Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

zuzu1108
28. nov 2014

@diska aha, takze to sa nepichala ze len dva kusy napr. No a ked pomalšie a dnes rano mali 12mm tak predpokladám ze po dnešnej dávke hormónov maju asi 14mm. Tak mi ale stihnú dozrieť do stredy, štvrtka ? 😕 😅 zrelý folikul sa považuje pri 21mm?

diska
28. nov 2014

@zuzu1108 oni ich rast reguluju aby mali dostatok casu na dozretie a nepraskli predcasne,ved pojdes aj na kontrolu aby to posudili,podavanie je individualne .

Zrelý dominantný folikul má veľkosť 18-22mm - pri takejto veľkosti je možné podať aj injekciu Pregnyl na spustenie a načasovanie ovulácie. Tesne pred ovuláciou /pred prasknutím/ má folikul priemerný rozmer 23-24mm.

bergalm
28. nov 2014

@benny11 Inak my sme uplne rovnako 6+3 a dufam,ze aj rodit budeme spoluuuuuu v jeden den ked si takto vykracujeme ruka v ruke od uplneho zaciatku 🙂

balance
28. nov 2014

Baby, ked mam v stredu OPU, tak kedy by mal manzel obnovit material? v sobotu, ci radsej v nedelu?

zuzu1108
28. nov 2014

@diska dakujem 🙂 .

zuzu1108
28. nov 2014

@balance podla mna v sobotu, lebo streda sa uz moc nepočíta ked je opu rano 😉 . A spermie maju byt staré 3-5 dni.

diska
28. nov 2014

@zuzu1108 radsesj menej stare takze asi lepsie nedela 😉

diska
28. nov 2014

@balance Doporučujeme 2 dny pohlavní abstinence, zejména proto, aby byl dostatečný objem ejakulátu pro zpracování laboratoři. Na druhou stranu není potřeba dlouhodobá abstinence, protože to může mít negativní vliv na morfologii a pohyblivost spermií.
okopirovane z RF stranky.

balance
28. nov 2014

@diska dakujem, ja som to tiez citala, ze 2-3 dni, len som nevedela, ze ci v sobotu alebo nedelu... ale tak nechame to na nedelu.

benny11
28. nov 2014

@haimi ďakujem 😉

benny11
28. nov 2014

@ingrid0105 prajem aj ja tebe, ťažko sa to opisuje, ale je to nádherný pocit 😉

benny11
28. nov 2014

@bergalm presne tak, my v tom ideme spolu chi-chi od nášho náhodného stretnutia v Brne termín pôrodu 24.7...... 😀

gagirl
28. nov 2014

@benny11 blahozelam..budeme spolu tehulkovat..🙂

gagirl
28. nov 2014

Kocky chcela by som sa spytat..tie co si pichate alebi ste si pichali fraxiparine treba nuwco dodrziavat?napr nekombinovat s nejakymi liekmi..alebo nieco nebrat s tym..nejest nejake jedlo..?diki

bergalm
28. nov 2014

@gagirl ja picham Clexane a sestricka mi povedala akurat ,ze v rovnaky cas bud rano al. vecer to je vsetko teda okrem modrin ,co mi ostavaju na bruchu... 😖

gagirl
28. nov 2014

@bergalm aha..ok..a kedy si pichas?ja vecer..jedenkrat denne aj ty?ako casto ti kontroluju potom krv?no ked si prestavim ze do konca tehu si to budem pichat..no nic moc..ale aspon nevyjdem z praxe..🙂

bergalm
28. nov 2014

@gagirl ja vecer a jednu denne nikto mi nekontroluje krv neviem to mi kazal Stelcl a moj gyndak tu to akceptuje a predpisal mi recept mam to preventivne picham to a neriesim sak snad doktor vie naco mi to predpisal....no veru do konca tehu je to daleko ale vydrzime mne lekar nasadi este v 13tt anopirin myslim,kvoli tej Preeklampsii do konca tehu bude to boj mi povedal,ale verim,ze tentoraz to bude ine 😉

bergalm
28. nov 2014

tak uvidime lebo sa to moze trocha bit Clexane +Anopirin mozu vznikat zrazeniny aspon tak ma upozornil doki 😒 😒 😒 😒

diska
28. nov 2014

@bergalm to je trosku divna info od doktora,pretoze aj clexane a aj anopyrin krv riedia a su prave proti zrazeninam ja to mam kombinovane tak od transveru.

@gagirl mna skontrolovala hemtato po potvrdeni srdiecka a teraz mam ist o mesiac zas na krv.

crazybabenka
29. nov 2014

Tak baby idem vam pokaziť priamer :'( bohužiaľ tehuvlacik si u nás nedal stanicu ale prišla pani červena a to o den skôr... :'( ani revat nemozem.....sme u rodicov....a ty o nicom nevedia....myslite ze by som stihla jeden ket do Vianoc?

kukulik30
29. nov 2014

@crazybabenka je mi to luto😞
Ket by si stihla, robia ho 20.den cyklu .Uz od 1.dna sa zacina Estrimaxom...ale napis dr, lebo mne odporúčali vzdy mesacnu pauzu...
A testik si neskusala?

crazybabenka
29. nov 2014

@kukulik30 no tak asi nestiham ja žiadne lieky nemam a test nie je potrebny....strasne ma boli brucho a krvacanie je intenzívne tak ako vždy v 1 dc

kukulik30
29. nov 2014

@crazybabenka 😞
Tak potom len vyckat do noveho roku, kety maju uspech...drzim palce!

crazybabenka
29. nov 2014

@kukulik30 možno by som ho ani nepotrebovala...to je myslím liek na sliznicu...a s tou ja nemal problém....aj bez stimulacie je ukazkova...no každopádne budem pisat v pondelok Marcelovi ☹

kukulik30
29. nov 2014

@crazybabenka tak potom napis, mozno sa dohodnete😉a stihnes všetko pekne v starom roku

zuzu1108
29. nov 2014

Baby poraďte. Teraz som si pichla Orgalutran a strasne to začalo svrbiet s mam tam asi 5cm červený fľak 😕 .
Mali ste to aj vy? To je alergia na neho?

speranza1
29. nov 2014

@zuzu1108 to iste som mala aj ja....nic neboj je to v pohodke 🙂

speranza1
29. nov 2014

@kukulik30 ahoooj moja.... Tak ako???? Pokojne aj ip ak chces 😉

speranza1
29. nov 2014

@crazybabenka 😔 😔 😔 je mi to uprimne luuuto.... Skus napisat lekarovi,ci mozes ist hned na ket...tak som ti fandila...

lienka_1
29. nov 2014

@zuzu1108 Je to uplne normalna reakcia . Mne sa zvykol spravit aj taky cerveny flak, ktory do hodinky zmizol.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre