Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

dafy
2. sep 2013

@dalida ahojky 😉 moja tento rok je ten správny 😉 čakáme ta vo vláčiku 😀 😀 😀

mimika1973
2. sep 2013

@dafy dafyk, a ten utz si uz mala dnes? ci je to inokedy moja? 🙂

dafy
2. sep 2013

@nomxxx ahojky ja este mám 2mrazené 🙂 ...no tak ja som teraz pred KET brala estrimax nechcela som v prirodzenom cykle lebo som stale mala nízku sliznicu plus som k tomu pila alchemilkový čaj,každý vecer 2dc vínka,sem tam čilli papričku zakusla ,nalievala sa vodou 😀 ,dalej kyselina listová 😝 ,prednison,a modlila som sa kazdý deň aby som otehotnela 😀 😀 😀 😵 dufam ze som na nič nezabudla 😝

dafy
2. sep 2013

@mimika1973 mala som íst dnes ale dohodli sme na stredu dnes frmol malu do skoly nakupit veci nestihala by som ...no a zavolala som jej ze nestiham a medzi rečou mi spomenula aj tu poistovnu ze musime poriešit takze zrejme mi to dá zaplatit 😠

nelly3
2. sep 2013

@dafy
prosim ta ako je to so sexom ked beriem prednison? teraz ho beriem po prvy krat -5mg/denne, ked chceme sexovat musime s ochranou? imunologiu nemam urobenu, koudelka mi ho nasadil preventivne. dikes 😉

dafy
2. sep 2013

@nelly3 vies čo my sme bez ochrany len vlastne nemoze spermie pustiť dnu 😀 😀 😀 ja som sa to az neskor dozvedela lebo nikto nič mi nevravel len tu na MK podotkli dievčatá 😝

gaga83
2. sep 2013

@nelly3 pekne kondomik 😝 😝 😝 😝

tinna13
2. sep 2013

Ahojte baby, dnes som mala prve sono, 1 bublinka, 4 mm, srdiecko bilo 🙂 😉 🙂

dafy
2. sep 2013

@tinna13 krásne 🙂

dalida
2. sep 2013

@dafy dakujem 😵 a čoze sa to deje s tymi liekmi? 😨 Nerozumiem, ved to su bezne dostupne lieky, na lekarsky predpis... Aky s tym moze mat poistovna problem???

melisska
2. sep 2013

@lubicaligocka mna prisa nebolie ani teraz 😀

melisska
2. sep 2013

@mimika1973 ano a nic okrem toho, nepamatam vsetko, stimulka bola v septembri 2012 😀 😝

melisska
2. sep 2013

@tinna13 krasa, blahozelame 😵 😵 😵 😵

dafy
2. sep 2013

@dalida ako nechápem ani ja 🙄 som zvedavá na dovod čo mi povie,lebo ked mám pravdu povedat dost je poplasena ta moja gynekologička sama nevie naco mám narok a načo nie 😠

marverka
2. sep 2013

@melisska @jomimi @sarasota ja som mala vklady po 19DC a v RF povedali ze u mna to je neskoro, 17DC som mala vklad - vtedy som mala MMT, teraz pri poslednom KET 18DC, v RF mi povedali ze od ovulky na piaty den tolerancia + 1 den, ak ovulujes skor ako ja /10-12DC/ tak vklad skor povedal mi otevrel a aj doc. tomas v martine, idealne ak nemas ovulaciu v tom mesiaci vklad cca 20DC, /rata sa s PK 120h./

melisska
2. sep 2013

@dafy zmen gynekologičku, to nieje normalne 😕

dafy
2. sep 2013

@melisska ale vraj jej prisli papiere z poistovne ze mi to nepreplatia 😕 ja mám Union

lubicaligocka
2. sep 2013

@amali
@mimika1973
@liana_k
@melisska
Sak aj ja poctivo vkladam ale znizila som to na 3-0-3 radsej budem papat same zdrave veci. Uvazujem ale ze to zmenim na oralne uzivanie kedze uz aj sexikovat by sa mi chcelo. A ak to budem brat oralne tak napisem Dr ci mozem brat len 2-0-2 lebo ja som zdravy clovek tak neviem preco taketo konske davky....

Na mrchu sa necitim. Ale bolesti v podbrusku mam kazdy den.

tinna13
2. sep 2013

@dafy Union je v tomto smere divna poistovna nepreplaca ani IVF, tak zmen poistovnu , da sa to tusim do konca septembra

melisska
2. sep 2013

@lubicaligocka preto lebo si umele oplodnena a ten hormon sa ti nevytvara sam 😉

dafy
2. sep 2013

@tinna13 ja som v nom iba tento rok 😒 predtým som bola v spoločnej

tinna13
2. sep 2013

@dafy to nevadi ze iba rok, prave teraz to este mozes zmenit, poistovnu mozes menit kazdy rok

holly74
2. sep 2013

@dafy Keď nepreplácajú ani IVF, a dr. Ti napísala diagnózu neplodnosť,IVF alebo dačo podobné, tak asi pre to jej to nepreplatili...to je fakt blbé....

tinna13
2. sep 2013

@lubicaligocka neznizuj si davky, ako pise meliska, tvoje telo tento hormon nevytvara cca do 12 tyzdna a preto ho musis brat vo forme tabletiek

marverka
2. sep 2013

@tinna13 prosim ta kt. poistovna je pre refundaciu najlepsia? Kt preplati najviac? aj mne zamietli ref. som v unione a do konca 9/2013 sa to da zmenit....

dafy
2. sep 2013

@holly74 no ale podla mna to nemá s tým nič spoločné ved utrogestan beru aj tie co nechodia na IVF a predsa maju na predpis ....akoze ked som neplodná tak som odpísaná vsak co nech hradím vsetko nie ?? 😠 😠 😠 tak toto je uz co za systém ..volala som do unionu tak ide mi to preverit tá pracovníčka ze preco

tinna13
2. sep 2013

@marverka najviac preplati Vseobecna 1145, tak mi to povedala pani, ze to je max co mi mozu preplatit, bolo to rychlo do 4 tyzdnov. Dovera tiez preplati ale iba tusim do 1000 eur.

tinna13
2. sep 2013

@dafy no som zvedava, ze co ti povedia

dafy
2. sep 2013

@tinna13 ja neviem obvodná zas preferuje union na vseobecnu nadáva 😖

tinna13
2. sep 2013

@dafy ona sa na to pozera z pohladu lekara, asi ako rychlo jej preplacaju ukony a tak.....

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre