Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

tlucka
12. sep 2015

@matusik6 Ďakujem že ste ma dobrými argumentmi prehovorili, aby som to riskla a som rada, že to nakoniec dobre dopadlo 🙂

matusik6
12. sep 2015

@tlucka
Neboj aj ja som mala dobre nervy ked na 8 den po.clostyle bol folikul 20x18, tak hned som navrhla dr.ze ci mozem pichnut orgalutran a oplatilo sa počkal 🙂

cmudlo
12. sep 2015

Tak už to mám za sebou. 1x EB/2 a výška sliznice 14 mm. Držte palce 😃 Boli sme trochu sklamaní lebo ET nám nerobil Štepán ale MUDR. Michnová. ..tú sme trochu zostresovali, lebo sme jej povedali, že kvôli Štepánovi sme odišli z Brna do Olomouca...ale bola veľmi milá a snažila sa...

lienkae
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lienkae
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
dohna
12. sep 2015

@sasa1983 ono nejde o tých 10€ ale aby to poriadne vyšetrili aked už začneme do Brna chodiť tak by sme ak by bolo treba tam chceli aj IUI prí. IVF a od nás je to bližšie do Brna ako do BA

buba08
12. sep 2015

@tlucka ahoj, pokecala si s Marcelom? On bol v Olomouci? Zase je na roztrhanie? 😉 😀 Držím palce, aby bolo vajko zrelé🙂

matusik6
12. sep 2015

@lienkae
Dalej som.to neuzivala,lebo sa embryo prestalo na 4 den.vyvijat:-(

lienkae
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
tlucka
12. sep 2015

@buba08 Vďaka 🙂 Trošku sme pokecali. Vravel, že sa má fajn a hlavne nemá toho tak veľa ako v RF. Nepracoval tam, len prišiel za Štepánom a išli spolu niekam preč.

buba08
12. sep 2015

@tlucka mozno na pivo 😀 😉 😝

tinkatinulka
12. sep 2015

@tlucka luci až mi vyhrkli slzy šťastia, včera som ti spravila ďalší darček ako som spat nemohla..

tinkatinulka
12. sep 2015

@tlucka asi tam bol ráno na tvoj odber, inak nativ bez narkozy som mala aj ja.. Super vec..

mimika1973
12. sep 2015

@tlucka 😵

lola911
12. sep 2015

@dohna ahoj moja ty si z holica? no super 🙂 ja od senice 🙂

gagirl
12. sep 2015

@tlucka velmi sa tesim Lucka..a drzim aj nadalej silno palce;)

sasa1983
12. sep 2015

@dohna tak potom jednoznacne objednat na konzultaciu. Pri vysetreniach Ti gro z tych zakladnych poistovna preplati tu na SR,v Brne iste nie. Co sa tych nakladnejsich tyka,najma reproduocna imunologia,najlepsie v Ba Medirex,Dr.Malickova tusim..a este v Nitre je,to si musis zaplatit hocikde cena odhadom 150-200eur. ..

ria191
12. sep 2015

@tlucka tak micka perfektne super rozhodnutie teším sa aj za teba veľmi preveľmi 😘😘😘

ria191
12. sep 2015

@tinkatinulka takze tehuľka nemôže spať dobrá sprava teším sa 😘😘😘

cmudlo
12. sep 2015

Otehotnela ste niektorá pri výške sliznice 14 mm? Teraz čítam že nie je vhodná až taká vysoká. ..dnes som mala et a sliznicu 14 mm

ria191
12. sep 2015

@cmudlo no tak to by zaujimalo aj mna tiež by som mala radšej menšiu 😳😳😳

cmudlo
12. sep 2015

@ria191 a ty si mala takú? A kedy si mala et?

ria191
12. sep 2015

@cmudlo nie 😍😍😍 ja iba 12 ale aj tak v mojom prípade na dve veci. Rozhodne je to luxusná výstelka tak treba iba veriť 😘😘😘

cmudlo
12. sep 2015

@ria191 ty nemôžeš ísť, lebo máš myom...dobre si pamätám? S 12 mm je ideál. ..

ria191
12. sep 2015

@cmudlo bola som a bohužiaľ nič ale mas pravdu mam myomy takze preto je u mna aj taká krásna sliznica k ničomu ale ty musíš veriť, ze u teba to bude veľké plus pokial viem aj 14 je ešte v pohode 😀

cmudlo
12. sep 2015

@ria191 fakt? Tak super...dúfam, že máš pravdu. Keď to vyšlo prvý krát mala som 10 mm a 1xb a 1eb. ..máme 1 dieťatko ..teraz 14 mm a eb/2...no musím veriť, že to bude ok 😆 a pred rokom sme boli tiež na ivf vtedy som mala len 7 mm a vkladal mi 2x8 bunkové na 3 deň. ..ale nič z toho...

tlucka
12. sep 2015

@tinkatinulka Aj mne vyhŕkli slzičky, keď si prestavím, že také skvelé dievča sa kvôli mne obáva a nespí. SI pokladík a veľmi si vážim tvoju podporu. Ty by si mala začať robiť výbavičku pre svoje mimi, ja mám ešte čas 🙂 🙂 🙂 Macháč robil dnes dva odbery dievčatám zo SR a ja som bola len do počtu 🙂 Som teda šťastná, že si našiel čas aj na mňa. Ale teda ráno mi hovoril, že ženy si si niečo zmyslia a chlapi musia skákať, ako ženy pískajú 🙂 🙂 Bol skvelý, srandista, optimistický, fakt som rada, že som to riskla 🙂 🙂 🙂 A fakt je ten odber bez narkózy skvelý, rýchlovka to bola. Potom ešte išiel na rad manžel a asi za dvadsať minút po odbere sme už išli domov. Už len sa teraz modliť, aby sa podarilo vajko oplodniť 🙂

tlucka
12. sep 2015

@gagirl
@ria191
@mimika1973 Vrelá vďaka dievčatá. Som nesmierne vďačná vám aj všetkým ostatným za vaše rady a podporu. Som rada, že som sa nakoniec rozhodla risknúť to. Macháč sa smial dnes na mne 😀 😀 😀 Fakt bol odber aj všetko okolo toho super.. Tak dúfam, že šťastie sa na nás už nevykašle...

tlucka
12. sep 2015

@cmudlo Ahojky, držím veľmi palčeky, nech sa embryjko pekne zahryzne a budeš tehuľka 😉 😉
Predpokladám, že sme sa nesretli, aj keď je to možné. Tuším si mi písala, že ste mali vklad naplánovaný o 9.45. Takže my sme prišli pred 8 ráno. Macháč mi urobil o 8 sono a zaradil ma teda do programu na odber. Už tam mal 2 kočky zo SR na odber. Tak som čakala, kedy ma vezmú na izbu, ale tak nakoniec prišla okolo 8.50 pre mňa na recepciu sestrička, aby som išla s ňou na sálu. Pred odberovou sálou som sa vyzlieka, nachystala ma a za Macháč urobil odber. Trvalo to fakt možno minútku. Hneď na sále mi embryologička povedala, že vajko vyzerá byť v pohode. Tak zajtra uvidím. A keď som za chvíľku vychádzala zo sály, tak na recepcii už čakal na Štepána Marcel. Pár minút spolu pokecali a odišli preč. Tak mi je veľmi ľúto, že napriek naplánovanému vkladu ti ho Štepán nerobil. Asi mali niečo dôležité. Ale dnes som mala aj ja česť rozprávať sa s tou doktorkou, čo ti robila vklad. Macháč mi napísal správu z odberu, takže mi ju len odovzdala, ale potrebovala som napísať ešte doporučenie na pichnutie intralipidov.

tlucka
12. sep 2015

Dievčatá, včera večer som stresovala ohľadom podania lipidov. Ja som sa aj včera v priebehu dňa pokúšala dovolať imunologičke Dzurillovej do Nitry, ale bezúspešne. Dnes už po konzultácii s Dr. Michnovou z Olomouca viem dôvod. Takže včera sa v BA uskutočnila konferencia imunológov, na ktorej boli Dr. DZurillová, Dr. Bergeniová a Dr. Maličková z Prahy a teda aj lekári z Brna a Olomouca. Podľa najnovších stanovených postupov v oblasti repro imunológie sa odporúča aplikovať len 4ml lipidu do infúzneho roztoku (takže presne podľa schémy, ktorú mi imunologička napísala). Doposiaľ sa všade aplikoval 100ml lipidu, ale vraj sa od toho s ohľadom na možné nežiadúce účinky upustilo. Ja teda dúfam, že bude mať význam aplikovať aj tých 4ml lipidu a že sa vlastne aj k vkladu a pihcaniu lipidov dostanem.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre