
Kedze sama pracujem v zdravotnictve, viem ze niekedy si treba pri poistovni trosku dupnut a potom sa zrazu da mnoho vecí....
Drzím palce aby ti tie naklady refundovali.

maticap.
29. apr 2011

ahojte babulky, trocha som vas zanedbavala - nemala som cas sadnut k internetu... A teraz pozeram, ze ste pisali ako zerave. 😵
@martini ahoj, aj ja pozeram na jedno ocko svadbu a tiez veru slzim. Tusim uz aj mna chytilo slzave udolie, ktore prichadza z nicoho nic. 😎 Aky test Ti robili naposledy? A co vsetko vysetrovali? Mne sice dr. brala ster z krcka maternice, ale inak nic - to ma asi caka az tuto stredu, ked idem aj na krv a aj na moc. Inak, dnes sa citim pod psa: mam tlaky dole, boli ma hlava a som uz od rana unavena. Najradsej by som sla domov, no asi sa mi to nepodari...
😒

martini
29. apr 2011

@maticap. určite je niečo vo vzduchu, lebo mne je tiež nič moc, ale ja mam aj nádchu...ale včera ma sakramensky bolela hlava a veľa ľudí sa sťažovalo...tak je niečo vo vzduchu asi...
Robili mi v diagnostickom centre tzv. kombinované testy, resp. testy na downow syndrom tie sa robia v 13 tt. Tak a teraz ťa asi zasypem informáciami, ale mooožno sa ti zídu: merali mi NT (šijové prejasnenie), NB (nosovú kosť), kontrolovali vlnu ductus venosus (to je nejaká tepna či žila, čo ide od pupočníkovej šnúry po srdce a do srdca privádza okysličnú krv v prenatálnom vývoji a ak je zlá, tak to môže naznačovať nejaké vývojové vady srdca), kontrolovali nejakú trikuspidálna regurgitácia (netuším úplne čo je to, ale vraj spätný tok krvi z pravej komory srdca do pravej predsiene) a potom ešte asi merali nejaký FMF uhol na tváričke merali kvoli tomu Downovmu syndromu a ešte mi brali krv na zistenie voľného beta HCG a ešte PAPP-A... nemusí sa tento skríning nutne robiť, ale ja som si to dala, lebo mi to odporučil moj gynekolog (ktorý síce robí ultrazvuky, ale tento je spešl) a tak som sa v tom centre prenatalnej diagnostiky objednala.
Ak si chceš k tomu niečo viac pozrieť, tak tu je link na to "moje" centrum: www.3dultrazvuk.sk Tam si klikni na skríning Downovho syndrómu a pekne si tam kľudne každú položku rozklikaj, je to tam pekne vysvetlené. Teraz najbližšie (okrem poradne) ma čakajú triple testy (tie mi urobí gynekolog) a potom som zasa objednaná do toho špeci centra na morfologický ultrazvuk.
A ty inač čo máš pred sebou?

maticap.
29. apr 2011

@martini fiiiiha, to si stihla teda toho dost absolvovat. ja sa musim priznat, ze veru netusim co mam pred sebou. Doktorka - resp. sestra ma skratka objednala, ale neprezradila mi, co sa vlastne bude vysetrovat - ved preto sa Ta tolko vypytujem 🙂 . Na tie NT testy sa u nas chodi do sukromnej ambulancie (maju nejake lepsie sono), ibaze neviem kolko dopredu sa treba objednat... tak dufam, ze to nebudu natahovat, lebo moja dr. mi fakt nic viac nepovedala...si teraz pripadam ako taky tutko 😵 . A to som dnes naaahodou zachytila, ze moja gyndoska ma od dnes pokazene sono, tak dufam, ze do stredy ho daju do poriadku. Pretoze sa velmi tesim, ze uvidim naseho nezbednika 😀 . Tu v Trencine sa stihlo uz dvakrat rozprsat, tak mi je jasne, ze tie moje stavy su z pocasia... stale sa citim o nicom, no nastastie tlak krvi mam v norme. Akurat to podbrusko taha a tlaci... (hm, co tam ten nezbednik vystraja? asi nadstakuje vyssie, aby videl aj on/ona na monitore nieco z kralovskej svadby... skusim to pozeram postojacky 😀 )

martini
29. apr 2011

@maticap. žeby to bolo dievčatko a už kuka na svadbu snov? 😀 😀 😀
A v pohode, že sa vypytuješ...veď inokedy sa zasa vypytujem ja...na to tieto fóra sú...len by sme sa mali na tieto debaty asi presunúť do fóra tehulky po IVF, lebo tu parazitujeme na tejto RF téme 🙂
A bruško vraj v 12 tt pobolieva lebo sa vraj výraznejšie naťahujú úpony maternice...takže ak nekrvácaš k tomu, tak je to ok.

gerdusha
29. apr 2011

baby, ja som zasek zabudla....pregnyl do brucha alebo zadku? 🙂

jada1
29. apr 2011

@gerdusha do brucha. Niekto pichá aj do zatku, ale do svalu by mal pichnúť zdravotník. Do brucha môžeš aj sama doma. Ja som pýtala Dr. a kázal do brucha.

Inak ako ste sa bavili o tom Orgalutrane, aj ja som ho pichala ráno v deň ke´d pregnyl a kázal mi ho pichnúť Štelcl.

jada1
29. apr 2011

Som to napísala, že do zatku, malo byť do zadku 😀

gabinkaa
29. apr 2011

@callex
@rienok baby kúpila som si knihu od Antónie Mačingovej, najedzte sa do štíhlosti, úžasné recepty z brokolice so syrom, fazuľové struky, červená repa, ani som nevedela, že sa to dá takto jesť a chutí to úžasne, hlavne vylúčiť chlieb a pečivo, na raňajky jablko, mrkva, med, škorica, hrozienka, orechy, beriem si to aj do roboty, jem to aj studené a chutí úžasne, používa veľa cesnaku a oleja, ale cesnak nie je cítiť, lebo sa na oleji opeká a čo je zaujímavé nemám chuť na sladké a to som nemohla vydržať a keď je chuť, tak sušené slivky, som sa zásobila, včera som si robila cuketu, bola úžasná, napr. brokolica - povariť chvíľku
na panvičku olivový olej, 3 strúčiky cesnaku pokrájané na drobno, opiecť posypať drveným rozmarínom, pridať brokolicu, premiešať, posypať nahrubo nakrájaným tvrdým syrom alebo uvareným vajíčkom - to bol dnešný obed 🙂

gabinkaa
29. apr 2011

@callex
@rienok a zabudla som, píše, že treba piť 4 litre vody, ešte som sa ale nedostala na také množstvo

gabinkaa
29. apr 2011

@callex a Ty čo, už si skúšala testíkovať alebo sa necháš príjemne prekvapiť? toto čakanie je hrozné, ale držím palce, aby sa to vydarilo a aby si nepretrhla niť úspechov, aby sme sa mohli pridať 😉

gabinkaa
29. apr 2011

@rienok to Ti hneď povedala? mne nie, len som dnes chcela volať kvôli výsledkom a zabudla som si veci doma, takže to musím nechať na pondelok, som zvedavá ako to dopadne

leamax
29. apr 2011

ahojte dievcata 🙂
tak som dnes bola na kontrolu na stitnu zlazu a ze hodnoty mam konecne ok na otehotnenie 😵 tak sa z toho vytesujem 😵 😵 😵 uz som len zvedava, co mi povedia zajtra v RF

callex
29. apr 2011

@sofia17 na margo tvojich zbytkov vajecnikov...nevesaj hlavu.mojej svokre nechali len z jedneho fakt kusticek kvoli hormonom a povedali jej ze uz nikdy nebude mat deti.no a do roka sa narodil moj mm.takze priroda si aj tak robi svoje.
@martini rozkaz sefe pokusim sa ta nasledovat.a vy len nikam neodchadzajte do ziadnej inej temy.bolo by nam smutno.a citila si po tych 8 dnoch take akoby pnutie v jednej casti podbruska?ja napriklad aj ked idem na wc tak ma tam sem tam pichne.mavam taky pocit ako pred OPU ked je brusko plne folikov.
@leamax neboj dobre to dopadne..
@gabinkaa obdivujem tvoje nadsenie pre zeleninu..ja velmi nie som s nou kamoska..ale pozriem tu knizku

leamax
29. apr 2011

@callex dakujem, podam potom spravy 😉
inak tiez som pocula o zene, ktorej po prvom porode zobrali jeden cely vajecnik a z druheho jej ostala len stvrtka a ze uz nikdy nebude mat deti. a ona este porodila tri 😉 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre