Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

bambulka2015
16. nov 2014

@lemoni86 tak obcas taky prirodny (nechorobny) detox nezaskodi 😀 😀 😀

Nie fakt, neklamem, ziadny vytok, noc zafarbene. A kedze si stale ten utros strkam, tak kontrolujem, kedze ja mam strach, ze mi tie tabletky vypadnu, tak ich strcim dost daleko. A ani dnu nie je nic zafarbene. Len to biele ako vytok ale to su asi zvysky z tych toboliek, co nevytecu. Uz som cim dalej tym nervoznejsia pred tou stredou. Dnes poobede uz som mala aj pipitest v ruke. Ale som ho neotvorila. 😕

gagirl
16. nov 2014

@dalida ach moja.. neveriim..:(je mi to strasne luto..posielam objatie..:(

lemoni86
16. nov 2014

@bambulka2015 tak super...verim ti 😀 ..do stredy to uz nemas daleko 🙂 tak vydrz 🙂

lenka54321happy
16. nov 2014

@dalida
Moja nepoznam ta, ale strasne ma to mrzi....viem ako sa citis....myslim na teba ach
Nevzdavaj to prosim ta xxxx

zuzanka05
16. nov 2014

Ahojte baby!Dnes som dostala ms a zajtra začnem stimulaciou..myslite že zajtra bude na recepcie niekto,musim tam zavolat..objednat sa na kontrolu.Dakujem 🙂

diska
16. nov 2014

@zuzanka05 staci ak sa objednas v utorok .

crazybabenka
16. nov 2014

@zuzanka05 zajtra je aj v ČR sviatok

bambulka2015
16. nov 2014

baby, co to mate zajtra za sviatok? Nejak si nespominam. Uz so asi velmi dlho von 😠

zuzanka05
16. nov 2014

@diska
@crazybabenka Dakujem baby 🙂

bergalm
16. nov 2014

@bambulka2015 Nezna revolucia,padol Komunizmus

bergalm
16. nov 2014

@bambulka2015 Je to 25rokov a preto ho maju aj nasi Cesky bratia 😀

bambulka2015
17. nov 2014

@bergalm aha, dikes za osvietenie 😀 A to je teraz sviatok? Akoze statny? Vam je ale dobre, mate kazdy mesiac daky sviatok 😕 Aj ja ceeeeeem 😉

Inak baby, to bola zase noc. Ja uz mam strach aj spat. Myslela som, ez skapem. Z noci na noc sa tie moje bolesti podbruska zväcsuju. Cez den nic a v noci nezazmurim ani oko. Vcera o pol 10 sa mi na gauci pri telke uz oci zatvarali, tak ze presuniem sa ja radsej do spalni. No aj som pekne zadrichmala. Ale pred 11tou som sa zobudila, ze mechur plny. Tak som isla pekne na wecko. A vdedy to zacalo. Bolestiiiiiiiii a tak mi prislo nevolno, tocil sa so mnou cely svet, zacala som sa potit, drzala som sa umyvadla ako kliest. Este ze som nesla hore do kupelky, lebo neviem ako by som zliezla tie schody dolu znova do spalni. No a od vtedy som nespala. Kazdu chvilu behala na zachod, bolesti ako vysinute, normalne som si supla aj paracetamol, ten samozrejme nepomohol. O pol 2 ma osvietilo a isla som si do mikrovlnky zohriat vankus s ceresnovymi kostkami. Ten asi troska pomohol. Od nejakej 4 uz bolo celkom fajn, o 5tej som normalne vstala do roboty. Uz aj sedim v office. Sice ma nic neboli ale stale sa citim ako keby som isla odpadnut.
Baby, to asi nie je normalne, ci? Cez den nic, pohodicka a v noci taketo stavy. POsledne dve noci sa uz ani tak nepotim. Dne to bolo asi z tej bolesti a zavrate, lebo potom ako som si lahla, tak sa to upokojilo. Viac ziadny pot. Ale ako som o 5tej vstala a vysplhala sa hore do kupelky, tak triaska ani nie zima, ale len triaska.
Strasne sa bojim. Lepaky mam riadne. Aj na wecko sa bojim ist.
Nechcela som sice az do krvy testovat, ale ten srach dnes rano mi nedal. Este stale sa neviem spamätat. Dnes porobim to najnutnejsie a padam odtialto. Mozno s ami podari aspon cez den trosku dospat.
Ani tesit sa neviem, tan strach mi neda. ☹

crazybabenka
17. nov 2014

tak baby u nas noc tiež katastrofa....veecer zacalo skriabat hrdlk...a nad ranom som uz isla napohotovost....anafasovala penicilin..dufam ze sa do piatku vykurirujem......lebo som skapata jak pes ☹

bambulka2015
17. nov 2014

@crazybabenka no my sme vsetky volak skapate. Asi sa to netom prenasa 😠

crazybabenka
17. nov 2014

@bambulka2015 vies co.....ja som tu mala prdevcerom kamosku..co bola taka skapata....strazila som jej malu....kym isla k dokymu...este som bola happy.....ze mala je v skolke.....ze sa nenakazi....ak si ju teraz nakazim ja tak ma picne

crazybabenka
17. nov 2014

@bambulka2015 inak take stavy ako ty som mala aj ja pri Paulinke.....ešte sa pripojili aj bolesti panvy....ako sa rozťahovala...sadnuť do auta bol boj....ale prestalo to v druhom - 3 mesiaci

bambulka2015
17. nov 2014

@crazybabenka ja neviem, asi je nieco vo vzduchu. Dnes rano cely vlak kaslal, chrchnel, soplil, odrhal. Na nervy. Ja nemienim ochoriet. Dost ma moria tieto noci.
Mi ani nevrav. To tak dlho? A nieco si skusala? Nejake caje alebo co. Ved po troch mesiacoch budem mrtva. Cez den sice nic ale citim sa na odpado. Zle mi nie je, ale som taka otapena. Ako keby ma niekto prastil mechom.
Inak aj testik som od hrozy urobila. Tak pekna druha ciarka. Len sa mi neda pridat fotecka. Ani cez officovsky comp ani cez mobil. Pridam vecer doma. Tam to ide.
Som zvedava na krv ake hodnoty budu. Booooze ja mam taky strach. Uz som nie ta, co tu rozdavala pozitivnu energiu. Uz aj ja panikarim. 😠 🙄

lemoni86
17. nov 2014

@bambulka2015 to ze si tehula mi bolo jasne uz dlhsie, netreba sa hrat na hrdinku, pal z tej prace prec a lezat doma !!! 😀 potrebujes odpocinok tehula 🙂 pokial sa ti to nezlepsi...alebo uz ostat na pn..Musis sa snazit prepnutt na iny mod uz, setrny 🙂...ja rozmyslam ze uz asi zostanem home office, minimalne tych 6 tyzdnov, ukazem sa v praci asi az na vianoce..dnes som zacala 7 tt...ide to pomaly och..

lemoni86
17. nov 2014

@crazybabenka @bambulka2015 k tej chorobe, lezi tu pri mne taka babka, ta kasle az pomaly sa zvracat ide..tak mm mi doniesol aspon pomaranc a nektar..a este jak chraaaape omg

bambulka2015
17. nov 2014

@lemoni86 no ja sa v tej robote az tak nepretrhnem. Len neviem, dokedy to cestovanie vydrzim. Citim sa, hlavne po dnesnej noci, taka slaba. Na odpado. Este ze sedim. Uvidim co bude v stredu na krvicke, zbehnem aj k dokimu, hadam bude mat 5 min cas. On totiz tak skoro rano robi punkcie.
Home office mam moznost aj ja robit, len pokym to schvalia, tak to budem uz aj na materskej. Tu to vsetko dlho trva. Ved uvidim ako sa to vyvinie.

bambulka2015
17. nov 2014

@lemoni86 ze chrape. Moja mama chodi kazdy rok na liecenie. Pred par rokmi si delila izbu s nejakou madarkou. Mama s isla za tri tyzdne zosaliet. Z liecenia nic nemala. Zenska pilila cele noci a este mondokovala, ani zatat po slovensky: Dohovarali sa rukami-nohami. Hlavna vec, ze sme na Slovensku 😕 Odvtedy sa poucila a uz si priplaca za jednopostelovu izby. 😀

lemoni86
17. nov 2014

@bambulka2015 viem, ja tiez mam taku pohodku len za pc, no ak tiez nemozes v noci spavat ako ja, tak cez den potrebujes pospat..proste ta to chyti a ani nevies kedy a v praci potom prd spravis.. 😒

lemoni86
17. nov 2014

@bambulka2015 hahaha....ta je tiez madarka, ale vie aj po slovensky...dokonca po sarisky sa tu sj s dr a sestrickami rozprava...boze idem si dat tie stuple bo ma porazi 🤐

bambulka2015
17. nov 2014

@lemoni86 tak lahnut si nemam kde, ale pospat si mozem 😀 😀 😀 😀 😀

A ty sa mas ako? Jaternicka uz cela v Dunaji? 😀

lemoni86
17. nov 2014

@bambulka2015 sak doma myslim ...domka ostat treba a spat...tam hadam mas postel :-P 😀 😀 ..a jatrnicka zatial asi este v hornade 😀

bambulka2015
17. nov 2014

@lemoni86 no do polovice to ide asi velmi pomaly. Potom sa ani nenazdas a termin pred dverami. Budes skupuvat detske obchody, tak to rychlo ubehne.
Kedy mas utz?
Ja sa na to nakupovanie strasne tesim. My nic nemame, tak musime uplne vsetko kupit. A som zvedava, ci to bude jedno alebo dve. Dali sme vlozit dve, tak som zvedava na prekvapko.
😕

bambulka2015
17. nov 2014

@lemoni86 jaaaj ja ze v office. No neviem ci to vydrzim. Cez vieked som ani pätu nevytrcila z domu, len vylihovala a myslela som, ze sa zblaznim. To clovek uz ani enviem ako si ma lahnut. Na chrbte nemozem, zacne brucho boliet, na bruchu je to take cudne a oba boky ma uz bolia. V noci som sa len prehadzovala zo strany na stranu, brucho nebolelo len ked som lezala na boku a nohy mala v 90 stupnovom uhle. No a ten ceresnovy vankusik na podbrusku. To je tak faaaajn. Len keby tie jadierka tak nesmrdeli, ked sa zohreju. 😠
Inak ma napadlo, ze si asi kupim ten vankus na kojenie, to by som si aspon tu vrchnu nohu mohla vylozit a tak sa zakryt paplonom. Mna uz z tej polohy normalne kolena zacali boliet.

lemoni86
17. nov 2014

@bambulka2015tak zajtra mi budu robit taky kvalitnejsi utz..dufam ze uvidim pekne trepotat srdiecko..uz vcera mi ho dr ukazovala, len taky stary utz to bol ale videla som ze sa tam nieco miha dva krat rychlejsie 🙂...to som pisala vcera inac... A s tym bruchom...tiez sa prehadzujem ...a najlepsie sa mi tiez spi tak ked mam aspon perinu medzi nohami..musim ich mat rozkrocene lebo ma to tlaci ..dr mi vravels ze mam zvacsenu maternicu..uz mi asi tyzden take male brusko vykukuje 🙂...takze ten vankus by som uz tiez ocenila..vyzera dost jednoducho, asi si ho usijem 😀...inac dnes rano ....kurnik som sglacila pridat..dopisen to v dalsiom prispevku

bambulka2015
17. nov 2014

@lemoni86 juuuj tak daj zajtra vediet ako srdiecko. Inak, ty si si dala vlozit jedno?
Hej ten vankus by fakt bodol, lebo mne v tej polohe hlavne ta spodna noha zacala trpnut. Inak ja som bruchospac. Len teraz mi to nejako vadi na bruchu.
A co sa tyka bruska, tak vcera rano normalne sok. Isla som pod sprchu a kuknem na brucho a ploche ako lata, normalne som sa zlakla. otom som sa naranajkovala a brucho kukuc, hned som bola spokojnejsia 😀 😀 😀 😀 😀

lemoni86
17. nov 2014

@bambulka2015 dnes rano, doniesli ranajky, nejaka pomazanka tvarohova bez chute, k tomu dva rozky a nejaka kava so susenym mliekom sladena...nic moc, ved nenocnica...davam si rozok s tou pomazankou, elkom sa to dalo...napijem sa z tej kavy, hmm cojaviem...napijem sa druhykrat, uz daco nedobre...skusim treti krat..no taaak ma naplo, blee teraz ked si spomeniem tak mi je na grc..bola som nakoniec rada ze ma ta natierka taku neutralnu chut..no i tak som druhy rozok nedojedla...lahnem do postele a vedla mna este jedna tehula lezi, jedla pasteku..mna tak z nej zatahovalo....zeby uz tehu nevolnosti ? 😀 😀 😝

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre