Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

naveen
29. jún 2015

@mircalla ... prisla som okukat, co nove v brne a vidim, ze cakate prirastok.. teda neviem, ci si pamatas, davnejsie sme spolu RF riesili.. tesim sa a drzim palce 😉

izzie27
29. jún 2015

@gagik
@lenka54321happy
@santeema Dievcata, to su krasne spravy a vsetkym prajem vela zdravicka 🙂

lenka54321happy
29. jún 2015

Baby prosim poradte, strasne sa bojim...revem v nemocnici, strasne sa obavam o maleho...ma zltacku, co viem ze je bezne u novonarodeniatkach...ale ma vysoku hodnotu bilirubinu a to 329.4 co je velmi vysoke...tak ho zobrali pod to modre svetlo...ach dufam ze mu to zabere? Ze sa mu stiahnu toe hodnoty? Boze lebo ak sa zvysia, ze to moze afektovat jeho mozog Boze ☹
Ludia poradte PROSIM VAS, mala niektora z Vas vysoke hodnoty s babatkom a pak vsetko ok?
Prosim prosim
Dakujem Vam
Strasne sa bojim

hadimrska61
29. jún 2015

@lenka54321happy neboj sa,až hodnota nad 450mmol je pre malinké nebezpečná.Ožarovanie je veľmi dobré,za deń ,za dva bude všetko ok,žltačku a následne ožiare má veľmi veľa detí.Je pod dozorom lekárov,naozaj sa nemusíš báť.Neviem,prečo Ti to nik nevysvetlil,len ťa vystrašili.

gagik
29. jún 2015

@lenka54321happy aj moja mala zltacku, bola pod svetlom, a naozaj stacili dva dni a kleslo to, neboj lampa pomoze, lekari vedia ako mu pomoct.

gagirl
29. jún 2015

Tak dievcata hlasim sa po transfere..boli sme myslim posledny o 16.15..Robila mi ho dr.Pastorcakova..insk ona je velmi mila..a dufam ze aj dobra..Trocha som bola sklamana ked vravela ze embryjka sa vyvijaju trocha pomalsie..Jedna blastocysta a 4morulky..Tak a dali sme nakoniec vlozit dve aj ked sme neplanovali..boli sme za jedno)
.Dr.mi tak tiez vravela ze jej nazor je ze mozme dve..
.Jednu XB/1 a jednu CM/2..Dalsie tri sa pocka do zajtra ako sa budu vyvijat..Som trocha smutna ale verim mojim dvom bojovnikom..a dalsim trom tiez stale..🙂

evadek
29. jún 2015

@gagirl aj ja im verim...🙂

lemoni86
29. jún 2015

@gagirl drzim silno palce bublinkam 🙂 ja som mala inac tiez mensi ohss, ale je to vraj napomocne embryjkam sa lepsie uhniezdit, tie hormony atd, takze pozitivne mysliet, teraz to vyjde 😉
@lenka54321happy @santeema @gagik blahozelam k babatkam, nech rastu ako z vody a nech ich trapi co najmenej detskych tazkosti, taktiez maminky nech sa rychlo zotavite 🙂
Ja vas nasledujem tiez uz za par 😲.. Najprv ide benny11 a tak uz ja 😕 😅

bergalm
29. jún 2015

@gagirl nebud smutna a ver tym dvom co mas v brusku pekne pozitivne sa nalad i ked viem,ze to nieje lahke,ale ja verim ze to bude dobre.Drzim paluchy moja

lienka_1
29. jún 2015

@lenka54321happy Urcite sa o maleho postaraju a nedovolia, aby isiel bilirubin hore. Ak by bolo naozaj zle, tak mu cez pupocnik vymenia krv. Moj bratranec to tiez mal a sikovny vysokoskolak je z neho. Neviem, ci sa exsangvinacia este robi, ale lekari urcite nedovolia, aby sa to vyhrotilo. Drzte sa!

lienka_1
29. jún 2015

@gagirl Silno Vam drzim palce! 🙂

mircalla
30. jún 2015

@naveen ano ano....jasne, ze hej...neboli sme spolu aj u stura v BA si sadnut?

dorotka66
30. jún 2015

@santeema gratulujem , máte krásne miery. 🙂 mne už druhý krát zmenili termín SC. Ten aktuálny je 10. 7. Zazmluvnený porodník ide na dovolenku. A naša malá je zatiaľ drobec len 2600 g A ja už tretí deň hnačkujem 😒 ale inak je vsetko ok. Bergalm Speranza Gag bambulka A všetkým ostatným držím palce 🙂

1laura1234
30. jún 2015

@lenka54321happy neboj sa ja pracujem na detskej ambulancii a už sme mali viac babetiek s tak vysokym bilirubinom pri narodeni a je vsetko v poriadku,postupne pekne klesal.Urcite vsetko bude dobre.Drzim palce.

sona_fit
30. jún 2015

@gagirl Ahoj Majka! No pekne ste sa rozhodli! 🙂 Spontánne a tak je to dobre, verím že budeš nasledovať speri 😉 Len nezanedbávaj ten pitný režim a bielkoviny.
Aj morulky sú pekné a často krát tie pravé 🙂 Držte sa!

mimika1973
30. jún 2015

@gagirl ahojky moja, treba verit! 🙂 Aj morulky prinasaju babetka! 😉 A ta XB1 je pekne embryjko, mne sa maly narodil z EB a ta je pred XB este len, tak vidis.... 😉 😵 A na 3.den som tiez mala dve desiatkove embryjka, potom uz sa trosku spomalili na 4.den, neviem cim to je, ale funguje to! No kazde embryjko svoj rytmus! ;)
Teraz len pekne relaxuj a mysli pozitivne, aj ked dobre viem, ze to cakanie a pozorovanie sa do testu je hrozne tazke ... ale verime!!!! 😉 🙂

mimika1973
30. jún 2015

@lenka54321happy ahoj, neboj je pod dobrym lekarskym dozorom predsa! Modre svetlo je na to, aby to praveze znizili... oni ho budu pekne sledovat. Zltacky su dost bezna vec, my sme tiez na chlp sa tomu vyhli, brali malemu aj krvicku z paty vtedy, ale nakoniec nemusel tam ist, ked boli vysledky z krvicky....takze no stres, ono to ustupi, prejde, potom bude vsetko len dobre! 😉
Drz sa mamina, a skus si oddychnut,lebo potom to bude iny kolotoc ked pridete domkov! 😉

mircalla
30. jún 2015

@lenka54321happy neboj, to ma vela deti,

naveen
30. jún 2015

@mircalla boli sme na kave, ten isty problem sme riesili tusim 😀 dufam, ze su to len zbytocne poplasne spravy a dobre bude .. a inak sa mate dobre? filipko sa ma k svetu?

naveen
30. jún 2015

@lenka54321happy skocim vam takto do debaty, aj nasa krpata mala zltacku, bola pod svetlom, strasne vela spala, nechcela papat, takze chudla, ale kleslo to a pustili nas domov a doma mi zase ozltla, tak sup na pohotovost, krv brali, to som mala pomaly hystericky zachvat, bilirubin nestupol.. tak sme potom slnili. neboj sa, je leto, budes maleho vyzliekat, bude teplo a budete sa slnit na slniecku 😉 horsie by bolo v zime 🤐

misaelka
30. jún 2015

@lienka_1
@mircalla
@sona_fit
baby viete mi poradit? 10 dp et a mam vcelku silne bolesti ako na ms az take krcovite...asi je to v kybli, co 😒

sasa1983
30. jún 2015

@misaelka nie,este vibec nemusi byt...kym sa Ti riadny menzes vo svojej intenzite nespusti...drzim palce

evadek
30. jún 2015

@misaelka taketo bolesti som mala aj ja...a bola som tehu...

misaelka
30. jún 2015

@sasa1983
@evadek mne sa sam nespusti blokuje ho utros. ale diky. vo stvrtok na krv

evadek
30. jún 2015

@misaelka aj mne ho blokoval utros..no napriek tomu sa niektorym spusti ....

mircalla
30. jún 2015

@misaelka ja som sa citila na menzes asi od 8 dna po ET...a kedze mam menopauzu, tak menzes to byt nemohol
a bolo to pozitivne...proeste ma bolela maternica....potom po par dnoch to preslo, trvalo to snad tyzden. nechces testnut, na 10 den uz mozes? mne uz 8 den ukazat test //

misaelka
30. jún 2015

@evadek to som nevedela... aspon ze tak... 🙂

lienka_1
30. jún 2015

@misaelka Este nic nie je v kybli 😉 Kym nemas menzes a snehobiely test je stale moznost ze si tehulka. Priznaky pred nemusia znamenat absolutne nic. Ja som bola na 100% presvedcena, ze pride menzes a neprisiel 😉

lienka_1
30. jún 2015

@misaelka A mne sa menzes spustil vzdy skor ako som mala testnut, utros-neutros. Raz dokonca 2 dni po KET. Menzes mi meskal iba pri 1.et ked bolo biochemicke a teraz, ked je tehu. Inak vzdy skor.

misaelka
30. jún 2015

@lienka_1
@mircalla
@evadek
baby dakujem trosku ste ma ukludnili, lebo rovnako som sa citila po 3 predch. neusp. ketoch-vzdy sa to tak na 9ty den zlomilo prisli bolesti na ms a nakoniec nic... cize rovnako sa prejavuje uspech aj neuspech...hm... uvidime

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre