Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

gabinkaa
30. jún 2011

@sisab no krása, tak držíme palečky, aby bojovníčkovia bojovali 😉

jada1
30. jún 2011

@luly3 áno, ale leamax rástol nejako opozdene, v tej nemocke jej povedali myslím, o nejaké 2 týždne menej a
@gabinkaa povedal veľkosť presne. Teraz je v 8tt.

gabinkaa
30. jún 2011

@luly3 moc si ma nepotešila ☹ jej myslím rástol pomalšie, ale zajtra sa to dozviem či tak alebo tak, ale sám povedal, že to môže byť aj strojom, to boli jeho slová

naveen
30. jún 2011

@gabinkaa .. jedna znama chodi do nejakeho centra, plati si tam poplatky, takze by som povedala, ze by mohli mat dobry stroj a do 3 mesiaca nevedela,z e cakaju dvojicky .. vzdy videl len jedno mimco 😉

sisab
30. jún 2011

gabinka, dakujem, snad sa posnazia, inak neviete, ci v RF vkladaju aj 3bojovnikov naraz?

gabinkaa
30. jún 2011

@naveen to bolo pekné prekvapenie....zázraky sa občas dejú, na jeden aj my čakáme

gabinkaa
30. jún 2011

@sisab myslím, že vkladali aj troch bojovníčkov, záleží po rozhovore s lekárom a čo budete chcieť vy

jada1
30. jún 2011

@luly3 juj, nestraš @gabinkau.
@gabinkaa dobre si pamätáš, leamax rástol vačok ale bol 2 týždne pozadu, ak nie aj viac.

pikha
30. jún 2011

@gabinkaa super ze ides k Stelclovi zajtra 🙂 strasne drzim palce!!

lenka_21
30. jún 2011

Caute baby,

tak ja mam odpoved doc.Tomasa (Isc.MT) na moje AMH (samozrejme taka aku som predpokladala), cakam este na Koudelku...

Hodnota AMH u Vás je skutočne veľmi nízka a obávam sa, že pravdepodobne Vás budeme musieť zaradiť do darcovského programu. Keby sme sa usilovali o získanie Vašich vajíčok, museli by sme použiť maximálne dávky hormónov, čo by však mohlo negatívne ovplyvniť Vašu psychiatrickú diagnózu.
Počkáme na vyjadrenie psychiatra a potom sa prosím objednajte u mňa na konzultáciu.

Dneska som bola u Dr., kt.riesi moju hlavu 😝 ... povolenie na IVF mi zatial dala, ale budem pod dohladom 😀 😀 😀 a schvalila povodne navrhovane davky 225-300 IU, ale teraz neviem ake vysoke davky mysli Doc.Tomas ... V com mam totalny chaos je, ze som pozerala odpovede Machaca na tuto problematiku a on prave navrhuje lahsiu stimulku v pripade nizsieho AMH ... a potom, ze si ma clovek vybrat ☹ 😖
Pojdem na konzultaciu do MT, zistim ake to vyzera z darcovstvom a pockam co mi este napise Koudelka, ale kedze ste vsetky odporucali RP na darcovske tak pojdeme urcite tam 🙂 😉 🙂

A len pre vsetky AMH nizke ... pozeram zahranicne fora a tam AMH meraju uz od r.2008 😕 😕 😕 a automaticky kazdej kocke, kt.chodi do CAR ... nasla som tam zopar bab, co mali AMH nizsie ako 0,2 a otehotneli dokonca spontanne a maju babetka 🙂 😉 Je tam tema ci ist na IVF ked je nizke AMH a tak ak najdem este nieco zaujimave dam vediet 😉

lenka_21
30. jún 2011

@gabinkaa Zajtra som s tebou ... velmi ti drzim palceky vsade kde sa da 🙂 😉 🙂

maticap.
30. jún 2011

@gabinkaa drzim palciaky na zajtra - vlastne drzim ich nepretrzite, nielen na zajtra! 😉

callex
30. jún 2011

@gabinkaa zajtra sa drzte..budeme na vas mysliet a drzat vsetkych 40prstov.
@lenka_21 tak dr.Tomasovi napis tu davku ktora ti poradila dr cez hlavu a uvidis co povie..myslim ze Machac to skor mysli iba na soft..vytazit malicko folikov a kvalitnych.este uvidime cim sa blysne Koudelka.ale ja by som na tvojom mieste zvazovala darcovske..po tom vstekom co ta postihlo by som sa bala navratu urcitych veci.

lenka_21
30. jún 2011

@callex Jasne, ja s darcovskymi nemam vobec problem, ale v tom je rozdiel v RP, lebo oni aj pri nizkom AMH stale doporucuju skusit stimulku a IVF s vlastnymi vajkami ... preto cakam na Koudelku ako na zazrak 😀 a chcem sa dohodnut aj na tych darcovskych 🙂 😉 🙂 ... ten problem s hlavou si uz neprosim a kedze ju mam rada nechcem ju trapit 😀 😀 😀

lenka_21
30. jún 2011

@maticap. @gabinkaa Ja drzim palceky tiez stale ☹ ... zle som to napisala 🙂 😉 🙂 😀 , ale to @gabinkaa snad vie 😉

lenka_21
30. jún 2011

Baby, teraz ked studujem to AMH tak na angl.stranke fertilityfriends som sa dostala do fora, kde baby riesa toto a skoro kazda berie DHEA ... vacsina z nich tvrdi, ze im to pomohlo zlepsit vysledky AMH a maju aj uspesnost po dobrati tychto tabliet s prirodzenym tehu a aj uspesne IVF (kvalitnejsie a viac vajok).

Vy ste tu take zbehle, poculi ste o tom nieco???

rebeka33
30. jún 2011

@lenka_21 ja by som sa priklonila k softu v RF skúsiť, kým by sa našla darkyňa. Tvoje vaječníky sú už slabé a jemné nastimulovanie pár vajíčok, by mohlo mať oveľa lepší výsledok ako jedná silná, ktorá ti zruší aj posledné vajíčka v bohvieakej kvalite. a vybaviť si dobrého hematológia, aby ti od začiatku riešil toho leidna. odpísal ti macháč na tej stránke?
@gabikaa, @sisab zajtra vám držím palce do RF.

rebeka33
30. jún 2011

@lenka_21 o tom lieku či čo to je neviem, zisti čo v tom je.

lenka_21
30. jún 2011

@rebeka33 Este nie, cakam co napise on (reaguje zvycajne do 2-3 dni) a aj Koudelka ... tiez sa mi silna stimulka nepaci, lebo ja reagujem lepsie na slabsiu a ako som pisala jedno vajko staci, kym cakam na darcovske 🙂 😉 🙂
Pojdem na konzultaciu k Tomasovi (chcem aspon dostat vysledky vsetkych testov) a urcite sa opytam aj na miernejsiu stimulku ... tiez baby z toho fora fertility friends navrhli miernejsiu stimulku a to DHEA ...

Nepocula si o tom pripravku DHEA?

lenka_21
30. jún 2011

@rebeka33 Na ich oficialnej stranke som nasla toto ... bola som upozornena, ze si treba dat pozor, lebo je vraj vela pripravkov DHEA, ale tento odporucali vsetky ... da sa to pozriet na stranke www.dhea.com a doporcuili mi to baby z USA a UK:

Where does DHEA come from?
The source material for DHEA powder is derived from wild yams, which are grown commercially. Plant sterols (a class of plant hormones) are extracted from the wild yams. The most common sterol is diosgenin, which has a molecular structure very similar to DHEA. In the laboratory, the diosgenin extract is converted to DHEA by clipping away a few side chains by means of chemical reactions

rebeka33
30. jún 2011

@lenka_21 ono extrakt zo zemiakov asi nepoškodí a ak s tým majú dobré skúsenosti a nestojí to majland tak to skús. možno potom použijeme aj mi ostatné, 😉 😉 🙂

lenka_21
1. júl 2011

Baby, takze mam aj odpoved od Koudelku ... a teraz, ze vyber si 😀 😀 😀

Dobrý den ,
AMH je jen jedno z vyšetření , Ostatní jsou OK,

Doporučuji zkusit IVF soft , při neúspěchu se můžeme bavit o dárcovství vajíček , ale zatím je to předčasné
S pozdravem MK

rebeka33
1. júl 2011

@lenka_21 ja s ním súhlasím 😵 , aleto som ti už písala. Kdew ste všetky? @gabikaa no ako?, som napätá, veľmi držím palce.

lulu10
1. júl 2011

@gabinkaa moc drzim palce a cakam na dobre spravicky 😉

jada1
1. júl 2011

@lenka_21 vyskúšaj softík ako ti navrhuje Koudelka, do konských dávok by som určite nešla. Držím palčeky 😉 .

@rebeka33 Aj ja tu nakúkam od rána, myslím na @gabinkaa od rána intenzívne, aby bolo všetko v poriadku.

miminkad
1. júl 2011

@gabinkaa zlatko,no ako ste dnes dopadli?myslim na teba...

lenka_21
1. júl 2011

@rebeka33 @jada1 Caute baby, dakujem ... aj ja som za soft (konske davky neprosim 😀 😀 😀 ) a poprosim ich, aby nas zaradili aj do darcovskeho programu ... zatial budem na sebe testovat to DHEA (potom mi budete plati pokusne 😝 ) ... len musim zistit ako objednat na Sk.... ta prirodna varianta 😉
Uz som pisala Koudelkovi nech mi posle protokol na stimulku ...

@lulu10 Niekde som to premeskala, ale ty si nakoniec dostala mrsku?

Jooj baby, aj ja tu vyzeram @gabinkaa a aj @sisab ...

gabinkaa
1. júl 2011

tak dievčatá už som domka, doktor ma veľmi potešil, všetko je v poriadku, veľkosť zodpovedná 8+1 tt, ukazoval kde má nožičky, doporučuje urobiť screening VVV a Dovnove choroby, neviete, kde to u nás robia? vraj je možné objednať sa aj v RF, ale sú dlhé čakacie doby

lenka_21
1. júl 2011

@gabinkaa Jupiiiiiii!!!!! Tesiiiiim sa 🙂 😉 🙂 😉 🙂 ... normalne skacem za pocitacom 😀 😀 😀

Najlepsie sa objednat k Mudr.Cunderlikovi do BA, sukromna ambulancia ... robi testy v 12-13tt a potom dalsie v 20tt. Cecil bola u neho ... je to najvacsi odbornik na Slovensku a este jeden je v KE, ale tam asi nechces cestovat ... Toto by malo byt cislo 02/54792509

gabinkaa
1. júl 2011

@lenka_21 ďakujem za podporu, fakt mi veľmi pomohla, doktor bol veľmi zlatý a videl aká som zničená, ale potešil ma a aj fotečku dal novú
skúsim dokimu zavolať kedy by som mohla prísť 😵 😵 😵

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre