Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

pufa
8. feb 2016

@katka17044 ozvi sa im, daju ti protokol na KET. pravdepodobne estrimax (ale nemusi byt) a utrogestan. niekedy sa picha aj pregnyl

katka17044
8. feb 2016

@cheeky82 aha a to odkedy zacnem uzivat? lebo od vcera som ho prestala. S doktorom som pisala a spominal len ze sa mam objednat na 10-12 den na ultrazvuk a potom sa dohodne ket ale zabudol na lieky tak asi mu este napisem

katka17044
8. feb 2016

@pufa aha co som dnes pisala s doktorom tak ani protokol nespominal budem mu musiet teda este raz napisat

cheeky82
8. feb 2016

@katka17044 estrimax ti daju iba ak ti v prirodzenom cykle nedorasta sliznica maternice. Ja som bola 3 krat na ket a vzdy som mala len utrogestan. Zacala som ho brat az po ultrazvuku. Takze nemusi ti poisielat ziadne recepty, vsetko ti da a povie vked tam prides. Teda u mna to tak bolo

nelly3
8. feb 2016

@katka17044
utrogestan sa dava od 14 DC, od 1DC sa berie aj estrimax/estrofem povacsinou - priprava na KET.

pufa
8. feb 2016

@katka17044 urcute napis. ja som nikdy so sliznicou nemala problem a nikto sa ma na to nepytal, dostala som estrimax a bolo 🙂

katka17044
8. feb 2016

@cheeky82 aha super tak to je potom v pohode... ja este 3 baliky utrogestanu mam lebo by som na kontrolu chcela ist sem ku mojmu len.

katka17044
8. feb 2016

@pufa hej ja tiez mam sliznicu v poriadku ze pekne dorasta tak urcite bude stacit len jeden liek...

katka17044
8. feb 2016

dakujem vam 🙂

cheeky82
8. feb 2016

@nelly3 ten estrimax davaju v brne kazdemu? Podla mna to je zbytoicne, ked mas sliznicu ok. Ja to brat isto nebudem. Ty s tym mas dobru skusenost?

cheeky82
8. feb 2016

@katka17044 utrogestan ti v pohode predpiuse aj tvoj gynekolog

nelly3
8. feb 2016

@cheeky82
no ked nechces a nemas problem, nemusis, len potom neviem ci sa nepicha pregnyl, nie som si ista. ja vzdy idem s nim.

cheeky82
8. feb 2016

@nelly3 ja som nemala ani pregnyl a podarilo sa, ale len do 13tt.

katka17044
8. feb 2016

@nelly3 no dufam ten estrimax nie lebo ten nemam a dnes asi uz aj dostanem lebo uz mi je zle to by som od zajtra uz musela brat no napisem tomu doktorovi este

nelly3
8. feb 2016

@katka17044
ano napis mu

cheeky82
8. feb 2016

@katka17044 daj potom vediet, lebo ja možno budúci mesiac pôjdem na KET. Aspoň budem vediet co ma caka

dancura
8. feb 2016

@pufa ahoj. Ja pracujem v BA- nerobilo by mi problem kdekolvek v ramci mesta abehnut po lieky. Praveze to skusali objednat a vsade mi povedali, ze prave ten Menopur sa im objednat neda....neviem, mozno prave ich dodavatel to nema u seba....vsetko ostatne mi objednali

gagirl
8. feb 2016

Dievcata mam ist pred ket na kontrolne odbery na cytokiny,po neuspesnom Et mi dr.Bergendiova kazala vysadit..Tak sme sa dohodli ze pred dalsim vkladom skontroluje..Napisala mi len ze v ordinacnych hodinach od pond. do stvrtka..Ale neopdisala mi na to ze kedy by to bolo najvhodnesjie pred ket spravit...-to je asi jedno ze? Teraz som este trocha chora tak teraz by som mala este asi chvilu pockat ..

chelly
8. feb 2016

@katka17044 ak ti kazal len prist na sono, tak urcite ziaden estrimax riesit nemusis. na kontrole potom pozru, aka je sliznica a ci je tam folikul. ak je vsetko ok, tak sa pichne pregnyl a naplanuje vklad. ty len do Brna napis, ze na sono pojdes k svojmu gynekologovi, oni by ti mali povedat presny postup. a tu genetiku uz si zistovala?

gagirl
8. feb 2016

@dancura ahoj..ja som mala tiez soft stimulku a clostil aj fostimon mi dali v Rf..Pregnyl som si vybrala dolu v lekarni..Mozno to vyjde lacnejsie ked si pozhanas od kociek alebo vv teme mam nemam lieky na ivf..

chelly
8. feb 2016

@gagirl ja myslim ze je to uplne jedno, len aby ti stihli prist vysledky. a urcite nechod chora.

gagirl
8. feb 2016

@cheeky82 aha..mylsim ze si to uz spominala ze pojdes az na ket..to kvôli tej mykoze alebo preco ste sa tak rozhodli?kvoli imuno výsledkom ci?Davate aj pgd?..Mas problemy s mykózou?ja som tiez vel,mi dlho mala..sem tam este pocitujem svrbenie a suchost..akle ako beriem super dophilus tak je to ovela lepsie..beriem ho ale pravidelne kazdy den ..

gagirl
8. feb 2016

@chelly dakujem..TAk pockam este kym budem uplne zdrava..mysllim ze ked budem mat len cytokiny do tych 2 tyzdnov max.by to malo byt hotove ze?nepamatam si presne kolko to trvalo naposledy ale myslim ze nieco vyse tyzdna..

chelly
8. feb 2016

@gagirl tiez tak ratam. minule som mala cytokiny do 10 dni.

cheeky82
8. feb 2016

@gagirl ideme do KET kvôli imunologii. Mam zvýšené NK bunky, bunkovú imunitu voči spermiam a trofoblastu a antifosfolipidovy syndróm. Tri mesiace som brala super dophilus, potom candistop a ešte pearls, ale nic nepomáha. Teraz mi to zasa vyvolala OPU podľa všetkého. Akonáhle si tam "niečo" dám, objaví sa mykoza. Uz som fakt zufala

cheeky82
8. feb 2016

@gagirl ak si chorá, tak ti krv ani nezoberie, mne to tak Dzurillova povedala. Boli by skreslene vysledky

dancura
8. feb 2016

@silvinkabb Teraz ideme na soft stimulaciu ako samoplatcovia, takze poistovna nam to asi nebude preplacat..jedine, ze by tam bola moznost o ktorej neviem.
Dnes mi ale v lekarni povedali k jednemu tomu lieku, ze stoji 30E (x2 krabicky=60E) a ze keby som mala slovensky recept, tak by mi asi 2/3 preplatila poistovna. Neviem, ci ste to niektora skusala tak, ze ste zbehli za svojou gynekologickou s ceskym receptom, ktory by len ona prepisala...len ci by bola ochotna to spravit

gagirl
8. feb 2016

@cheeky82 chapem ta...tiez som sa strasne dlho toho nevedela zbavit..a aj teraz po crinone sa mi to zasa vratoli..tak som si davala borax glycerinove cipky 3 dni a zlepsiôlo sa to..Aj to si skusala?Inak mykozy mozu byt aj ked je oslabena imunita ..alebo aj po kortikoidoch kede beriies..Mne sa tie problemy zacali cca mesiac po kyretazi ..

gagirl
8. feb 2016

@chelly ak snad budu..A ty ako?neposlali ti este tie papiere?

chelly
8. feb 2016

@gagirl ano uz prisli, uz vo stvrtok boli na poste, ale az dnes prisiel zlty papierik. a kedy sa chystas na vklad?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre