Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

hencidlo
4. jan 2014

@nelly3 tak tu mam aj ja a mne preplati vsetko v pohode, vypisala som ziadost o refundaciu, zaniesla na pobocku a oo asi 4 mesiacoch boli € na ucte :o)

nelly3
4. jan 2014

@hencidlo
ale aj mne preplatili, len od 1. novembra bola novelizacia zakona o zdravotnom poisteni, tak sa to menilo, ze treba mat najskro shcvalenu ziadost atd. 😕

hencidlo
4. jan 2014

@nelly3 fiha, tak este ze som to stihla 😀 no a ked ti uz raz preplatili, tak uz maju dokumentaciu, tak by tam asi nemal byt problem, ci? ale inac je to hnus, fakt musia vsetko pokazit, nieze by nam pomahali ale nas rujnuju po kazdej stranke!!! hlavne ze chcu, aby sa rodili deti, ale nic sa preto nerobiiiii!

yanka1
4. jan 2014

@nelly3 ahoj, a volala si do tej dovery, co od teba budu chciet ? ja som tam podavala ziadost naposledy 19.11., pred tym som volala co sa zmenilo v refundacii a pani na infolinke nam niekolko krat potvrdila, ze to mame podat po starom, tak som to tak aj podavala ...
mimochodom, davaju si pekne na cas s preplacanim ... prvu ziadost mam podanu uz 17 tyzdnov

nelly3
4. jan 2014

@yanka1
nevolala som, este mam trosku casu, ale urcite si to overim a najlepsie by bolo keby som mala aj pisomne ich vyjadrenie aby sme mohli predist nejakym komplikaciam keby nieco 😉

ludinka
5. jan 2014

@kako23 tak drzim silno prsty, mne ten clostyl dobre zaposobil tak dufam ze aj tebe 😉

schatje6
5. jan 2014

Ahojte, dnes som slabo spinila a prestali ma boliet prsia.Tak sme sli na pohotovosť a nevyzera to dobre. Podla Et mi vyratali ze som len 4tt+3 hoci podla poslednej ms je to 6tt+3. Dr. Tam nevedela nic najst vraj max nieco male 3mm co by mohol byt gestacny vak ale nebola si ista.Tak mi pichli agolutin a poslali ma domov.keby som aa zle citila mam sa vratit.spinenie prestalo 😔

miscok
5. jan 2014

@schatje6 To ma mrzi,ale mozno sa len bublinka zahryzla neskor a potrebuje viac casu.A aj lekari nevidia a nevedia vzdy vsetko.Oddychuj.Kedy mas ist k svojmu dr najblizsie?

miscok
5. jan 2014

@gaga83 @ikuska @bergalm Baby,tak my uz od vcera regulerne kopkame tak,ze to jemne vidno aj na brusku.Strasne mile to je 😵

yanka1
5. jan 2014

@schatje6 ach jo....snad uz bude dobre....oddychuj a snaz sa byt kludna....moc drzim palce...

schatje6
5. jan 2014

@miscok gratulujem ku kopancekom musi to byt krasne; 0) v utorok idem na kontrolu. Skor si myslim ze sa prestala vyvijat
@yanka1 vdaka, uz som rezignovala.ako ma byt tak bude

gaga83
5. jan 2014

@schatje6 hadam to bude dobre' pekne oddychuj

gaga83
5. jan 2014

@miscok jej tak sa tesim aj ja uz chcem 🙂 : 😀

ikuska
5. jan 2014

@miscok Ahojcek, super tesim sa s tebou a uz ocakavam netrpezlivo aj tie moje .... a ako si to pocitila, stelklilo ta alebo ako, my len pocuvame angelsoundom a poviem ti ze robi riadne kotrmelce ... v piatok som bola na krv na downov syndrom a 16.1 mam poradnu tak budu uz aj vysledky ... som zvedava .... a inak sme stale o jeden tyzden vacsi ... cize si myslim ze to bude valibuk lebo aj ja aj mm sme mali vyse 3,6 kg ked sme sa narodili ... opatrujte sa ....

miscok
5. jan 2014

@gaga83 Ty budes mat potom riadne rosambo,ked to tie dvoje deturence spustia 😝
@ikuska O chvilku sa dockas aj ty,ja som bola prekvapena,ze tak skoro.Minuly tyzden zacalo take akoby bublinkovanie pod pupkom,najprv neiste a potom stale castejsie.Ako keby mi niekto rukou zvnutra jemne tlavil na stenu.A vcera som to pocitila aj pod rukou jemne a neskor som to aj videla 😵 Tiez inak pocuvam srdiecko 🙂 Vacsinou je drobcek na pravej strane alebo pod pupkom,na lavej este nebol a vas? Vysledky budu dobre,neboj.Netreba sa stresovat 🙂 Nase bude tiez asi nejake vacsie,ked je take aktivne,hehe.

ikuska
5. jan 2014

@miscok Nas je v strede nad ochlpenim a prvy krat bol nalavo ... o vysledky sa nebojim ani nestrestujem ... bude to tak ako nam to je sudene .... ale inak sa mam dobre, chodim do roboty, rychlejsie mi ubieha tyzden a pred Velkou nocou si chcem zobrat dovolenku do MD cize sa to blizi ... nase je o tyzden vacsie podla utz tak som myslela ...

miscok
5. jan 2014

@ikuska Ano,pochopila som to s tou velkostou..uz minule si to tusim pisala 🙂 Ja chodim tiez do prace,len mame teraz dovcu 2 tyzdne a idem az v utorok.Teda asi si budem musiet vziat este dva mozno aj 4 dni volna, lebo som chora a neprechadza mi to. Na poradnu pojdem v piatok alebo v pondelok,tak som zvedava ako sme na tom 😉

jomini
5. jan 2014

@ludinka
@miscok
@ikuska
@gaga83 baby, prosim boli ste pocas ivf na PNke? Caka ma 4 ivf v brne, zda sa ze pricina doterajsich neuspechov je odhalena a zvazujem ci ist na pnku. V predchadzajucich pokusoch som chodila do prace. Ani neviem ako by som pnku oddovodnila..manzel chce, aby som zostala doma.

lucka_220809
5. jan 2014

@jomini to myslis tak, ze pricina doterajsich neuspechov bolo, ze si nebola PN? ako si na to prisla...?

jomini
5. jan 2014

@lucka_220809 nieee, ze v brne zo zdravotneho hladiska pravdepodobne prisli na pricinu doterajsich neuspechov ivf 🙂 vsak to s predchadzajuceho prispevku ani nevyplyva - pn a nadvaznost na uspech.

lucka_220809
5. jan 2014

@jomini 🙂 promin, to ja som len tak si asi zle dala dokopy 😉 zober PN a nech sa ti podari , drzim palce..
Ja som sa dohodla s vlastnou dr. a ona mi dala PN, ked som jej vysvetlitla o co ide... a v robote povedz, ze mas chripku alebo zapal priedusiek alebo co 🙂

ikuska
5. jan 2014

@jomini Ahoj, ja som bola tiez na PN vzdy ked som bola na IVF a v robote som to noramalne povedala, ale mozes sa dohodnut so svojou obvodnou doky, a v robote si nieco vymysli.

jomini
5. jan 2014

@ikuska
@lucka_220809 tiez som zvazovala nejake male klamstvo, tie priedusky su dobry napad 🙂 ivf im urcite nechcem zdovodnovat, vsak sef by padol na zadok zo soku..

hencidlo
5. jan 2014

@jomini ja som bola na PN vzdy, staci ak ti gyndos vystavi PN na diagnozu neplodnost aspom si myslim, ze tak to tam bolo 😀

miscok
6. jan 2014

@jomini Ahoj,pocas stimulky som chodila do prace,po OPU dva dni doma a po ET som chcela byt doma tyzden,nakoniec to bolo 3 tyzdne,lebo som mala ohss.Ak sa ti da,vezmi si PN,budes kludnejsia-zavisi aj od druhu prace.A o IVF v praci by som nehovorila,priedusky su lepsia volba 😉 Drzim palce 🙂

gaga83
6. jan 2014

@miscok ahoj moja uz je lepsie?

miscok
6. jan 2014

@gaga83 Aaale,hrdlo kus lepsie,ale zasoplena som furt hak slak.Ostanem este dva dni doma a uvidim. Davaj si pozor,aby si neochorela,teraz su tie bacily vsade 😉

gagik
6. jan 2014

@nelly3 no mne zas v brne hovorili, ze ked su tie vejcovody uplne nepriechodne tak to az taky problem nie je ale horsi je saktosalpinx alebo ked su vajcovody ciastocne priechodne a napadnute endoskou, ze vtedy ich treba odstranit

nelly3
6. jan 2014

@gagik
hmm, lenze ja neviem ake ich mam 😕

bergalm
6. jan 2014

@miscok jaaj tesim sa a tiez cakame s mm kedy zacne aj to nase zatial nic len neskutocna praca criev to je hrozne ako keby som bola stale hladna a najhorsie je to vecer 😀 mm sa smeje ze chuda drobcek musi to pocuvat a budi ho to 🙂 no chlap sak viete... 😀 😀 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre