Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

dafy
5. sep 2013

@lubicaligocka gratulujem 😵 😵 😵 😵

holly74
5. sep 2013

@lubicaligocka Gratulka veľká!! Ja som to normálne vedela, neviem prečo, od prvého momentu u teba, že to tam bude 🙂 Super!

sasa1983
5. sep 2013

@ria191 dík za info, ale ja som to celkom nepochopila, lebo..IVF soft si celé hradím sama, je to cca 30tis. českých korún..Je možnosť, že mi to preplatí aj poisťovňa? Tebe to preplácali? Či si to mám hradiť sama, ako som ja pochopila?
Lebo mne tak v Unione povedali, že toto IVF soft si budem hradiť sama, a až keby klasické IVF..to preplácajú..
A moja druhá otázźka je, že keď by som šla na klasické IVF..najprv mi to musia schváliť v RP a potom to absollvujem u nich a potom po úhrade pošlem faktúru do poisťovne.. Či najpr k nám?

Ďakuje TI. cmuk

yanka1
5. sep 2013

@lubicaligocka wau, vedela som toooooooooo !!!!!!!!!!!!! ale si nas pekne napinala, furt som sem chodila nakukat, ci uz pises 🙂 musis byt stastna jak blcha 😀 😀 velmi ti to prajem, uzivaj si tu radost z uspechu 🙂
aky mas dalsi postup - v uk ides na krv, ci ?

yanka1
5. sep 2013

@gaga83 volala si na bublinky ?

bimba8
5. sep 2013

@lubicaligocka veeeelka gratulka!!!! 😵 😵 😵

yanka1
5. sep 2013

ja dnes az taku dobru spravu nemam ... zo 7 embrijok sa jedno zastavilo, 4 mame 6 bunkove a 2 su iba stvorbunkove, ze su teda pomalsie a uvidi sa, ci pojdu dalej ☹ bojim sa, co bude do soboty ... zajtra uz nevolam, zajtra je 4.den, kedy sa nehodnotia 😒 takze vsetko sa uvidi az v sobotu ...

miscok
5. sep 2013

@lubicaligocka No konecne prislo info 😉 Gratulujeeem 🙂 🙂 🙂

lusipe
5. sep 2013

@zibi presne ako pises...tiez som zastanca mensieho zla pre zenu...a najma ked sme obaja v poriadku...uplne....no nam ani 4x IUI nepomohlo...a to mam doma dceru ktora sa podarila na prvy sup....tak sa neviem co sa toto deje, ze to nie a nie ist po 2 rokoch...preto by som radsej soft....ja aj na clostyl dobre reagujem....to mi je luto, ze tie kila takto nabehli...ale snad to coskoro zijde dolu...drzim palce...a dakujem pekne za nazor... 😉

bimba8
5. sep 2013

@yanka1 neboj to je stale krasny vysledok,ved niektore kocky maju pri softe 1-2 a zadari sa.

lusipe
5. sep 2013

@falin super, dakujem pekne za info...to by som mohla zvladnut.... 😉 nie je to tak dlho 😉 ....a kolko vyjde to soft?...lebo na nete maju nieco okolo 14.000 czk

nelly3
5. sep 2013

@yanka1
ved 6 je krasne ciselko, neboj sa, bude to dobre 😉

lusipe
5. sep 2013

@liana_k presne ako pises, radsej menej a kvalitnych... 😉 ..tak teraz som uz mudrejsia...dakujem pekne...a este raz drzim palceky, aby to vsetko dobre dopadlo.... 🙂

nelly3
5. sep 2013

@ria191
jasne, ze ty ides s nami, pekne prides do TT.

holly74
5. sep 2013

@sasa1983 Saši, ja si myslím že naša poisťovňa nemá ako zistiť, že si bola na softe, ked si to dáš uhradiť..prikladáš k tomu iba faktúru, kt. Ti v RF vystavia, a z toho v poisťovni nevyčítajú, že to bol soft...

gaga83
5. sep 2013

@yanka1 to mas aj tak super, nam zo 7 sa oplodnilo 4, dufam ze sa budu pekne delit, to su nervy ☹☹ uz aby bol pondelok

annetty
5. sep 2013

@mimika1973 Ahojky🙂 Tak my sme boli na ET necakane na poslednu chvilu z nativ cyklusu. Vkladali EB/2-3, spermos bol dost zly a ta moja endo este k tomu.....tak sanca bola mala. Ale aspon ze mame jedneho mrazacika.
Prave teraz som bola pre vysledky, vsetko negativne len amh je znizene a ca125 samo ze vysoke kvoli endo ☹.
Co sa tyka tvojej pracicke...tak poznam tu situaciu presne 😅 . Ja by som hned povedala, ze uprednostnila by som urcite pauzu a ist na ivf, ale tu okolo mna baby presli na ide oddelenia a po prechode a v strese otehotneli. To nehovoriac, ze vela chodili aj do zahranicia na sluzobky....ja ako kludas v praci, ktora sa sustreduje na ifv......nic.....takze tazko to povedat.
Prave od zajtra ide kolegynka na matersku, tak sa jej kupuje plienkova torta 🙂.
Ja ti drzim moc palce, nech sa dobre rozhodnes, presnejsie, hoci ako...len nech si tehulka cim skorej 🙂

tinna13
5. sep 2013

@lubicaligocka to bolo jasne, blahozelam 🙂 🙂 🙂

annetty
5. sep 2013

@lubicaligocka gratulujem, supeeeeer!!!! Dufam ze si v IC-cku....lebo ja pojdem asi osobakom 😀

annetty
5. sep 2013

Baby posielam plienkovu tortu, co sa kupovalo kolegynke na matersku 😀 .....ńa moj vkus je to dost bleeee....ale budis 😀

lusipe
5. sep 2013

@annetty
tak to mas pravdu, taky pekny gic 🙂...ale nic proti vkusu 🙂

stastenka42
5. sep 2013

@lubicaligocka super velka gratulka

falin
5. sep 2013

@lubicaligocka - velka gratulkaaaaa

lubicaligocka
5. sep 2013

Do RF som este nepisala. Davam foto do kompu tak poslem Machacovi mail aj s foto. Objednala som sa na krv 11.9.
a potom neviem ako to tu je kedy sa idem na ULT.

vsetkym snazilkam moc moc prajem aj mali coskoro // .

@annetty co to je IC cko?

lubicaligocka
5. sep 2013

😀 😎 🙂 😀 😲 😎

falin
5. sep 2013

@yanka1 - moja, nebud smutna, ved sa pekne delia, aj ked su 2 pomalsie, ale 6 embryjok, ved to je super 😉

@lusipe - uz maju v cenniku 14t?, mali 13000 za soft + icsi 1000 za 1 vajko, max vsak 6000 a + odber krvi na prenosne choroby 2x 2000 (povinny odber, raz za 2 roky)

yanka1
5. sep 2013

@falin @bimba8 @nelly3 @gaga83 jasne kocky, viem, ze sest je pekne cislo a na zaciatku stimulky by som skakala ako blcha keby mi niekto povie, ze ich tolko bude ... len potom mi naratali 20 folikov, tak som sa tak zacala tesit, ze bude aj na KET, z 20 folikov bolo 10 vajok, oplodnenych 7, zostalo 6, z toho dve trosku lenive, teda otazne ....
bojim sa, ze odidu a ze aj s tymi co idu pekne sa este nieco stane ... nejak ma chytila taka smutna nalada, nechapem ... no, musim verit, ze minimalne tie 4 silnejsie vajka to dotiahnu do uspesneho konca a budeme moct 2 vlozit a aj nieco zamrazit ...
dakujem za povzbudenie 🙂

lusipe
5. sep 2013

@falin tak to mas pravdu...ono sa to nazbiera... no nevadi ...nejako to zvladneme ked bude treba...hlavne aby to vyslo 🙂

miscok
5. sep 2013

@yanka1 Zostali tie najstatocnejsie a najsilnejsie 🙂 Neboj a mysli pozitivne, vsetko dobre dopadne, uvidis 😉

izzie27
5. sep 2013

@liana_k @lubicaligocka Dievcata, super spravy, gratulujem 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre