Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

tinka9075
22. nov 2013

@speranza1 čiarka tam je a verím že bude silnieť držím veľmi palce 🙂 🙂

speranza1
22. nov 2013

@tinka9075 dakujem moja... a vy sa mate ako?

tinka9075
22. nov 2013

@lubanka ahoj aj mne Štelcl navrhoval náhradnú matku som na neho pozerala že čo mi to hovorí 😖 po 5 potratoch vraj to by bolo najlepšie ja som mu hneď povedala že a ak si to rozmyslí a bábo mi nedá keby sme aj do toho šli ale to sme aj z mužom odmietli ,ja som mu na konzultácii povedala že ja bábo donosím porodím a hotovo a tak aj bolo 🙂 🙂 síce pri sekcii som stratila veľa krvi prestala som na chvíľu dýchať ale zvládla som to na druhý deň mi dali transfúziu a bolo po probléme 🙂 🙂 ale 2 týždne po pôrode mi praskla v bruchu cievka tak ma museli operovať vtedy to bolo ťažké malé bábetká stále teploty ale dalo sa to zvládnuť a bábetká sú zdravé naštastie síce fraxík som pichala celé tehu a ešte 4mesiace po pôrode ale neboj sa zvládneš aj ty budem ti veľmi držať palce bábetko mať budeš uvidíš 🙂 🙂

kukulik30
22. nov 2013

@speranza1 domcek asi v stave papierovania, cakame na stavebne povolenie a na jar snad zacneme, alebo v lete 🙂

tinka9075
22. nov 2013

@speranza1 ahoj zatiaľ dobre keby ešte Zojka bola lepšia tá je stále taká zlá 🙂 🙂 ale keď ideme na poradňu a sedíme pred ordináciou tak je dobručká usmiata no dúfam že sa zmení a Marko je taký anjelik flegmoš po maminke

speranza1
22. nov 2013

@tinka9075 ake je to zvlastne ze dve deti rastu v jednom brusku a su take rozdielne...myslim povahovo,ze?

tinka9075
22. nov 2013

@speranza1 to áno ale Zojka bola aj v brušku taká akčná 😀 😀 kopkala stále cez deň aj v noci Marko ten kopkal len keď som bola hladná a to mu zostalo dodnes keď je hladný tak plače 🙂 🙂 ale inak sa stále smeje 🙂 🙂

speranza1
22. nov 2013

@tinka9075 Boze to je aky zazrak mat deti... ja sa stale nad tym zamysla, ze ake je to vsetko "zaaaaaazracneeeeeeee".... ze dve bunky splynu v jedno a dalej sa delia...a su z toho embryjka- deticky, kraasne zdrave, 😵 😵 😵 😵 😵 😵 ze maju ruky nohy, oci ...vsetko na svojom mieste.... je to neskutocny zazrak zivota 😵 😵 😵 😵 😵 😵

tinka9075
22. nov 2013

@speranza1 to veru je zázrak a ja si to vážim že ten hore mi to doprial hned dve deti 🙂 🙂 ja som po pôrode stále plakala ked som ich videla sa mi nechcelo verit že sú moje že som ich porodila 🙂 🙂

speranza1
22. nov 2013

@tinka9075 hej su to velmi velke emocie a po porode dvojnasobne"vraj"...dufam, ze aj ja sa raz dockam tolkeho stastia a Pan Boh pozehna aj mne a da mi moznost porodit zdrave babatko.... 😵 😵 😵 😵

tinka9075
22. nov 2013

@speranza1 sú to také emocie a ked som sa prebrala a primár mi prišiel povedat že všetko je ok a bábetká sú zdravé tak som plakala od štastia a primár so mnou 🙂 🙂 ved ja som už ani neverila že budem mat bábo 🙂 🙂 dočkáš sa bábetka 🙂 🙂

gaga83
22. nov 2013

@speranza1 len pre teba nech čiarka silnie

speranza1
22. nov 2013

@tinka9075 kiez by si mala pravdu.... bola by som ta najstastnejsia osoba na svete, keby som mala co i len jedine jedno babatko

tinka9075
22. nov 2013

@speranza1 to som si aj ja dlho hovorila že nech mám aspon jedno bábo a budem spokojná 🙂 🙂

speranza1
22. nov 2013

@gaga83 prave som si predstavila, ze ked mi bude zle a budem zelena, tak asi takto budem vyzerat😀

jjajka
22. nov 2013

Ahojte,
tak ja uz som zase tu, stava sa zo mna zavislacka 😎
Kto teraz babulky stimulujete a kto ste po vklade??? Vy toho tolko za cely den popisete, ze to tu citam aj hodinu ked sa vratim z prace. A vsetko sa mi to pletie 🙂
@jalaura - je tusim ale 5 dni predo mnou - nebola si uz nahodou aj na utz???
@yanka1 - je po vklade
@speranza1 - do speri vkladame velke nadeje

Ja som dnes 3DC. Prave si davam cervene vino (dufam ze smiem pri stimulke) a davam si alchemilkovy caj na sliznicu. Kyselinu listovu, E, sel-zin. Je to OK? Vy ste skusenejsie, ja stimulujem 1. krat.

nomxxx
22. nov 2013

@jjajka tak ja som 1 deň za tebou, som 2DC a idem na KET, takže sono mám 2.12. potom sa uvidí kedy bude KET 🙂 ...tak asi budeme v jednom kupé tehu vláčika 🙂

jjajka
22. nov 2013

@nomxxx bodaj by si pravdu mala tfuj, tfuj 🙂
Ja idem na sono v stredu (8.den cyklu) a potom sa uvidi. idem nakoniec k svoju doktorovi, nechcem v praci vyvolavat zbytocne otazky. Dufam, ze odber mi vide na 13 DC (nedelu 1.12.)

Dievcata, spravili ste niektora uz aj to, ze ste nedali oplodnit vsetky vajicka, ked ste ich mali viac. Ze ste napr. povedali oplodnite len 2 najlepsie a zvysok nie???

nelly3
22. nov 2013

@speranza1 pocuj v nedelu urob este ten 10-tkovy testik a sup na krvicku, ta ciarka je podla mna dobre viditelna na 10 po vklade 😉 takze pohoda, klidek a tabacek 😵

lusipe
22. nov 2013

@speranza1 moja ale ved je to tam 😉 pekne len bud kludna,moooc drzkam palceky.... 😉

lubanka
22. nov 2013

@tinka9075 Ďakujem ti z celého srdca 😵 ani nevieš ako veľmi si ma povzbudila, mám momentálne toľko adrenalínu v sebe, že môžem holými rukami buky váľať 😀 ja som si fakt začala myslieť, že som nejaká chrobačná, vadná, pokazená... proste na nič... keby si ma počula rozprávať, keď sme odtiaľ vyšli... slzy mi tiekli prúdom a cez ne som len rapotala, že som totálny nepodarok, že ma naši pri "výrobe" totálne odflákli alebo čo... a ja som si myslela, že práve ty si to mala v pohode u neho 😕 😕 ale prečo to tebe navrhoval? 😕 😕 a aha, mali ste iba IUI a hneď dve a krásne si zvládla celé tehu 😵 a problémy potom 😒 no je to mrzuté a chvála Bohu, že si to ustála, ale to nemalo nič spoločné s tehotenstvom... no dúfajme, že sa aj nám aspoň jedno zadarí a úspešne to dotiahneme až do konca, ja si toto želám najviac na svete. vždy sme s mm chceli tri detičky... no tým, čo sa nám postávalo, sme to zúžili už aspoň na jedno 😔 Ďakujem ti ešte raz 😵 a ešte niečo... prečo si ty musela pichať fraxík?

lubanka
22. nov 2013

@speranza1 a šak ty si tehu 😕 teraz pozerám a tam tvoj test 😵 to je super, držím všetky prsty (aj manželove 😀 😀 ) aby bolo všetko ako má, aby si tu čoskoro aj ty capla foto svojho bábatka 😉

jalaura
22. nov 2013

@jjajka nad tym som presne uvazovala aj ja...
totizto nie som zmierena asi s tym, ze by som si dala iba dve a ostatne zamrazila...

jalaura
22. nov 2013

@jjajka ano ja som dnes 7. den a bola som dnes na sone.
brala som clostyl 1=0=1 a mam 4 dominantne folikuly...takze celkom fajn...uvidime ako to bude pokracovat

miscok
22. nov 2013

@kati777 Gratulujem 😉

tinka9075
22. nov 2013

@lubanka ja som od neho vyšla vysmiata ja som tomu neverila že budem potrebovať náhradnú matku 😕 😕 mne to navrhol kvôli potratom jednoducho som nemohla donosiť bábo a vždy to skončilo potratom vtedy som veľa plakala že prečo práve ja mám také problémy 😢 😢 ale potom som si povedala kašlem na to a idem ďalej a neprestanem kým to bábo nebude 🙂 🙂ja mám problémy z krvou už od bábetka narodila som sa malinká 1200g a rodičom povedali že nie je šanca na prežitie ale som tu prežila som 🙂 🙂bez fraxíku by som bábo nedonosila a prednison som brala do 16tt aj ten mi pomohol si myslím 😉 😉ja som mužovi hovorila že keď budeme mať len jedno bábo tak to bude zázrak a mám dve a viac nechcem lebo sa bojím aby to nedopadlo zle 😒 😒tento pôrod som zvládla tak som spokojná 🙂 🙂 🙂

miscok
22. nov 2013

@speranza1 Speri aj mne sa ta ciarka javi ako krasne plnohodnotna.Tfuj tfuuuj aby silnela.Velmi drzim palce na nedelne testovanie 😵

takyna
22. nov 2013

@speranza1 toto bude dievcatko a ak nie tak ma mozes zastrelit 🙂, prepac , ze sa vam , sem strkam, ale my sme stare Reprofitacky🙂, drzim palce

jjajka
23. nov 2013

Baby vy ste tu mali nocne mecheche, ked sa tak pozeram kedy ste pisali, tak to ja uz som2 hodiny spala.

@jalaura presne aj ja tak predpokladam, ze budem mat 4 foliky, tak som zvedava v stredu. Ked sme isli na IUI davala som len1/2 - 0 - 1/2 clostilu a mala som 2 dominantne a 2 trosku mensie, tak si myslim ze pri 1-0-1 budu 4ks.
MY sme prave rozoberali vcera s mm, co budeme robit pri kolkych folikoch.
Napr. 0 a 1 embryjko nieje co riesit
2emryjka (? vlozit oba, ci 1 zamrazit a co potom ak hned prve vyde- co s tym zmrazenym???)
3 a viac embryok- to uz dame predlzenu kultivaciu
Ja viem, ze v skutocnosti to moze byt uplne ine, ale trosku sme sa na to snazili pripravit.

gaga83
23. nov 2013

@yanka1 ahoooj ako sa citis kedy das testik?
inac kamoska zalozila novu temu kde su baby ktore otehotneli teraz po ivf a maju termin jul, august;);) 2014 tak dufam ze sa tam zaradis ty i dalsie baby;););)

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre