Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

tinka9075
27. apr 2015

@tlucka ja som ti tak držala palce a priala aby si bola tehuľka 🙂 doc.Tomáš je super človek a lekár ja som už po neúspechoch na ski nechcela ísť ani do Brna ale docent ma presvedčil aby som šla a dobre som spravila 🙂 🙂

kikuska21
27. apr 2015

ahojte. tak dnes mi prisla schvalena ziadost od VSZP. lieky ktore mi preplatia musim vybrat len v CR v lekarni?

kako23
27. apr 2015

@tlucka
@tinkatinulka
Baby, dajte si pozor. Doc. Tomas je fajn odbornik aj clovek. Ale svojimi tvrdeniami dokaze strasne vystresovat. Mne tvrdil, ze u mna len darovane vajicka a do pol roka mi skonci menzes. Menzes mam stale uz pol roka dokonca pravidelny a dalsi dvaja lekari u mna zatial darovane vajicka vylucili, ze nie su potrebne. Jeden z nich Machac z RF. Po absolvovani testu plodnosti u doc. Tomasa som sa v zasade psychicky zrutila. To je len moja skusenost.

tinkatinulka
27. apr 2015

@kako23 dík za info, ja znesiem vela ale keby mi niekto teraz v potivnej vlne zacal tvrdiť nieco pesimistické asi by som ho poslala..inak ako Machac? bola si za ním v Olomouci?
ja som sa mu teraz po dlllhej dobe ozvala tak uvidim aké dalšie kroky navrhne

kako23
27. apr 2015

@tinkatinulka Chapem, ze doc. Tomas sa snazi byt priamy ale proste mna to zlozilo a hlavne chvalabohu nemal pravdu.
Machac je mega zaneprazdneny, ale mailovo s nim komunikujem...kedze si stale doliecujem zlomeny clenok a cestovanie do CR je pre mna momentalne nepredstavitelne tak sme sa dohodli, ze IVF absolvujem na SR v ISCARy v MT. Bola som u dr. Gala na konzultacii a velmi sme si sadli aj ludsky aj odborne.

tlucka
27. apr 2015

@kako23 Tak to si ma veľmi nepotesila ☹ Ja dufam, že test plodnosti nebudem vôbec potrebovat a zajtra si nájdem na teste // 🙂 Je to len taký môj záložný plán 🙂

tinkatinulka
27. apr 2015

@kako23 Galo ma triezvy pohlad, na mna bol asi až moc úprimný a tak som odchádzala sklamaná..Gatová je zase moc velký snílek..ale dobrá volba, len tie ceny to je des.

tinkatinulka
27. apr 2015

@tlucka nemaj záložný plán vieš ako dopadla Lopezka vo filme 😀

tinka9075
27. apr 2015

@kako23 to sa mi nechce ani veriť ja poznám docenta inak,,,ja zase nemusím Gala poznám ho ešte keď robil v Heliose a potom som ho zbadala v Iscare až mi zle prišlo viac som do centra nešla mne teda nesadol vôbec ani mužovi,,,každý máme iný názor na lekárov,,,

kako23
27. apr 2015

@tinkatinulka na zaciatku som sa bala, ze ISCARe bola som skepticka...do Brna zial nemozem a ine centra na SR su podla mna bez debaty des a hroza. Ale po konzultacii s Galom som ostala prijemne prekvapena, mal objednane za nami dalsie konzultacie a aj tak sa nam venoval hodinu. Vsetko sme si presli, vsetko nam vysvetlil, povdedal svoj nazor, pocuval nase predstavy a skusenosti ako vazne so ziadnym lekarom ( a to som bola v suvislosti s neplodnostou u 5 roznycb lekaroch) som sa tak otvorene a ludsky neporozpravala. Doverujem mu a viem, ze spravi maximum, aby nam pomohol. Samotny Machac nam to odobril a suhlasil, takze nie je o com.

kako23
27. apr 2015

@tlucka drzim palce, aby si za nim nemusela ist 🙂

kako23
27. apr 2015

@tinka9075 opisala som len moju skusenost s doc. Tomasom a dr. Galom. urcite kazdemu vyhovuje iny lekar 🙂

tinka9075
27. apr 2015

@kako23 Presne tak každému vyhovuje iný lekár 🙂 🙂

gagirl
27. apr 2015

@tlucka drzim palce a verim ze zajtra si najdes konecne dve ciarky..drz sa..

mircalla
27. apr 2015

@tlucka drzim palce...ja som inak tiez vzdy pesimista...ale pesimista sa prekvapi vzdy prijemne🙂
Baby ja som po sono, no celkom ok...az na 2 veci
Srdiecko bije, to je hlavne
Doky tvrdi, ze mam daku cudne vpredu maternicu, hrozne zle sa mu to meralo....nakoniec aj meral cez brucho
Hovoril, ze tak cudne stlacena je, ze to moze but po sekcii....nikdy som nic take o mojej maternici predtym nepocula, ale ze po case ako babo bude rast by to malo byt zretelnejsie viditelne
Nameral 7+4tt, no ak teda ratam punkcia u darkyne munus 14 dni (to je samozrejme orientacne), malo by to byt 8+0tt...tvrdil, ze ziadna panika a moze to byt aj tym, ze sa mu to zle meralo

speranza1
27. apr 2015

@mircalla 😵 blahozelaaaaaaam a tesim sa s tebou..veeelmi... A to ze je 7+4tt...to je absolutne v poriadku...nabuduce uz bude popredu...a je to presne o tom , ake ma lekar sono a ako sa mu dobre meralo bombulko v brusku😍

mircalla
27. apr 2015

@speranza1 sono ma dobre...ta moja maternica tam vypadala namiesto klasickeho akoby vajicka ako taky zakruteny rozok...

bergalm
27. apr 2015

Kocky,ja mam po kontrole na diabetologii som taka rada,ze ten cukor som dala na 5,2 takze negativne vsetko juuuj pomohla dietka 😉 😉 😉 ako odmenu sme si dal krajec dobreho chladeneho melona

haimi
27. apr 2015

@tlucka to je super, ze si este nedostala mrchu
Kolko dni si od vkladu? Zajtra dufam pridas foto

tlucka
27. apr 2015

@haimi Dnes som 11 deň od vkladu. Mrchu ešte nemám, ale tak môže ju blokovať Utrogestan. Jedine čo mi je, že ma neskutočne bolia kríže. Od vkladu som dávala doporiadku záhradu po zime a chcela som využiť voľno v práci. Tak neviem či z únavy alebo tehotenstva 🙂 Možno zajtra nič z pozitívneho testu nebude a tak aspoň budem mať pokoj v duši, že som zmysluplne využila čas 🙂
A ty sa s dievcatkami ako máš? Dúfam, že dobre a ešte pár týždnov vydržíte. Budeš tam úplne do pôrodu alebo je šanca že by ťa možno pustili domov?

tlucka
27. apr 2015

@mircalla Srdiečko bije, rastie a to je hlavné. Mnoho kočiek má nejakú rohatú maternicu, otočenú a neviem ešte akú a v pohode baby vynosia. Takže ja verím, že bude všetko v poriadku. Držím palce

ingrid0105
27. apr 2015

@lienka_1 ako moja, myslím na teba a na tvoju HB1 🙂 a stískam palce 🙂

mircalla
27. apr 2015

@tlucka ved praveze moju maternicu doteraz nik neriesim...mozno sa dako zmenila

lienka_1
27. apr 2015

@ingrid0105 Menzes este nemam, teda nadej stale zije. Uvidime v stredu alebo az vo stvrtok. Podla toho, ci naberiem odvahu. 😉

ingrid0105
27. apr 2015

@lienka_1 ja mam rovnakeho mrazacika, tiez viacej vkladov tak si moja inspiracia 🙂 budem cakat na pozituvne spravy 😉

tlucka
27. apr 2015

@lienka_1 Držím ti veľmi veľmi veľmi palce 🙂

ingrid0105
27. apr 2015

@lienka_1 a v piatok okruhla 40tka na krku 🙂

lienka_1
27. apr 2015

@ingrid0105 Jaaaj, tak to ja mam 40-ku uz za sebou.
No embryjko malo velky potencial, uvidime, ci sa s tym stotoznilo aj moje telo.
@tlucka Zajtra testujes? Silno drzim palce! 😉

tlucka
27. apr 2015

@lienka_1 Áno zajtra. Ak ma dovtedy nepicne 😒 a neskončím v Pezinku 🙂

lienka_1
27. apr 2015

@tlucka Myslim, ze kludne mi mozes podrzat miesto. 😀 😀 U mna cista schyza 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre