Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

tinkatinulka
16. dec 2014

@vernazza tak sme dali kontakt na nejakeho dr. na amer.namesti..ale dobre vediet že je niekto kto ti to vysvetli.ja som dostala vysledky dnes.

dorotka66
16. dec 2014

@vernazza
@lemoni86 baby o tom riedení tu písala kukulik1 😉

skaredekacatko
16. dec 2014

@vernazza cau ja mam tiez vysledky z medirexu a neviem co stym este musim ist na znova na odber lebo sa to nepodarilo a ked budu konplet vysledky tak to chcem s niekim prekonzultovat len 50 eciek je moc ale co uz. A ty mas aky problem co ti zistili ak mozem vediet.
Ja mam.nizko D a zvysene intraceluarne cytokiny. A este uvidim.ako dopadnelu tie nove vysledky na kev idem teraz 18 posielaju to do ke tak to potrva

skaredekacatko
16. dec 2014

@tinkatinulka ahoj ako si dopadla?

tinkatinulka
16. dec 2014

@skaredekacatko studujem to jak pus a som z toho dajak vedla, mam tam ovela menej parametrov ako ty..kurna vtedy ked som sla mala dovolenke a ta mlada to asi zvrzala..juj nastvana som amm dake CD 348 neviem pomery trosku inde..,musim to dat niekomu prestudovat.

tinkatinulka
16. dec 2014

@skaredekacatko 18teho ides aj k Drakulovej?

bergalm
16. dec 2014

jaj baby,dnes sme 1x pichli do ramena no stipalo to ako slak zajtra sa vraciam na brucho,fuuha snad o par mesiacov si zvyknem aj na ramena xixi

skaredekacatko
16. dec 2014

@tinkatinulka hej a na ten dodatocny odber do medirexu
Kollo stran mas toho? Sa ti to mozno zda ze je to.ho menej
Krvny obraz mam potom vitamin D cytokiny 8 kusov pecen AMA LKM, LC,SLA, PML, Sp100, M2, gp210, RO Lymfocyty 15 plis tie anti glykoprotein prothrombin fosfatidylserin kyselina fosfatidylova etanolamin annexin a fosfatidyinositol tieto posledne su tie co boli odoslane do ke a nepodarili sa

candour
16. dec 2014

@ivetahe do 14.12 mal dovolenku, asi nestiha

tinkatinulka
16. dec 2014

@skaredekacatko daj mi mail do posty a poslem ti to a ty mne tvoje..porovname
🙂

dorotka66
16. dec 2014

@crazybabenka zajtra sa na teba myslím 🙂 drž sa!!!

gagirl
16. dec 2014

@crazybabenka prajem vam aj s bublinkou zajtra pekny den..a drzim vam silno palce🙂

ivka3901
16. dec 2014

@vernazza ahoj tedak my sme sa dali na r.imunologiu,ale do nitry a výsledky budeme mať až 20 januára a platili sme tiež 180 eur 😒

gagirl
16. dec 2014

@bergalm do ramena to vraj viac boli veru..to hovoria aj pacienti🙂radsej pekne pichaj do bruska..neboj to ze raz sa to horsie pichlo nevadi..bude to dobre🙂

franzziska
16. dec 2014

@bergalm a co si pichas?

crazybabenka
16. dec 2014

ďakujem baby...že na mňa myslíte.....som na 100% presvedčená....že si idem po naše druhé bambulátko.....teším sa ...aj sa bojím.....ale tentokrát sa to podarí.....a keďže si idem po mrazáčika....tak aspoň nebude mať ako jeho sestrička alergiu na chlad 😀 😀 😀 😀

sona_fit
16. dec 2014

Ahojte dievcata, k tej reprodukčnej imunologii - ja som bola v tej Prahe u dr. Malickovej.
Kedže som už mala nejake výsledky od dr. Drakulovej, tak ona mi este dovysetruje:
protilátky proti spermiam, protilátky proti Anexinu V, subpopulace lymfocyty, intracelularni citokiny. Stalo nás to 4182 CK. Dám si to preplatiť poisťovni, tak dúfam že nieco mi dajú. Iné poplatky ako za konzultáciu a pod. som neplatila. Dohodli sme sa že ak by nieco vyskočilo a este by potrebovala nieco dovysetrovat tak mi napíše že co a moze mi to urobiť moja imunologicka a ostatná konzultácia bude mailom. Takze zatiaľ spokojnosť. Inak sa čudovala že prečo som šla až k ním ked som z NR a že pani dr. Dzurillovu sama zaúčala 😉
Len keby ta Praha bola blizsie 😉

franzziska
16. dec 2014

baby oplati sa při ivf a tolkych vydavkov a hormonech užívat este aj inofolik?

speranza1
17. dec 2014

@crazybabenka myslim na teba zlatko.... tfuj tfuj tfuj... 😵 😵 😵 😵

ina7
17. dec 2014

@franzziska Za mna urcite ano 🙂 Vyuzivala som jedno balenie pred ivf a nehovorim ze to kvoli tomu ale vsetky vajicka co odobrali to zvladli do PK. Nehovorim ze je to len kvoli tomu, ale mohlo to pomoct. Inozitol by mal ovplyvnovat prave kvalitu vajicok. A popri tej cene ivf je tych par krabiciek inofolicu zanedbatelnych. Obsahuje aj kys. listovu takze ju nemusis brat samostatne.

janedoe
17. dec 2014

Ahojte baby..... prosim Vas je tu niektora, co ste boli na soft IVF? Spekulujem nad tym a neviem ci skusit soft, alebo ist rovno na klasicke IVF, z ktoreho mam uprimne kvoli stimulacii trosku strach. Pripadne by ste mi nevedeli do posty napisat kolko Vas klasicke IVF asi vyslo? Viem, ze maju na stranke cennik, ale dr. hovoril plus toto a plus toto a plus toto sa plati, tak nech viem kolko si mame nasporit a nech ma tam rovno nevykoti 🙂

@ivka3901 mozem sa opytat ako na tena posobila Nitra? My sme tam boli a mam z toho dake zmiesane pocity

mimika1973
17. dec 2014

@ina7 ahoj, aj u vas to bude chlapcek? 😉

mitka85
17. dec 2014

Ahojte dievcata.Tiez chodim do Brna.V pondelok som bola prvykrat na ivf.Vkladali.mi po PK embryo.Dnes som zacala mat celkom silne bolesti ako pred menstruaciou.Je to normalne?Neviem ci to nejako suvisi s tym vkladom alebo mam jednoducho bolesti pred ms.aj ked tu by som mala dostat az niekedy 28.12.

franzziska
17. dec 2014

@ina7 ja kyselinu listovu beriem uz davno..lebo je lacnejsia...a inofolik som brala mesiac a rozhadzal mi cely cyklus pricom mi menzes vôbec v dany mesiac nedosiel...bojim sa ze ked ted zacnem do do ivfka tak mi to moze pokazit alebo oddalit stimulaciu

bambulka2015
17. dec 2014

@franzziska inofolic je viac-menej na upravu cyklu. Cize ak mas cyklus ako tka OK, tak je blbost to brat. Ako sama pises, moze ti ho len fajne rozhadzat. Ja som tiez uvatovala o inofolicu ale ked som si presne infosky nasla a aj tu dost bab popisalo, ze im to rozhadzalo cyklus, tak som sa na to vykaslala. A su to tiez len vitaminy. Nejak extra moc nam ich netreba ak sa clovek stravuje zdravo. Staci cista kys.,listova.

bambulka2015
17. dec 2014

@mitka85 normalka. To mala hadam kazda. a ak ta chyti ohss tak sa este len tes. ja som skapinala presne tyzden. Take kramove bolesti ale strasne silne.

ina7
17. dec 2014

@franzziska Brala si ho len mesiac a rozhadzal ti cyklus? Ty si mala predtym problemy? Lebo niekedy aby sa nieco dalo do poriadku tak sa to musi cele akoby prestavit. Pokial viem, tak sa to neda brat len akoze su to vitaminy, naozaj je tam ucinna patentovna latka. Este je jeden pripravok na trhu co by mal mat podobny efekt. Hodne dobre vysledky zaznamenali pri pacientkach s PCO. Aj ja som mala diagnostikovane PCO dlhe roky od roznych doktorov, v RF ho ale nevideli, mozno aj inofolic pomohol. Ja som mala cyklus pravidelny, ale dost vela z nich bolo asi anovulacnych kvoli PCO a potom som prisla o jeden vajcovod pri mimomaternicovom. Ak sa dobre pamarltam co som citala zhrnutie vyskumov o inozitole tak ta latka robi dobre na tu tekutinu vo folikuloch, aby sa lepsie tvorili a kvalitnejsie dozrievali vajicka a folikuly praskali a nevytvarali cysty. Ja nie som za to aby sme sa tu vsetky opicili jedna po druhej a ked niekto fakt nema ziaden problem zo strany zeny, tak tomu je to zbytocne. Ale myslim ze takych nas tu nie je vela, vacsina ma nejaky problem a preco nedopomoct kvalite vajicok ak sa da.

ina7
17. dec 2014

@mimika1973 Ano chlapec. Nevuem ci tu ma niekto z RF dievcatko v poslednej dobe 😀

nelly3
17. dec 2014

koho zaujima reprodukcna imunologia - podavam uplne cerstve info od P. Tibenskej z Medirexu 😉
chcela som sa objednat, ale ze mam sa objednat k p. Kerpis - americke námestie BA - ten sa tym zaobera, zoberie krv+vysledky zhodnoti alebo p. Bergendiova - Imunovital BA, presne co p. Kerpis, tak som sa opytala, ze teda kam a ze p. Bergendiovej - ta chodi aj do Prahy atd. Tak som tam volala, ze sa chcem objednat, povedali mi, ze mam si zavolat 7. januara 2015 lebo vtedy zacinaju robit, presne nevedia ako to bude fungovat atd. Takze volam tam a objednam sa. Plati sa 50€ konzultacia, mozno podla nového to bude inac, nevedeli sami este ako to bude fungovat. A ze ked riesim CAR, ze staci ked mna vysetria.

ivetahe
17. dec 2014

Ahojte baby,chcela by som vediet ktora ste ako samoplatca brala Diphereline,Menopur alebo Merional, a kolko vas to vyslo,napiste lebo do vianoc to musim zohnat!

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre