Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

ingrid0105
2. feb 2015

@nelinka1111 vo vajickach asi problem nebude ked dokazes otehotniet, mozno staci pichat fraxiparine alebo mas imuno problem, vytvaras mozno protilatky a na to staci tiez len brat lieky. Ja osobne si myslim ze ked vyriesis hematologiu a reprodukcnu imunologiu mas vyhrate a budes tehulka s uspesnym koncom 😀

nelinka1111
2. feb 2015

@nelly3 na co mi prisli bolo, ze mam imunitu na spermie. tak sme zostali prekvapeni, ze to slo prirodzene aj ked po 4 rokoch snahy. raz som bola tehotna po iui, ale potrat v 12tt. teraz smestava cakali 2 roky a potrat asi v 6tt. robili testy krvi a aj zrazanlivost ci je ok, ze ok...neviem ci vsetky vysetrenia mam urobene, ktore su v reprodukcnej imunologii zahrnute..nejake robili...som v zahranici a neviem ci vsetko robia tu, ale zakazdym pridem s mnohymi otazkami, dotazmi..a teraz som potrat uz necakala.
nevies ako sa zistuje ci netreba riedit krv..ci tu nie je problem. ja uz hladam priciny a odpovede vsade.
urcite lekar dojde s tym, ze stava sa, ze vek/ mam 38/, ale nejake vajicka musia byt ok, nemoze byt vsetko zle.
hormonalny profil sa mi zlepsil...tazko sa bojuje uz...:/

diska
2. feb 2015

@silvia545
@evadek baby silno presilno vam drzim palce,zatial sa ale nepripravujte na ziadne sklamanie a netestujte priskoro,nenahanajte duchov a podobne,pockajte do datumu ako kazali testovat v RF 😉

diska
2. feb 2015

@skaredekacatko Je inac viac druhou testosteronu co sa vysetruje a robi sa aj taky test na nadobilcky a na hypofizu tusim netusim ako sa to vola ale to v noci si das tabletku a rano ides na krv a tam to neako pohodnotia.
A nemas nahodou PCO tam sa zvykne zvysovat testosteron.
podla mna je dobre,ze chce spravit utzv a aj CT,neboj sa toho.

nelinka1111
2. feb 2015

@ingrid0105 prosim ta ten ''fraxiparine'' je na riedenie krvi? to lekar zisti z krvi ci to je problem? ak mam ok zrazanlivost..moze byt stale aj tento problem? az taky velky prehlad o tom nemam. dik za vysvetlenie
ten imuno problem..co vsetko tu asi patri? skusim si to pripravit na lekara. som v zahranici a niekedy je to s tymi lekarmi tazke..pozeraju, ze clovek chce a s cim zas prisiel.

tinka9075
2. feb 2015

@speranza1 každé sono bude pre teba výnimočné 🙂 🙂 u mňa to vždy tak bolo okrem toho úplne prvého keď mi Štelcl oznámil že sú tam dve miminá som na neho pozerala a nevedela či sa mám smiať alebo plakať 🙂 🙂 ale keď som bola potom u docenta v 13tt a oznámil nám že jedno bude chlapček tak som plakala od šťastia a druhé dievčatko to zase smoklil muž 🙂 🙂

bambulka2015
2. feb 2015

@franzziska dievca neblazni. Ze 2 tyzdne po. neboj, embryo nevytrasies 😀 Ja som mala na treti den po vklade normalne moj obvykly bezecky trening, 10 km. Den po vklade dokonca keksik 😉 Keby ma tyzden po vklade nechytila hyperstimulka, tak fungujem uuuuuuplne ale fak uuuuuuplne normalne. Ale hyper presla po tyzdni a zase bolo vsetko po starom. Na vklade som bola sama, lebo muz mal dolezitu konferenciu, domov som isla vlakom. Na druhy den normalne do roboty. Nic nebolo ine a ani som nic v mojom zivote nemenila. Aj doc v den vkladu vravel, ze vsetko mozem. Teraz som v 16tt a moj zivot sa velmi nezmenil. Akurat ze obcas strajkuje zaludok, ale stale portujem, chodim normalne Fulltime do prace, okrem mojich rodicov este nik nevie, ze som tehu. Nemam nijake zvlastne stavy, nepribrala som ani gram, brucha stale nikde akorat som teraz po sprchovani zistila, ze cecene su obrovskeeeeeee. 😀 😀 😀
Ak nemas spinenie alebo ine problemy, neobmedzuj sa velmi, lebo do konca tehu sa aj zblaznis.
Drzim palceky aby bolo vsetko ok. Kolko si si dala vlozit?

bambulka2015
2. feb 2015

@tinka9075 to ti uz v 13tt povedali na isto pohlavie? Ja som bola v 14tt na nt a tyzden predtym normalne na poradni a stale neviem co to bude. Dnes mi ma volat doc koli vysledkom, sija bola ok, krv neviem a celkovo mi ma este dnes vecer zavolat. Tak som zvedava, ci zavola, lebo uz som nervozna. Buduci tyzden mam zase termin, tak dufam, ze bude vsetko ok a uz bude aj nieco vidiet. Ja som taka zvedava. Siece som povedala, ze aspon do maja nebudem nic kupovat ale uz ma nejak palia prsty. Aspon niecoooooo malicke peknucke😀

tinka9075
2. feb 2015

@bambulka2015 áno v 13tt sme už vedeli že párik bude ja som chcela dvoch chlapčekov ale teraz som rada že mám párik 🙂 🙂 🙂

ingrid0105
2. feb 2015

@nelinka1111 ano ten je na riedenie krvi, ale hematologicke vysetrenie toho zahrna viac a treba ho mat komplet spravene, obyc. lekar ti ho nespravi. Aj imuno je komplex vysetreni a napr. aj na tie spermie ako pises sa beru lieky. treba si to dat kompletne porobit nasadit liecbu a zadari sa, uvidis.Vek je tiez podstatny ale co sa tu snazime vela nas je tu okolo 4Otky a ziaden lekar ta nema co odbit tym ze je to veko, blbost

silvia545
2. feb 2015

@diska dakujeme 😉 ja chcem skúsiť na ten 10 deň,ak nepríde ms,,teda dúfam,že si dá niekolko mesiacov pauzu 😀 😀 vieš čo mne sa aj snívalo o 2 //,,v tom sne mi môj mm hovorí,že aby som si spravila test,lebo aj on si urobil a mal tam // 😀 😀 tak som spravila aj ja a mala som tiež // 😉

rebeka33
2. feb 2015

ahojte baby. tak dalsi reprofitak na svete. Narodil sa vcera na cisarak,je krasny a zdravy a ja tiez pomaly zviecham🙂🙂 Nevzdavajte to. nam to trvalo viac ako 10rokov ale mam 2 krasne deti. skusim prilozit foto.drzim vam palce.

diska
2. feb 2015

@silvia545 celkom zabavny sen 😀 verime ,ze sa splni 😅

nelinka1111
2. feb 2015

@ingrid0105 pozerala som stare vysledky krvi a lekar robil to hematologicke vysetrenie. robil aj tu leidenovu mutaciu a vyslo, ze absencia mutacie. tak hadam toto je ok. aj dake anticorps atd..vsetko vyzera v norme..teda dufam..musim pozistovat tie imuno vysetrenia...ooh ved to..mnohi len vek, potrat je bezny, ale nie je to lahke ked to clovek preziva...:(

ingrid0105
2. feb 2015

@nelinka1111 viem ze je to tazke, ale co je super ze vies otehotniet, drzim palce 😉

ingrid0105
2. feb 2015

@rebeka33 gratulujem a vela zdravicka obom 😅 😅 😅

haimi
2. feb 2015

@rebeka33 gratulujem maminke aj tatinkovi 🙂

mimika1973
2. feb 2015

@rebeka33 super maminka! vela zdravicka a stasticka obom! 😵 😵

gagirl
2. feb 2015

@rebeka33 blahozelam..prajem vam vela zdravicka..)

tinka9075
2. feb 2015

@silvia545 verím že sa ti sen splní a budú nádherné // 🙂 🙂 mne sa tiež asi dva mesiace pred tým ako som otehotnela snívalo že mám dvojičky aj v noci som sa budila a v spálni hľadala postieľky 😀 😀 no a teraz je sen realitou len postieľky už nehľadám lebo viem že sú tam 🙂 🙂

emilly76
2. feb 2015

@kutka Ahoj, budeš spokojná, posielam mailovku - marcel@stelc@reprofit.cz
Tlačivá tam oni majú, takže tie Ti ich vyplnia, ja som bola minulý týždeň, ale nebola tam recepčná čo ich vypisuje, tak mi prišli za tri dni poštou a zajtra ich nesiem do VŠZP, Podľa mňa potrebuješ konzultáciu, lebo musí dať diagnózu a aj lieky nadstaviť. On je super, ale nemá rád dlhé maily, keď aj niečo hoci kedy mu môžeš napísať, ale stručne 🙂 Ale za pokus nič nedáš, daj potom vedieť.

emilly76
2. feb 2015

@susienka113 Ahoj, nebude Ti všetko hradené, Mňa bude stáť IVF a lieky 2500 Eur a poisťovňa preplatí cca 1500...ale väčšinou až po 3 mesiacoch...

haimi
2. feb 2015
emilly76
2. feb 2015

@haimi @kutka trošku mi uchádzajú zavináče 😀

kutka
2. feb 2015

@emilly76 @haimi dakujem za mailovku aj za zakulisne info 😀

Jaaaaj a ja som mu napisala taky roman, len som ho este neposlala, lebo som nemala tu adresu. Teraz mam chrobaka v hlave, ci to vobec skusat alebo ci cakat do maja na stimulaciu. Diagnozu my mame viacmenej jasnu. Priatel ma varikokelu, takze velmi malo, nekvalitne a malo pohyblivych spermosiek. Ja nastastie podla vsetkeho ok.
Tak teraz fakt neviem, ked nema rad dlhe maily... skusim to asi prekopat a skratit 😀

skaredekacatko
2. feb 2015

@diska tak ja sa nebojim len uz chcem mat pokoj od doktorov 😀 no co uz.

diska
2. feb 2015

@skaredekacatko to chcem aj aj a ako velmi 😀 tusim aj oni chcu uz mat pokoj odomna 😀

dzurkomaj
3. feb 2015

Ahojte babule, prosim vas ma niektora z vas poistovnu union a schvalila vam ivf? dakujem

bambulka2015
3. feb 2015

no baby, rak zase nic konkretne neviem z first-trimester-screening. Doc nezavolal, uz ma serka. Sestricka mi sice vcera na tel. ppovedala, ze maju riadny lajster, co ma doc obvolat pacientky, takze asi do u mna nebolo nejake extra dolezite, alebo co. No nervy mam na rozpado.

dorotka66
3. feb 2015

@bambulka2015 čao bambulka, ranné vtáča? 🙂 on sa ozve neboj. aj tak tie krvné testy sú orientačné 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre