Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

ssegra
20. apr 2016

@cheeky82 spytam sa potom na to ved ten prvy by si nemala kedze ziadny ET si nemala a platila si ho. sama som na to zvedava. som myslela ze si bola. priznam sa ze sa mi to uz obcas pletie ked to tu citam :D

cheeky82
20. apr 2016

@ssegra ja mam tiez z toho hokej🙂 no vies ET je v cene soft ivf, takze pochybujem, ze prvy KET bude zadarmo. No bola by som samozrejme rada. kedy ides na KET?

fatma1
20. apr 2016

@gagirl Je to presne ako hovoris...K Otevrelovi..ale vcera ma pozerala nejaka zena, dokonca dve..maju tam nejaky chaos..neviem...lava ruka nevie co robi prava?!

ssegra
20. apr 2016

@cheeky82 to by potesilo asi kazdu z nas mat aspon raz nieco zadarmo :D ak budu dobre vysledky z genetiky tak niekedy na konci maja...este celkom daleko ale snad to rychlo ubehne, len aby sme mali uz vysledky, potom to uz bude v pohode. kedy caka KET teba?

ssegra
20. apr 2016

@fatma1 ked som stimulovala bola som na kontrole 2krat a vzdy u niekoho ineho...asi to maju tak, ze to robi ten kto ma sluzbu

cheeky82
20. apr 2016

@ssegra no ten cas neskutocne bezi, teda aspon mne, koniec maja je co nevidiet. ja by som chcela ist zaciatokm maja, uz som dufala, ze som sa zbavila konecne mykozy po 10 mesiacov a figu borovu. Som uz suca na psychiatriu, takze neviem ci je dobry napad ist na KET v takomto stave.

gagirl
20. apr 2016

@fatma1 aj ja patrim k nemu..SOm pocula ze su tam nejaky novy lekari..alebo len jedna dr ?neviem..Je skoda ze maju toho uz vela niektori z nich...aj Otevrel a potom nestiha vsetko robit on svojim pacientkam..( Ako to ztaial vyzera s folikmi?mas soft stimulku?.

cheeky82
20. apr 2016

@fatma1 presne tak, to ze si bola na konzultacii u nejakeho doktora, neznamena, ze vsetky ukony bude robit on. Ja som bola u Kozumplika, ale odber robila nejaka zenska a Kozumplik ma prisiel pozriet na izbu.

gagirl
20. apr 2016

@cheeky82 ahoj..prepac zabudla som ti odpisat na ip..hned ti pisem

fatma1
20. apr 2016

@ssegra No hej, ale to nie je dobre, pretoze nevedeli o mne skoro nic, pretoze Otevrel to ma vsetko v mailoch, info o mne, atd..ako to ze to nie je vytlacene a v mojej zlozke! kokos..nervy som mala...ja som mala vcera kontrolu 1. utz a uz 2. nemam, rovno v nedelu opu...aj som sa pytala, ze ci netreba dalsia kontrola, ze nie...tak neviem..snad vedia co robia?!

cheeky82
20. apr 2016

@fatma1 chapem ta, mas v podstate pravdu. a tiez som mala len 1 UTZ.

ssegra
20. apr 2016

@cheeky82 s tym casom je to pravda, len nedavno som bola na prvej konzultacii v decembri a uz je skoro koniec aprila. bola som u jednej bylinkarky a ta mi povedala, ze ked je tam zapal vytvaraju sa bielkoviny, ktore to embryo zabijaju. pytala sa ma na to ci som v mynulosti mala zapal mocovych ciest a odporucila mi prirodne antibiotikum.

ssegra
20. apr 2016

@ssegra oprava minulosti :D

cheeky82
20. apr 2016

@ssegra ake prirodne antibiotikum? cesnak? no vies ja skor verim lekarom, niekolko gynekologov mi povedalo, ze mykoza nema vplyv na uspesnost transferu a vraj ak ju mam teraz, tak je velka sanca ze mi v tehotenstve zmizne, dokonca to povedal urolog mojmu muzovi. skusam vsetko mozne aj nemozne, no prehravam. teraz som si objednala z ciech borax glycerinove cipky, vraj tam kde nezaberu antimykotika, tak pomoze toto. to je moja posledna nadej. potom sa asi zastrelim 🙂

ssegra
20. apr 2016

@fatma1 neviem nemala som ten pocit, zeby nevedeli o mne nic, ale zase na druhu stranu ja som posielal otevrelovi len jeden mail s vysledkami testov. inak aj ja som sa bala ked mi dali OPU az na 13 den. pri prvom ET som mala OPU na 11den. ale nakoniec som si povedala, ze hadam vedia co robia

ssegra
20. apr 2016

@cheeky82 nie, vola sa to kapucinka vacsia a je to vo forma tabletiek. ak ti to povedali lekari potom je to asi pravda. nestretla som sa s tym neviem. nadej zomiera posledna, mozno to zaberie 🙂

silvinkabb
20. apr 2016

@cheeky82 uz som ti to pisala minule. kokosovy olej si skusala?

silvinkabb
20. apr 2016

a mykozu by som nepodcenovala. kvoli nej su zeny neplodne, ked je casto. rovnako je v tele zapal. ale ci to ma vplyv na transfer si nedovolim hodnotit. kazdoapdne nechapem preco ju neliecia ked je. ved to je otazka par dni

fatma1
20. apr 2016

@ssegra A ake prirodne antibiotikum ti odporucila?

fatma1
20. apr 2016

@ssegra Presne, aj ja mam OPU na 13.den...a ty kedy si mala OPU? a kolko si mala folikulov a z toho vajicok? A cim si stimulovala? prepac, ze sa pytam, ale mam tu uz chaos, ze ktora co a kedy a ako ;)

cheeky82
20. apr 2016

@silvinkabb moja lieci, uz 10 mesiacov, uz mi nic nezabera. naposledy liecba zabrala az na 4 dni. mykoza neplodnost nesposobuje, to som sa uz pytala niekolkych gynekologov, aj v Reprofite. aj tu na Konikovi je jedna doktorka, tusim Sasa1983 a ta mi tiez povedala, ze to neplondost nesposobuje.
ja sa toho kokosoveho oleja bojim. mozem si ho dat aj dovnutra, lebo zvonka nemam problem?

silvinkabb
20. apr 2016

@cheeky82 a preco sa ho bojis? jasne ze si ho mozes dat aj dovnutra. a ked ta liecia, mala si aj take tabletky co beries jednu za tri tyzdne tri su dokopy? cize tri mesiace? lebo ja som amal velky problem s mykozami a tiez som sa nato liecila. a teraz klop klop uz nemam 5 rokov. a co sa tyka tej neplodnosti. zeny s pocetnymi zapalmi a problemami s menzesom su s ovela mensim percentom otehotnenia, a to nepoprie ziadny gyn..

cheeky82
20. apr 2016

@silvinkabb myslis Mycomax. ano mala som ho. radsej som si mohla dat do ust lentilku, malo by to rovnaky efekt.
neplodnost sposobuju zapaly maternice, vajecnikov, pohlavne choroby....ale hadat sa nebudem. urcite sa ale nemienim teraz strachovat kvoli tomu. mam dost starosti aj bez toho.

silvinkabb
20. apr 2016

@cheeky82 ale to ja nechcem aby si sa strachovala 🙂 urcite nie. prepac ak to tak vyznelo.

cheeky82
20. apr 2016

@silvinkabb v pohode. Úprimne? Tiez si myslím to iste co ty, len si to nechcem pripustiť....,

pufa
20. apr 2016

@cheeky82 tie borax bobule by mali pomoct, vela bab ma s tym dobre skusenosti.

cheeky82
20. apr 2016

@pufa vážne? Si ma potesila😀

ssegra
20. apr 2016

@fatma1 vola sa kapucinka vacsia

ssegra
20. apr 2016

@fatma1 aj ja uz stracam prehlad o tom a radsej sa spytam 🙂 OPU som mal 7.4. mala som 11 folikov z toho bolo 9 zrelych, dobre sa oplodnilo 8 a zamrazili nam 6, pretoze nam isli na PGD. stimulovala som puregonom 300IU, 3x orgalutran a nakoniec decapeptyl. pregnyl som nemala kedze som nesla na cerstvy transfer. tento cyklus som mala vyssie davky prave kvoli PGD aby sme mali co najviac embryjok. kedy ta caka OPU? a kolko si mala folikov?

lienkae
20. apr 2016

@cheeky82 ano, mozem potvrdit,ze borax bobule su fajn, aj ja som ich mala. A uzivam probiotika super dophilus, su vyslovene na caste mykozy.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre