Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

yanka1
28. aug 2013

kocky, ja som sa prave vratila z Brna z UTZ - robila mi ho dr.Vitouskova, velmi sympaticka a mila zienka ,
bola prekvapena ako som zareagovala na stimulku, mam totiz okolo 20 folikov ... na jednej strane tusim tri, na druhej zvysne vacsinou vo velkosti 12-14 mm... zaroven hovorila, ze sa jedna o OHSS, ktory bude treba sledovat a podchytit ...na dalsi UTZ mam ist este v piatok a potom sa rozhodne dalej ... mali ste niektora OHSS ? ake ste mali pocty folikov a kolko z toho bolo realne aj zrelych vajok ... mali ste nejake komplikacie ?
najprv som a tesila, ze ich mam tolko a snad teda budu nejake aj zrele, teraz som sa zacala obavat, ci ich nie je iba vela a prazdnych : ( a tiez, aby sa mi nieco neskomplikovalo a mohla som ist vobec na vklad ...

nelly3
28. aug 2013

@lubicaligocka
aha lebo ja som vtedy tiez pisala, ze preco mi to nedaju v czk, ze to sa neda, ja ze ved ostatne som mala v czk, ale ze to zmrazenie je ina firma ci co.

holly74
28. aug 2013

@lubicaligocka Ved hovorím 😀

mimika1973
28. aug 2013

@yanka1 fuuuha 20! to si mala klasiku si soft? a ake davky aka liecba teda? ze takato super velka reakcia? 😵
12-14mm je dobra miera, urcite bude dost zrelych v tomto kole, neboj!
Uvidis este na dalsom utz ako sa to vyvija na OPU.
Toto mas prve IVF ci si uz mala predtym ?

mimika1973
28. aug 2013

@lubicaligocka dakujem moja, zase som o trosku mudrejsia 😉
Ma akurat napadlo, ci si nepoziadam o oplodnenie, polovica z manzelovych spermosov a polovica z dakeho darcu! 😀
Na porovnanie ako sa to uchyti a oplodni...nech mam dusu na mieste, a pri najhorsom uz zostane to darcovstvo vajok, ak by na vine nemali byt spermose. 🙂
Len oni asi musia mat daky suhlas a podpis aj od mojho mm, ze? a on teraz aj tak do leta nemoze prist na SK, tak asi nic z tohto mojho napadu nebude.
Tiez nam doki hovoril, ze 1% dobrych spermii staci na isci oplodnenie...ale preco potom embryjka brzdia? zeby geneticky zaklad bol nejako poskodeny u mm potom?
V zahranici robia aj IMSI nieco ako ISCI len s vacsou lupou a lepsim vyberom spermie aj! Raz sme to mali a dosiahli sme nas rekord, az 7 zygotov! Lenze do 5.dna zabojovalo len jedno kvalitne embryjo co sa ani neuchytilo, tak som perplex z tohto uz! 😔

gaga83
28. aug 2013

@yanka1 to mas peknu urodicku ;);) ja idem zajtra na utz tak som zvedava kolko bude. Ja som vraj tiez pocas 1 ivka mala ohhs ani mi to nepovedali.

fantinka
28. aug 2013

Baby ked ste sli na prvu konzultaciu ako ste sa nakontaktovali - mailom ci ste volali na to cislo na ich stranke?

gaga83
28. aug 2013

@fantinka ja som sa objednala telefonicky na tom cisle co maju na stranke

mimika1973
28. aug 2013

Babenky nerehocte sa mi, ale akurat som pisala Marcelkovi o navrhu dat polovicu mm a polovicu darcovskych spermosov na buduci pokus! 😀 Som zvedava, co a ci mi na to odpise, mna uz napada kadeco aby som sa uz konecne dopracovala k dobremu vysledku! 😝 😀 🤐

mimika1973
28. aug 2013

@fantinka ja mailom 🙂

buba08
28. aug 2013

@lienka_1 ahoj, nepamatam si presne, ale bolo to bud 500 alebo 1 000 mg v 1 ampulke, ale sa mi zda, ze to skor bola tych 1 000 mg.

gaga83
28. aug 2013

@mimika1973 Dobre rozmyslas;);). Ja tiez ked to teraz nevide tak sme dohodnuty ze skusime tuto variantu muz&darca ak bude dost vajok.Sam doky to navrhol ako dalsiu alternativu pri dalsom ivku.

buba08
28. aug 2013

@speranza1 my sme platili kartou v Podoli, kedy mas termin?

mimika1973
28. aug 2013

@gaga83 🙂
a ktoreho dokiho ty mas?

gaga83
28. aug 2013

@mimika1973 Otevrela;););)

lienka_1
28. aug 2013

@buba08 Sa mi zda, ze doki spominal 1000mg. Ideme koncom septembra domov, tak sa snazim najst niekoho, kde by to mm mohol absolvovat. Pravdupovediac som uplne stratila prehlad o lekaroch v Ke. Mozno skusime najst nieco aj tu, ale bude to zase stat majland. Nieco urcite vymyslime. Dikes za info 😉

buba08
28. aug 2013

@lienka_1 v septembri sa uz uplne stahujete do KE? Ci len kratka navsteva? Ja mam niekde v podvedomi, ze to bola si 1 000 mg. Mne to vtedy super zabralo, teraz by som si to aj dala, lebo zase som chora, takze prednison neberiem, ale nechcem velmi nabudit imunitu, aby mi potom zabr al. Dnes som sa dozvedela vysledky a mam alergiu aj na clostylbegyt, takze fasa, Marcelko mi bude musiet zmenit stimulku, asi mu pisnem, aj ked s ivf este chvilku pockame.

buba08
28. aug 2013

@lienka_1 normalne som realne uvazovala o tom c- cku, ze by mi to mozno na chvilu pomohlo, kazdu chvilu mam atb a kvoli tomu prednison stopnuty, furt sa na mna nieco lepi, ze by som so vsetkym sekla, dala sa trosku dokopy a potom zacnem prednison aj naplanujem ivf

annetty
28. aug 2013

@speranza1 Aha, vsak neva, ja som sa len pytala..hlavne ze to budes mat vysetrene. Ja dufam za par mesiacov aj toto vysetrenie budem mat za sebou 🙂 Drzkam palce aby tie vysledky ti boli super 🙂
@nomxxx och, prave citam....je mi to luto ☹...ale si moja spolubojovnicka ako vidim 🙂. Drzim palce na KET....🙂

annetty
28. aug 2013

@isabellaa Ahoj, tak drzime palce 🙂 Nech su tam // 🙂. Ja bude testovat po tebe 3 dni ak nepride mrska....lebo uz teraz mi boli rucho 😖

lubicaligocka
28. aug 2013

@yanka1 Neboj ja som mala 21 ;) to budes mat asi polovicu dobru zrelu.

lubicaligocka
28. aug 2013

@mimika1973 a nemohol by to odsuhlasit nejak na dialku mailom, faxom,pisomne alebo nieco...?? To je skvely napad dat to 50 na 50 . Zvlastne, ze v indii rodia 70rocne napichane hormonmi a my tu mame problemy.
@fantinka ja mailom.

sarasota
28. aug 2013

@speranza1 dakujem speri 🙂

sarasota
28. aug 2013

@nomxxx je mi to luto ☹ ale ides do dalsieho boja a uspesneho 🙂

sarasota
28. aug 2013

@gaga83 mam brucho jak balon a trosku citim vajecniky ale inac v pohode uvidime zajtra 😉

mirka1112
28. aug 2013

Baby koľko stojí v RF zmrazenie?

mimika1973
28. aug 2013

@sarasota no vyzera to slubne! 🙂
to si mala KET s blastocystami teraz?

mimika1973
28. aug 2013

@mirka1112 sa mi zda 5000CZK

sarasota
28. aug 2013

@mimika1973 ano Ketko bohuzial nam nevyslo ale hned som zacala stimulku na dalsie IVF a verime ze bude to prave 🙂

mimika1973
28. aug 2013

@sarasota aha, to si mala teraz opu a ET?
a kolko ste mali embryjkov, a aj nanuky mate? tiez vklad blastocysty hb ci xb?
dako som to nesledovala, ty si sla po mne dako?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre