Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

lola911
6. apr 2016

@monnito zalezi od protokolu a aj od vysledku

mimika1973
6. apr 2016

@lienka_1 aha, no dobre, aj ked sa mi tam uz nechce tooolko vracat a vid ta dialka u nas, tak som rozmyslala, ze sup dve a pokoj uz a ze sa uvidi co z toho...ale na druhej strane to riziko dvojek mi trosku nahana strach... 😒 Aj ked si hovorim, ze asi z B nemusi nic byt, ta je tusim dvojkova znamkovo....ale to asi nic neznamena, ze? lebo sa tiez moze zmenit na jednotkovu a postupit do vyssieho stadia pri rozmrazeni? ...za to tato dilema, ze ked bude vklad co rozhodnut... ked pride ta chvila.
Inac tuto variantu ich dat spolu vlozit sme uvazovali s Palim na zaciatku vlani a ze HB zmrazit samu...ale nakoniec sme sa rozhodli inak, opacne, a z HB vysli dve a aj odisli...dopredu sa neda nic vediet veru 😒
Myslim, ze ich mrazili zvlast, lebo Pali tiez navrhuje len jedno dat nabuduce...

lienka_1
7. apr 2016

@mimika1973 Ja by som asi fakt neriskovala. Daj na svoj vnutorny pocit a to sprav. Bude to to spravne riesenie. Drzim palce!

mircalla
7. apr 2016

@mimika1973 mne po sekcii napriklad 2 XB nechceli vlozit ani za svet, nevyhadala som to, dali len 1. ale zrejme si mala prirodzeny porod

mimika1973
7. apr 2016

@mircalla a to jedno sa ti aj uchytilo potom? a druhe mas estre zmrazene?

mircalla
7. apr 2016

@mimika1973 ano mam z neho malu, mam este zmrazene 4 XHB

mircalla
7. apr 2016

@mimika1973 teraz aby som to nedomotala: vkladali hatchujucu blastocystu a mame zmrazene este 4 hatchujuce blastocysty

lienka_1
7. apr 2016

@mircalla Ahojte zeny! Ako sa vam dari? My sme vcera boli na ockovani, tak mame veselu noc za sebou. Mala mala vcera 59,5cm a 5430g. Konecne zacala lepsie papat, tak som zvedava ako ju ovplyvni ockovanie. Inak je to zlaticko.

matusik6
7. apr 2016

@monnito
Na ich stránke mas cennik

mahuta
7. apr 2016

@fatma1 mozem povedat moju skusenost - najvyhodnejsie je kupit si Menopur 75IU u nich na klinike - da sa kupit cele balenie, ale predaju ti aj po kusoch... co je velmi vyhodne... lebo málokedy potrebujes cele balenie, co je 10 ks. Jedna ampulka s prackom stoji 395 CZK (co je cca14 E). U nas na SK je to tych 185 E, s tym ze ak mas recept od gynekológa alebo endorinologa, tak platis len doplatok - 61E cca. Lenze pozor, ja som poprosila môjho gynekológa, aby mi vypisal recept... aj cosi sevelil, ze on asi nemoze, ze to mozu len lekari z CAR, ale napokon vypisal, ze ved skusime... A ked som prisla do lekarne, tak najprv, ze OK, a ked som mala ist platit, tak mi povedali, ze to obycajny gynekolog nemoze, ze tam musi byt vyjadrenie revízneho lekara z poistovne... Tak dalej som uz neskusala... hoci som aj endokrinologicky pacient - ale moja endokrinologicka by s tym mala asi problem... je velmi prisna....a teda normalne som vycestovala do Brna a kupila som si to tam u nich na klinike. Kupila som si tam aj Pregnyl (dole u nich v lekarni), ktory stoji v Cechach 4,70cca...a u nas 13-14 E.... takze asi tolko moja skusenost...

lenka_13
7. apr 2016

@mahuta Ahoj, uplne suhlasim, tiez som kupila Monopur najskor na SK a potom priamo v RF v Brne a cena je presne ako pises, takze sa oplati si ho kupit od nich. Dakujem za tip na Pregnyl, urcite si ho kupim v lekarni v Cechach najblizsie 🙂

vernazza
7. apr 2016

@lola911 to tazko odhadnut dopredu. U mňa sa to dalo čakať, keďže mávam bežné ovulku na 12.den. ktorý dc si? Ja som na prvý utz išla už 7.den aby sme videli veľkosť, z nej sa dá predpokladať ďalší vývoj.

mahuta
7. apr 2016

@lenka_13 len ti chcem povedat, ze Pregnyl je teraz tazko zohnat... naposledy (minuly mesiac), ked som si pytala recept na Pregnyl, dali mi ten Ovitrelle, ze s Pregnylom je problem... ze dole v lekarni ho nemaju... ze vlani vypadol na dva mesiace... Ale teda vypisali mi recept aj na Pregnyl, nech skusim prip v meste - a tam sme ho aj dostali (u Dr maxa hned na Hlavnim nadrazi). Inak ten Ovitrelle je drahsi, je to vsak uz namiesane - a stoji okolo 500 CZK - tam dole v lekarni... Len tak zo srandy som potom pozerala, co stoji u nas.. takze u nas stoji Ovitrelle 31, 61 E (plna cena)... ci to moze predpisovat "ibycajny gyndos" este zistene nemam... Pacient by mal vtedy doplacať 22,76 E. Lebo ten Menopur a tiez Orgalutran su v rezime , ze len specializovany gynekológovia mozu predpisovat... Z toho, co beriem podľa protokolu, len Clostilbegyt moze predpisat obycajny gynekolog (vtedy clovek usetri 1,53 E... za jedno balenie, kde je 10 tabletiek)... https://www.adcc.sk/web/humanne-lieky/detail/cl...

cheeky82
7. apr 2016

@vernazza a mne zasa Kozumplik napisal, ze to bude len z pregnylom. a utz vraj cca 9-10 den cyklu. no uvidime

ssegra
7. apr 2016

@dagmarik ak sa ti to da skus to prelepit bielou nalepkou, mne sa nepacilo co mi tam moj gynekolog napisal a tak som to prelepila a napisala som si tam vlastnymi slovami, ze som uz jeden cyklus IVF absolvovala na slovensku, ktory bol negativny a ze chcem ist do centra ktore ma viac skusenosti a vacsiu uspesnost. a bolo a nepovedal nikto ani pol slova ze som to prelepila 🙂 do dvoch tyzdnov som to mala schvalene 🙂 bol to bod 2.8

kristinabianka
7. apr 2016

@gagirl ahoj bohuzial ano test negativny😢😢😢

dagmarik
7. apr 2016

@ssegra aj Tebe zasiahol do tohto bodu? mne tam dal dokonca aj pečiatku, ale super nápad 🙂

gagirl
7. apr 2016

@kristinabianka ale do kelu..je mi to luto.:(co sa to deje teraz?..ved v marci to kolkym dievcatam vyslo..Ale mas este nejakeho mrazacika ze?

vivien391
7. apr 2016

mam poslat vysledky vysetreni do reprofitu! mozem ich poslat postou alebo prescenovat?

lola911
7. apr 2016

@vernazza teraz som 4DC ale tento cyklus nechame tak lebo sme sa minuly tyzden v piatok 1.4. vratili zo slovenska,,, neuspesne soft 3IVF ☹ ,,, chceme ist skusit stastie na druhy mesiac,,, neviem ako by som to vysvetlila v praci,,, oni totiz nic netusia,,, ja mavam ovulku tiez presne na 12DC a otevrel mi pvedal ze urobime odber 13-14DC,,, nejako sa mi to nezda,,, lebo na 13DC mi druha ciarka na ovu teste mizne,,, neviem co si mam o tom mysliet,,, dal mi iba ovitrelle 😕

kristinabianka
7. apr 2016

@gagirl ano mam este 2mrazacikov a dakujem 😚 este to musim spracovat.

kristinabianka
7. apr 2016

Dakujem za srdiecko💟

ssegra
7. apr 2016

@dagmarik nie do toho bodu ktory spominas ty mi nezasiahol mne sa len nepacilo vyjadrenie mojho gynekologa ze liecba sa da absolvovat aj na slovensku. mam taky pocit ze ten pan doktor sa snazi zo vsetkych sil aby zeny neodchadzali do zahranicia.

ssegra
7. apr 2016

@vivien391 preskenuj to posli svojmu lekarovi aj ja som tak posielala vysledky z genetiky

matusik6
7. apr 2016

@lola911
Mne zasa povedal,aby som mala nachystany pregnyl

gagirl
7. apr 2016

@kristinabianka viem ze je to velmi tazke..prajem ti vela sil..a mas este 2 mrazacikov..mas v nich nadej..drz sa..

kristinabianka
7. apr 2016

@gagirl DAKUJEM 😙

jedinecna711
7. apr 2016

Neviem ci to sem patri no mam volne 3 balenia Utrogestanu mam aj blocik , v marci som absolvovala soft stimulku v Reprofite s vysledkom 1 embryjko a zial neujalo sa 😣. Tak sa vraciam so sklonenou hlavou spat do KE SPLNu kde predpisuju a viac uznavaju Crinone gel .

gagirl
7. apr 2016
buba08
7. apr 2016

@jedinecna711 napis do mam - nemám lieky na ivf, tam jedna kocka zháňa @vivera

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre