Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

mitka85
27. dec 2014

@gagirl dakujem za povzbudive slova. No sla by som si po male aj hned 🙂 len mame trosku problem aj s peniazkami.Budeme si musiet najprv nasetrit.Ale ty teda myslis ze nemam este ist na hematologiu alebo genetiku? Aj ja som pocula ze niektorym nevide prve ivf ale az druhé.No neviem co mam robit.Bojim sa to zase nepodari

mitka85
27. dec 2014

@gagirl a mozem sa spytat vy ste si nedali robit nejake vysetrenia ze preco vam nevychadzaju ivfka?

janikajanka
27. dec 2014

@ingrid0105 ahojky, ano ja som mala a užívam medrol

diska
27. dec 2014

@gagirl ahoj,ako sa citis ,uz je ti lepsie? ja som bola taka chora cez 3 tyzdne ,este stale pokasliavam,mne pomahala zazvorovy caj,septisan na hrdlo a stodal od kaslu,ten med a cibulu som si dala raz a bolo mi celi den strasne zle 😔 .Mna akosi pobolieva podbrusko a akoby aj vajecniky tak snad je to normlane v tehu a neznamena to nic zle.

diska
27. dec 2014

@mitka85 ahoj,ked este budete setrit peniazky,tak moja rada je,ze si zatu dobu daj spravit hematologiu.

mitka85
27. dec 2014

@diska dakujem.Asi mas pravdu.myslim si ze to nebude na skodu.Nic za to nedame

lemoni86
28. dec 2014

@diska ahoj, ak ti to pomoze tak mna tiez este pobolieva brucho, resp ma tam stale niekde taha, hlavne v lavom triesle, vajecniky tiez... Ty si uz vysadila utros? Ja oddnes posledne 4 dni vkladam 1-0-1 ...tak sa tesim ze uz to nebudem brat... Zajtra idem na to 3d, snazim sa na to nemysliet, lebo som z toho nervozna ze az..jooj nech je vsetko ok..

gagirl
28. dec 2014

@mitka85 ahoj..ak teda mate este cas pred dalsim vkladom tak si skus nejake vysetrenia pobehat..napr.hematologiu..alebo imunologiu..genetiku mne odporucil lekar az po druhom neuspesnom vklade..ja som vlastne po prvom neuspesnom ivf neriesila myslim zuadne vysetrenia..az pred druhym ivf..vela stastia a drzim palce🙂

gagirl
28. dec 2014

@mitka85 vacsinou sa robia pri neuspesnych ivf vysetrenua:hematologicke,geneticke,imunologicke a endokrinologicke..plus odbery krvi na zakladne vysetrenia plus hormonalny profil..ale to si urcite mala.
.

gagirl
28. dec 2014

@diska ahoj..no nie je mi este moc dobre.mam stale plny nos..hlava ma boli..nikedy az usi..teplotu nemam alw to ja nemavam nikdy..davam si co mozem tak uvidime..zajtra mozno skocim mojej dr.co povie ona..popripade nech zoberie krv na crp.Ty si bola s tym vtedy u dr?Inak v tych lekarnach nic nechcu davat tehotnym..ani kvapky do nosa poriadne..chcela som nasivin alebo olynt detsky a nanzelovi povedali ze nic nemozem ..len pinosol..ten doniesol ale nepomoze nic..nos mam stale plny..Ani sinupret kv.mu nechceli dat..popritom ren mi pred tym dr.predpisala..je bylinkovy len je tam trocha alkoholu..ale to je vraj nic..To aby tehotne ani chore neboli radsej lebo nic sa nemoze..:(A ty ako?tie bolesti podbruska su podla mna normalne..neboj..maternica stale rastie a vsetko sa roztahuje🙂ja mam zajtra kontrolu aj sono u gyn..tak verim ze bude vsetko o.k.aj napriek chorobe..

diska
28. dec 2014

@gagirl na nos som mala len morsku sol ale tiez nepomahala,usi uplne zalahnute,no oto to musi same pomalicky prejst,nebola som s tym nikde ,len u mojej gyn normlane na kontrolu a vravela,ze to nevadi a najlepsie nic nedavat.Tak neboj ,urcite to bude dobre.

diska
28. dec 2014

@lemoni86 ja mam namiesto utrosu agolutin,vysadzam ho tak,ze picham ob den a teraz pojdem ,ze 2x do tyzdna a ak sa nebude nic diat tak uplne vysadit.Zajtra bude vsetko v poriadku,drzim palce 🙂

bergalm
28. dec 2014

Kocky,ja zacinam od zajtra znizovat Utros mam 2-0-2 ,tak zacnem asi 2-0-1 par dni a potom asi 1-0-1,1-0-0 a hotovo robili ste to tak niektora?zajtra zacinam 12tt

franzziska
28. dec 2014

@bergalm mozem sa ta spytat? ten utros a podobne lieky na udrzanie predpisuje CAR alebo moze aj vlastny gynekolog?

haimi
28. dec 2014

@franzziska moze aj tvoj gynelog

silvia545
28. dec 2014

@gagirl moja kúp si detský nasivin,,ako som ti písala ja som mala celé tehotenstvo tehu nádchu,bola som aj na nosnom a tam mi dr. povedal,že ten detský nasivin môžem,ja som nemohla poriadne ani spávať,čo som nemohla dýchať,takú nádchu som mávala,ešteže som mohla ten nasivin,lebo by som sa asi zadusila 😀

dorotka66
28. dec 2014

@bergalm mne napísal dr. že brať do 12 tt. absolútne nič o tom, že ho mám vysadzovať postupne. asi sa s ním skontaktujem. ale beriem len 2 - 0 -2.

dorotka66
28. dec 2014

@gagirl ahoj mne raz odporúčala jedna lekárnička (som alegická a nos mám stále plný) aby som nahradila všetky tie nosné spreje len NACL (klasický roztok, ten ako zdr, poznáš 😉 ) a ten som si začala dávať do kvapkadla a každé ráno si preplachujem nos a funguje to skvele. Možno by ti vedel pomôcť. Od leta na ňom fičím a mám sa dobre 😉

dorotka66
28. dec 2014

@ingrid0105 držím palce 🙂 ja že sa stretneme na ultrazvuku

ingrid0105
28. dec 2014

@dorotka66 a ty ides do nemocky k nemu ci kde?

ingrid0105
28. dec 2014

@dorotka66 aj ja tam idem 😉 na 11tu 🙂

gaga83
28. dec 2014

Ahojte obcas nakuknem ako sa vam dari. Pribudlo tu krasne vela tehuliek comu sa tesim 🙂. Nasa laska vcera mala 7 mesiacikov. Dobehla uz aj rovesnikov a zatial je zdravucka comu sa velmi tesime. Sofinka je taky nas smejko a uz ma i 2 zubky.

dorotka66
28. dec 2014

@ingrid0105 ja na 13:30, tiež som sa najprv objednala ráno, ale včera som zistila, že ultrazvuk sa robí poobede. 🙂

ingrid0105
28. dec 2014

@dorotka66 tak ti drzim palceky nech je vsetko v najvacsom poriadku 😵

gaga83
28. dec 2014

Pripajam este par fotiek aby ste videli aka je s nej uz velka baba😄

bergalm
28. dec 2014

@franzziska moze aj tvoj gynekolog

mimika1973
28. dec 2014

@gaga83 ahojky, Sofinka je krasnucka 🙂

tinkatinulka
29. dec 2014

bre ránko kočulky..tak ako po sviatkoch krasne pribraté..okrem tehuliek.. 🙂 u nás sneží takže máme zimnú atmosku a ideme s malou-hafinkou pošantiť von.

gaga83
29. dec 2014

@mimika1973 ďakujem a vy sa ako mate? Tiež musíte byť už veľký 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre