Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

diska
21. máj 2015

@bergalm ahoj,tak take som este nepocula,ale vidis ,ze babenko pekne raatie tak to bude urcite dobre.
ja neviem ako to videla,lebo mne moj gyndos ani nevedel povedat,ze ci ma maly napriklad omotanu snuru niekde ,ze to nevidno ale prietoky kontroloval,tak ja tomuu uz nerozumiem co vidia a co nie. 😕

lienka_1
21. máj 2015

@mimika1973 Kouidy je strucny ako vzdy 😀

lienka_1
21. máj 2015

@gennara Dakujem za podporu! A veru vedia prist kedykolvek. Vcera som sa budila uz aj v noci na, ze mi je zle. Ale nestazujem sa. Aspon som kludna, ze je vsetko OK. 😀

lienka_1
21. máj 2015

@vernazza Ja som nztiv chcela skusit hned od zaciatku, len som sa vzdy dala ukecat mudrejsimi.

bergalm
21. máj 2015

@diska no robil mi take vacsie sono a tam to zbadal mi to aj ukazal,prietoky su dobre nastastie,ale aj tak mam strach mozno to nic nebude ,ale ak ano ja sa bojim baby pred muzom sa pretvarujem on ma ukludnuje,ze to bude dobre

bergalm
21. máj 2015

Kocky,bola som taka rada,ze vsetko ok a teraz toto ☹ som na nervy,teraz uz len verit a dufat,ze drobcek bude dobre vyzivovany ☹ do porodu ach jaj ☹ ....

scheflera
21. máj 2015

Ahojte.Prešla som z Agolutinu na Utrogestan,mám ho doma na 2 týždne,ešte mi bude na 5 týždňov chýbať,a v každej lekárni mi povedali,že sa prestal vyrábať.to je sila.neviete o tom niečo?existuje ešte nejaká náhrada?alebo has budem pichať Agolutin?

tinka9075
21. máj 2015

@zoji79 jéj krásna je len ju veľmi nerozmaznávaj keď chceš mať ešte jedno bábo 🙂 🙂 viem z vlastnej skúsenosti muž Zojku tak rozmaznal že keď som s nimi sama doma tak mňa vôbec neposlúcha už pár krát aj po zadku dostala 😀 😀 užívaj si ju kým je maličká keď začne chodiť to už bude trošku iné 😉 😉

lienka_1
21. máj 2015

@scheflera Ja som dnes normalne vybrala na rtecept v Ke.

lienka_1
21. máj 2015

@bergalm Hlavne je, ze mimi rastie. V ktorom si tyzdni?

monicka79
21. máj 2015

@scheflera ja som kupovala dvakrat v roznych mestach a nebol problem, skus v inom meste, niektore lekarne ho neobjednavaju, lebo sa musi cely platit a nehradi poistovna, tak vacsina slovenskych lekarov predpisuje duphaston.

gagirl
21. máj 2015

@tlucka
@vernazza tak kocky moje a vsetky ostatne moje spolubojovnicky..len nedavno sme prisli domov..motali sme sa este po Brnea potom aj v Ba....Takze stretnutie s Machacom dopadlo dobre..posobil na mna dobrym dojmom..dobry pocit som z neho mala..🙂.myslim ze je to optimisticky a vesely chlap..a urcite dobry odbornik..Pozrel vsetko v pc co sme absolvovali u Stelcla a potom nam dal na vyber tri moznosti..prva bola darovane embryjka.. co som hned odmietla ze to este urcite nie..Dalsia bola normalna stimulka ako predchadzajuca s tym ze sa embryjka nevysetria geneticky pred vkladom a budem sa modlit aby boli genet.zdrave..A tretia je vlastne klasicka stimulka plus PGD embryjok pred vkladom..Ja som sa priklonila k tej poslednej verzii..aj ked manzel potom vravel ze mozno by sme mohli skusit aj bez tej genetiky..ze je to 1000 eur navyse..ze doktor ked sme boli na genetike v Ba vravel ze moznost ze sa znova zopakuje to co sa nam stalo je minimalna do buducna..Tak ale ja by som radsej predsa sla pre istotu na PGD..aj ked viem ze je to dost penazi navyse..Machac este hovoril ze tym ze by sme isli cez poistovnu skusi to napisat do papierov tak aby nam to preplatila poistovna kedze to napise ako diagnozu ..ale neviem ci to na Sk preplatia..V CR to vraj preplacaju..8.6 ideme znova za nim pre lieky a protokol a mozme zacat so stimulkou..potom vraj treba po PGD embryjka zamrazit a pojdem potom na Ket..TAkze tak..ked si spomeniem kolko nas to vyjde aj s tym PGD ked nam to potom poistovna dodatocne nepreplati nie je mi z toho moc veselo..kde tolko naberieme cca 3000 eur. aj ked viem ze potom nieco poistovna preplati...Ach jaj..JA som mu spominala aj soft ale povedal ze na soft vacsinou idu kocky samoplatitelky.a ze u mna ked dame na Pgd potrebuje viac embryjok..aspon 10..11..Naposledy som mala 7 takze mi este chce zvysit davku fostimonu..Takze aj hormonov budem brat viacej...dufam ze to budem dobre znasat..takze zacinam mat z toho celeho aj mierny stres..A to som si myslela ze mozno by sme mohli vyskusat aj soft..ked si ho viacedre tak chvalia ze je setrnejsi a vela krat aj uspesny..Takze kocky asi tak...Co na to poviete?..

bergalm
21. máj 2015

@lienka_1 nesvieti mi upozornenie ,ale vsimla som si,ze si mi pisala,zacinam 32tt

tlucka
21. máj 2015

@gagirl Zlatíčko, som rada, že máš z Macháča a jeho prístupu dobrý pocit. Aj ja som z neho taký skvelý pocit mala. Mne povedal, že s jeho pomocou určite otehotniem a teda aj sa mu to podarilo, čo sa 6 vkladov predtým Marcelovi nepodarilo 😉 Dal ti skvelé možnosti na výber, tak verím, že ste sa správne rozhodli. Pokiaľ nemáš vyčerpané všetky pokusy cez poisťovňu, tak je dobre asi podstúpiť klasickú stimulku, lebo soft sa teda podľa mojich info neprepláca. A teda bude viac embryok na genetické vyšetrenie. Pevne verím, že to čo sa vám prihodilo, bola iba smutná náhoda a všetky dalšie embryá budú v poriadku. 🙂 Veľmi ti to prajem, aby ste boli znovu šťastní 🙂

sarasota
21. máj 2015

@lienka_1
krasna spravicka 🙂

gagirl
21. máj 2015

@tlucka dakujem pekne Lucka..ja verim tiez ze vsetko dobre dopadne a coskoro budem znova tehu..🙂Aj ked sa trocha bojim tych hormonov..kedze spominal tusim 4ampulky fostimonu denne..snad to budem dobre znasat..dotera som 2krat dobre znasala stimulku..tak verim ze to bude tak aj teraz..Este musime porozmyslat odkial naberieme tolko penazi..Odchadzala som odtial velmi pozitivne naladena..ale potom som zacala rozmyslat nad tou sumou plus tie mega hormony a trocha nam z toho celeho stres..Ja to mam nejak cele uz ppletene v tej hlave mojej..;( 🙂

evadek
21. máj 2015

baby neviete co to znamena? : v koagulograme znížená hodnota fibrinogenu ...

zoji79
21. máj 2015

@tinka9075 Ahojky 🙂 Uz som povedala ze idem na vas kuknut na fb 🙂 Mala je rozmaznana uz, strasneeee 🙂 Ale neva, dolezite je, ze je na svete. Ja by som len chcela vidiet maminku, ktora vsetko stiha od deti a je sama na ne a este hlada na home Office pracu 😀 😀 😀. Ta musi mat doma bordel ako v tanku alebo zanedbane dieta. Vsak ja kazde dve hodky kojim, ked mi spi hodku tak rychlo zehlim alebo varim, ale nikdy nic neviem dokoncit 😝. A to mi mala spi max 2x za den hodku, tri mi vydrzi aj na rukach pri didi, ked chce tak si cucne a spi dalej 😀 😀 😀

@speranza sperus, priprav sa na totalne iny zivot. Ja som si myslela, ze je to kvazi" nic moc mat jedno dieta", teda, vsak jedno dieta nemoze ta tak vycerpat 😀 😀 😀. Ten kludny zivot vo dvojici sa zmenim na "neviem co skor" a "preboha len teraz nech nikto nepride" .....ale je to krasne 🙂

diska
21. máj 2015

@evadek pichas si teraz fraxiparin?

zoji79
21. máj 2015

@gagirl Mozem ti prezradit, ze u mna Machac zabodoval najviac 🙂 Chodili sme par krat na IVF k Marcelovi, obcas sme boli u Otevrela a Vitouskovej, aj s Koudym sme boli a Kozumplika, Kurecovu a Pospisilovu ci ako sa vola tiez vyskusali. Ale jedine u Machaca som citila ozajstnu ochotu a srsel aj optimizmus. Jedine on povedal, ze nevidi problem, preco by som netehotnila po vklade u neho. Mal aj pravdu 🙂 Takze drzim moc palce 🙂 🙂 🙂 🙂

mimmi77
21. máj 2015

Ahoj dievčatá, mám otázočku úplne mimo témy, ale nechcem kvôli tomu zakladať novú diskusiu..... a sem Vás chodí veľa, verím, že mi poradíte 🙂
Sme pozvaní na svadbu manželovho synovca. Keď sa nás asi pred pol rokom pýtali, či prídeme, povedali sme, že áno. Teraz je 3 týždne pred svadbou, a keď pozerám na plán svadobného dňa, mám z toho hrôzu.... Máme 3 ročného syna... svadba je 230 km od nás, 3 hodiny cesty autom... potom od 14:20 rôzne presuny autobusom, k neveste, do kostola, späť na hotel, kde začína slávnostná večera o 18:30. Malý cez deň už dávno nespáva, večer zaspáva okolo 8-mej. Mám pocit, že to bude pre nás zbytočný stres, svadbu si vôbec neužijeme..... Je veľmi nevhodné, oznámiť im teraz, 3 týždne pred svadbou, že neprídeme? Bude to veľká svadba, okolo 100 ľudí.....

zoji79
21. máj 2015

@mimmi77 Ahojky....tak ty si hodne mimo temy, lebo tu vacsinou deturence su este v trenkách 😀 😀 😀 Cest vynimkam ako napr aj ja 😉 Ktore nedavno rodili alebo tak do roku 🙂
Ale co sa tyka tvojej otazocky, tak nie je to nevhodne, tri tyzdne je este dost, hlavne ked si spomenie, my sme svadbu oznamili dva-tri tyzdne dopredu 😀
Vo vasom pripade zas ja by som isla na svadbu, vsak 3 rocne dieta je pomerne velke, aj na nasej boli male deti...bolo ich mrte od 3 mes do 10 rokov 🙂 Ale ja by som hore-dole necestovala, len by som isla trosku neskor na oslavu a potom samozrejme nie do pol noci pri stole s dietatom 😉

silvia545
22. máj 2015

Ahojte baby 😉 som po vyšetrení u docenta Tomáša,ešte sa celkom nevyjadril pretože mi bral krv na AMH a výsledky budú za 2-3 týždne,že potom mi povie či máme šancu so svojimi alebo dárkyňu,,pri uz sa ma spýtal,že či práve stimulujem,ja že nie a on,že mám vaječníky velmi zväčšené ako pri stimulke,ešte sa ma to spýtal znovu 2x,že či naozaj nestimulujem ,,potom som baby moje dostala skoro šok,ked mi povedal,že mám folíky a ked začal rátať,tak som bola šokovaná,hovorí mi,že na pravom 3 folíky a na ľavom 5 a z toho 5 je krásne veľkých 14-15 mm,,ved tolko som nikdy nemala ani ked som stimulovala,najviac 3 folíky 😨 fakt som nechápala a som sa ho spýtala,že či nieje dobré skúsiť natív,ked mám viac vajok ako pri stimulke,povedal mi,že to nedoporučuje,lebo tak sa nevytvoria zrelé vajká 😖 chce mi ešte vidieť vaječníky aké mám po ms,takže zase sa tam budem musieť trepať,najprv na krv počas ms,lebo mi chce spraviť HP,ten mám 2 roky starý a potom znovu ísť k nemu ako sa vyjadrí 😒 ale poviem vám,že vôbec nemám chuť tam znovu ísť a znovu platiť dalšie peniaze 😖 písala som aj Macháčovy a povedal,že podla neho to nebude na dárkyňu,ked sa mi vytvorilo tolko folíkov 🙂

silvia545
22. máj 2015

@gagirl jeej moja,teším sa s tebou,takže si spokojná s Macháčom 😉 on vie fakt povzbudiť a človek od neho odchádza úplne vymenení a naladení 🙂 držím palce a kedy sa chystáš do boja ? 😉

silvia545
22. máj 2015

@evadek ahoj moja 🙂 tak sa mi zdá,že do daľšieho kola pôjdeme asi znova spolu 🙂 tiež sa tak chystám na jeseň spolubojovníčka moja 🙂 😵

mimmi77
22. máj 2015

@zoji79 ja viem, že som úplne mimo témy, pravidelne som sem chodievala pred pár rokmi, chodili sme do RF, a myslím, že o pár mesiacov sem budem chodiť opäť a už k téme, keďže plánujeme súrodenca 😵
My sme našu svadbu tiež nijako extra neriešili, len na tejto svadba vidno, že mladí si dávajú fakt záležať, aby všetko bolo tip-top, preto sa bojím, aby sme neboli za nevychovaných 😒
Hmm, ja neviem, odignorovať svadbu v kostole by som nechcela, pre mnohých je to to najdôležitejšie.....

evadek
22. máj 2015

@diska nepicham...nechystam sa na ivf ... cez tehu po ET mi kontrolovali krv v 4 tt ...nasledne som v 7tt potratila...vtedy som mala hodnoty ukazkove...teraz mam taketo ked nepicham..

evadek
22. máj 2015

@silvia545 to by bolo super 🙂 a tento krat uz obe do vitazneho konca 🙂 Chcem ist k Machacovi ...🙂

Len uvidim..este chodim po vysetreniach..ak bude treba imuno liecba mala by som to v poho do oktobra stihnut...uvidime....

liu
22. máj 2015

Ahojte, čítala som si tu od Vás viacerých, že si pochvaľujete Dr. Macháča. Na stránke Reprofitu som sa ale dočítala, že je vedúcim programu darovaných vajíčok. Ak chceme podstúpiť IVF, ale nie darovanými vajíčkami, napriek tomu si ho môžem vyžiadať? Je tam na možnosť výberu lekára pred 1. konzultáciou, alebo funguje to na princípe priradenia lekára?

silvia545
22. máj 2015

@evadek tak sa mi zdá,ž bude teraz Macháč vyšťavený ako predtým Marcelko 😀
juuj moja,musíme to dotiahnuť do konca a Vianoce oslavovať už s mimčami v brušku 😉 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre