Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

mimika1973
28. aug 2013

@sarasota a stimulku si mala aku teraz, clostyl a merional ci menopur, jednu ci dve ampulky? kolko vajok na opu?

sarasota
28. aug 2013

@mimika1973 Ket som mala 9.8. bohuzial neg.a zajtra idem na sono na 8 d.c

sarasota
28. aug 2013

@mimika1973 3x1 clostil pet dni a 150 jed. menopuru verim ze neake vajusko tam bude 😉

mimika1973
28. aug 2013

@sarasota aha uz chapem, ty len teraz pojdes na opu a stimulujes! 😉
No takuto stimulku mi tiez marcelko navrhol nabuduce, minule som mala len jednu ampulku, len malo vajok, a ziadne nanuky, tak zvysime teraz tiez pre viac sanci. 🙂
Tak drzim palceky na tvoj utz, nech tam mas vela folikov peknych! 😵
Ten tvoj predosly KET bol s blastom?
Ja tiez nechapem, preco sa to nechce uchytit, ked nam hovoria o peknych embryjach a este aj blasta, hmm 😒

mimika1973
28. aug 2013

😉 zibi, ako moja? uz si domka? vsetko oki?

nomxxx
28. aug 2013

babenky, ďakujem za podporu 🙂 ...idem do ďalšieho boja, samozrejme, hádam by som tam tie detičky nenechala zmrznúť na kosť 😀 ...Steven navrhuje KET v prirodzenom cykle, neviem, čo to znamená, ale keď konečne dorazí mrcha, tak mu budem písať, alebo až v októbri, to by boli malí ráčikovia ako ja 😀

tinkatinulka
28. aug 2013

@speranza1 platili sme kartou a dali nam fakturu v ceských korunách 🙂

nelly3
28. aug 2013

@sarasota
ja mam 8DC cyklu v sobotu, som tesne za tebou 😉 ja sa praveze citim uplne normalne, nic ma neboli, netlaci, picham 150 jednotiek menopuru 😕

zibi
28. aug 2013

caute baby tak uz som doma 🙂
cesta bola nekonecna o tretej sme vstavali a dosli tam na deviatu, vypisali papiere a isla som na izbu ... potom na odber som cakala cca tristvte hodiny ale nebola som sama tak som sa nenudila sme kecali s jednou slovenkou tiez co bola so mnou..... na opu som bola kratko asi len 5 az 10 minut..mame 3 vajicka ze pri softe je to dobry vysledok..horsie so spermiami.... mm musel dat dva krat lebo v prvom mali problem najst nejake normalne tak neviem ci z toho baby daco bude... ako ten hlavny doky koudelka?? nas utesoval ze sa nemame bat ze oplodnili aj s takymi spermosami co ani sa nepodobali na spermose.... najprv chceli ze len zamrazia vajicka a zeked na druhy krat budu spermienepouzitelne tak dojdeme cca o mesiac dva na spermiogram a ze zamrazia...ach jaj nechapem ako sa mu tak zhorsil spemio ale suvisi to aj so stresom a jeho pracou a bol v hroznom teple dost dlhu dobu takze asi to aj preto tak dopadlo 😒 tak uvidime mame zajtra zavolat ze ci budu dajake embryjka normalne som nestastna a nedavam tomu velku sancu ... podla mna zasa zbytocny pokus...
asi zacnem davat muza dokopy a budem sa aspon trochu snazit najst pricinu preco to ma vlastne take ake to ma..ved to nie je normalne..nikdy nemal vela spermii ale nikdy nebol problem najst ..doky povedal ze to moze byt tym ze dlhsie posobil v zahranici mal stres a bolo tam hrozne teplo .... takze tak som dopadla 😖

gaga83
28. aug 2013

@zibi Ahoj moja, tak super že si mala 3 vajká. Neboj sa určite budú nejaké embryjká. Musíš tomu veriť 🙂 🙂 Ináč ako sa cítiš po opu??

sarasota
28. aug 2013

@mimika1973 1xXb/1 a 1xXb/1-2 a ani tuk ale teraz to dame 🙂

zibi
28. aug 2013

@gaga83 no dost ma boli brucho ...viac ako ked som bola v iscare ... tak neviem.... a po vlastnych som sla zo saly len ma podopierali a este som im povedala po ceste ako som sa prebrala ze sa mi daco snivalo a ona sa ma pyta ci to bol pekny sen a ja ze nieco ze som bola doma s muzom 😀 😀 ako omamena po narkoze clovek trepe somariny 😀
neivem moja .... taky otrasny spermiogram sme este nemali a ani neveim ci vobec budu tei co su nejake pouzitelne... 😖

sarasota
28. aug 2013

babulky zajtra sme objednany na 11.00.a ja si sturcham menopur o 8.00. .Neviem ci si ho dat alebo pockat az po sone lebo minule mi hned dali aj orgalutran.Ci nebude vadit rozdiel 3.hod.

sarasota
28. aug 2013

@zibi mas 3 krasne vajicka pozitivne mysli budu krasne embryjka 😉

nelly3
28. aug 2013

@sarasota
ja som objednana na 10 hod. a rano si picham okolo 7 hod. menopur, tak mam aj v protokole. myslis, ze uz ti budu pichat orgalutran?

yanka1
28. aug 2013

@zibi neboj, nieco z toho urcite vykuzlia 🙂 nejake spermosky najdu a bude co vkladat ...
skus nasadit muzovi aspon macu zatial ... dost ju kocky chvalia, ze pomaha

nomxxx
28. aug 2013

@zibi šikovná, 3 vajíčka pri soft je dobré číslo 🙂 ...tak im posielaj dobrú energiu, nech sa cez noc samé neboja a uvidíš, že vydržia 🙂 ...my im už teraz veríme 🙂

yanka1
28. aug 2013

@sarasota a ty nemas v protokole zaznacenu pauzu ? lebo mne tam marcel na 8.den nezaznacil nic, ze upravi sa podla utz ... ja si picham doma okolo 7 hod. a teraz po utz doktorka rozhodla ake davky dalej a sestricka mi to okolo deviatej pichla priamo tam ...

lienka_1
28. aug 2013

@zibi Nebud smutna. Aj moj muz ma dlhodobo zl spg a mali sme embruska, aj pekne boli. Drzim na zajtra silno palce, aby boli dobre spravy. Posielam srdiecko.

mimika1973
28. aug 2013

@nomxxx aj ja som racik 🙂

zibi
28. aug 2013

jaj baby ja viem ... som rada ze mam tri vajka ale tie spermose kde sa podeli? 😅 stale mal malo ale tak tooto uz je hruza.... ze vraj bolo ich strasne malo, a nepohyblive a tak tak boh vie ci z toho dajake emryjka vzniknu

zibi
28. aug 2013

@lienka_1 dakujem za srdiecko si zlata

nomxxx
28. aug 2013

@zibi netráp sa, preto robia po hodine ďalší odber, lebo môže obsahovať viac spermií, inak mne kedysi hovorila embryologička v MT, že mali prípad, že potrebovali oplodniť 4 vajíčka a našli iba 4 spermie a zadarilo sa 🙂 ...možno je to len "storka", ale mne sa to vtedy dobre počúvalo, aj tebe to dobre padne vedieť, že sa to dá aj s málom 🙂

zibi
28. aug 2013

@nomxxx dakujem moja ved aj muzovi horovili ze potrebuju nast aspon 3 😝

nelly3
28. aug 2013

@sarasota
prave som pozerala protokol co som mala minuly rok a mala som opu az na 15DC, dost neskoro.

gaga83
28. aug 2013

@yanka1
@sarasota baby ja pichám večer o 8, to hádam nevadí??? V MT som tiež takto pichala aby som si mohla upraviť dávky

yanka1
28. aug 2013

@mimika1973 toto je moje I.IVF, je to soft, kombinacia clostyl 1-1-1 a merional 150 jednotiek ... sama nechapem, ze som takto zareagovala, pri IUI som s clostylom vyprodukovala jediny dominantny folikul ...
dnes som dost citala o tom OHSS, tak sa toho aj dost bojim, dufam, ze sa u mna nerozvinie taky, ktory by zabranil OPU a ET ☹

@gaga83 drzim palce na zajtra, aby bol co najlepsi vysledok 🙂
ked si mala ten ohss, mala si aj nejake priznaky ? dosla si normalne aj k opu a et ?

@lubicaligocka lubka, a tebe tiez spominali ohss ? vraj o ohss sa jedna vzdy ak je viac ako 15 folikov ...
vsetko bolo u teba ok ? drzim palce s mrazacikmi, 3 tyzde sa mi tiez zda strasne dlho 😖

yanka1
28. aug 2013

@gaga83 mne marcel rovno do mailu s instrukciami pisal, ze najlepsie pichat rano ... ale je tu kopec kociek, co pichaju aj vecer, takze to je tiez ok 🙂

nelly3
28. aug 2013

@yanka1
no podla mna, neviem, ale mne pri prvom softe dali 75 jednotiek menopuru, az od 8DC sme pichali 150 jednotiek, ja som na sk pri klasickom IVF. mala myslim 19 vajicok a ziadny ohss som nemala, ani mi nic nespominali. necitaj nic lebo potom to bude horsie, viem podla seba 😉

yanka1
28. aug 2013

@nelly3 🙂 asi mas pravdu, mala by som prestat citat, lebo som sa uz veru pekne vystrasila : ))
ja som sa pred utz tak strasne bala, ze som nezareagovala dost na liecbu, ze som si skor myslela, ze mi zdvihnu davku 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre