Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

lusipe
24. sep 2013

@nelly3 uz som pozerala, ze tema bola zmazana.... :(...tak asi takto nenajdem....

manita
24. sep 2013

@lusipe asi tak pred týždňom bol v správach na markíze šot, že obchod s liekmi na IVF cez internet je nelegálny a hrozí za to 8 rokov basy pre toho, kto takýto obchod sprostredkúva

jalaura
24. sep 2013

@zibi
@gaga83 baby vy idete na to odznova? pridavam sa aj ja....v 7. mesiaci koli hematomu to fazulka nezvladla...tak ideme do druheho kola...

lusipe
24. sep 2013

@nelly3
@manita velmi pekne dakujem 🙂...jaj mam sa co od vas ucit? 🙂....

yanka1
24. sep 2013

@lusipe ja som brala merional v lekarni na slovensku, ale kedze bezne ho nedrzia, museli mi ho samozrejme objednavat... da sa bud po 1 ks, alebo v krabicke po 10 ks, vtedy je to samozrejme lacnejsie ... tak som si pytala dve balenia po 10 ks ... co myslis ze mi objednali ? 20 samostatnych krabiciek ... ale zobrala som ich, nemala som cas vymyslat ... za tych 20 ks som dala cca 245 eur, ak by to boli 2 -desatkusove balenia, vysiel by na cca 200 eur ... nenechavaj si to potom na poslednu chvilu, abysi mala cas vybrat to, co bude najvyhodnejsie pre teba ...

yanka1
24. sep 2013

@manita jaaaj, moja, zasa sa mi raz zdvihol tlak ... z toho nasho zdravotnictva celkovo, aj z pristupu jednotlivych lekarov .... nastastie tento problem este neriesim, ale rozculi to riadne ...
skus pohladat niekoho ineho ... kto bude ochotny najst sposob a cestu a nie ta hned odpalkovat !!!!
si sikulka s tou stitkou : )) uz len nech mas dobre vysledky ...
a tu hematologiu si este skusala volat ?

lusipe
24. sep 2013

@yanka1 super, velmi si mi pomohla...idem tam teda volat a objednam to vcas, nech mi to prichystaju 🙂....
@nelly3
@manita prosim s akymi nakladmi mam ratat? cyklus: 13.000Cz, ICSI: 5.000 CZ, predlzena kultivacia: 6.000Cz, lieky merional 20O EUR, mrazenie cca. 200 EUR, Infekcie vysetrenie 4.000 Cz.
zabudla som este na nieco?

gaga83
24. sep 2013

@jalaura to ma mrzí, ja mám ešte 2 mrazáčikov, tak si pôjdem pre jedného niekedy v novembri ak sa nič nestane

miscok
24. sep 2013

@lusipe Este mozno Orgalutran a Pregnyl.O tych ti nehovorili?Ale inak si vymenovala vsetko 😉

lusipe
24. sep 2013

@miscok hej tie mam este...pregnyl mam doma zo starych cias... 🙂...a nejaky ten hatching tam nemam ratat?

miscok
24. sep 2013

@lusipe Ak k nemu bude treba pristupit asi ano.My sme platili 24000 CZK a v tom bol soft,ICSI a 2x krv.Dnes dosla fa za kryo 194€.S liekmi nas to dokopy cele vyslo cca 1420€ (mala som clostil,merional,orgalutran,pregnyl a utrogestan teraz).

melisska
24. sep 2013

@miscok za mrazenie 194? tak je to menej, my sme platili 250e

melisska
24. sep 2013

@lusipe icsi bolo 1000cz za jedno vajicko , ak bolo vajicok aj viacej ako 8, maximu sa platilo 8000czk a PK sme uz neplatili ???tych 6000 czk, mali sme PK, 13000+4000+8000+lieky, tak sme platili za soft

lusipe
24. sep 2013

@miscok ja som ratala tak 1500 az 1600 eur....takze podobne ako ty 🙂

yanka1
24. sep 2013

@lusipe mne pk pri softe neratali..myslim, ze aj inym kockam tak isto...

liana_k
24. sep 2013

@lusipe ja som dala za 20 ampuliek v čechách 8700 cz, na Sk to vychádza nejakých 200 euro, ale ja som to kupovala v cz, lebo mi to bolo poradene v poisťovni kvoli refundácii

lusipe
24. sep 2013

@melisska
@yanka1
@miscok
@liana_k super, dakujem vam za info....a je mozne, ze na slovensku by sme len doplatok za IVF mali vyssi ako v Brne cely soft cyklus samoplateny?

liana_k
24. sep 2013

@lusipe ešte plus cetrotide (orgalutran) a pregnyl, a potom samozrejme od opu utrogestan

liana_k
24. sep 2013

@lusipe a tá predlžená kultivácia je v cene softu, v tých 13.000cz

lusipe
24. sep 2013

@liana_k tak to si ma potesila, kedze si to budeme platit sami 🙂....aspon zostane na postielku...teda asi len matrac 🙂

liana_k
24. sep 2013

@lusipe mňa vyšiel soft s 5 vajíčkami 22.000 czk bez liekov a plus 194 eur mrazenie

mimika1973
24. sep 2013

@miscok ahoj, a prednison si nebrala? ani ten anopyrin?

melisska
24. sep 2013

@lusipe ano je to mozne, ze na sk to vyslo viac ako soft v brne

lusipe
24. sep 2013

@liana_k tak to je asi plus minus rovnake 🙂....a vam to vyslo?....

liana_k
24. sep 2013

@lusipe áno vyšlo, som v 8 týždni a čakám dvojičky 🙂

lusipe
24. sep 2013

@liana_k wow skvele....gratulujem 🙂....nas sa vcera tiez pytal, ci by sme uvazovali nad dvoma 🙂...

nelly3
24. sep 2013

@lusipe
rekapitulacia:
soft stimulacia 13000czk+2x2000czk krv obaja(uz to plati, ze raz za dva roky beru), +icsi za kazde jedno 1000czk max. 8000czk, Pk je v cene, mrazenie 5000czk (ale fakturu davaju uz za mrazenie v eur , t.j. 250€) - podla toho ci ti nieco ostane, takze mozno ano, mozno nie. injekcie - maju na stranke cennik kolko sa plati ak si zoberies od nich.

miscok
24. sep 2013

@mimika1973 Nie,nic z toho.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre