Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

cheeky82
1. mar 2016

@malvina13 preboha to si co brala, ze zo soft si mala 12 vajicok???? ja som mala z 5 oplodnenych 5 a po predlzenej klutivacii 3 embrya, najprv to vyzeralo na 4,ale nakoniec boli len 3. vsetko zavisi akej kvality su vajicka a spermie.

malvina13
1. mar 2016

@cheeky82 brala som len clostilbegyt a pichala menopur. tešila som sa že 12, ale aj tak iba 5 zrelých. teraz sa bojím tej PK

torpilla123
1. mar 2016

@malvina13 Ahoj malvina. Tak ja som mala tiez kratky protokol, ale trosku som bola prestimulovana, a odoberali mi az 19 vajicok, z toho prvy den bolo vhodnych 11, potom 10, a nakoniec uz iba 7 sa oplodnilo, a po kultivacii (predlzenej - 5 dni) bolo vhodnych 5, ale iba 3 kvalitne. Takze sa 1 vlozilo (bohuzial uz 3x som potratila v 6tt), a este 2 mame zmrazene. Ale Polka co tam bola so mnou mala iba 4 na odber, a nakoniec z toho mala vhodne na transfer 2. Takze je to naozaj individualne (aspon podla mojej skusenosti). Prvy krat som mala na odber 12, a vhodne zase len 3 (ale iba kvalitne takzvane A-ckove blastocysty- neviem presne tu skratku). Urcite to bude v poriadku.

sasa1983
1. mar 2016

@malvina13 nie, môžeš byť naopak veľmi spokojná. 12 vajíčok nie je zase tak priveľa, ako tu niekto naznačuje, ja som pri AMH cez 21 mala také super soft, že som ledva niečo pichala a aj tak som mala som 8 oocytov. držím palce.

malvina13
1. mar 2016

@torpilla123 @sasa1983 neviem akej su kvality ani nič bližšie, zatial su oplodnene 4, to jedno sa ešte môže oplodniť..budem volať vo štvrtok pre dalšie info. ak by to vyšlo v sobotu by bol vklad. jaaaj bude to naročný týžden, plný očakavaní🙂

cheeky82
1. mar 2016

@malvina13 ako tu uz pisu aj ine baby, je to vysoko individualne. musis len pockat ako sa budu vyvijat.
a kratky protokol a soft su dve rozdielne stimulacie. mala som obe, tak viem co hovorim.
@sasa1983 a AMH nie je az take rozhodujuce, ako vidis aj na svojom priklade. ja mam perfektne AMH aj HP, aj vsetko co sa tyka gynekologickej stranky, a napriek tomu reagujem o nieco slabsie ako by som podla ich vysledkov mala.

cheeky82
1. mar 2016

@malvina13 daj vediet ako si dopadla. moze z toho byt 5 peknych embryii

malvina13
1. mar 2016

@cheeky82 dam vedieť. velmi by som si priala ako každá aby to vyšlo.

cheeky82
1. mar 2016

@malvina13 neboj, na kazdeho raz prijde

torpilla123
1. mar 2016

co za seba mozem povedat, a to uz mam za sebou tri neuspesne pokusy, ze je najdolezitejsie zachovat klud. Viem, lahsie sa povie, a tazsie vykona, ale tiez som sa velmi znervoznovala, a po odbere som potom mala este zaludocne problemy, nielen bolesti po odbere, ale na vysledku to nic nemeni, kolko bude embryi, a akej kvality. treba mysliet pozitivne.
Ja som akurat vcera volala ohladom terminu na dalsiu konzultaciu, a najprv som bola sklamana, lebo je volny az o 2 mesiace, ale aspon sa moje telo ma cas spamatat z predchadzajuceho roka a tazkej kyretaze. Takze drzim palce vsetkym snazilkam! Skor ci neskor sa to podarit musi ;)

sasa1983
1. mar 2016

@cheeky82 ja som lekarka, AMH nie je jedinym meritkom uspesnosti a efektivnosti hormonalnej stimulacie, avsak tato hodnota je relativne spolahlivou sablonou pred indikaciou hormonalnej liecby.

sasa1983
1. mar 2016

@malvina13 ked mas zatial 4ks, je to velmi dobre, bud normalne ako tak kludna, kazdy uspesny krok je mat nieco za sebou a uz trosinku menej pred sebou. Je tu kopec bab, ktore mali 1-2 ks embryi, a aj tak sa zadarilo, nakoniec staci vlastne len 1embryo. Drzim este raz palce. A pi po vklade duzinu z ananasa, mozno masaz 1den pred vkladom na uvolnenie nie je od veci. S.

malvina13
1. mar 2016

@sasa1983 dakujem pekne za rady

dancura
1. mar 2016

Ahojte zienky.Dnes sme boli na odberoch a po softe mi vysli len 2 vajicka. Mam teraz hlavu v smutku, ze toje strasne malo. Vyslo vam toniektorej, ze aj z tak malo vajicok ste mali nakoniec pekne embryjko a uspesny vklad?

cheeky82
1. mar 2016

@sasa1983 mne doktor hovoril, ze este je nejaky test na receptory alebo tak nejako, ale ze to stoji 100 eur a nema to vyznam, nakolko aj keby mi tam nieco zistili, viac zo mna aj tak nedostanu. ale musim uznat, ze u mna asi najlepsi bol soft. ale na druhej strane u mna je dobre to, ze mne sa vsetky vajicka pekne oplodnia a vyvijaju. takze je to v konecnom dosledku vyrovnane. ako tu vyssie baby pisu, mala 12 vajicok, ale len 5 vhodnych na oplodnenie. ja som mala 5 z 8. vzdy som ale bola nestastna, ked mi po OPU povedali cislo. PK mi naladu ale vzdy zdvihla 🙂

sasa1983
1. mar 2016

@cheeky82 neviem aky mas vek, ale predpokladam a aj kvoli tomu, ze si uviedla, ze mas perfektne AMH (neviem kolko to je, lebo uz malinky rozdiel robi nasledne vacsi rozdiel), si neni v predmenopauzalnom obdobi, takze je ozaj najlepsie mat embryii menej, alebo aj malo a to kvalitnych. Tiez som toho nazoru, ze 12vajicok je mozno zbytocne vela, ale tak ked ma, tak dobre. Aj vzhladom bohuzial na to,ze vekom sa toto cele zhorsuje, aj pocet, aj kvalita oocytov, a vieme, ze uspesnost IVF nie je, ze na 1vy, 2hykrat sa hned zadari, tak pokial uz na zaciatku byvaju tie cisla male, ..je to predzvest moznych komplikacii v pripade nutnosti cele toto viackrat opakovat. Dufam, ze som sa nevyjadrila ako hotentot, nemam moznost si to pozriet, pisem z mobilu pri Edovi.

anaba1
1. mar 2016

@dancura ahoj...ja som bola januar a februar na nativoch..ziadne vajo..teraz sme dali soft s clostilom..z 3 folikov vydolovali len 1 vajko a aj bolo krasne na vklad..a teraz uz len cakam...este 10 dni..to zavisi aj od toho sko reagujes na lieky..je ich menej tak by mali byt kvalitnejsie..

chilli21
1. mar 2016

@dancura ahoj ja som mala zo soft stimulacie s clostilom len jedno a dnes zacinam 31. tyzden, takze nebud smutna aj menej staci🙂

cheeky82
1. mar 2016

@sasa1983 mam 33 a AMH 2,2. V Čechách 3,1 ( u nich je vraj ideálne od 2 do 4, akceptovateľné do 5-majú iné referenčné hodnoty). Ale aj z nízkeho AMH sú pekne babatka😀
@chilli21 toto sú spravy ktoré potrebujeme počuť!!!!

cheeky82
1. mar 2016

Dievčence neriešte AMH, vek, kvalitu...,, to aj tak nijako neovplyvníme. Našou úlohou je pozitívne myslenie a sústredenie sa na kladný výsledok a tešiť sa z toho, ze sme blízko cieľa!!

silvinkabb
1. mar 2016

@dancura to je nakazlive z MK, furt riesit vajicka. kolko ktora vysedela, uz nam tu vsetkym z toho sibe a pritom je lepsie ak je ich menej a lepsia kvalita. ja som sice nemala uspesne ivf, ale verim, ze nie je vsetko o pocte. je tu tolko bab, ktore mali 18,15 atd. nieklolko Ketov a nic...cize podla mna to vobec nie je o tom. a to ta teraz umelo neutesujem

santeema
1. mar 2016

@sasa1983 mas pravdu sasi, ja som mala amh okolo 0,3 tusim ani nie tolko a pomalicky este klesalo, mala som maximalne 2 vhodne vajicka a pri 2 ivfkach ziadne, napriek maximalnej stimuke a to jedno naozaj stacilo🙂..ako pises🙂

sasa1983
1. mar 2016

@santeema kukam, ze mas deticky 2...nam asi bude stacit Edko☺

astrid55
1. mar 2016

baby, kt. ste z kosic: neviete poradit dobreho gynekologa? Takeho, s ktorym ste spokojne dlhodobo. Dnes som prosila moju Dr. ohladne repro imunologie, tak o tom vraj este nepocula. Potrebujem odbornika. Dakujem.

buba08
1. mar 2016

@astrid55 no pokial tvoja gyn nic nevie o reproimunologii, tak mozno teda ok, ale ak klasicky imunolog netuší o tom nic, tak to uz je co povedať, vid moj 😖

gagirl
1. mar 2016

@dancura ahoj moja..ja viem ze si trocha sklamana ze mas len 2vajka ale naozaj stacia aj dve aby to vyslo,dokonca staci aj jedno ked sa pelne oplodni a bude sa spravne delit..Pri softe ide o kvalitu tych vajok nie o pocet..Kamoska mala 2,vajka..zostalo jedno embryjko a uz ma doma dievcatko 🙂Hlavku hore,vyjde to..drzim vam velmi palce 🙂

izzie27
1. mar 2016

@dancura ja som mala 3 a vhodne len 2. Jedno HB je este zamrazena a CM my tu spinka😊 drzim palce

lola911
1. mar 2016

@dancura ani nevies co by som za to dala mat 2 vajka 🙂 zelam ti aby ti to vyslo

lusipe
1. mar 2016

@sasa1983 preco len edko?🙂

dancura
1. mar 2016

@anaba1
@chilli21
@silvinkabb
@gagirl
@izzie27
Dakujem vam, kocky. Hej, ked sa budu embryjka pekne vyvijat a vyjde nam to, tak nic viac nepotrebujeme. To vtedy postacia aj dvaja krpcekovia.Velmi sa bojim, co mi zajtra povedia,ked budem volat ohladom embryjok. Viem, ze uz je to len v Bozich rukach, no niekedy strachu proste nerozkazem.Esteze manzel je pragmatik a vzdy ma tak okomentuje, ze proste nemozem namietat🙂 a esteze ste tu vy, ktore ste mi napisali povzbudive slova....dakujem

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre