Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

ludinka
5. dec 2013

@nelly3 ved jasne clovek tuzi po dietati stale bez ohladu na vek, my chceme skuist teraz ivf a ked to nedopadne dobra tak ideme dat ziadost o adopciu-ved aj na to sa caka 3 roky...

@tinkatinulka no pco mam aj ja, ale podla mna to neni az taky problem pri ivf....je to zvlasne ze tie embria sa vam tak delia-to je asi nojhorsie aj vam povedali nejaky dovod?
aj nas stelcl postrasil ze ked mame spg ok, vajcovody priechodne, ovulaciu a 4 roky nic ze sa moze stat ze ani ,,v skumavke,, sa neoplodnia
ja len dufam ze nebude mat pravdu

kako23
5. dec 2013

@ludinka klobúk dole pre Vašim rozhodnutím o adopcii 🙂 aj my nad tým uvažujeme už dlhooo, ale zatiaľ sme asi nedozreli na toto rozhodnutie.

ludinka
5. dec 2013

@kako23 ja mam v rodine 2 adoptovane deticky a preto ked vidim ako dokazu naplnit zivoty tych ktori ich maju radi nevaham
jasne ze je to risk a velka obeta ale myslim ze to stoji zato zit pre niekoho

kako23
5. dec 2013

@ludinka krásne 🙂 mne manžel už veľa krát hovoril, že možno to, že sa nám nedarí 4 roky je znamenie, že máme radšej pomôcť detičkám, ktoré nemajú šťastie mať svoju rodinu. raz možno dospejeme na toto rozhodnutie. jediné čo zatiaľ viem, že si nedokážem predstaviť život bez detičiek ☹

ludinka
5. dec 2013

@kako23 presne to hovorim aj ja.....

tinkatinulka
5. dec 2013

@lienka_1 no ani ja stare "korcule" netehotneju cakame na teba že ked už ste spat tak to rozbalíš 😝

tinkatinulka
5. dec 2013

@ludinka no u nas je to s mojim PCO asi tak že som po drilingu ten ucinkoval asi tak 4 cykly a zase sme doma, foliky ako sa im chce rastu niekdy konske davky nic niekedy vela a malých..ale gro je spr na prd.

ludinka
5. dec 2013

@tinkatinulka no to pco ma asi tiez rozne formy...u mna nerobi vobec ziadne problemy akurat mam vyssie amh
a skusala si nejaku prirodnu liecbu? asi hlupa otazka, ale pre istotu sa pytatm lebo aj to niekdy moze urobit zazraky

schatje6
5. dec 2013

ahojte dievky, tak uz mam doma 1blastocystu, zevraj kluka 😀 ostatne emrijka neboli vhodne ani na transfer, nieto este na mrazenie. ked som citala spravu, skoro som odpadla-teratozoosperm, nechapem, vzdy sme mali normosp. 😕

lusipe
5. dec 2013

@schatje6 tak moooc prajem aby sa tento krasny kluk zahryzkal a nepustil🙂

jalaura
5. dec 2013

@ria191 no ale prave v tom clanku sa pise ze potrebujem odobrenie, nie? a vyhlaska je uz od 1.11.2013 platna cize zakon aj vyhlaska su uz v platnosti.
Samozrejme ze na to pravo mame ale VSZP sa moze ohradit ze najkor to mali odobrit...kazdopadne to idem poslat...nech si aj vlasy sklbu🙂

tinkatinulka
5. dec 2013

@ludinka zatial nie cyklus mi zrovnal inofolic a najhorsie cysticky drilingom dali prec, samozrejme dieta zabrala ale len nechvilku nic nenitrvala pri liecbe..ale 2x by som nesla si do drilingu lebo to je riziko

jalaura
5. dec 2013

@tinkatinulka no pridaj sa k nam na vlnu a hned budes aj ty tehu....(teda my este nie sme) ale hadam k tomu smerujeme...tak sa potiahneme navzajom
kolky krat ides? Raz to proste musi vyjst!!!

jalaura
5. dec 2013

@ludinka velky obdiv za adopciu...moj sen je to stale...urobit nejakemu dietatu domov...
manzel este nie je na to pripraveny (chce proste rozsirit do sveta svoje geny) a urcite aj potom ked uz budeme mat cca 2 deticky tak jedno by som si aj rada adoptovala....ale to je este dlha cesta pred nami... dolezite je aby na to boli obaja pripraveni...u nas som zatial len ja🙂

gaga83
5. dec 2013

@sally2401 neboj aj ty uvidis dufam ze uz v pondelok. Drzim palceky😀😀

tinkatinulka
5. dec 2013

@jalaura caka ma 6 kolo ☹

schatje6
5. dec 2013

@lusipe dakujem a ty kedy testujes?

schatje6
5. dec 2013

@tinkatinulka ja som teraz v 6.kole...

tinkatinulka
5. dec 2013

@schatje6 držim palne..na začiatku sme si ani jedna asi nepovedali že až takto daleko pojdeme ale treba veriť, zazraky sa deju vid Meliska 🙂

lusipe
5. dec 2013

@schatje6 no ja chcem zajtra raňo ale strasne sa bojiiiiiiiimmmmmmm 😉

schatje6
5. dec 2013

@lusipe chapem tvoje pocity a obdivujem, ze vydrzis netestovat. neboj, bude dobre //

@tinkatinulka no to teda a hlavne sa mi samej nechce verit, ako to ubehlo, ze to clovek moze tolkokrat zvladnut a zase najst silu na dalsi boj, hold, tuzba je silnejsia ako ta bolest...

lusipe
5. dec 2013

@schatje6 ja neviem,asi ma strach vzdy zlomi, ze potom netestujem...len uz dnes mi nic nie je..tak neviem...len prsia ma bolia ale to mna vzdy pred menzesom...
A hladkas pekne brusko? 😉

jjajka
5. dec 2013

@gaga83 supeeeer, tesim sa s tebou 🙂

jjajka
5. dec 2013

@miskanr1 super, teraz uz len budeme cakat spolu a tesovat. Kedy mas robit test, mne napisali az 19.12.
@sarasota to je vyborne, mozese si pokojne uzivat tehu..
@dafy krasna foto
@bergalm som rada, ze si doma, asi si na rizikovom, ci len docasne na PN?

schatje6
5. dec 2013

@miskanr1 ahoj, aj ja mam 1 jednotkovu blastocystu, drzme si paluchy 😉

schatje6
5. dec 2013

@lusipe moja, mala si najlepsiu blastocystu, aka je len mozna, tak jej ver, je to od zaciatku predurcene k uspechu 😉 hej, hladkam, dohovoram mu a tak, snad pocuvne...

jjajka
5. dec 2013

@schatje6 tak parada, a kedy mas oficialne testovat.

deinad
5. dec 2013

ahojte dievčatá, my zatiaľ ani po roku chodenia do Brna úspechy neslávime, ale nevzdávame sa 🙂 a tiež, ak stihnem, chcem íst ešte teraz v decembri na KET. Drzim vsetkym cakatelkam palce, aby boli // na teste 🙂

bergalm
5. dec 2013

@jjajka jasnacka som na PN do roboty uz v ziadnom pripade som vedena ako rizikova gravidita takze doma len lezat

jjajka
5. dec 2013

Aj ja mam vseobecku a idem vyplnat tlacivo. Poradite zaskrtla som tam:
ambulantná zdravotná starostlivosť, za ktorou poistenec úmyselne vycestoval do iného členského štátu

Popis ochorenia - tam davate diagnozu??
Ako prílohy dám:
zprava o lecbe IVF
fakturu + potvrdenie o zaplateni
recept + blocek o zaplateni

Preukaz / formulár potvrdzujúci nárok na vecné dávky: som nemala vydaný (alebo niečo iné???
Poradite prosim niekto, kto ste si tym uz presli a preplatili Vam to?
Uvidim, co mi odpisu, som zvedava, ale podla mna za pokus to urcite stoji.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre