Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

callex
23. jún 2011

@kajka39 no to mas tak ked nas flakas.doma mu vsetci hovoria v muzskom rode..ja v strednom.ale chcem dievcatko.intuicia mi nevravi nic..len pred ET a po nom som si na seba kupovala modre veci co sa mi nikdy nestalo.tak neviem neviem. zle mi byva uz len tak light..ale skor je to sposobene teplom + nevhodne jedlo.najhorsie je ze ja sa rozhodnem ze toto papanie bude dobre a ked to zjem tak chrustik sa rozhodne ze toto nebolo dobre.a vtedy uz je neskoro.vcera to tak dopadlo so salatovou uhorkou..vravim si dame si vitaminy a v noci som uvazovala ci sa pojdem alebo nepojdem rozpravat s misou.ale zaspala som.to je moja oblubena finta.zaspat.takze spim po praci a potom ma este klati okolo 18tej...momentlane mi robi starosti taka bodava bolest v oblasti sedacich svalov.obcas mam pocit ze ked sa zohnem uz sa nevyrovnam.neviem ci mozem cvicit mojzisku..dr co som chodila na mobilizaciu mi povedal ze hej.a mne sa zda ze ty si pisala ze by sa nemala.

miminkad
23. jún 2011

@callex jej,krasa,super,gratulujem,len nech krasne rastie 😵

pikha
23. jún 2011

ahojte kvetinky 🙂 tak dnes kontrolne vysetrenie u dokiho plus dostaneme termin sekcie. A mala som stretko s laktacnou poradkynou, uz dlhsie som to planovala, kedze by som rada dojcila.. predsa len 36 rokov, prvorodicka, cisarsky, nulove poznatky a skusenosti.. a hodnotim to ako dobry napad. Velmi mila baba a dostala som rozne materialy, DVD, tipy a navody a tym, ze jej mozem zavolat hocikedy a ona poradi alebo pride, tak aj prijemny pocit istoty, ze nech uz bude ako bude, nejak si poradime 😀
@miminkad ta nula ma mrzi 😒 ale date si septembrovy narodeninovy darcek 😉 😵 Co sa tyka Leidenskych mutacii a MTHFR, to robi genetika-v NR je to GENNET sro-MUDr.Barosova, je to v areali nemocnice, a na tie vysledky sa caka..no, my sme cakali cca dva a pol mesiaca, a kedze su v lete dovolenky, tak by aj bolo dobre nieco poriesit, nech to do septembra mate.
@callex supeer 😵 🙂 nech sa len milemu kozlicatku dobre dari 😎

naveen
23. jún 2011

@callex parada.. 🙂

@rienok u nas chlap zrusil KE.. vraj mu mam dat aspon mesiac dva na upravu a ze potom

baby, inak ked sa nieco serie, tak poriadne.. dnes rano mi volal chlap, na ceste do prace si vsimol, ze ma totalne, ale ze TOTALNE doskrabanu prednu kapotu... no ja som rano nasla psa spat na streche auta 😀 ale ze to bude az taky pruser som necakala, takze ked mu to daju v praci uhradit, mame po dalsom ivf.. sa na to mozem vyj... 😠 😠 😠

naveen
23. jún 2011

@pikha jeeej.. aj my sme mali taku poradkynu.. 😉 to su paradne veci v nemocnici je to cele o nicom

inak baby, mne robili genetiku a mutacie na sprave nie su spomenute ani omylom.. akoze nechapem, ako mi to robiili.. a mam uz termin u drakulovej, tak ma hadam prezrie poriadne 😉

luly3
23. jún 2011

pekné ránko 🙂
@callex aká fotečka krásna 😅 😅 😅 nech to je čokolvek hlavne nech to je zdravučke, nie 🙂 🙂 🙂
mnoooo mi sme tiež boli dnes na kontrole zobrali mi 6 ampuliek krvi a teraz čakať na výsledky cca 5 dní 😖
a tiež sme videli drobca léta si v brušku jak fitipaldy 😀 😀 😀 doki povedal že to je ake
hyperaktívne dieťa 😝 že preto mi možno býva aj zle bo aj dnes som lúbila misu ráno a to už som 16 tt 😠
som zvedavá kedy mne to prejde

miminkad
23. jún 2011

@pikha ahoj moja,tu laktacnu poradkynu skus,su v nitre fakt velmi dobre,aj my sme tam chodili.narodeniny mame v oktobri 😅 dakujem za radu ohladne tej genetiky,ale pocula som,ze v martine to robi hematologicka komplet,aj leidna,ah mthfr,len musime najskor k hematologicke.ved ked sa vrati moj dr z dovolenky,tak hned si pojdem pre listok.uz som pisala aj ohladne mojzisky,tak cakam na termin a este budem dnes volat na alergologiu.zvazujem dat si spravit aj infektologiu,i ked pred tristvrte rokom som mala vacsinu z toho co vysetruju,negat.tak som dnes nedockava,aky termin dostanes na sekciu.potom zistim,ci tam kamoska nebude 😉

kajka39
23. jún 2011

@callex- pekne si to napisala, ved si pockame o chvilku sa mimco predvedie... 😉 😉 😉 😉 😀
mojziska sa cvici az do porodu, ale postupne ako pribudaju tt sa cviky menia a niektore odburavaju, to ti neviem presne povedat, kedze som v tomto stadiu nikdy nebola a pravdepodobne uz sa k tomu ani nedoopracujem.
Skus sa s niekym poradit, kto to cvicil. Nechcem ta naplasit, ale vraj to treba cvicit dokonca, aby nedoslo k ochabnutiu svalov panv.dna. Vela o tom co cvicit a co nie v tehotenstve naozaj neviem...

kajka39
23. jún 2011

babulky, zelala som si napisat vam dobru spravicku, zial dopadlo to u mna po 5IVF ZLE!!!.
OPU som mala v piatok, vsetko vyzeralo nadejne. Mala som 8vajok z toho 6zrelych, ktore sa aj oplodnili. Kedze sme isli do PK a robili aj PGD cakali sme na vysledky, vcera mi oznamili, ze dve embrya poslali na genetiku, pretoze v tretom boli bunky bez jadierka, Vysledok tych dvoch bol: jedno gen.poskodene a druhe bolo geneticky v poriadku. Dalsie tri embr. zacali po 3dni stagnovat vo vyvoji, mali znamky 3. S tymi sme uz neratali...
Vcera 5den-PK bola z toho jedineho len morulka, a dnes mi zrusili ET pretoze nedozrelo do stacia blastocysty. - vraj bolo slabucke a zbytocne by robiti ET...
Takze nase nadeje zhasli, tentokrat to bol naozaj moj posledny pokus. Zatial som z toho mimo, snad to rozchodim... nuz co sa da robit, zivot ide dalej..
Papa lucim sa, idem do prace.. 😒

callex
23. jún 2011

@naveen no pekne..no tak o psovi ani muk..to ta dnesna pubertalna mladez sa nevie spratat do koze. 😎 takto vam poskriabat auto.snad sa to bude dat nejako z poistky.
@luly3 chudatko este stale lubis tu misu? uz by si to drobec mohol odpustit.no aj ten nas si plaval akoby bol na Urampe..hore dolu dore dolu..srandovne to bolo.ved nech sa hojdaju ked maju kde.coskoro im bude tesno.

my sme vcera s tinkou isli na psychofyzicku pripravu..teda len take info o kurze.a boli sme obe unesene..pani lektorka vyzera na uzasneho cloviecika a s jej pomocou a radami to vyzeralo ze rodit bude hracka. 😀

callex
23. jún 2011

@kajka39 do kelu do kelu a este aj niekde inde. ☹ posielam ti moooc pozitivnej energie aby ste to coskoro ustali.
hm vyzera to ze jun je moc skaredy mesiac na stimulky.

kamilkanr
23. jún 2011

Ahojte koceny, prepacte, ze vam sem zasahujem, ale pozrite si prispevok o pupocnikovej krvi, kde te vsetko vysvetlene, ako to je. Existuje verejna a sukromna banka. Do sukromnej banky sa ukladaju VSETKY "kupene" odbery. Zo 40 000 doterajsich odberov na Slovensku sa pupocnikova krv pouzila len 1x a to len na podporu liecby. Rodila som v novembri a pupucnikovu krv som darovala, dodnes mi neprisla odpoved, ci bola vhodna na pouzitie. Do verejnej banky islo 8 000 odberov, ale vhodnych bolo len 1600.
Pozrite si tento prispevok a urobte si same usudok. http://www.stv.sk/online/archiv/reporteri z 20.6.2011

pikha
23. jún 2011

@miminkad no.. bola som vcera 🙂 vola sa Lenka, taka zlata mlada baba 🙂 Narodky som si odvodila od tvojho prispevku ze si date v septembri darcek 😅 😀 ale to uz september oktober hore dolu 😀 a vramci prehladu mam tu pred sebou svoju geneticku spravu - NR Genet robi vysetrenie V Leiden, Protrombin F II, MTHFR a A1298. Ale je idealne ked ti spravia hemato aj s genetikou dohromady, urcite lepsie obist to behanie po iks vysetreniach 😖 Dakujem, termin dodam a ked budes mat cestu, kludne sa zastav 😉
@naveen zvlastne, lebo genetika je prave orientovana na tie mutacie.. zase raz to vzal do ruk nejaky odbornik asi 😅 A to s tym autom..no, nic moc.. hoci predstava spiaceho havina na kapote je zlata 😀 ale vsak hadam mu to nedaju k nahrade, teoreticky sa mu to mohlo hocikde stat 😝 Tam to tvoje rozhodnutie s minulostou je silne.. drzim palce, urcite to prospeje obom stranam 🙂 a uslachtily zamer plodi uslachtile vysledky.

luly3
23. jún 2011

@kajka39 ☹ ☹ ☹ presne ako napísala @callex do kelu a ešte niekam no nevzdávaj to
bábo bude uvidíš
@callex hej stále lúbim misu tento tt ju priam zbožnujem 😀 😀 😀 pondelok, utorok a dnes 😝 😀
čo už narobím doki mi ale povedal že to preto lebo je strašne hyperaktívne
a naviac teraz mám problem s močením chodím každych 5 minut a iba cvrkám 😒 a stále mám pocit
že mám plný močový mechúr

naveen
23. jún 2011

@kajka39 vobec neviem, co ti mam napisat, co by ta trosinku potesilo ☹

pikha
23. jún 2011

@callex u pani Jahnatkovej ste boli? 🙂 tiez som pocula na nu vela dobreho

pikha
23. jún 2011

@kajka39 to mi je sakra luto 😔 vela sil k uzdraveniu!

pikha
23. jún 2011

@kamilkanr mne to cele skor pride ako taky komercny boom, nez ze by to realne malo pomoct 🤐

naveen
23. jún 2011

@kajka39 a darcovske? 😕

callex
23. jún 2011

@luly3 a neprechladla si nahodou?ak by ta nahodou zacalo pichat alebo boliet pri cikani tak hned k lekarovi.no ja som to tu dnes zakrikla s tymi nevolnostami..uz je to tu.. 😝 ale mozno je to tym ze som v praci. 😠
@pikha hej hej u nej.nebyt internetu a nejakej zhody nahod tak o nej ani neviem.myslim si ze info o takych kurzoch by mali byt vyvesene u gynekologa v cakarni alebo by mal nejako informovat o tom.

kamilkanr
23. jún 2011

@pikha Neviem, ci si si pozrela ten prispevok, ale mas pravdu je to komercia a zneuzivanie ludskej dovery, ze pre dieta urobi vsetko.

miminkad
23. jún 2011

@pikha tak teraz som z toho jelen 😕 neviem teda,ci radsej sa objednat do nitry alebo do martina.v nitre si bola aj s muzom na vys?inak zajtra ide do nitry 😉

callex
23. jún 2011

@miminkad na kazdej genetike sa caka dlho..ci NR alebo trencin..ja som cakala tiez 2mesiace tusim.skus si zistit v tom martine ake je cakacia doba na vysledky a podla toho sa zariad. a na odber musi ist tebou aj mm.popytaju sa vas na rodinnu anamnezu zoberu kazdemu krv a hotovo.

pikha
23. jún 2011

@kamilkanr uprimne, tento som si nepozerala. Ked sa ku mne dostali info o tejto moznosti, tak som si ocekovala o com to je, pytala som sa lekarov, citala a zistovala, a zo vsetkeho toho mi vyplynulo to co som napisala a dalej uz tuto otazku ani neriesim 🙂
@callex mne o nej Obert hovoril, ale nechodila som. Jednak som od zaciatku vedela, ze idem cisarskym a jednak .. neviem, ja nie som typ na taketo veci 😅 😀 Ale vela bab chodilo co viem, a chvalili si.
@miminkad ano, obidvoch vas k tomu treba, tak ako callex pisala. Zajtra ides do NR? 🙂 tak mozme dat nejake stretko ak budes mat cas.. a mozme zobrat aj @callex ked bude v stave a chuti 😉 🙂

callex
23. jún 2011

@pikha a ty este vytahujes pety z domu?ved si pisala ze budes uz len doma.tak ta niekam vytiahnem.zajtra idem aj ja no NR 🙂 ..o 9,40 idem si dat cucnut krv na gynekologiua zaniest vzacny moc..a potom som vasa.@miminkad 😎

luly3
23. jún 2011

@callex nie nie niesom prechladnutá mam moč v poriadku 🙂

gabinkaa
23. jún 2011

@callex jéééj aká krásna fotečka, moc gratulujem, nech len pekne rastie bábänko 😵 😵 😵

gabinkaa
23. jún 2011

@luly3 a v ktorom týždni Ti začínalo byť zle? mne zatiaľ nič nie je,len niekedy cez deň prebehne tieň cez žalúdok, ale inak nič, aj mi je to tuším ľúto, len neviem kedy začínajú nevoľnosti, mám obavy či je všetko v poriadku

gabinkaa
23. jún 2011

@kajka39 to je mi veľmi veľmi ľúto, na začiatku to tak pekne vyzeralo, viem ako sa cítiš, ale držím palce, aby si na to rýchle zabudla a pokúsila sa ešte bojovať, viem ľahko sa to hovorí a horšie prežíva, len iné nám asi nezostáva ☹ ☹ ☹

miminkad
23. jún 2011

tak toto je dalsi vytvor 😅

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre