Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

jjajka
22. sep 2013

@miscok neviem cim to je, nemam zatial skusenost s pocitmi po vklade, ze by zacinajuce tehu 😉

jjajka
22. sep 2013

@gaga83 neviem isto, ale ak ms nezacne ani zajtra, budes kludnejsia ked pojdes na tu krv a bude vsetko jasne. Prajem ti aby ta vysledky milo sokovali.

miscok
22. sep 2013

@jjajka Tak ale takyto zaciatok?? Chapem,ze ma pobolieva podbrusko a vsetko "zdola",ale ten balon co mam namiesto brucha ☹ Zajtra poobede idem tak ci tak na gyndu,sle pomohlo by mi keby ma niekto upokojil 😖

jjajka
22. sep 2013

Mne sa vcera zacal rozbiehat ms, dufala som ze snad sa IVF vyhneme, ale neviem. MM je akosi na vazkach, rad by skusil este prirodzene, napchava sa vsetkymi vitaminmi co som mu naordinovala, berie kotvicnik (cize tribulus), C, E, kyselinu listovu. Dnes sme kupili aj selen-zinok. neviem co spravit, ci zacat od zajtra brat clostil a ist na soft, alebo sa este snazit???? Fakt neviem, uz mi z toho sibe 😒

jjajka
22. sep 2013

@miscok jasne, chod, daj sa skontrolovat a budes spokojnejsia. Neboj sa, bude to dobre. Vkladali ti 3 ci 5 dnove?

gaga83
22. sep 2013

@miscok to je dobre znamenie ;););) bude vsetko ok. Drzim palce

miscok
22. sep 2013

@jjajka 5 dnovu HB1.Som z toho taka nepokojna,lebo mam aj bolesti a fakt neviem,ci je to normalne.

miscok
22. sep 2013

@gaga83 Myslis? 😕 Som z toho vylakana a boli to.

gaga83
22. sep 2013

@miscok no nech ta radsej doky zajtra pozre pre istotu drobec sa uhniezduje s toho mozes mat bolesti.

gaga83
22. sep 2013

@jjajka si zlata ale zazrak sa urcite nebude konat☹. Co sa tyka teba ci ist do ivt to musite byt urcite obydvaja rozhodnuti, urcite je dobre ked muz bude tvoja opora.

sarasota
22. sep 2013

@miscok tak ty si jasna tehulka mna dnes od pol noci boli brucho stale a stale vobec neprestalo ja idem zajtra tiez svojej na kontrolne Hcg tiez som neaka nesvoja s toho.Brusko mam aj ja nafuknute ved sa tam bublinky roztahuju .Povedala som si nech boli ved vydrzim len nech je vsetko v poriadku 😉

miscok
22. sep 2013

@sarasota Tak som rada,ze v tom nie som sama.I ked to nie je 2x prijemne,lebo mam pocit,ze mi brucho cochvila vybuchne.Javiem,ze vydrzime pre svoj sen vsetko 🙂 Zajtra drzim palce a potom napis,ci je vsetko v poriadku.

yanka1
22. sep 2013

@miscok nechcem strasit, ale mne to pripada na ohss ... na druhej strane dobra sprava, ze ten sa zacina, resp. zhorsuje vzdy prave po uspesnom uhniezdeni .... skus vydrzat do rana a zajtra sup k tomu lekarovi ... zatial preventivne vela pi ...

yanka1
22. sep 2013

@gaga83 ja som sa rozhodla, ze pojdem zajtra na krv a s kludnym svedomim budem moct vsetko vysadit ... niektore kocky pisala, ze prisla ms ak jed brali utros, tak som z toho zmatena ... no nic, uvidime zajtra

lienka_1
22. sep 2013

@gerdusha
@gaga83
@zibi Baby, pisem si s jednou zienkou z inej temy a ona v Martine plati iba 11e za infuzku, zvysok zadara. Infuzie jej objednalo CAR, kde chodi a ze ak Vam to naordinuje imunolog, tak Vam to v ramci poistenia aplikuju trebars aj na pohotovosti. Inak rozmyslam, ze vezmem hoci aj cele 10ks balenie. Aj tak to vyjde zhruba narovnako ako jedna infuzka v RF. ZObral by niekto, keby som mala cele 10ks balenie?

miscok
22. sep 2013

@yanka1 Ach tak to si ma nepotesila ☹

jjajka
22. sep 2013

@gaga83 moj mm je mi vzdy oporou, je to skvely chlap, ale asi az priliz trpezlivy- alebo lepsie povedane, straasne ho bavi to snazenie 🙂 No nic, ideme to prebrat a uvidime, ak sa mame do toho dat, tak rano musim zacat s liekmi.

bublinka11
22. sep 2013

Ahojte kocky,
rada by som sa k vam pridala, i ked zatial som v Brne nebola (len na 1 konzultacii pred rokom).
Stale verim, ze sa mi podari otehotniet prirodzene. Uz 2x to vyslo, ale skoncilo to MA.
Citala som si vas kusok dozadu a vsetky opisujete Brno tak skvelo...nemam s cim porovnat, kedze na Slovensku som CAR nenavstivila...

Prosim ako je to s preplatenim IVF, ak je to v CR? Niekde som zachytila, ze by to ist mohlo prostrednictvom poistovne, ale neviem to nikde najst.

Dakujem.

lienka_1
22. sep 2013

@bublinka11 Ahoj! Vitaj medzi nami! 🙂 IVF si v Brne najskor zaplatis a potom poziadas sk. poistovnu o refundaciu nakladov. Vseobecna plati najrychlejsie a najviac, trosku dlhsie to trva Dovere a Union nechce preplacat, ale myslim, ze keby sa niekto do toho obul, tak by museli preplatit aj oni. Na Sk mas narok na 3 cykly IVF do veku 39. rokov. Drzim palce. Ku komu chodite?

bublinka11
22. sep 2013

@lienka_1 ahoj Lienka, dakujem za odpoved.
Mam narok na rovnaku refundaciu, akoby som sla do CAR na Slovensku? A tiez teda 3 cykly, dobre tomu rozumiem?
Mam VZP, cize by to malo byt O.K., pojdem sa tam spytat.

Boli sme u Dr. Stelcla, len bolo to este minuly rok. Odporucil SOFT IVF...len fakt mam akysi strach a dufala som, ze to nebudem musiet absolvovat.

lienka_1
22. sep 2013

@bublinka11 Ivf nie je nic hrozne. Hlavne soft. Najtazsia faza je po transfere, ked cakas na vysledok. Viem, ako sa citis. Aj ja som dufala kazdy mesiac, ze sa to uz konecne podarilo a kazdym dalsim menzesom som bola viac a viac smutna. Ale nastastie su tu sikovni lekari v RF a ti nam urcite pomozu 😉
Jenoznacne chodte do softu. Je to neporovnatelne setrnejsie pre telo. Na Slovensku by si za IVF aj tak doplacala okolo 100e, podla toho ake lieky by si dostala. V RF zaplatis zhruba od 800e do 1200e za IVF. Vela zalezi na pocte vajicok a od dalsich liekov, ktore Ti daju. Potom to nasledne refundujes v sk. poistovni, takze vysledok je taky, ze mino cestovneho Vam to zaplati cele poistovna.

lienka_1
22. sep 2013

@bublinka11 Opravujem - doplaca sa zhruba 1000e na Sk 🙂....pisem rychlo a chybne

melisska
22. sep 2013

@miscok tak si tehu, len tak dalej, veľa pu a cikaj, je to ok 🙂 držíme palceky

ikuska
23. sep 2013

Ahojte, babulky co ste na PN vypisali Vam ju v Brne a plati Vam u zamestnavatela, alebo mam o to poziadat svojho gynekologa. Dakujem.

melisska
23. sep 2013

@ikuska pn vypíše tvoj gynekológ

miscok
23. sep 2013

@melisska 😵

manita
23. sep 2013

@ikuska mne dali v RF papier (e-mailom), na základe ktorého mi PN vystavil môj všeobecný (nechcela som mať pre zamestnávateľa pečiatku od gynekológa)

gaga83
23. sep 2013

@yanka1 ahoj bola si na krv? ja hej len či dnes bude výsledok je otázne.

manita
23. sep 2013

@lienka_1 robila som rožky, čo si nám tu nedávno dala ovoňať. Boli výborné.

Ja už zopár rokov robievam tieto:
RECEPT S VIDEOM:
http://zena.sme.sk/c/4256811/upecte-si-cerstve-...

Zaujalo ma, že si ich robila zo sušeného droždia, tak som chcela skúsiť. (Z toho môjho osvedčeného receptu zo SME som však do toho tvojho dala väčšie množstvo masla, aby boli jemnejšie, a nie také "hutné" ako si písala.)
Dík!

yanka1
23. sep 2013

@gaga83 ahoj, bola som hned rano, vysledky bezne davaju tiez az na druhy den, ale sestricka je strasne mila, ze ona mi to v labaku vypatra a zavola mi vysledok...a hned by som nemusela brat ani obedny estrimax....dam vediet, snad aj ty budes vediet uz dnes...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre